Co říkáte na chování matek (nejen) v Ikea?

anka.
21. kvě 2011

Poslední dobou jsme byli několikrát v ikee v praze a nemohla jsem věřit tomu, co jsem tam viděla. Jde o chování některých matek.
1) matka i s kočárkem se přižene k automatu na pití, vytáhne vlastní dvoulitrovou (!) PET lahev a začne si do ní čepovat 😒 (pro neznalé dodávám, že v ikee si za pár korun můžete koupit kelímek a do něj si pak z automatu libovolně přidávat) Její kamarádka pak udělá totéž...

2) matka předběhne celou frontu a žádá o zmrzlinový kornoutek pro dítě (zmrzlinu prý nechce - jen kornoutek!). je jí řečeno, že stojí pět korun (!) tropí tedy povyk, že ho vždy dostává zadarmo (!) nakonec (aby byl klid) tedy jeden prasklý dostane. a za rohem už do něj v samoobslužném stroji na zmrzlinu stáčí pěknou porcičku 😠

co si o tomto chování myslíte? máte nějaké podobné příhody? já osobně jsem celkem znechucená, a skoro se pak i stydím, že jsem taky "matka"

tynusa
21. kvě 2011

@irriss na tohle téma jsem hrozně vysazená..korupce ve vládě je téma u terého se vždycky tak rozčílím, že pak jsem akorát naštvaná..je to banda hajzlíků který využivají svého postavení..¨

irriss
21. kvě 2011

@tynusa
ty dane daji preventivne uz kdyz se rozhodnou krast..je lepsi rict, ze "neni" uz na zacatku, tim se bude mene lidi divit, ze nezbylo...

irriss
21. kvě 2011

@babulinkab
nepolozi, ale o to vic naredi 😉

tynusa
21. kvě 2011

@irriss je to smutné..kydybych věděla,že je to jinde jiné..tak se seberu a jdu!!! Česká vláda dělá ostudu po celé Evropě..díky nim nás znajím skoro všude...

irriss
21. kvě 2011

@tynusa Tady je s vladou taky sranda..vetsinou u televize "tancim" 😉

lili_mia
21. kvě 2011

To mi pripomenulo dovolenkové švédske stoly. Niekde býva reštika/jedáleň otvorená furt 24hodín a stôl je plný jedla a beriete si na čo máte chuť, samozrejme že počas obedu sa objednáva od stola pri kt sedíte. NOO a vídať ľudí, kt si vláčia taniere plné jedla na izbu .. neviem či to potom berú domov, alebo sa robia solidárnymi a dávajú bezdákom. Pochopím pečivo, ked chcú nakŕmiť čajky, ale inak, no na hlavu.

takyja
21. kvě 2011

@tynusa V šestinedělí??? Nejde o matky couralky, ať si každý dělá, co chce - ale o to, že poslední dobou v nákupních centrech potkávám matky s novorozenci, a to mi přijde mimo mísu. Kdo měl novorozence nemocného tak, že byl ohrožený na životě, tak pochopí, o čem mluvím.

Jinak je každého věc, co dělá s dětma. Já ji neseparuji, chodíme na hřiště, cvičení, plavání, s kámoškama atd. Ale obchoďáky ji nebaví a já se jí snažím den naplnit smysluplnějí než 3hodinovou procházkou po Ikea. Malou to nebaví, po 20 minutách se nudí a začne lumpačit - stačí, když jdeme koupit něco pro ni, co se musí zkusit (brýle, atd.), takže díky u nás ne 🙂

tynusa
21. kvě 2011

@irriss 😉 nic jiného nám asi nezbývá..povznést se nad to... jsme dost malí páni abychom to změnili... ☹

irriss
21. kvě 2011

@tynusa
Kam bys chodila? Jen klidne sed doma!!! Jestli jsi sledovala neco o Berlusconim...tak to ma nekolik kapitol, ktere snad nikdy neskonci...Je to urazka pro zdravy rozum a vubec ostuda, kdo tu vladne. Kdyz Ti reknu, ze se dite je tu stazeno ze skoly na nekolik dni, protoze reklo sproste slovo proti Bohu a Parlament nejde prikladem a stazen neni...

irriss
21. kvě 2011

@tynusa
V tom je zakopany pes...vzdy to tak skonci, protoze si myslime, ze jsme mali pani,ze jsme na to kratci..a nakonec "panove" zvitezi...protoze "lid" je zticha .

cigaretka5
21. kvě 2011

@anka. preco si myslis ze to robia iba matky? hlavne s tym nekonecnym dolievani to nerobia iba matky. Naco to takto kategorizovat... A naco to riesit, kazdy si robi co chce tak nech si robi. AK nie si majitelkou Ikea tak o com?

tynusa
21. kvě 2011

@takyja V šestinedělí je to na prd, to je fakt.. nicméně každého věc. Já bych asi svoje mimo taky v šestinedělí do ikea netáhla ale ve 3mesících bych v tom neviděla problém zvláště když tam jedeme tak jednou za půl roku... 😉 je spousta věcí které chlap prostě nevybere... 😀

tynusa
21. kvě 2011

@irriss Bohužel neznám tu kazou...ale asi je to hustý..ty jsi se vdala do Itálie???

cigaretka5
21. kvě 2011

@takyja no a co tak chodia s detmi vo vajicku........... Nevies preco su v tom nakupnom centre aj s celou rodinou . nemyslim si ze ide o nezodpovedne mamicky. Napadlo ta niekedy ze tie matky s celou rodinou nie su z mesta kde ich stretnes _ su napriklad z mimo Ba, v Ba boli s malym vo vajicku u lekara a tak cestou vybavia aj rodinny poztavinovy ci nabytkovy nakup. Co je na tom zle. Ja s malou chodim vybavovat vsetko a niekedy ide s nami aj moj manzel a niekedy je to aj schopping a co je na tom zle. To mama akoze malu izolovat doma, nanajvys na prechadzke v lesiku a koniec. Nie som zastancom kazdodenneho navstevovania shopping parkov s dietatom ale priznajme si ze aj nam niekedy padne dobre, kupit si nieco na seba, dat si kavicku s kamoskami niekde kde sa da sediet aj ked vonku leje a dore sa tam parkuje ...............

fiallinka
21. kvě 2011

to není o matkách, jsou to krávy 🙂

ela2710
21. kvě 2011

@bertica.h ja s tebou suhlasim 🙂
@anka. nevidim dovod, aby si sa mala hanbit za to, ze si matka 😅 , podla mna si to napisala velmi nepresne a zle, preco hadzat vsetky mamy do jedneho vreca? a ty si myslis, ze toto co si napisala robia len matky?! ja teda nie, robi to vela ludi, nielen matky, robia to mladi ludia, aj ti bezdetní, studenti, pubertiaci, no proste NIE LEN matky. Ja sa teda vobec nemusim hanbit, ze som mamou, ja som na to pysna, a pozastavovat sa nad takymi ,,hlupostickami" mi pride uplne zbytocne, ved keby to vadilo predajcom nieco by vymysleli, aby tomu tak nebolo. Ja takych ludi povazujem za zlodejov, ale neriesim to, na svete je tolko zlodejov, ze keby som sa mala nad kazdym pripadom zamyslat a pozastavovat, tak by som potrebovala niekolko zivotov, ja zijem len pre svoje dieta, svoju rodinu a cudzich neriesim. Chapem, ze ta to zaskocilo, ale naozaj to nerobia len maminy. U nas kornutok pre dietatko zadarmo nukaju len ak si dospely kupuje zmrzlinu. A este na margo tych obchodov, my chodime nakupovat aj s malym a preco nie? nie sme tam az tak dlho, a nevidim dovod, preco ho mam nechavat doma, a ja mam chodit sama, maly sa hra v kociku a pekne si nakupujeme aj s ocinom 🙂

tynusa
21. kvě 2011

@cigaretka5 nenapsala bych to lépe!!! Naprosto souhlasím..mám manžela pořád v práci a rodinu 100Km daleko a když budu chtít někam vyrazit tak i s malou.. 😉

babulinkab
21. kvě 2011

já bych spíš řekla, že to je typická ukázka chování českého národa 😝 😝
znáte někoho, kdo někomu nabourá auto na parkovišti a přizná se k tomu? každej radši hned ujede, jen z důvodu, aby nepřišel o bonus na povinném ručení a takových případů by bylo 😝 😝

maznacik007
21. kvě 2011

ja chodim do ikea v bratislave dost casto... niekedy ideme len na obed s muzom niekedy aj s detmi a ja som sa s tymto spravanim matiek nestretla u nas... takze je to mozno nejaky vas kolorit... ale nie je to tym ze je to matka..

irriss
21. kvě 2011

@tynusa
jojo... 😉
ale nevim, jestli bych to zopakovala... 😉

spimira
21. kvě 2011

Je to o charakteru lidí, někteří lidé jsou tak vyčůraní, že když je nějaká takováto akce, snaží se to obejít podvodem a vytěžit z toho co nejvíce pro sebe. Ty matky se ne to dívají tak, že proč by měli utrácet peníze, když si to můžou stočit do láhve zadarmo 😠 . Nebude to dlouho trvat a IKEA na to nějak zareaguje, myslím, že si to začnou více hlídat.

irriss
21. kvě 2011

@babulinkab
Manzel nasel nedavno za steracem omluvu a cislo telefonu cloveka, ktery se spatne "odparkoval" a poskrabal i nase auto. Muj mazel jeho chovani "ocenil" tak, ze mu ani nezavolal.. 😉

hribek
21. kvě 2011

me stacilo byt na navsetve u znamych v usa 3 mesice a clovek pote co prijede do cr vydi co jinde nevidi. v zahranici je zcela bezny si koupit napr. v kfc jidlo a piti a piti si muze docepovat libovolne. taky sme to delali ale stacilo nam to jednou pred odchodem abysme meli na cestu. nenapadlo by me abych si cepovala do neceho jinyho nebo nekolikrat za sebou.
je to opravdu hodne o lidech, a meli by sme to ucit uz maly deti jak se maji chovat a co je slusny a co ne.... nas to nasi ucili a nemame s tim problem

tynusa
21. kvě 2011

@irriss 🙂 tam musí být nádherně...

irriss
21. kvě 2011

@tynusa
jo je tu nadherne, na 14 dni je to tu super... 😉
Mame more pred barakem a nemuzu se dockat odjezdu a piskoviste pred panelakem...
p.s. nikdo nechape, ale nevadi

tynusa
21. kvě 2011

@irriss ten kdo si tam nezkusí žít to asi nemůže pochopit..já ti děsně závidím a měnila bych za ten panelák....ale vše má své pro a své proti,že?? Jste někde na jihu?? Ve velkém městě?? 😉

irriss
21. kvě 2011

@tynusa
Blilzko Janova (Genova)
Manzel je ze Sicilie 😉

tynusa
21. kvě 2011

@irriss Takhle to zní jako pohádka 🙂 ...a ty pocházíš?? Ty nejmladší holčinky jsou dvojčátka???

irriss
21. kvě 2011

Ja jsem z Prahy. Holky jsou"dvojky dvojvajky"... 🙂
To more ma sve kouzlo, ale nevim, jak by se Ti libilo, kdyzbys musela temer kazdy rok malovat cely byt (momentalne maluju a odbiham se odreagovat sem), ...celorocne chranit obleceni pred plisni = dan za more pred barakem a za hory za barakem 😉

bufina
21. kvě 2011

@anka. No jo no, někteří sou už takový... My máme Ikeu pět minut od baráku, takže tam sme co chvíla, chodíme tam na oběd atd. Ale nechovají se tam takhle jen matky, neboj. Minule sem viděla chlapa co si vzal hrnek na kafe, samozřejmě zadara protože měl kartu Ikea family a pak si do toho hrnku natočil šťávu... Těm lidem to blbý asi nebude nikdy, ale nemá cenu se rozčilovat, maximálně si myslet něco o ubožácích...