Chromozomální aberace a porod zdravého dítěte. Povedlo se?

dana1979
13. led 2010

Jsem maminkou dítěte s nebalancovanou chromozomální vadou a stále se snažím mít zdravé miminko. Můj manžel má balancovanou chromozomální aberaci 5 a 15 chromozomu. Byla jsem těhotná už 4krát a ani jednou to nevyšlo. V roce 2003 ukončení těhotenství z genetických důvodu v 19 týdnu, rok 2005 zamlklé těhotenství v 10 týdnu a loni opět ukonční z genetických důvodu v 17 týdnu. Tak jsme zkusily IVF s PDG, 4 krát IUI a jednou IVF s darovanými spermiemi,ale taky se nepovedlo. Tak zase zkoušíme dál spolu...
Je tu někdo kdo má také balancovanou chromozomální aberaci a narodilo se mu zdravé miminko?

ankil
26. črc 2010

tak hlavně že to přestalo, mě taky v den IUI to bolelo dost

andykov
26. črc 2010

Holky, prosím, moji malé zjistili chromozonální aberaci 1,8. Teď jdem ještě na odběry my s manželem. Nevíte jaké jsou prognózy děti, co mívají tyto aberace de novo? Dík. Já si myslím, že asi zděděný to nebude. Měla malou porodní hmotnost, má menší hlavičku, problémy s jídlem a kousáním, že to bude něco novýho 😖

lucios
26. črc 2010

Andykov- ma ji balancovanou nebo ne? Pokud ne, tak ti asi poradi jen na genetice. Pokud ano, tak to nic neznamena.

lucios
26. črc 2010

Ahoj holky.....................................................................................................................................................................................
tak jsem 12 den po IUI a nic. Vypadalo to nadejne, ale vzhledem k pravdepodobnosti otehotneni z IUI, tedy nic prekvapiveho. Jinak, mne tentokrat take potom bolelo bricho, rozhybala jsem to trochu na kole. Utros jsem si hned vysadila, at muzu brzy dalsi kolo. 😒

dana1979
autor
27. črc 2010

lucios - tak to mě mrzí...Na kolikáte IUI už jsi byla?

andykov - z toho co píšeš to asi myslíš,že má tu nebalancovanou vadu? U syna to zjístili taky až po narození byl menší porodní hmotnost 2650 a délka jen 45 cm a taky nechtěl jíst atd....Pak zjístili,že manžel má tu balancovanou. Ta nebalancovaná se málo kdy vytvoří sama, většinou je právě zděděná po rodiči s balancovanou. Ale pokud má tu balancovanou tak by ji to nemělo způsobit žádné problémy. Držím palce ať je vše o.k.

ankil
27. črc 2010

@lucios ☹ to je škoda

andykov
27. črc 2010

Holky, mi řekla genetička, že má jen vyměněný chromozom 1 a 8, nic jinýho, a že když to bude mít jeden z nás tak je to v pohodě, a když ne, tak to vzniklo nově, a že to bychom pak prodiskutovali. Nevím na co se připravit... V těhu mi vyšly hůř triply, ale odmítly jsme plodovku na utz nic nebylo a riziko bylo pak 1:450.
Ale ta nebalancovaná je, že někde něco chybí a nebo přebívá, ne?
dani, a jak je na tom Tvůj chlapeček?

dana1979
autor
27. črc 2010

andykov - napsala jsem Ti do IP

markee
27. črc 2010

ahojky holky
koukám,že je tu nová dušička. Andykov,tak to by měla být ta balancovaná,když má vyměněný chrozomozom-teda části obou a přehozený. Nebalancovaná je hrozná ☹
Já zas chodím na brígádku,takže nestíhám PC.
lucios je mi to líto ☹
Dani,snad se už teď zadaří-myslím na tebe.

dana1979
autor
27. črc 2010

markee - moc děkuji 🙂 Já jsem si na léto zkrátila úvazek jen na 10hod týdně a i to moc nestíhám když je už skoro 2 týdny Štěpánek nemocný ☹ V září zase budu pracovat 30hod víc nezvládám abych ho mohla vozit do školy. A nebo budu těhotná a budu doma 😉

ankil
27. črc 2010

@dana1979 jasně budeš už doma těhulkovat 😵 , jejda tak ať jste brzy zdraví

lucios
28. črc 2010

Ahoj holky, tak jestli dobre chapu, co pise andykov, tak maji balancovanou. Markee, nestras.
Dani, u nas to byl ted druhy pokus a do tretiho jdu hned, jestli tedy nebudem na dovce. Vubec si s tim hlavu nelamu, beru to s pravdepodobnosti 9 %. Dani, ty budes ted nekdy testit? Drzim palce 😉

dana1979
autor
28. črc 2010

lucios - testovat nechci minule jsem měla slabé čárky na testu a nic z toho...jen nevím jestli to vydržím 🙂

lucios
28. črc 2010

Dani, ja o tom premyslela a oni to nepisi zbytecne, ze to po lhute neni platne. ..................................................................To se proste jen prosakne ta latka z prvniho okenka, v moci se ten hormon objevit nemuze, kdyz tam neni.
Ja to dnes pocitala a dalsi IUI nestihnu ☹ , jedeme na dalsi dovolenou 😲 . Pak uz se stehuji, tak se s nemeckym CAR rozloucim. A hura do Podoli.

dana1979
autor
29. črc 2010

No to asi jo...ale je divné,že testu jsem si dělala už za život moc a když jsem nebal těhotná tak ani za týden tam slabá čárka nebyla a když jsem testila v pondělí a středu úplně bílý a ve čtvrtek a pátek slabá čárka po limitu. Tak jsem tomu prostě chtěla věřit 🙂
Tak si užijte dovolenou a pak na to vlítneš 😉

ankil
29. črc 2010

@dana1979 já taky testila a když nic tak tam prostě bylo úplně bílo ne testíku a teď jsem měla slaboulinkou druhou čárečku, ale bylo hodně nízké hcg 😒 , ty jsi taky psala že jsi měla hcg nízké, prostě se tam něco dělo a jak ti je? zítra už to bude týden 🙂

dana1979
autor
29. črc 2010

ankil - jo doktor říkal,že HCG bylo nízké a chtěla mi pak ještě dělat kontrolní HCG,ale jak jsem to dostala tak už nebylo třeba. Asi je lepší to dopředu moc nevědět, člověk si dělá naději a pak nic....Jinak já mám hrozný hlad a pořád chodím čůrat 🙂 ty hormony co beru jsou hrozné 🙂 Moc to neutíká do příštího pátku pořád daleko ☹

okurkaa
29. črc 2010

Ahoj holky, moc držím palce. 🙂 Dneska jsem byla na kontrole a všechno vypadá dobře. Dvojčátkům se zatím daří dobře. 🙂

ankil
29. črc 2010

@dana1979 jenom jestli to není něco jiného 😉
@okurkaa super zprávička, jsem ráda že jste v pořádku, jen tak dál 🙂

lucios
29. črc 2010

Okurkaa, ja jsem asi neco prehledla. .................................................................................................................takze uz se zredukovali sami na dvojcatka? Tak to je moc dobre. Drzim moc palce 😉

dana1979
autor
29. črc 2010

ankil - to by bylo hodně brzy z něčeho jiného 🙂

okurkaa - je fajn,že je všechno dobré.....jen tak dál 🙂

ankil
2. srp 2010

@dana1979 tak jak je, jak se cítíš 🙂 , pátek se už blíží 😀

dana1979
autor
2. srp 2010

Ahoj Ankil - zatím se moc těhotná necítím 🙂 Štěpánek je pořád nemocný tak sedím pořád doma a jen na chvíli skočím do práce a to má člověk plno času pořád dokola na to myslet ☹ Nevydržela jsem a testy mám koupené,ale ještě jsem si žádný nedělala...

ankil
2. srp 2010

@dana1979 na testík je nejspíš ještě brzy, možná tak ve středu? a co je Štěpánkovi

dana1979
autor
2. srp 2010

Jo ještě počkám....Už 18 den mu teče z ucha hnis...má zánět středního ucha. Bere antibiotika a nesmí na slunko. Ve středu primář rozhodne co dál...

okurkaa
2. srp 2010

Dani, máš můj upřímný obdiv, jak to všechno zvládáš 🙂

dana1979
autor
2. srp 2010

okurkaa - no musím to zvládat,co mi zbývá,že???? 🙂 A co ty a dvojčátka? Včera jsem byla u kamarádky co má 3,5 měsíční dvojčata. Byly moc krásné 🙂 A kolik jsi měla HCG u trojčat?

ankil
2. srp 2010

@dana1979 tak snad tento týden budou jen krásné zprávičky 🙂

okurkaa
3. srp 2010

Dani vubec nevim. Vim, že mi ho brali a to jestě nebyla vidět srdeční akce. Ale nikdy mi ho neřekli...Říkala jsem si, že když nevolají, tak je to asi OK. Jinak já se zatím držím, ale před každou kontrolou jsem strašně nervozní. Zatím si mě drží v CARU, kvůli té redukci z trojčat. Ale myslím, že když bude všechno OK, tak mě ve čtvrtek pustí. Až na nízký tlak mi vůbec nic není.
Moc držím palce 🙂
Ankil, jak to vypadá s tebou????

ankil
3. srp 2010

@okurkaa tak to je dobře že jste v pořádku 😵 ....jinak já čekám, příští týden by měla dorazit ms a pak hurá na stimulku na ivf