Děti versus kariéra. Co je pro vás přínosnější?

sirael4
18. kvě 2010

Ahoj,
zakládám téma, protože mě zajímá, z jakých důvodů některé upřednostňujete kariéru před dětmi a děti posouváte na pozdější dobu a také pro různé ostatní názory. Myslíte si, že jsou děti přínosnější než kariéra nebo naopak?

garzonka
24. kvě 2010

jinak, je zajímavé, mně můj manžel říká, že to že jsem s dětmi doma, je taky práce ale jiného druhu....prostě si mou "práci" váží 😵

garzonka
24. kvě 2010

že nejsem " jenom doma a nic nevydélávám"

kristi
24. kvě 2010

@garzonka u nas je to velmi podobne, je rad, ze se nemusim honit a vubec

garzonka
24. kvě 2010

😉

sirael4
autor
24. kvě 2010

kristi: ty víš jak to bylo myšleno 😉

Nejde o válení se, ale jde o to, že člověk nepřijde do kontaktu s nikým jiným než s prodavačkami, maminkami jiných dětí, atd.
To bych se zbláznila 😅

sirael4
autor
24. kvě 2010

garzonka: to je správné 😉 někteří muži si totiž myslí, že péče o dítě je brnkačka, a koukám, že ty máš tři a hezky jako schůdky 🙂 to musí být šťastná rodinka ne?

kristi
24. kvě 2010

@sirael4 s tim zasadne nesouhlasim. Za pratele nemam jen matky, a do kontaktu prijdes behem dne se spoustou lidi. Myslim si, ze opravdu nevis, o cem presne je rec - bez urazky. Kazdej si ten zivot udela tak, jak chce. To ze jsi doma, neznamena, ze jsi odriznuta od sveta a ze nevis nic o svet. burzach, situaci v politice atd.

sussanah
24. kvě 2010

Ahoj, taky se pridam. My mame prvniho prcka s tim, ze ja jsem mela pekne rozjetou karieru, ale volani prirody bylo silnejsi 😎 A teda ted musim rict, ze ackoliv toho naseho spunta mam moc rada, tak mi prace chybi. Jak pise sirael, chybi mi kontakt s lidmi, proste to pracovni tempo. I kdyz doma si sednu jen vyjimecne (nemam dite, ale motorovou mys..), je to uplne o necem jinem. Na jednu stranu uvazujeme o dalsim mimcu, na druhou stranu se nekdy bojim, ze mi z toho doma svihne v bedne.. Jeste ze alespon studuju, ze aspon nejak tn muj mozek zamestnam..

sirael4
autor
24. kvě 2010

kristi: jistě že ne, pokud čteš internet. Ale běžně pracující kamarádky nemají tolik času, to vidím už teď, takže bud se neustále musíš přizpůsobovat ty jejich volnému času, nebo ti nezbývá než se stýkat taky s maminkami, na tom není nic špatnýho, je to přirozené.
A samozřejmě jsem nejmenovala všechny, automaticky, doktoři, lidé na ulici...

sirael4
autor
24. kvě 2010

sussanah: to chápu, že volání přírody je silnější 🙂 každopádně se budeš moci vrátit ke kariéře, až budou děti starší🙂
je to prostě jiná forma práce, děti ženu zaměstnají hodně, stejně tak domácnost, ale je to něco jiného.

kristi
24. kvě 2010

jiste, ze se musis vic domlouvat, ale pro me je lepsi se sejit s kamoskou, co pracuje, protoze vim, ze v te dobe bude muj muz uz doma a pohlida malou, takze aspon mam klid probrat vse, co me zajima.

@sussanah
takovy pocity jsem taky mela, ono zase cim jsou ty deti starsi, tim je s nimi vetsi sranda a take vice moznosti, z vl. zkusenosti vim, ze je to cim dal narocnejsi,ale taky zabavnejsi

sirael4
autor
24. kvě 2010

kristi: znám většinu maminek, co si připadají jako mimoni, když jsou někde s lidmi co děti nemají 😀 neustále mluví o dětech a jiné širší spektrum zájmu nemají.....to je pak zlé

alisek
24. kvě 2010

ahoj holky 🙂, ráda vidím i tebe Sirael (a to bez ironie)

zajímalo by mě co si představujete pod pojmem kariéra? já si představím člověka co šplhá z postu na post, pokud možno až na nejvyšší co je k mání. A pokud člověk pracuje na sbe jako osvč nebo má vl. podnik, tak to jako kariéru neberu, tak toaspoň chápujá.
Třeba já sobně si jako kariéristka nepřipadám a ani nikdy nepřipadala ikdyž mě občas lidé tak označí. Musím říct, že je fakt, že "kariéru" může dělat jen jeden v rodině, jinak to jde pak celý rodiný život do kytek. třeba u nás kdybych neměla mamču po ruce tak si teď dítě nemůžu absolutně dovolit, né že bych nechtěla ale prostěby to nešlo.

sussanah
24. kvě 2010

@kristi tak trochu v to doufam, ze se to jeste nejak rozbehne a jak maly bude trochu vic komunikovat, tak ze uz to bude legrace 🙂 A taky doufam, ze se jednou do prace vratim na nejake poradne misto.. No uvidime. Hlavni je, jak po MD podat to "nicnedelani" u ditete.. Nekde jsem cetla, ze to lze i podat jako vychovavani juniora v pracovnim tymu 😀

kristi
24. kvě 2010

@sirael4
jj, to je jasne, vseoebcne se vsechny bavime jen o plinkach a hovinkach 😀 na neco jinyho uz asi nemame bunky. Tak takhle to fakt neni - ale i tohle je o lidech, jsou matky, ktere tim ziji a nic jineho je nezajima. Ja konkretne se bavim s lidmi, kteri mi maji co nabidnout a snad i ja jim.

@alisek pro me je karierista workoholik, clovek co praci obetuje vse. Kariera podle me neni to, chodit od 8-17 do prace a pracovat pro nekoho na stejne pozici..

sussanah
24. kvě 2010

@sirael4 Ono s tim mluvenim o detech to podle me neni az tak jednoduche. Nevim jak u tebe, ale ja i kdyz mam jine zajmy, tak faktem zustava, ze starani se o mimco zabira drtivou vetsinu meho casu => je logicke ze nejvetsi novinky se deji prave kolem mimca.. Tak jako se lide, kteri hodne pracuji bavi casto jen o praci, tak se maminy na MD hodne casto bavi o detech.

kristi
24. kvě 2010

@sussanah
ver ze to fakt bude prca 😀 😀 😀

sirael4
autor
24. kvě 2010

sussanah: ano ano, někde to bylo zformulované jako perfektní manažerská činnost 😀

alisek: dle mě je kariérista takový člověk, pro kterého je práce "vším" a nedokáže dát něčemu jinému přednost před prací. Taková životní dráha. Zkrátka člověk, který nechodí do práce, aby vidělal peníze, ale aby se realizoval v práci (to mu dává životní spokojenost).

susanah: no samozřejmě, já vím, že budu taková, dokonce se úmyslně budu obklopovat stejně "založenými", protože mi přijde báječné mít malé dítě a trávit tím čas... 😉 ale na druhou stranu vím, že pak až tohle období odejde, budu asi exot 😉

alisek
24. kvě 2010

kristi, tak to karierista jsem spíš byla, ted uz taky do toho nedavam tolik co dřív, ikdyz me to nekdy samotnou stve ale kdyz se treba nedari tak jsem spis apaticka a hned me to nenakopne jako jiny, ale treba muj muz je workoholik ale kariaristou bys ho nikdy neoznacila, prace ho fakt bavi a ma ji jako konicek (dedi se to u nich v rodine, hruza)

sirael4
autor
24. kvě 2010

nechci se nikoho dotknout, ale podle mě si kariérista jen kompenzuje nedostatky, které má v jiné sféře....
ale to se i samo nabízí, takže to nejde považovat za špatné...

alisek
24. kvě 2010

sirael, to souhlasím, jen spodmínkou, že za tu práci musí mít postup pokud to jde, jinak to je divný aspoň z mého pohledu, dávat do práce absolutně vše ale od zaměstnavatele nevidět žádný krok k jeho postupu, když se ten dotyčnej tolik snaží.

kristi
24. kvě 2010

jake nedostatky konkretne myslis? citove? rodinne?

alisek
24. kvě 2010

Já kariéristka nejsem, protože pro ciízho zaměstnavatele bych nedělala tolik co pro sebe. Mě osobně práce fakt baví, kor když vidím, že to k něčemu spěje a nese to svoje ovoce (nejen peníze), takový osobní naplnění.

kristi
24. kvě 2010

resp. je jasne, ze kdyz venujes 24h denne necemu, to ostatni je na tom blbe, ale ono lze to udelat i tak, ze praci venujes to,co je potreba a zbytek se venujes tomu, co te bavi

alisek
24. kvě 2010

sirael, to je težký to takhle paušalizovat, třeba u jedné dotyčné jsem to fakt zažila ale tam sehrálo svoji roli tolik věcí, že tak působila, že to nejde shrnout do toho, že má nějaké nedostatky. Jinak co jsem se setkala s lidma o kterých bych i řekla že jsou kariéristi, tak mě přišli vpohodě ale to platí spíš o chlapech, ženský na vyšších postech jsou dost dravé a neústupné ale přikládám to tomu, že se o tu pozici tolik snažily, že ji musej dost dobře prodat a dát o ní vědět, protože ženská ve vysokých pozicích to má dva krát tak těžší než chlap, jsou to bojovnice.

gs208
24. kvě 2010

slovo kariérista má pro mnoho z nás docela negativní nádech. Nechci být kariéristka v tom smyslu, v kterém je to chápáno. Jsem celkem cílevědomá, takže možná mě tak v budoucnu někdo označí. Já jen chci opravdu dobré místo, chci nabýt nové zkušenosti, v práci se vyvíjet a nakonec chci mít pocit, že až půjdu na mateřskou, opravdu se budu mít kam vrátit. Mým cílem je stát se takovou osobou, abych pro mého potenciálního zaměstnavatele byla zajímavá a já si nakonec mohla vybrat, co vlastně budu dělat 🙂

gs208
24. kvě 2010

sirael4> co máš tou jinou sféru na mysli?

sussanah
24. kvě 2010

@gs208 tak to si pis, ze te nekdo za karieristku oznaci 😀 Ale tak nejak to vidim i ja 😉

alisek
24. kvě 2010

gs208, tos napsala dobře, unás je úspěch (především v oblasti zaměstnání) vnímán dost rozporuplně, spíš se setkám s negativním vnímáním než pozitivním natož přejícím, to je jen o lidech, když vyjedeš za hranice tak to je zase o něčem jiným, tam lidi vědí jaká je dřna dostat se tam kam chcete a co vše se tomu musí podřídit a váží si toho, tady je dost opačně.

sirael4
autor
24. kvě 2010

myslela jsem třeba to, že člověk není spokojen sám se sebou, potřebuje něco dokázat aby byl 😉

můj sen je třeba jednou dělat učitelku-takže o kariéře nemůže být řeč. Ale chci, aby práce nebyla časově náročná, aby mě bavila, aby byla v oboru, co mi něco dává.....Kariéristovi nevadí opak-když je práce časově náročná, pohlcuje mu volný čas....

Mě třeba vadí dnešní svět v tom, že člověk třičtvrtě života prožije v práci a nezažije pak to hezké....prababičky současných generací se sice taky nadřely, ale jako dělnice skončili třeba ve tři hodiny a kdyby nebyla doba jaká byla (tzn. měli ještě další "směnu" doma), bylo by to krásné. V dnešní době skončit např. ve tři a jít si užít zbytek dne, to by byla paráda.