Dětství v 70-80 tých letech. Na co rádi vzpomínáte?

skuli
13. led 2009

Taky jste vyrůstali v této době?Hráli jste si s Merkurem,mončičáky?Žvýkali jste Pedro,Sevak a Bájo?Cucali jste antiperle a lékorky?Lízali jste Vitacit a želatinové pivo?Měla vaše babička na záchodě lístkový toaletní papír 200 kusů za 1,30 kčs?Pouštěli jste si gramofon a magnetofon?Dívali jste se na Beverly Hills 90210?Na co rádi z té doby vzpomínáte?Co vám vadilo?

jakoubka
13. led 2009

A hra Jen,počkej zajíci 🙂

jakoubka
13. led 2009

elly-ne 😉 V tom sáčku jich bylo aspoň dvacet.Ale Zoretky byly taky mňam 😉

alex1
13. led 2009

jsem se dívala na ten odkaz co tu dávala skuli, tak většinu těch hraček jsme měli 😀 😀 a taky si vzpomínám na tu promítačku s pohádkama, asi je u našich ještě schovaná, doufám, že bude fungovat i papírový text ke každé byl 😵 😵

darina77
13. led 2009

a v nedelu a v pondelok boli všetky obchody zatvorené, aj sa rýchlejšie nakupovalo, žiadne že ktorý z tých sto jogurtov by bol najlepší, mala si na výber jahodový alebo biely, termix čokoládový alebo vanilkový za 1.90 kčs, a ešte miláčik za 1,50 kčs a dovidenia viac nebolo

alex1
13. led 2009

a pak želvy ninja, to byl hit 😀 a šmoulové 😵 , Studio kamarád, Magion, Vega

dzany
13. led 2009

alex -promítačka byla skvelá - vymenovali jsme si v bytovce pohádky 😀
jo a takové ty telefony jak se s nima dalo telefonovat z pokoje do pokoje? my meli takové ty oranžovo hnedé 😉

mikalove
13. led 2009

my sme si robili diskoteku: zapli sme premietačku a magič a jedna premietačkou hybala akože diskogula a dve tancovali,tak sme sa striedali ako trafené 😀

alex1
13. led 2009

a matrjošky 😀 a jak tu někdo vzpomínal ty mončičáky, tak se zase prodávají a nejsou zrovna nejlevnější 😅

alex1
13. led 2009

dzany: telefony byly super, my měli modročervený a jeden jsme měli v patře v pokojíku a druhej dole v kuchyni a volali jsme si, to byla prdel 😀 😀

m311293
13. led 2009

rostliné máslo Juno, kotoučový magnetofon B52, řasenka Dermacol nebo AB a pro chlapy Denim

tatolu
13. led 2009

Dievky a čo také číňanky - tenisky, však sme ich nosili aj v zime 😉
Ja viem, že je téma o pesničkách, ale práve z tohot obdobia sú najlepšie: Holky z naší školky, To si piš, a z tej spartakiády od M.Davida.
A pamútáte tie peračníky s tuzexu?

alex1
13. led 2009

céčka jsme taky sbírali. Pamatuju, že nás v pionýru jednu dobu vedli dva vojáci a dávali nám odznaky a já jediná od jednoho získala takovou tu kapku krve, no já byla šťastná a důležitá 😀 😀 😀 , si dokonce pamatuju jak se oba jmenovali 😵 😀

bibula
13. led 2009

a cukriky slavia - ale tie tu mame nastastie aj teraz 🙂

alex1
13. led 2009

magneťák doma taky ještě někde máme, možná i funguje 😅 😀 a ještě po holení Pitralon, to byl smrad 😅 nic jinýho snad nebylo? 😕 😅

tatolu
13. led 2009

Alex ale museli na Teba riadne zapôsobiť...

A tie iskričkovské a pionierke sľuby a stretká...

darina77
13. led 2009

Dzany, to s tými kamionistami a plechovkami bolo dobré 😀
Vôbec plechovky sa v každej domácnosti dávali na tie najlepšie miesta do vitrín hned vedľa kryštálu, taká to bola vzácnosť.
Mne raz strýko doniesol niekde zo zahraničia žuvačky, a roky som ich mala neotvorené vyložené na poličke a ked som utierala prach s ničím iným som nenarábala opatrnejšie ako s nimi.
Ešte ma napadlo otec ked kupoval asi v 88 škoda favorit tak dva dni musel aj s ostatnými kupcami spať pred predajnou v spacáku, každý sa bál aby sa mu ušiel.

alex1
13. led 2009

a na Mikuláša jsme dostali takový ty buráky ve skořápce, to bylo radosti 😅 😀

bibula
13. led 2009

fakt tie uniformy-parada,hned by som brala ja som bola taka poriadna pionierka,som do skoly chodila v uniforme aj ked som nemusela 😀 😅

m311293
13. led 2009

mleté kafe v zelené dóze z balíren Jihlava, Pigi čaj, lístky na vlak z kartonu či čeho, a strojek kterým se značil datum, ségra dostávala k vánocům mýdlo Kamila a já Ela

mikalove
13. led 2009

my sme zbierali z keksíkov Kuku-ruku nalepky a lepili do albumu,to bol v škole poriadny ošial a Barbie samolepky 😀

liliandax
13. led 2009

mikalove - to sme zbierali aj my 😵

a na Ratafaka plachtu si pamatate? 🙂

alex1
13. led 2009

ta čerstvě namletá káva hezky voněla 😵

mikalove
13. led 2009

aj filmarik a filmuška

tatolu
13. led 2009

za tým kotúčovým magneťákom mi je tak ľúto. Minule som si ho opravovala 😉 a čosi tam puklo, či čo. Mala som tam nahraté Možno príde kúzelník, a po nociach maminka nahrávala I kessel buntes, či ako sa to písalo...

alex1
13. led 2009

a Čtyřlístky a písničky Michala Davida miluju pořád 😀

elly111
13. led 2009

na Ratafaka pamatame a na oblatky Alica nikto si ich v mojom okoli nepamata ale ja som ich mohla vo velkom 😀 a grilasky, tie cukriky mnam

alex1
13. led 2009

a ještě ty sodovky ve sklince, červená, žlutá, oranžová a nevím jaká ještě 😵 😵

alex1
13. led 2009

elly: myslíš griliáš v čokoládě, jak to mělo takovej ten žlutohnědej pruhovanej obal?

m311293
13. led 2009

keksíky Marína, krém na ruce Marýna, na ZŠ jsem četla Kamaráta a na SŠ Mladý svět.

mikalove
13. led 2009

a neviem či ste to už spomenuli ale všetky ženy nosili trvalú na vlasoch,aj moja mama