Chromozomální aberace a porod zdravého dítěte. Povedlo se?

dana1979
13. led 2010

Jsem maminkou dítěte s nebalancovanou chromozomální vadou a stále se snažím mít zdravé miminko. Můj manžel má balancovanou chromozomální aberaci 5 a 15 chromozomu. Byla jsem těhotná už 4krát a ani jednou to nevyšlo. V roce 2003 ukončení těhotenství z genetických důvodu v 19 týdnu, rok 2005 zamlklé těhotenství v 10 týdnu a loni opět ukonční z genetických důvodu v 17 týdnu. Tak jsme zkusily IVF s PDG, 4 krát IUI a jednou IVF s darovanými spermiemi,ale taky se nepovedlo. Tak zase zkoušíme dál spolu...
Je tu někdo kdo má také balancovanou chromozomální aberaci a narodilo se mu zdravé miminko?

markee
24. zář 2017

@dana1979 nejdříve chci pogratulovat, že je vás zas o jednoho víc. Je to nádhera 😀
Jinak k mému porodu: byl skvělý,o dost kratší než s Johankou a hlavně se rozjel sám. Žádné vyvolávání, kvůli úniku plodovky a přítomnosti streptokoka. Sice byl obrovský (na mě), ale i tak jsem prostě měla psychiku tak srovnanou, že to šlo jak po másle. Všem tady přeju ať se to povede. Vím čím si procházíte a je to hodně moc těžké. Ale jednou se povede. Nevím, zda je to tím, že člověk pak vše hodí za hlavu nebo se rozhodne, že to vyjde. Ale pomoc od psychologa potřebuji i teď ☹ Jsem šťastná, že mám zdravé děti, ale to čím jsem si prošla, mě občas dost ošklivě přepadne. Ale mé přání, mít aspoň dvě děti, se splnilo.

petulviki
18. črc 2020

Dobrý den maminky máte někdo zkušenost s tímto chromozomem? Zda se dítě narodilo zdravé s zda se vyvíjí v pořádku? Přemýšlím zda si miminko nechat ci ne. Dám sem zprávu z genetiky. Děkuji

dana1979
autor
19. črc 2020

@petulviki Tak to vypadá na chybějící pidi kousek a těžko říct zda to bude nebo nebude dítěti vadit. A má tuto vadu i někdo z vás rodičů?

petulviki
19. črc 2020

@dana1979 Děkuji za odpověď ja jsem nosič toho genu přišli mi na to az mi odebrali krev nevím po kom jsem ji zdědila já

dana1979
autor
19. črc 2020

@petulviki tak pokud máš úplně stejnou chromozomální vadu jako tvoje miminko tak by to mělo být o.k. ne?