Dámské kolo. Doporučíte tip a značku? Jakou velikost při 180 cm?

innuska123
20. zář 2020

Dobry den, chci si kupovat damske kolo. Muzete mi doporucit tip a znacku, a Vy, co mate 180 cm, tak jakou jste volily velikost ramu? Dekuji.

nafreya
20. zář 2020

Uz je to nejaky ten rok, co jsem si kupovala svoje "prvni poradne" kolo 😀 ale dulezite je rozhodnout se, co budes jezdit jestli teren/cestu - od toho se odviji jestli horaka, treka nebo silnicku. A urcite bych zasla do obchodu a velikost ramu si zkusila, bez toho bych kolo nekupovala! Protoze o kdyz velikost ramu se udava u vsech znacek stejne. Geometrie se muze lisit a proto je dulezite si na to kolo sednou a projet se 🙂 a na znacku bych zase az tak nehledela. Spis na to, jak je kolo osane. Protoze treba u Speslu si dost zaplatis za znacku a je to poznat na horsim osazeni oproti jinym znackam. Chce to hledat, porovnavat a zkouset 🙂

cherie24
20. zář 2020

@innuska123 já mám 172 a mám velikost rámu M (17,5). Nemám teda zkušenosti s jízdou na damském kole 😁 ale kolem žiju. Ono opravdu není velikost jako velikost, každá značka má jinou geometrii, tím pádem jinou délku rámu. Na velikost 180 si myslím, že vám bude sedět velikost L (19 - 20 palců). Pak jde teda o to, kde chcete jezdit, ale nejuniverzálnéjší je dámské horské kolo. Má to snížený rám, dá se s tím do lesa, na polňačku a když to nafouknete nebo dáte užší pláště je to i velice pohodlné a svižné kolo i na silnici. Nejlepší je ale opravdu si to vyzkoušet. Celkem dobře cenově dostupné a zároveň i celkem výbavou překvapí jsou kola CTM. Dámský model se jmenuje Christine. Asi bych se dívala po nějakých takových. Hlavně ne kola z Decathlonu. V servise nemají kvalifikované lidi na opravy a servis a viděla jsem v jakém stavu vyndávají nová kola z krabice a to fakt nechcete

pommpomm1
21. zář 2020

Objednala jsem si kolo na míru od pána z Českých Budějovic, kolo přišlo poštou, přítel s pánem komunikoval po e-mailu a kolo mi sedlo jak zadek na hrnec 😊 vyšlo na 13 tisíc a narozdíl od kola odněkud ze sportu je kvalitní