Co používáte doma na úklid, když máte malé děti a psa?

kekulice
7. zář 2016

Holky, potřebuji poradit, co doma používáte, když máte doma malé děti a zároveň pejska? Mám doma ročního syna, všude leze a na všechno šahá. Samozřejmě všechno dává do pusy. Takže hledám něco bezpečného pro psa i dítě na vytírání podlahy a podobný úklid. Ideálně aby to trochu vonělo a nebyla to moc velká chemie.Poradíte?

frantiska85
7. zář 2016

Jakýkoli přípravek na podlahu a když mi dojde, tak Jar. Z hygieny nedělám vědu.

verunkach
7. zář 2016

Ahoj, já používám savo na podlahy, voní a celkem dobře vytírá, a když dojde,tak jar. u nás je hlavně potřeba denně vysát, aby nelétali chlupy 🙂

kekulice
autor
7. zář 2016

@verunkach taky každý den vysávám a to máme jen buldočka. Nemám ráda chemii, tak jsem hledala tip na něci míň chemického. Nakonec jsem našla floorwash od nejake danske firmy. Zítra to přijde, tak to vyzkouším. Jinak díky za odpověď.

kekulice
autor
7. zář 2016

@frantiska85 díky za odpověď. Nechci žádnou velkou chemii, tak jsem dnes něco objrdnala a vyzkouším to.

verca38
7. zář 2016

Na vsechno pouzivam vyrobky od firmy Feel eco. Hlavne prostredek na nadobi,kterym muzes umyvat i ovoce a zeleninu 😉 takze s nim umyvam skoro vsechno 🙂

kekulice
autor
7. zář 2016

@verca38 objednala jsem od Q4Pets, je to speciálně pro chovatele. Našla jsem pár recenzí na netu, mělo by to být taky dobrý. Ostatní prostředky do domácnosti mám taky šetrné k přírodě, ale tohle jsem neměla ještě úplně odladěný. Jinak díky za tip, určitě se mrknu.

konekokira
8. zář 2016

@kekulice Ahoj, já na podlahy používám Frosch, denně vysávám, prach a mastnotu v kuchyni umývám dětskými vlhčenými ubrousky, jinak se mi osvědčila metoda v koupelně - každý den jen setřít houbičkou umyvadlo a vanu, dělám to třeba večer při čištění zubů. No a pak je ještě skvělý prý ocet a soda. Když nad tím tak přemýšlím, tak moc přípravků nepoužívám 🙂 akorát na wc, tam dávám fakt savo

sarajurka
8. zář 2016
Uživatel sarajurka je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od sarajurka.

Já používám Sanytol nebo Savo, máme kočičku, takže tě docela chápu 🙂

veraga
8. zář 2016

Malá ještě neleze, ale často je na zemi, takže při dvou velkých čoklatech dbám na čistotu. Když není poblíž dítě ani pes, sjedu podlahu Savem. Používám i Savo na podlahy, Sanytol. Co se týče vůně, bezkonkurenční je konvalinkový Ajax. Podlaha voní i do druhého dne. Nevytírám ručně.

kekulice
autor
8. zář 2016

@veraga díky za tip, ale proste Savo apod doma nechci, je to chemie a nejsem úplně zastáncem těchto přípravků. přesto díky

kekulice
autor
8. zář 2016

@konekokira Frosch mám doma taky, sodu a ocet používám a dobrý. Teď dorazil kurýr se zásilkou, tak se jdu vrhnout na to co jsem objednala a otestuji to 😀

kekulice
autor
8. zář 2016

Holky, syn teď spí, tak jsem se dala do úklidu a musím říct, že jsem nadšená. Jemná vůně, pěkně se s tím všechno myje. Vzala jsem s tím všechno - podlahy, záchod, koupelna. Jako dárek jsem dostala ještě pytlík, který voní po pomerančích a pohlcuje pach. Takže vřele doporučuji k vyzkoušení, nechám tím vyčistit i koberec. Jinak se to jmenuje Q4Pets Floorwash, zakoupeno online na mamadiva.cz. Měla jsem strach, co to přijde, ale fakt jsem nadšená.

salot
12. pro 2016

Já jedu hlavně v octu (je neškodný, levný a účinný), jedlá soda, vonné silice, pak občas sanytol - jde mi hlavně o chlupáče, abych jim neublížila. Jinak tu je na "šetrný" úklid plno tipů: http://ukocouradoma.cz/uklid-s-domacimi-mazlicky/ Je tam i o tom octu, sodě...

spisilka
4. led 2017

Já střídám. Sůl - místo písku, třeba na dřez v kuchyni. Jinak jsou super ECOVER čističe, ten na vodní kámen je úžasný, do koupelny. Na podlahu mám taky ecover, hezky voní. Občas používám i čističe značky DenkMit z DM drogérie, čistí pěkně, nesmrdí a jsou levné.