• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dětství v 70-80 tých letech. Na co rádi vzpomínáte?

9. června 2011 
A co ty bonbony něco na s už si nepamatuju :confounded:
13. led 2009 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
toho cernocha sme mali aj my....a kocik Liberta :wink: , moja mama ho chcela pre sestru ZLTY, tak cez pol republiky ho zhanali, taky s tymi plastovymi okienkami po bokoch....
13. led 2009 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ,aj som síce ročník 1982, ale pamätám si Pedro, aj Bájo žuvačky, aj stavebnicu Merkur, pamätám sa, ako so mpalakal v strede brna, že ju chceem a chceeem a babka vošla do obchodu a namiest omerkura mi kúpila stavebnicu Vega ,pamätáte si ju? :grinning:
a pre mňa je nezabudnuteľná cesta vlakom d oBrna a pili sme pomarančový džús v plechovke a v ZOO nám babka kupovala malinovku v sáčku so slamkou....
a taký dobrý džúsik bol ale si nepamätám názov, na obale bol chlapec s kovbojským klobúkom... :grinning:
13. led 2009 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
a já jsem byla šílene smutná 17.listopadu, protože jsem týden pred tím stihla složit slik jiskry a nedošla jsem až po pionýra :frowning2: :grinning:
Nebo ten porcelánový a sklenný jelen,jako dekorace poliček,hlavně v obýváku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
no pred vianocami , sme stali rady, v zelenine a ovoci, potom v potravinach, ale boli to pekne casy...nie

sunar bol na predpis za korunu v lekarni...aspon neboli starosti ake mlieko vybrat :grinning:
Taky pořadníky na auta :grinning:
autor
erikasadek-Kdo neměl fosforové nebo svítící céčko,byl ve třídě úplně nemožný.Pamatuju si,jak jednou někdo ve škole řekl,že do hračkářství přivezou céčka.Před obchodem se sešla celá škola,řada jak prase,čekali jsme tam snad 3 hodiny.A stejně nic nepřivezli.
sluníčko - Slavie? :grinning:
super tema :grinning:....pamatate na bicykle skladacky a sobi20?
ale hlavne bolo malo aut a mohli sme behat vsade kde sa nam chcelo a nemali sme strach
a v bytovkach byvali pracovne a chodilo sa do nich prat, pracku sme mali az neskor klasika Romo
13. led 2009 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaber ne byly to takové čtverečky a daly se žvýkat
A co Pavel Horňák idol všech puberťaček s patkou na stranu? :grinning: :grinning:
Kdo chceš poznat pot a dřinu, kup si kolo Ukrajinu :grinning: :grinning: :grinning:
skuli :grinning: :grinning: :grinning:
erikasadek, sunar bol taky lacny, ze na dedinach s nim prikrmovali prasce.. :angry: Vzdy som si na to spomenula, ked som davala za krabicu 200sk. :unamused: :frowning2:
13. led 2009 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
moja mama sa zvykne pýtať mojej dcéry, že čo súdružka poslúcha, a dcéra nevie o kom hovorí o akej súdružke a mame som už sto krát vysvetlovala, že dnes už v školách súdružky nie sú
sisinky?
pametam, a hlavne cecka v tavre inej abecedy tie mali obrovsku cenu.. :grinning:

to hlavne behali sme a nemali strach s pedofilov a inych , uchylakov...deti sa bili ako deti, medzi sebou..a nie kao dnes..
chalani chodili v 18 na vojnu, to boli casy, taml sa stavali chlapmi... :wink:
13. led 2009 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj to byly ony :grinning:
Cukriky Si-SI, trhali nam plomby zo zubov :grinning:
dzany, my sme už boli na MNV a mali sme skladať iskričkový sľub a deň rpedtý mt ozrušili...
aj v ste si museli do malého slovníčku nakresliť leva a napsíať sľub? :grinning:
Ty jo, tady to lítá :grinning: :grinning: :grinning: My už tedy něco pamatujeme. :wink:
13. led 2009 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já skládala slib u Lenina byla jsem tak pyšná :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
darina dobre.. :grinning: ze vraj sudruzka...

no ten sunar to boli casy, v jednej dobe bol aj podpultovy, zrazu ho bolo malo.. :grinning:
a najvacsi oriesok bol ako si spravne uviazat pioniersku satku :grinning:
mnam perniky a zoretka a ruzova malinovka :grinning:
a spartakiada, na tej som bola dvakrat, naskor s kockami draka a druhykrat so svihadlami, ale do Prahy sme sa neprepracovali :grinning: ale bolo to super lebo sme cvicili na stadione po starych panoch a nasla som vela dvoj a pat korunaciek :grinning:
A taky duhové kuličky skleněnky,ty byly :grinning:
13. led 2009 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
a moje idoly Martin Zounar a Jan Potměšil :dizzy_face:
autor
darina77- :grinning:
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek