Dětská FN v Brně. Mají přistýlku pro matku?

boobinka
14. zář 2009

Maminky, poradte... pujdem na operaci s vrozenou vadou urologickeho smeru.
Malymu bude cca rok a pul a nedovedu si predstavit, ze mam byt bez nej.
Jak je to teda s ubytovanim pro rodice? Maji tam pristylku i pro matku? Chci byt s malym nonstop.

lucika.n
14. zář 2009

Dle našich zkušeností - byli jsme na interně tuším II.: mají pokoj pro matku s dítětem non-stop (byl 1 na oddělení) anebo je ubytování rodičů jakokdyž v ubytovací části (pokoj na spaní + wc + koupelna + herna pro děti), ale to je na stejném oddělení jako je pokoj dítěte. Na pokojích dětí jsou křesílka a židle a běžně jsem tam zažila, že maminka, ikdyž měla přidělenou postel v té ubytovací části, strávila celou noc s dítětem na židli na pokoje. Pak jsem slyšela o nějakých ubytovnách, ale s tím zkušenost nemám. My jsme šli na plánované vyšetření a domlouvala jsem si, že nastoupím, až se pokoj pro společné ubytování uvolní. Ale pravda synovi bylo 5 měsíců a byli jsme plně kojící. Určitě nebude na vadu, když zvedneš telefon a budeš se informovat. Přeju ať Vám to dobře dopadne.

paolin
15. zář 2009

ahoj boobinko, máme čerstvou zkušenost z hospitalizací na interně. oddělení mají nové, pokoje jsou uzpůsobené pro děti s doprovodem. buď je v pokoji velká postel nebo rozkládací gauč. pokud mají oddělení plné, tak nabízejí ubytování v ubytovně. co se jídla týče, tak na oddělení je jídelna pro děti a zároveň hrací místnost. maminky si můžou zakoupit stravenky do nemocniční jídelny - kolem 100Kč na den. jídlo můžeš koupit i v bufetu. na oddělení byly sestřičky moc hodné ale není tam moc klidu. za pobyt s dítětem do 2 let platíš jen běžné poplatky = 60Kč za dítě a za doprovod. tak ať vám to dobře dopadne a nemocnici zvládnete s úsměvem 😉

boobinka
autor
15. zář 2009

dekuji za prispevky, asi tam zavolam a zeptam se.
Paolin mi tam budem cca 20dni, da se tam zachovat rezim ditete? teda kdyz to jeho stav dovoluje...