Dětství v 70-80 tých letech. Na co rádi vzpomínáte?

skuli
13. led 2009

Taky jste vyrůstali v této době?Hráli jste si s Merkurem,mončičáky?Žvýkali jste Pedro,Sevak a Bájo?Cucali jste antiperle a lékorky?Lízali jste Vitacit a želatinové pivo?Měla vaše babička na záchodě lístkový toaletní papír 200 kusů za 1,30 kčs?Pouštěli jste si gramofon a magnetofon?Dívali jste se na Beverly Hills 90210?Na co rádi z té doby vzpomínáte?Co vám vadilo?

astrane
9. srp 2009

a co mako dupačky se šňůrkama u kotníků...ty se jim povedly...horko těžko jsme ještě nějaké posháněla a budeme je nosit...budeme teda asi dost retro 😀 kabátky k tomu zatím nemám...ale třeba ještě seženu...mám ještě hafo času...

babi30
9. srp 2009

ahojte, tak Pedro žuvačky znova vyrábajú, obal je ako na tých starých, aj žuvačka skoro ako si ju pamätám, akurát sa volajú Pedrino a vo vnútri je tetovačka

vanja
9. srp 2009

no neviem či aj u vás v škole to letelo, ale my sme si robili odznaky. Céčka, géčka, eská, trojky a neviem čo ešte, tie ktoré boli perleťové, alebo priesvitné, tak sme roztápali do pivového vrchnáku, kým to bolo ešte horúce, tak sme tam dali zapínací špendlík. Keď to stvrdlo, tak sme pivový vrchnák dali preč a nosili sme to na oblečení, na taškách, šiltovkách, vetrovkách.
jednofarebné, alebo miešané farby.

zuzana76
9. srp 2009

vanja, my sme si zase robili brosne, tiez sme roztopili C-cka a naliali sme to do alej lyzicky a vtlacili do toho maly uzatvaraci spendlik a ked to stvrdlo, tak vyklopili a hotovo

alebo Ocot v takych prisvitnych pruzkovanych flasiach a ako sme si potom, ked bola flasa uz prazdna, do toho robili sumienky a nosili sme to na triedne vylety v takych ruksakoch co sa nosili krizom cez hrud, na jednom pleci to bolo zavesene a krizom cez hrudnik

frisbee
9. srp 2009

zuzi,myslíš chlebník? 😉 🙂

bambi09
9. srp 2009

frisbee,áno chlebníky si pamätám 😀
vanja, my sme si robili odliatky z olova,bože, z autobatérií sme vybrali tie pláty,nadrobili,roztopili sme to v lyžici nad ohňom a liali do formičiek,nie raz sme sa popálili,ja som bola taký chalan skôr,chodila som s nimi všade a až teraz si uvedomujem,aké to bolo nebezpečné,veď olovo je jedovaté 😝 😝 😝

zuzana76
9. srp 2009

frisbee, ano chlebniiiiiiiiiik, nevedela som si spomenut ako sa to volalo 😀 , vdaka

frisbee
9. srp 2009

pamätám si,nosila som tam chleba a jablko 😀

inffinity
9. srp 2009

Ahojte holky, nečetla jsem celou tému,ale já jsem v dětství byla taky skoro kluk a měla jsem snad všechny igráčky 😀 pamatujete na to? Zedník, doktor, policajt voják... atd.. to bylo fájn měla jsem moc prima dětství..dnešní děti svým způsobem nemají skoro žádné ☹

bambi09
9. srp 2009

inffinity,igráčkov som včera mala v ruke,robili sme poriadky v synovej izbe a našla som ich v jednom vedierku 😀 😀 😀 mne sa veľmi páčili,hlavne to ich mini náradie,aj v múzeu hračiek v Prahe sú všelijaké skvosty,s ktorými sme sa hrávali... 🙂 😉

princessp
10. srp 2009

Joo igracci to bylo super ja mela sestricku.jooo a smoulove na to asi nikdy nezapomenu a take tkanicky do bot ale ty neonove barvy zelena zkuta ruzova 😀 Take jsme jako decka museli stat frontu na banany o vanocich ale kazda osoba mohla koupit jen 1Kg tak jsme tam stala i s dvouma brachama SUPEEER 😀

gabka32
10. srp 2009

já pamatuju na jednu frontu na kapra.... stáli jsme tam už od dopoledne, střídali jsme se a kvečeru na nás konečně došla řada 😀

frisbee
10. srp 2009

ešte ma napadla taká vec 😀 😀 😀 😀 ..keď vidím film Pelíšky,jak ten chlapec rozbaľuje tú krabicu s topánkami,a čaká,že tam budú špicaté kovbojské boty,a zase sú tam tie strašné s guľatou špičkou ako každý rok.....vidím seba...stále som dostávala tie detské topánky a nemohla som sa dočkať,až budem mať 15 rokov a dostanem klasické lodičky.a od tej doby mám psychické zábrany a ani v dnešnej dobe na mňa nik nedostane balerínky,alebo žiadne boty,čo nemajú klasický tvar do špicata...móda-nemóda....ja proste nemožem 😝 😝 😝

darin
10. srp 2009

Chtěl bych konečně zjistit jak se jmenoval název pořadu, kde soutěžili žácí ZŠ a vysílalo to studio Košice a Brno v sobotu dopoledne až do rozpadu federace. Ve znělce se zpívalo ..kolik měří Říp, kdo vymyslel zip... Pořadem provázela dvojice moderátorů slověna a čehúň.

jalao
10. srp 2009

bambi, akurat vcera mi segra ukazovala fotky z toho muzea hraciek v Praze, no nadherne cosi, v piatok tam bola s rodinou 🙂 Ze jedno cele poschodie len Barbiny 🙂 Niekedy by som sa tam rada vybrala s mojimi babami... Co sa tyka rokov 70,80, pozrite si niekedy vo stvrtok to tusim vecer byva na STV Noc v archive...ideme sa s MM pocurat, co tam davaju!!!

princessp
10. srp 2009

Darin bohuzel nevim jen me napada JU a HELE 😅

frisbee
10. srp 2009

darin,ja viem,čo myslíš,pátram po tom názve 😉

frisbee
10. srp 2009

darin...není to Hip Hap Hop?

andelka
10. srp 2009

Jéj, Hip hap hop, to jsem milovala, ale podle mě to bylo až později, to už jsem chodila tak do 5. třídy (a to bylo až po roce 89), "za mě" to uváděli eva Brettschneiderová a ... teď si nevzpomenu na jméno, ale dneska už je to spíš cestovatel a reportér.

bambi09
10. srp 2009

jalao,to pozeráme a veru,rehlíme sa a do toho múzea sa chystáme s deťmi v septembri,už sme rezervovali ubytko,tak sa tak opatrne teším,ja som tam ochkala,tie šporáčiky a domčeky spred mojej éry detstva,to je niečo tak náááádherné,dnes sa už také nerobia a pritom aké technológie a pokrok máme ☹ ☹
videla som v Dráčikovi spotrebiče Braun,premakané šporáky,žehličky,chladničky,práčky,mikrovlnky,ale to už nie je ono,nemá to dušu 🙂 😉

frisbee
10. srp 2009

andelka,máš pravdu,to mi došlo potom,ale já to vidím ten pořad a zaboha si nevzpomenu....

jalao
10. srp 2009

no inak, toto mi nikdy neslo do hlavy, ze dievcatam stale tieto Draciky chystali tieto "tematicke" hracky typu zehliaca doska a ruzovy vysavac, metlicka s lopatkou...chudiatka dievcatka...to uz im od mala musime davat najavo, co ich caka??? 😀 😀 toto je ta pohlavna rovnost, ci ako sa to ma volat?? 😀 U nas napr. vysavaju len chlapi!! 😀

ivmila
10. srp 2009

ahojte ja si spominam aky hit v nasej skole bolo skakat gumu, pametate? kto nemal gumu, nesiel ani do skoly... hahahahaaaaaaaa. cele prestavky sme to skakali

bambi09
10. srp 2009

jalao 😀 😀 😀 máš pravdu 😉 a u nás už tiež vysávajú aj chlapi,už som zmúdrela 😀 😀 😀
ale mne sa tie blbinky páčia,ja by som sa s tým hrala 😀 😀 😀
ale len hrala...a tie krásne kočiariky pre bábiky čo boli,ááách,ja som taký nikdy nemala,taký veľký,hlboký...
a pamätáte na tie Liberty pre deti s tými priehľadnými okienkami pri hlavičke??? 😀 😀 😀

frisbee
10. srp 2009

ivmila...guma bola podstatná,a ešte jojo a klik-klak 😀

a v tomto momente som si spomenula na 70.te roky na základke,keď v obchodoch nebolo žiadne oblečenie a matky nám šili nohavice...navrchu museli byť vypasované a dole strašne široké...v škole sme si to merali,že kto má koľko cm 😀 😀 😀 😀

bambi09
10. srp 2009

frisbee 😀 😀 😀 😀 😀 vyhral,kto mal najširšie,že??? 😀 😀 😀 😅

frisbee
10. srp 2009

však hej...mám depku,nevyhrala som 😀 😀 😀 😀

darin
10. srp 2009

Hip hap hop se vysílal až po rozpadu federace, tento pořad byl jeho předchůdce, název však nepamatuji

jalao
10. srp 2009

ja som zase nenavidela, ked nam mama dokola strikovala aj segre capice s brmbolcami!!Take, pekne zaviazat pod bradu. Ja som chcela nosit DEBILKU, pekne zosulane po obvode!! Vtedy som sa aj strikovat naucila 🙂

bambi09
10. srp 2009

jalao 😀 😀 😀 😀
fris 😀 😀 😀 😀 😀 😀 kúp si teraz také 😀 😀 😀 vyhráš 😀
a ja som teda naštvaná,že nás Mečiar odrezal od bratov 😠 😠 😠