Chemické WC. Stačí pro 2 nádobka na 13 l?

mikulka
1. čer 2010

Holky, chci si pořídit na tramskou chatu chemické wc. Vůbec se v tom nevyznám. Stačí nádobka na 13 l, když jsme 2 (+ kluk?).
Našla jsem toto: http://www.mall.cz/camping-chemicka-wc/campinga...

stačilo by? Nechceme, nemůžeme, do toho moc investovat.

Poradíte, jak vybrat? A kam se to pak leje?

editah222
2. čer 2010

Mikulka my máme něco podobného už pár let, ale vůbec ho nepouživáme, protože to nikdo nechtěl vylívat 😉 Pužitý byl jen na jednu akci a od té doby trčí někde ve sklepě a my radši chodime na "kadibudku" nebo do lesa.
Leje se to do septiku, jen tak v přírodě to nechat nemůžeš, je to chemický hnus.
Nádobka 13l podle mě stači, teda pokud tam nebudete chodit na "malou stranu" 🙂

Takže můj názor je nebrat, ale možná má někdo lepší zkušenosti.

beruska2x
2. čer 2010

vyděla jsme v Tv eko zachod, nemusi se tak casto cistit... vlastne tam zustava je tuha cast, kazdopadne cena je nekolika nasobne vyssi ...
ja osobn si to nedokazu prestavit kdo by to ochotne cistil 😅

beruska2x
2. čer 2010

videla jezis dementnim 😢 😢 😢

mikulka
autor
2. čer 2010

já o tom eko wc vím, ale na to nemáme.
Pochopila jsem to dobře, že se vylévá ta dolní nádrž na 13 l? To už j docela tíha, to se asi vylévá dřív, než se to naplní, ne?

Holky, a nevíte, jestli to chemické wc je cítit tou desinfekcí?

beruska2x
2. čer 2010

no bez zapachu to asi urcite nebude, je to na principu Toi toi ne? a tam to smrdi vzdycky 😅 pokud tam pujdete jen na velkou tak nevim jak casto to musite cistit, ale taky kam to budete lit? a kde to budete mit.. pokud v kadibudce venku tak to jine nez v chajde...

mikulka
autor
2. čer 2010

editah: my máme ten sucháč udělaný právě dost blbě, je to díra a pod ní sud, kterej taky musíme pravidelně vylívat.
Navíc se tam množí bakterie a plísně, a já mám poslední 2 roky z toho sucháče akorát gyn., potíže (mykozy), tak jsem chtěla něco hygieničtějšího.

A to je ta manipulace s chemickým wc tak složitá na to vylívání???? 😕

beruska2x
2. čer 2010

hlavne abys to taky mela kde likvidovat ☹ nebo knajit takovy kde se meni cela ta nadobka - vnitrni napln - celou ji vyhodis a das novou ale cenu netusim.. zasla bych do nejakeho obchodu se poradit.... urco budou mit sirsi sortiment a poradi ti 😉

beruska2x
2. čer 2010

nebo ten stary upravit a davat desinfekcni tablety tam...

beruska2x
2. čer 2010

hlavne tam pisou ze 1x tydne vylit...

mikulka
autor
2. čer 2010

beruško: a to by šlo dávat ty tab do sucháče?
ten chemický, co jsi poslala, vypadá dobře. Chci se domluvit s kempem, co je prá kroků od nás, jestli bychom to mohli lít do jejich výlevky, pokud jí tam mají...
A nemáš nějaký odkaz, kde se mění celá ta náplň, že se to vyhodí?

Oni píší, že se skoro u každého má vnitřek po týdnu vyhodit...

beruska2x
2. čer 2010

odkaz nemam, zkus kouknout na net ale fakt bych zasla do nejake prodejny kde ti poradi... bud se do sucheho davaji tablety nebo asi by sel ten roztok pro zozkladani co se dokupuje k chemickym...
teta to meli v zahr. kolonii ale nevim jak se to presne jmenuje...