Čím zahušťujete omáčky?

slegr71
28. únor 2016

Dělám celkem často omáčky a moji chlapy ji mají rádi hustou. Jak zahustit, aby tam nebylo půl kila mouky. Někdy použiji hotovou jíška, ale nepoužívám ji ráda.

mika251
28. únor 2016

@slegr71
Kupujem v zdravej výžive Hrašku - je to hrachová múka, bez lepku, zahusťuje krásne, chuť nijak nemení.
S obľubou dávam ako do omáčok, tak do polievok.
Kupujem v Sklizenu, ale dá sa určite zohnať aj v iných obchodocho so zdravými potravinami.

slegr71
autor
28. únor 2016

@mika251 Tu jsem taky zkoušela, ale manžel tvrdi, že to změni chuť a prostě to nechce.

frantiska85
28. únor 2016

Dělám doma jíšku z másla a mouky.

slegr71
autor
28. únor 2016

@frantiska85 To ano, ale dáváš to do všech omáček? Třeba dnes jsme měli kuře na paprice a tam mi to přijde divný.

lv
28. únor 2016

do guláše chleba, nebo kůrky, nebo strouhanou bramboru, do kuř.na paprice jíška (domácí), do polévek rozvařit jáhly, do smetanových hl.mouka rozmíchaná ve smetaně, jinde s vodou.

frantiska85
28. únor 2016

@slegr71 Ano, do všech. Teda dělám jen kuře na paprice a guláš ☹

slegr71
autor
28. únor 2016

Děkuji za rady. Nejlepší je stejnak svickova rozmixujes zeleninu a je to. Jenže pokud chci zahustit hodně, tak se mi zdá, že je tam pak hodně mouky.

krystalka
28. únor 2016

Zahušťujeme, jak co, jak čím 🙂 - něco moukou rozmíchanou ve vodě, nalijeme a povaříme, něco hotovou jíškou, něco strouhaným sušeným chlebem, rajskou třeba strouhaným perníkem....něco solamylem s troškou vody....polévky zahušťujeme tak, že část polévky rozmixujeme a část necháme normálně s kousky zeleniny....nebo bramboračku třeba ovesnými vločkami, nebo něco třeba kroupami....

kocour1
28. únor 2016

Nejčastěji tzv. amerikou - hladká mouka ve vodě, popř. v mléce, smetaně (spíš zakysané)...krátce povařím a je hotovo🙂...
Jinak třeba čočku zahušťuji kupovanou hotovou jíškou a solamylem ve vodě zahušťuji např. omáčku na špagety, když se mi zdá,že potřebuje zatáhnout.
Dušenou zeleninu, nebo třeba šťávičku k masu (pod kuře apod.) - tu zahušťuji namačkaným máslem s hladkou moukou - vidličkou rozmíchám a krátce povařím.