Co si vzít so sebou pod stan?

j.a.n.u.s.
6. kvě 2009

Mate nejake "desatero"....co je potrebne, vhodne, nebo bez ceho se obejdete(i kdyz jste si to privezli)?

A nejake tipy?

mracik
13. kvě 2009

My tiež chodíme s deťmi stanovať. Prvý krát sme boli pred tromi rokmi, balenie sme vzali naozaj veľmi vážne, auto sme mali riadne napratané... Zabudli sme doma len jednu malú nepodstatnú vec. Hádajte čo... 😀

j.a.n.u.s.
autor
13. kvě 2009

jabber, ja to presne potrebuju, diky za tva slova! Potrebuju nahodit!!! 😉

titkovamiriam
13. kvě 2009

decka vydrzia vsetko,moj milan sa narodil v aprily a uz v auguste sme stanovali 😀 a stanuju decka kazdy rok az do dnes .marek zazil stanovacku len v zahrade 😀 ,tam spava s michalom ked je moc teplo 😀 .inak necitala som to cele nezabudni na repelent 😀

ikke
13. kvě 2009

zeny, co mate dlhych chlapov - aky velky stan mate? 😅
moj manzel ma 192cm a v stane, ktory mal mat oficialne 210x210 "spalnu" bol "od steny k stene" a tym padom sa vnutorna cast dotykala vonkajsej a v lejaku sme mali vnutri mokro 😝 😅 teraz zvazujeme, ze kupime stan minimalne 240x270, cize oficialne pre 5 osob 😀 , (zatial) pre nas dvoch... 😕

jituska
13. kvě 2009

Janus, ahoj, no Tě obdivuju, my byli s Jituškou pod stanem v jejích ani ne dvou letech a byl to mazec, z původních plánovaných 4dnů jsme to zkrouhli na jednu noc, protože v noci udělala takovej kravál, že další noc jsme si to nelajzli, aby nám ji někdo nesebral. V noci se vzbudila a chtěla z toho stanu ven, protože se tam bála, stísněný prostor a venku smaozřejmě totál vztekání. Ale jinak přes den byla v pohodě, to jsem ji naháněla kde se dalo 🙂 jsem se zařekla, že pod stan jedině, až jim bude tak 8 let 😀
Ale jdi do toho, bude sranda, přece se nebudeš nudit v bytě, ne? 😎 😀 😀

babalala
13. kvě 2009

Mracik - žeby stan? 😎

Ikke - máme taky 210 na 210 - a chlap spí úhlopříčně.. 😉 (ale my fakt stanujeme jen výjimečně)

mracik
13. kvě 2009

babalala, veru stan... Bola to celkom sranda, keď sme asi 200 km od domova po zaregistrovaní sa v kempe zistili, že nemáme v čom spať. Našťastie Matejova opatrovateľka mala kľúče od nášho bytu, tak sme ju vyslali ku nám domov po stan a poslala nám ho autobusom. 😀

a so Šimonkom sme prvý krát stanovali, keď mal 8 týždňov. Bolo by to celkom fajn, keby v tretí deň nezačalo strašne pršať, až tak, že hrozilo, že zaplaví kemp, takže sme sa museli zbaliť.

popelka.miri
13. kvě 2009

Holky, já byla se svojí dvouletou dcerou poprvé pod stanem a byla v pohodě..Docela trampík 😀 , ale ráno a v noci byla kosa jen 10° 😝 . Já mrzla a ona spala jak zabitá 😉 ..Takže si myslílm, že od dvou-3let je to akorát, ale dřív bych to nezkoušela..Tyhle mimča jsou strašně háklý na změny tohohle typu..A hlavně tam není pořádný klid. Přes den na slunci je ve stanu sauna a v noci kosa..Pro mimčo asi nic moc 😒 Ale určitě bych volila i do stanu cestovní postýlku a ne karimatku. Neuteče z ní a je v ní víc teplo, než od země 😉

jabber
13. kvě 2009

No my jsme to s karimatkou vyřešili tak, že jsme na podlážku po celé ploše ložnice dali dvojmo teplou fleecovou deku a na ní jsme teprve dali karimatky. Dcera byla úplně na straně a já vedle ní, takže z ní neměla kam utéct. Zima jí nebyla určitě, já jsem spíš řešila, aby jí večer nebylo vedro a nezpotila se. Když je přes den sluníčko, tak je ve stanu večer celkem teplo 🙂

mracik - to je fakt dobrý s tím stanem 😀

janus 😉 já myslím, že se to dá předpokládat jak bude dítě na tu změnu reagovat a jak to bude probíhat. Pokud mu normálně nevadí žádné změny, jako třeba spaní u babiček atd, tak si myslím, že není důvod, aby mu vadil stan 😉 A koneckonců se to dá nejdřív vyzkoušet třeba na zahradě, co se bude dít 🙂

Jinak stan na delší pobyty máme tenhle http://www.holan.cz/bi_space_300.html a můžu jen doporučit 😉

kili
13. kvě 2009

popelka, super nick, sa asi hodí k tomu, čo si napísala 😅 😀
príde mi dosť blbosť, že menšie dieťa by mohlo reagovať na zmenu, ak sa chodí od mimina, tak je to určite prirodzenejšie ako byť zatvorený v krákárni, nie? a cestovnú postielku 😅 . Myslím, že keď človek zvažuje, či zobrať al. nezobrať formičky, tak postielka sa už fakt nikam nezmestí

jabber
13. kvě 2009

kili - my právě jezdíme s malou všude možně už od mimina, a tak jí nedělá problém být někde, kde to nezná. Ale třeba moje neteře, když byly takhle malé, tak jinde než ve své postýlce ve svém pořád stejném pokoji, prostě neusnuly a když už nějakou náhodou ano, tak spaly hrozně špatně 😅 Ale třeba je to i náturou, to já nevím 🙂

Ale za sebe můžu říct, že roční holčička byla nadšená 🙂

ikke
13. kvě 2009

inak aj taketo existuje
http://www.pushchairs.co.uk/acatalog/nomad_trav...
akurat uz par dni dumam, na co to vlastne je dobre 😅
ale popravde, postielku v stane si neviem predstavit... myslim, ze na dobru izolaciu od zeme staci nejaka deka; a zas v stane sa dieta moc nema kam odkotulat alebo ujst (leda ze by ste mali sikovnika, co zvlada zipsy), ci...? 😕 😨

kili
13. kvě 2009

jabber, však áno, som písala, že staršie, čo nie je zvyknuté to môže znášať zle, ale také, čo si zvyká od malička, tak v pohode. podľa mňa možno tak do toho pol roka ísť prvýkrát. ale možno sa mýlim 😉

sarinkam
13. kvě 2009

Kili, ja jsem s dcerou byla pod platchou poprve v půl roce a bylo to lepsi nez v roce a půl, protoze takovy půlrocni mimi mi nikam nezdrhlo, bylo na dece, koukalo na ostatni taborniky,spalo celou noc v kocare, zatimco rok a půl uz jsem musela hlidat a byl to pakec, ale 2,5 uz byla naprosta pohoda

jabber
13. kvě 2009

kili 😉
Já myslím, že jet buď když prcek ještě neleze a potom zase až když už chodí. Protože lezací období si pod stanem fakt neumím představit 😅 😀
Postýlku si taky nějak neumím představit, ta klasická cestovní - ta by musela stát asi uprostřed ložnice, ne? 😅

ikke - ale pěkné to je 😎

editah222
14. kvě 2009

Vlastní dítko teprv čekám, ale pod stan jsem si brávala neteř. Poprvé jela když ji byl asi rok a půl 🙂
Měla vlastní dětský spacák, nafukovací karimatku (ne madračku, od té jde zima) a ještě jsem pod nás všechny dala péřovej roztaženej spacák. Pro jistotu jsem měla v autě i peřinu (poctivě jsem ji vecpala do obalu od spacáku abych nebyla jak pako), ale nebylo potřeba. Malá hřála jak kamna a neprobudila se ani jednou.

Teď má 6 a pod stanem je jak zálesák. Od 3 let (to už jakž takž plavala) s náma vyrážela i na vodu, ale jen v raftu a perfektí detské vestě a helmě. Letos pojede porvé jako háček, snad to přežije ona i můj manžel 😀 😀

jabber
14. kvě 2009

edita 🙂 jo tak na vodu se s malou taky těším 😵 Vždycky, když jsem tam viděla ty nadšené děti, tak jsem se těšila až takhle budeme jednou jezdit my 🙂 ale letos ještě ne, letos ještě sami 🙂

evicka7
15. kvě 2009

maminky, co jezdíte pod stan, v čem spí vaše robátka? hledám nějaký spacák pro malou, ale zatím jsem nejmenší našla 150 cm

editah222
15. kvě 2009

Jabber - náš kamarád vodák (opravdu zkušený) bral svoje děti na vodu skoro od té doby co sedí 😀 Já no to nemám odvahu, přece jen se můžem kdykoliv převrátit a tak by dítko mělo umět aspoň trochu plavat.
Já bych jela hned taky, moc mi to schází. ☹

editah222
15. kvě 2009

Evicka7 - moje neteř měla dětský spacák ( na výšku do 140cm), ten jsem dole zahla aby ji nebyla zima. A v létě jsem ji brávala peřinu do které jsem ji zabalila. Menší spacáky se asi nedělají, já jsem taky žádný nesehnala. Ale pokud chcete jet pod stan v létě nebo někam k moři tak není spacák potřeba.

caira
15. kvě 2009

Janus stanovani je paraaaada, ja na stanovani vyrostla a doted ho miluju, chystame se s malou stanovat pristi rok, letos nejak nestihame.

hlavne vezmi dost obleceni do spatneho pocasi, muzete mit celou dobu hezky, ale muze taky dost prset a to pak sucheho tepleho obleceni neni nikdy dost, takze dostatek nahradnich ponozek,holinky a plastenku 🙂

Taky nezapomente na BATERKU, tak se vam bude hodit az budes po tme neco hledat 🙂

urcite jak vsichni popisuji poradnou nafukovaci karimosku, destky spacak a pro jistotu treba jeste deku nebo tak..nase mama vzdycky brala sebou jednu perinu a tu dala na ty nafouknute matrace aby bylo od zeme teplo.

Juuu, jen na stanovani myslim a uz bych vyrazila.

lennis
15. kvě 2009

tak my s manžou jsme začali stanovat až spolu na jednom písáku, první léto jsme jeli se všema půjčenýma věcma, malý íglů, karimatky, spacák, plynový vařič...před 3 lety jsme byli naposledy a to jsme už měli stan pro 4 s 2 ložnicemi, uprostřed se postavíte, nafukovací matrace, prosteradla, peřiny z postelí, pyžamko na noc, křesílka na ponocování u vínka atd...prostě už trošku komfortu🙂. Hlavně teplý oblečení, několikrát jsme tam zmokli, že jsme to museli zabalit a jet domů, svíčky na večerní povídání u stolu, skládací nábytek, igelit pod stan a na stan, nejlépe i něco před stan, bo bordel se nosí automaticky dovnitř, smetáček a lopatku na to, což mně poprvý ani nenapadlo 🙂

jabber
15. kvě 2009

edita - no my na to právě taky nemáme zatím odvahu a hlavně si myslím, že by jí to ještě ani nebavilo 😎 Ona je hrozně živá a akční a neumím si ani v nejdivočejším snu představit, že by třeba i jen 5 minut seděla na zadku 😅 😀

achalteke
15. kvě 2009

za nejdůžitější věc pro pobyt po stanem pokládám rozhodně repelent 😉 😀

melory
19. kvě 2009

tak nam sa zas na stanovacke stalo, ze sme zabudli riad 😀 jest by bolo co aj pit, len nebolo z coho. nastastie sa nasli dobry ludia na zahori a vybavili nas cajnikom v ktorom sme varili vsetko 🤐 ci polievku ci caj....no co ta nezabije to ta posilni.

jabber
8. čer 2009

janus - tak jak, jedete? 🙂

j.a.n.u.s.
autor
8. čer 2009

Chytli me ledviny, tak se to asi kapku posune ☹

jabber
8. čer 2009

Tak to je pech 😖 ☹ držím pěsti, ať se z toho brzy vyhrabeš a můžete vyrazit 🙂 😵

lennis
8. čer 2009

Janus a kam máte namířeno????

many
15. čer 2010

ahojky 🙂 chystáme se s malým poprvé pod stan, tak řešíme co sebou,.... a hlavně na spaní pod sebe a na sebe 😀 jestli vzít matraci,..... tak si vás jdu pročíst a snad tu budou dobrý rady 😀