• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dětství v 70-80 tých letech. Na co rádi vzpomínáte?

9. června 2011 
monkula jo jo a byl strašně těžkej ten závěs!!!! :grinning:
18. led 2009 ve 14:42  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky za pět minut je Retro,běžte se dívat.Podle reklamy bude super.
18. led 2009 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, já minulý týden na popud téhle diskuze koukala na retro na netu a je to fakt něco...vždy jsem si vybrala téma, které mě zajímá...připomněli mi tam Arbat - předchůdce "mekáče", nacházel se v ulici kousek od Dětského domu, Na Příkopech asi, tenkrát mě ani nedošlo, že ten název má cosi společného s Ruskem
a teď mě "napadly" KOČIČÍ JAZÝČKY, občas mi je máma kupovala v cukrárně a taky nedělní pohádka v kině byla za 1kčs...
18. led 2009 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
no vidim, ze je tu vela ludi, co maju na co spominat...
veru bolo dobre...skoda, ze nase deti to nezaziju...
a co sa tyka malinoviek...tak ta chut je nezabudnutelna...tak isto ak polarka...
18. led 2009 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzu jo jo polárkový sníh, červený sirup proti kašli úžasně sladký
18. led 2009 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ten sirup,bol vyborny,mama nam ho schovavala aby sme ho nevypili hned :grinning:
18. led 2009 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
prepacte mi ,,nemcinu,, :sweat_smile: , ale program ein kessel buntes , Dvaja z jedneho mesta alebo Televariete. Alebo ked sme si vyberali podla zhasinania svetla ako ma televizny pribeh dopadnut. Aj tak bol silvester vzdy lepsi na ct-cku ako na stv
18. led 2009 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
A dnes som si spomenula na taku hru alebo skladcku neviem to presne nazvat.Ale bol to taky papieir na ktorom bo nakresleny obrazok a bol cely dierkovany.Zalozilo sa to do formy ktora bola tiez dierkovana a pripinalo sa to farebnymi hribikmi.Dufam ze chapete co myslim :grinning:
Ja som sa s tym tak rada hrala.Pamatate si este niekto na to?Ako sa to volalo?
18. led 2009 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
vachovka- neviem ako sa to volalo, ale toť nedávno som to videla v dráčikovi!!! a malo to ten starý predpotopný obal :grinning: :grinning:
18. led 2009 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
mňa napadla ovocná dreň z naozajstného ovocia-marhuľová a jahodová-za tou som sa išla zabiť :grinning: :grinning: a raz som si ju išla kúpiť(mala som 4r.) a domov som doniesla dreň aj peniaze v ruke :sweat_smile: a tak som musela ešte raz do obchodu s mamou a zaplatila som.bola som taká krpatá, že som asi nepozorovane prešla cez pokladňu či čo,samoška bolo to neúmyselné. :sweat_smile:
18. led 2009 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vachovka- myslim, ze sa ta hra volala BERUŠKA, aspon my mame tu, este odo mna...Je tam napr. taky cirkus, rybka, dievcatko-beruška,...
19. led 2009 v 00:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ked som si nasetrila na svoj prvy magič, a zohnala som kazetu a si nahravala pesničky z radia, co to bolo RockFM? Ale to uz bolo neskor...
Ale na tu "kuklu" strikovanu s celenkou na hlavu si pamatam, nosila som to na lyzovacku...Furt som sa bala, ze sa vytrepem z tej "kotvy" (este nebola POMA), aj sa to parkrat stalo...A listok pripnuty zicherkou a štikali ho kliestikami (ako kedysi tie tvrde listky vo vlaku...)
19. led 2009 v 00:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
vachovka neviem ako sa to volalo, ale pamätám si to, bolo to ako pre retardovaných, do niektorých obrázkov bolo treba zapichnúť len pár hríbikov...
19. led 2009 v 06:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
a pamatate rusku zmrzlinu medzi oblatkami? To bola mnamka....mala stala 3 kcs a este bola aj vacsia uz bez oblatok a ta stala 7 kcs.....ozaj chut smotany...teraz sa na ne nechytaju.
19. led 2009 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
no zmrzlina...napadla ma jadranská...taá čo ju dávali zo stroja ako vo filme Lucia postrach ulice...vanilkovo-pistáciová.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. led 2009 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
heh,a tie jogurty.....biely,a na spodku lekvar/ked spoluziacka povedala,ze v zahranici jedla s kuskami ovocia-odfajcili sme ju,ze to je blbost/.... :grinning:
19. led 2009 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
mlieko v sklenych flasiach...... :slight_smile:
19. led 2009 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda baby,ked vas tak citam-som sa vratila vcase :dizzy_face:
19. led 2009 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
rusku zmrzku milujem dodnes no samozrejme uz za inu cenu :grinning:
19. led 2009 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
miriam to je vsetko uz za inu cenu :sunglasses:
19. led 2009 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ved ano,ja mam doma krabicu plnu vseliakych obalov este co sme so segrou zbierali a tam tie ceny :grinning: ,tusim ziadne cukriky neboli nad tri koruny :slight_smile:
19. led 2009 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
boli-!pdpultove bompari za 5 korun :grinning: straaasne drahe
19. led 2009 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty brdo fakt :grinning:
19. led 2009 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
to si musis pamatat-ked prisli bompari vsetci sli nakupovat :grinning: tak isto ako ked prisli pomarance,banany....
19. led 2009 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
bompary sa u nas nekupovali-mama sa bala ze nam zbehnu do krku a ja tvrde cukriky nemusim ami dmes ich nekupujem.no a rady na ovocie pred sviatkami si pamatam aj rok ked nebolo dost zemiakov a robili sme kasu z prasku :grinning:
19. led 2009 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak dnes sa zasa cudujem tomu vseliakemu ovociu co sa sem dovaza-esteze svagor je casnik a robi rozne koktaily tak vie co a ako sa je. :grinning:
19. led 2009 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
a pořád jsme hráli město jméno zvíře věc rostlina :grinning:
19. led 2009 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj to aj lodicky,aj rozne hry na papiery a pod.
19. led 2009 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meno, mesto,zviera, vec sme hrali s muzom minuly tyzden.3 dni za sebou.Marodil tak od nudy sme uz nevedeli co by sme robili :grinning:
A mlieko v sacku sme minule nasli v Lidli tak sme museli kupit. :grinning:
19. led 2009 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
my sme vcera pozerali bambulku deckam sa to strasne paci ja s mm sme sa rehotali jak divy take poucne rozpravky veru neexistuju ako bola Bambulka
19. led 2009 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek