Co jsem matka, nesnášim psy!

nissanek
10. zář 2008

Tak už to ve mě vře pěkně dlouho a musím se z toho vykecat. Nikdy jsme doma žádné zvíře neměli a ani jsem neměla takové ty dětské stavy "mami kup mi kočičku, morče, pejska,...". Nicméně jsem zvířata vždy respektovala a nikdy jsem k nim necítila nic negativního. To jen na úvod. No a co se nám narodila Kika tak to začalo. Bydlíme v Praze a mám pocit, že hustota psů je větší než někde na vesnici. Samozřejmě platí vyhláška, že psi musí být na vodítku, kromě vyhrazených prostor (což jsou většinou oplocená cvičiště). To je ale jen teorie a 90% psů je bez vodítka. Téměř každý den co jdu s Kikou na prochajdu se opakují následující situace: Sedím v parku, dávám svačinu a od někud vyrazí pes (různé velikosti), strká čumák do kočáru a dožaduje se svačiny. Někdy takový pes dorazí jen tak a ani svačinu mít nemusím. Prostě si chce prohlédnout miminko z blízka. Nebo, Kika zrovna usne a ejhle, kde se vzal tu se vzal, metr od kočáru je nějaký malý ratlík, skáče dva metry do výšky a štěká jak blázen...no samozřejmě, že se Kristýnka hned vzbudí...a já zase pěnim. A pokud zrovna nejsem v parku, protože je tam invaze psů a nechci riskovat, tak jdu ulicí kolem plotu a přiřítí se nějaký "hlídač" a situace se opakuje. Nepočítám psí hovínka namotaná na kolech od kočáru..ale za to spíš můžou prasata páníčkové. Jediná oáza "klidu" v naší blízkosti jsou Olšanské hřbitovy, tam psi nesmí...a dneska tam jeden byl! Už fakt nevím kam před nima utéct...

janickabez
13. zář 2008

tak já mám jezevčici, hov*a si poctivě sbírám, pže si v trávě zachvíli bude hrát i mé dítě. Ale největším problémem mojí jezevčice je uštěkanost, štěká pořád na každou věc co vypadá divně, a mezi to zahrnuje i děti a hlavně ty, které před ní dělají blbiny. Na vodítku ji nevodím, v kritických chvílích chodíme s košíkem, neutíká a nežere dětem svačiny. vzhledem k tomu že poslouchá, tak ve volném pohybu má u mě plnou důvěru ....Jen to naše štěkání 😅

ale dost mě štvou maminky s dětma, co jim neumí vysvětlit, že na cizí psi se nesahá!, před zvířátkama se neskáče, a neleká je, nemlátí klacíkem a v zimě se po nic nehážou koule 😠 , že zvířátků se nesahá na očička.... z 85% si za to děti mužou sami že dělaj před naším psem kraviny a lekají ji a mě pak matky nadávaj, že štěká 😝

dagina
13. zář 2008

Jani, ono se dvouletýmu děcku nebo děcku vůbec asi bude špatně vysvětlovat že v parku, na hřišti... nesmí skákat... 😒 , mamina přeci nemůže hlídat své živé dítko a ještě spoustu psíků 😖 , by se z toho zbláznila.

radost
13. zář 2008

no když manžel tomu známému půjčoval auto,protože jel s rodinou a psem někam na chatu, nestačila jsem se divi, co po tom psovi v kufru zbylo. Samozřejmě, že byly všude samé chlupy a to opravdu hodně, takže si nedovedu představit, jak to u nich doma musí vypadat... 😨

janickabez
13. zář 2008

no chápu.... se psem na hřiště nechodím, to je místo pro děti a ne pro psy ,ale na ulici se mi to stává běžně....ale jak píšte, je to jasný, je to o lidech, musí se usměrnit pejskaři, ale i maminky své ratolesti 😉

janickabez
13. zář 2008

radost no pokud pejsek na takové cestování není zvyklý je to pro něj dost stresujícící a když jsou psi ve stresu daleko víc línají, ale každopádně to po něm mohli uklidit o tom žádná 😉

radost
13. zář 2008

kdepak, pejsek na cestování zvyklí byl a dokonce ho má i moc rád. Ale uklidit si to mohl, hlavně, když tam pak dáváme kočárek a věci pro děti. Ale to je zase o tom majiteli.Stejně tak můj švagr.Psa má většího, než je moje skoro tříletá dcera, ta z něj má hrůzu, jak vidí, že drží něco na zub, hned se ji na to vrhne, stejně tak malýmu v kočárku. Nejvíc mě štve, že teda ví, že se dcera toho psa bojí a pořád ho tahá s sebou, když někam společně jdeme. Teď už je to teda tak, že jsem řekla manželovi na rovinu, že pokud někam chtějí jít s náma, tak bez psa nebo půjdou oni bez nás.

janickabez
13. zář 2008

jj, je to o lidech, my dnes měli návštěvu, malej se jí taky bojí, tak jsem jí uklidila do ložnice, tu hodinu zavřená to tu přežila i když není zvyklá, pže co ji máme, tak je pořád někdo doma a ona není zvyklá být sama...

Ale vedle vedlev domě mají 2 psy jednoho nezvládli vychovat a tak si pořídili druhýho většího, což je taky děsný ☹

ale zase na druhou stranu jsem minule jela městkou a chlapeček tam mlátil psa jakýmsi drakem a místo toho aby se otec za chlapce omluvil a chlapečkovi domluvil, že tohle se nedělá...ještě paní nadal...prý aby se z toho psa nepo*rala ☹

vm72
14. zář 2008

Ahoj Jani,zaujal mě tvůj příspěvek o vaší uštěkané jezevčici.
My máme taky 6ti letou jezevčici(krátkosrstou). S její výchovou jsem neměla nikdy sebemenší problém.
Doma nevříská-jakmile odejdeme z bytu lehne si na pelíšek a chrní dokud se nevrátíme(když byla ještě malá trénovala jsem s ní nanečísto odchody i s loučením a návratem-vždycky jsem stála za dveřma a poslouchala.Jakmile začla vyvádět,vlítla jsem domů a patřičně jí vyhubovala 😉 ),venku na nikoho neskáče,nikoho si nevšímá,neutíká(i u obchodu sedí bez přivázání),poslouchá na slovo-stačí i jen syknout.Je to naše zlatíčko a moc ji milujeme.Ale máme přece jenom jeden problém- štěkání.
Jak jsem psala,doma je hodná a vůbec o ní nevíme,ale jak se vydáme ven,jakmile vystrčí nos z baráku,začne štěkat jako na lesy.Nevím,ale myslím si že chce dát všem najevo,že je venku a že si svůj revír hlídá.Já ji hnedka okřikuju,ale moc se "nedá" a nejvíc mě to rozčiluje brzo ráno když ji venčím,nebo zase večer,než jdeme spát.Taky hrozně hlídá,když je za plotem-třeba na chalupě,nebo když jsme u rodičů.To je potom dokonalý hlídač a já jí z legrace říkám-Ty jsi měla být asi vlčák,ale pán Bůh si to na poslední chvíli rozmyslel. 😀
Hold,je to asi úděl jezevčíků a hlavně asi feneček,že si tu svoji "smečku" pořád poctivě hlídají. 🙂 Prostě nás milují. 😵

alcatko.j
14. zář 2008

Holky, ja nechci vypadat jako debil, ale prosim vas, asi fakt debilem jsem, protoze musim rict, ze ac s deckem travim venku temer cely den, jeste se mi nestalo, abych spozorovala na hristi, v parku, kdekoliv, ze by nejake dite sahalo na psa stylem, ze by mu sahalo do ocicek, nebo mlatilo klacickem 😅 😕 A to psu s panicky a maminky s detma potkavam furt 😕 Jasne, ja psa nemam, tak vy to asi vite lip, ale prece, co vidim, tak tohle jsem jeste nezazila a uz vubec ne, aby kdyz tohle dela dite, aby maminka nezasahla 😕 😕

poletucha
14. zář 2008

alcatko-tak nam se to stava denne 😠 je teda pravda,ze mame stene a detem se proste hodne libi,ale lezou nam pres plot az k nemu! strkaj mu klaciky az do prd... a nosi mu z domu nejaky jidlo (na to jsem nejvic alergicka,krmime ho jenom psim zradlem)...no a rodice vysedavaj na terase a cumi na to. Dokonce se parkrat stalo,ze v deset vecer si petileta holcicka zazvonila na nas zvonek,ze si chce pohladit naseho psa! 😅 tak to uz jsme je dostkrat servali,ale stejne se nam akorat vysmaly ....no ale zijeme ve spanelsku a holt to jsou takovy napul kykani 😀

kitty68
14. zář 2008

takze ja js se dnes pristihla ze nesnasim vsecko co se hybe kdyz mi mala usla v kocare 😠

alci nase ella normalne saha kocce do huby usi a oci, taha ji za ocas a chlupy a kocka jak blba drzi 😅

zuzanka26
14. zář 2008

Cau holky, neda mi to abych taky neco nenapsala. Ja mam doma taky psa- dalmatina, ale trochu prerostlyho. Nevybrala jsem si ho, ke psum jsem nemela nikdy vztah, ale mel ho manzel, poridil si ho kdyz studoval- no moc chytry to nebylo, protoze si nejak nespocital, ze jednou treba bude chodit do prace, bude chtit mit rodinu a tak. Ja jsem s tim sice na zacatku mela trochu problem, ale srovnalo se to a ted je to clen domacnosti.
Ale protoze ted cekam miminko, bojim se, jak ho vezme. Maly deti totiz vubec nezna a boji se jich,. Kdyz slysi nejaky dite brecet, tak zacne vrcet. A to bude mit za chvili jedno doma. No zatim si to neumim predstavit. Nevim totiz jak to vezme. Pokud pochopi, ze to je clovek jako ja a jeho panicek, nas bere super a vim, ze nam by neublizil. Ale nebudu tady psat, ze to je v pohode a ze ho znam jak svy boty, protoze vim, ze psy jsou nekdy nevyzpytatelni a mam proste strach. Pred manzelem ani tchyni o tom moc mluvit nemuzu, protoze ti dva v naseho psa maji neuveritelnou duveru a tvrdi, ze by nikdy nic zlyho neudelal. Ja vim, cloveka nikdy nekousnul, ale co ja vim, jak se zachova, az mu bude dite vrestet u hlavy? A slysela jsem o spouste pripadu kdy pes to dite neprijal a utocil na nej.
Jinak chapu, ze tahle diskuze vyvolala spoustu reakci, ale myslim, ze neni duvod tady na sebe zase utocit 😨

vm72
14. zář 2008

Ahoj zuzi,tak to věřím,že máš obavy.My jsme si naši fenku nepořizovali ještě před narozením dcery,ale když jí byly 3 roky.Ale i tak jsem se tročšičku bála,jak to budeme zvládat,protože byla taky ještě hodně malá.Zase jsem ale chtěla psa co nejdřív,dokud malá je aby až ten pejsek přijde do rodiny věděl,že to děcko tam prostě patří.Ty jsi trochu v jiné situaci,ale přesto si myslím,že se to dá všechno zvládnout.
Záleží ale především na TOBĚ,jak se k celé věci postavíš a hlavně na tvé důslednosti s výchovou.Pokud váš pejsek není vyloženě "trhač" a to podle toho co píšeš není,myslím si že ten problém nebude tak velký.Je hlavně potřeba dát mu JASNĚ najevo,že miminko k vám od jistého okamžiku prostě patří a že ho musí respektovat stejně jako respektuje vás.Musíš využít toho,že budete společně vy tři (Ty,mimi a pejsek) doma a naučit ho s miminkem "komunikovat".Nenechávat je ze začátku bez dozoru,třeba je nenápadně z povzdálí pozorovat každé jakékoliv jeho chování,které se Ti nebude líbit OKAMŽITĚ potrestat aby pochopil že takhle se prostě chovat nesmí.
Já jsem vlastně (pokud se na nás tedy štěstí usměje) ve stejné situaci,protože anší fence je 6 let a snažím se otěhotnět.Tudíž by ji čekala stejná "zkouška". Ale vím,že to v pohodě zvládneme.Jsem toho názoru,že je potřeba opravdu hlavně důslednost a trpělivost.Pejsek určitě pochopí co se od něho očekává a bude nakonec s miminkem,až povyroste největší kamarád. 😉

liviky
14. zář 2008

co se týče pes a dítě,tak já u jedné i druhé dcery udělala totéž a to,že po příchodu z porodnice jsem okamžitě nechala hafanovi mimi očichat,ukázala mu kde je pelíšek miminka i jeho 🙂 a jakmile mi dcery usnout,přestanu si všímat i jeho,když dávám jíst,tak všem apod.....pes má totiž přímočarou logiku a to,že velmi brzo si uvědomí,že když dítě spí tak má být klid a i pro něj je to chvíle kdy si opravdu odpočine a když se dítě vzbudí dá hned pánečkovi vědět,že si budou hrát a půjde se ven 🙂 ....když se udělá opak či se na psa zanevře tak je jasný že pak dojde ke konfliktu ☹
jak jsem tady již psala můj pes je hoooooodně veliký,ale taky je i tak hoooodně velký dobrák....samozřejmě ale neusínám na vavřínech,stále si jich všech všímám a pozoruji je,nevyspitatelní jsme totiž všichni 😅 😀

zuzanka26
14. zář 2008

díky holky, já ráda vyslechnu jakoukoliv radu. zatím jsem jen rozhodnutá pejskovi dát očichat pochcanou plínku z porodnice, aby až malá přijde domů, věděl, že to je to, co cítil a pak mu jí chci ukazova normálně a nijak se nebát, ale být ostražitá. Spíš mi jde o ten brekot, až ho uslyší, na začátku bude asi hodně vrčet, časem se to snad srovná. Ne, trhač to není, je to takovej ťuntik, ale co já vím, jak to vezme.

janickabez
14. zář 2008

jj, taky jsme hned malou nechali očuchat, když dávám jíst Janině dostává i pes, když si hrajeme donese pes i svou hračku, že chce taky, tak mu ji hážeme, no nesmmí se nikam zavírat a upírat mu kontakt s miminkem a bude to OK, já se taky hrozně bála, pže Dášenka (naše jezevčice) neznala děti, a bála se jich a Janiny se nebojí (teda pokud jí janina nerve chupy,ale to se mmi daří docela odnaučovat) ostatním dětem u nás na návštěvě visela na punčocháčích 😀

VM72 já myslím že to mají fakt jezevci v povaze, tady totiž štěkaj všichni jezevčíci, když slyším v paneláku psa štěkat na balkoně, podívám se a je to jezevec 😀 (my máme drsnosrstou) 😉 , fakt si hrozně hlídají svoje,náš pes se zná se spostou psů tady v okolí,hrajou si spolu, nevyjíždí,není agresivní nic, ale když sedím já , Janina a ona na lavečce na výběhu sežrala by kohokoli kdo projde okolo a muže to být pes co si s ním 5 minut předtím hrála....když manža není doma bere hlídací ulohu na sebe a skoro v noci nespí a hlídá, manžela má jako vudce smečky, to respektuje a poslouchá na 250% 😀 a mě miluje na zbytek kašle a chov se jako tvrdohlavej jezevčík

ygreen
14. zář 2008

máme doma 60 kilového bladhounda a pořídili jsme si ho rok před miminkem. Eda je člen rodiny a mám ho moc ráda, ale city hodně ustoupilym ve prospěch syna, takže Edu buzeruju za věci, které dřív směl (na gauč už nesmí, do postele nesmí, loudit a žebrat nesmí,,,apod.). Nikdy by nikomu úmyslně neublížil - oni jsou bloudi trošku tupoučcí a povahově hrozně mírní. Ale je to veliký pes a zatím štěně, takže si dávám pozor, když někam jdeme, aby do nikoho nestrčil, nebo neoslintal. Za každým na ulici se otáčí a chce si každýho prohlídnout. Vždy je na vodítku. Vím, že byť má výcvik, tak neposlouchá (to jen doma). A i když vím, že nikdy nekousne (Eda má zuby jak noty na buben a předkus jak svině), tak může ohodit výrazným kemrem, bouchnout ocasem, šlápnout na nohu, zamazat, nebo povalit (dítě - ale teoreticky, nikdy se to nestalo).
Syna se zpočátku trochu bál (je to děsnej posera) a když plakal, tak chodil spát do sprcháče 😀 ale po chvíli si ho zamiloval, začal mnohem víc poslouchat rozkazy, malýho chtěl vždy olizovat, ale směl jen nožičky. Tak vždy seděl u přebalováku a čekal až budu přebalovat aby mu olízl a očuchal chodidla, která mu koukaly ze stolu. Když se vrátíme z kočárkování hned u vrat strká hlavu do kočáru aby se ujistil, že jsme ho nikde nenechali 😀 😀
Jediný problém je, že rekonstruujeme dům a bydlíme teď jen v přízemí. Eda tedy spí asi metr od Tobíčka. A chrápe jak starej ožralej námořník 😖 někdy i 5x v noci vstanu a musím ho jít natočit hlavou na pelíšek, aby přestal chrápat. Páč mě to budí. Ale malýho to nevzbudilo ani jednou.
PA mi na kurzu řekla, že je dobré když dítě vyrůstá se psy. Kočky v bytě s novorozencem neschvalovala. Ale když jsem jí říkala, že ten náš hrozně slintá (občas vypadá jak vetřelec), tak mi jen řekla, že pokud je odčervenej a očkovanej, tak se nic neděje. Že psí sliny jsou léčivý 😀 tak to budu zdravá navěky, páč když se Eda oklepe po jídle, tak lítaj kemry přes celou místnost 😝

Jinak jsem pro aby všichni psi byli na vodítku. Vynechala bych ty mrňavé blechy. I když nejagresivnější psy jsou jezevčík, čivava a kokr 😀 😀 smama mám respekt z vlčáků, rotvíků, strafordů, pitbullů...apod. Nemám ráda uštěkané psy a páníčky, které nechají dělat své psy nevychované věci 😉

ygreen
14. zář 2008

zuzanka: nenchávej miminko bez dozoru se psem, nikdy, pokud tomu psu nevěříš. Já Edovi věřím, že nic neudělá, ALE Tobí musí být vždy v postýlce, připlej v lehátku, kočárku, apod. Náhoda je blbec a kdyby Eda vlezl na gauč, kde by byl na dece i malej mohlo by být zle (mohl by ho strčitm, přilehnout, apod.).

My když jsme přivezli Tobíka z porodky, tak jsem se nejdřív s Edou poňuchala já, pak manžel a dali jsme mu očuchat sedačku s malym (nesměl se ho ale dotknout). Doma jsme ho nechali olíznout mu chodidla. Jinak jakmile se přiblížil k malýmu na dece, nebo tak, tak jsem ho vždy sprdla, takže deku obchází, ani nikdy neveme Tobíčkovi žádnou hračku (čemuž bych nikdy nevěřila).
Ostražitá budu muset být až bude Tobík chodit a lézt. Aby Edovi nebral kostičky, to nemá rád. Myslím, že k ježíšku dostane Eda obří boudu a příští jaro bude vystěhován na zahradu (samozřejmě jen na den, spát bude chodit domu, páč jinak by nám to neodpustil) 😀 nudit se nebudeme, páč máme prokousanej plot se sousedama a tak je Eda věčne se svou láskou černou labradorkou 😅

janickabez
14. zář 2008

Ad jídlo,my když jsme Dášku cvičili tak jsme ji ne jednou všemožně otravovali u jídla a hrabali do misky se žrádlem a když zavrčela dostala nadáno, takže teď když baští muže se jí kdo chce hrabat v misce a jí je to buřt...teda pokud to není jinej pes, tomu by nedala ani granuli 🙂

vm72
14. zář 2008

jani-my jsme to dělali taky.Jedině tak pochopí,že jí jídlo nikdo nevezme a že prostě členům rodiny NESMÍ ublížit ať se děje co se děje.Se vším se ale musí hned od štěněčího věku.Jinak naše jezevčice je teda velice nedůvěřivá-aby si ji někdo cizí pohladil,tak to ani omylem.Nekousne,to vůbec ne,ale schovává se za mě a uhýbá cizím rukám.Zajímavé ale je,že jak jde o děti,je v pohodě a za to jsem strašně ráda.Ona ale moc dobře ví,že kdyby si jen náznakem něco zkusila,měla by co dělat se mnou byť ví,že ji nadevše miluju.

poletucha
15. zář 2008

ygreen-fakt jsem se nasmala 😀 😀 uzasne popsanej pejsanek 😀

robin154
22. zář 2008

Ahoj, na tuto diskuzi jsem narazila náhodu, když jsem hledala typ kočárku, který by se hodil na procházky s mým labradorem... Nečetla jsem to celý, ale teda tolik hnusných keců proti psům jsem dlouho nečetla 🙄 Jak tady píšou ty zasloužilé matky, že nesnášej psy, tak já nesnáším právě tyhle matky, který mají svoje rozmazlený uslintaný děcka, který ty svoje pazoury narvou psovi až do tlamy, a matka se pak diví, že se pes ožene... Nedávno se mi stalo, že jeden tak tříletej hajzl dupl mýmu psovi schválně na ocas... Fakt nemusím nafoukaný matky, který si myslí, že když porodily děcko, tak že se každej z toho pos... Jinak normální děti mám ráda, můj pejsek děti miluje, sami jedno máme, ale tyhle kecy mě dokážou nadzvednout... Přeji hezký večer 😀

aponchie
22. zář 2008

😀

janulle22
22. zář 2008

a me zasdokaze nadzvednou majitele psu ktere chodi kolem baraku v kterymani nebydlijou a nechaji psa suverene vykakat a nez aby vzali sacek a uklidili to tak to tam nechaji lezet 😠 pak jdete s malym deckem venon si hraje v trave a najednou dzi hovno...fakt super...pokud chce mit nekdo psa tak by se mel naucit i uklizet hovna!!!!lidi jsou fakt prasata!!!!

aponchie
22. zář 2008

uz se bijou 😀

janulle22
22. zář 2008

aponchie-a kdo...? 😀

aponchie
22. zář 2008

vsichni 😀 ja tady skoro nikoho neznam tak to beru vsecko s nadhledem a je mi to sumak 😀

janulle22
22. zář 2008

ja tady taky nikoho neznam jen pisu vlastni zkusenost a jsem doooost nastvana na pejskare... 😠 kdyz nejsou majitele ochotni uklizet tak at si neporizujou zvire...

aponchie
22. zář 2008

hele ja to tady uz nekde psala,ale ja vidim nafrfnene panicky v lakyrkach ,dedky,mlade lidi i maminky trousit psi hovna to je jak se vsim proste je to siroke spektrum lidi a neda se presne definovat kdo nejvic to dela,ale jedna vec je jista..a to ,ze lidi sou cim dal lenovejsi a proto na to kaslou nez se ohnout tak to tam radsi nechaji 😀 prosim te co by se stalo kdyby se zrusili ovladace a muselo se prepinat manualne ,nebo kdyby se zrusila mobilni sit a chodile se volat do budky???kurna ta obezita by sla dolu,lidi maji h..no co na praci a vymejsleji blbosti a nic nedelaji,vseci rvou jak sou udreni,ale delaji si to sami a jeste si porizuji dalsi a dalsi veci a nemaji na ne bud silu energii nebo vsecko dohromady a pak to tak dopada

janulle22
22. zář 2008

s tim ovladacem nevim asi by jsem sedivala jen na jeden progrm.. 😀 ... pro me jsou to prote pra... asi nemaji male deti co vsude lezou...kdyz se jimnechce sbirat kokino tak at nechodijou vubec ven a pes jim kaka doma...to by sakra rachle uklizeli....je to hnus...jeste ze to malej nestrcil do pusy stacilo ze to mel v rukach... 😠 😠 😠