Dětství v 70-80 tých letech. Na co rádi vzpomínáte?

skuli
13. led 2009

Taky jste vyrůstali v této době?Hráli jste si s Merkurem,mončičáky?Žvýkali jste Pedro,Sevak a Bájo?Cucali jste antiperle a lékorky?Lízali jste Vitacit a želatinové pivo?Měla vaše babička na záchodě lístkový toaletní papír 200 kusů za 1,30 kčs?Pouštěli jste si gramofon a magnetofon?Dívali jste se na Beverly Hills 90210?Na co rádi z té doby vzpomínáte?Co vám vadilo?

titkovamiriam
12. srp 2009

a Azur!!!! avivaz si pamatam wofalor 🙂 asi z NDR 🙂

bambi09
12. srp 2009

bingooo,toto som si nevedela spomenúť,Wofalor 😀 😀 a aj Azur,joj 😀 😝

titkovamiriam
12. srp 2009

si tu vonu pamatam dodnes/ved som chemik/ a ziadna taka na trhu nieje asi bola poriadne toxicka 😝 😀 a si pamatam ako sme sosovicu aj fazulu museli preberat-dnes je krasne cista 😀

bambi09
12. srp 2009

no,ako ktorááá 😀 😀 😀
šošovička,hrášok,fazuľka,kde ste bola teta Zuzuľka 😀 😀 😀
a ešte vo Vranove v DP-čku predávali také fajnové oplátkové gule,poliate čokoládou a haboše a puding s polevou a višňou,júúúj,niektoré chute dnes už neexistujú,ani vône 😝
a učka z MŠ mi do nemocnice doniesla takú fajnovú bonboniéru,kokosovú,to bola mňamka a čo som sa načumela do výkladov hračkárstiev,dnes sú deti presýtené hračiek a všetkého,my sme na Vianoce brali ako darček aj otrasné hnedé pančuchy a s bratom som mala hračiek málo,vošli sa do jednej krabice od banánov 😝 😝 😝 ale hrali sme šachy,kanastu,mikádo,dámu-mlyn,človeče,dostihy,tých hier sme mali dosť doma

titkovamiriam
12. srp 2009

my sme mali hraciek bohate ni vzdy som chcela barby a dodnes ju nemam sa hram ked som u kamosky a ona zo mna chyta zachvaty smiechu sa dokazem s jej dcerou hrat aj pol dna s barbinami 😀 😀 😀

bambi09
12. srp 2009

tak ja mám "šťastie",že mám dcéru,už sa teším na všetky tie hračky,s ktorými sa budem hrať 😀 😀 😀

leniciatko
12. srp 2009

ja som si dnes kúpila prach na pranie merkúr-podľa reklamy má vylepšenú receptúru. stále si pamätám ,to vypraté prádlo u mami.....tak uvidím...

monkri
12. srp 2009

no ani mi sme vela hračiek nemali otec nás vychovával sám a bol rád že nám oblečenie vedel kúpiť ale hrali sme sa aj tak moja najmilšia bábika bola s kukuričných šúpoliek čo mi každý rok brat musel urobiť na jeseň hoci som mala aj hovoriacu bábiku čo spievala dokola tie isté pesničky kým sestra sa nerozhodla že ju treba okúpať viacej už nespievala 😀 😀 ale aspon bolo veselo 🙂 🙂 🙂

bambi09
12. srp 2009

monkri,jéééj,tá bábika od brata,to je zlatééé 🙂 😉
a Merkur používam aj ja teraz a som spokojná,dokonca vyhral nejaký test,aj pekne vonia 🙂 😉

zitaje
12. srp 2009

Uf, vy ste tu toho popisali, ani som netusila, ze tato tema tak zije! 🙂
Dobra bola ta pasaz o Alle Pugacovovej a spol. 😀 Inak ja som aj maturovala z rustiny a dokonca ju dodnes pouzivam. 🙂 Ale napisat nieco v azbuke, to je nadludsky vykon.
Ja si este spominam, ze som raz bola u babky pod Tatrami na prazdninach a poslala ma do zelovocu, a ja ze co mam kupit, a ona ze Co budu mat. A vraj som doniesla cibulu a zemiaky, ze ine nemali. 😒 Nuz, zijeme si teraz ako prasce v zite, len sa na to lahko zabuda...

monkri
12. srp 2009

ano akurát som mu spomínala že či mi ju urobí znova že mi chýba 😀 😀 😀 on že nech na jeseň pripomeniem ked sa bude lámať kukurica len teraz už musí 3 spraviť dve pre jeho dievčence a jedno premňa že tu si už odložím na pamiatku 😀 😀 😀

titkovamiriam
12. srp 2009

a vesjolije rebiata - skupina vystupovali na lyre 82-86 uz neviem 😲

bambi09
12. srp 2009

zitaje 😀 😀 😀 cibuľa a zemiaky 😀 😀 😀 a máš pravdu,teraz máme aj karambolu a furt nám je málo 😀 😝 😅

monkri
12. srp 2009

zitaje...... ale aspoň si nakúpila 😀 😀 😀 dnes by si mala problém kúpiť všetko čo obchode majú 😀 😀 😀

titkovamiriam
12. srp 2009

😀 ved to niekedy ani neviem ako sa to vola a ci je to ovocie alebo zelenina 😀

bambi09
12. srp 2009

😀 😀 😀 😀 😀

zitaje
12. srp 2009

No to hej. A neviem ci sa to tu uz riesilo - tie ubory na spartakiadu, co boli kratasy a tricko, a vsetky deti v tom chodili na ihrisko. 😎 Ja si pamatam take oranzove. 🙂

bambi09
12. srp 2009

zitaje,riešilo 😀 😀 😀 na to sa nedá zabudnúť a fris,už si spomínam na tie modré dievčenské trenky s gumkou okolo nôh,aj vačok to malo,že?? 😀 😀 😀

frisbee
12. srp 2009

vačok bol doležitý 😀

titkovamiriam
12. srp 2009

a teplaky s gumickou okolo chodidiel sa clovek mohol zabit 😀 😀

bambi09
12. srp 2009

😀 😀 😀 😀 😝

soanpe
12. srp 2009

pamatujete si lístky na vlak? ty kartonové, nebo do autobusu, co se cvakaly kleštičkama 😉

bambi09
12. srp 2009

áááááno,tie vlakové boli super 😉

zitaje
12. srp 2009

Jasnacka,a potom sme ich zhromazdovali doma ako velky poklad a hrali sme sa s nimi.
A este take tie drevene tycinky (nieco ako od nanuku, len vacsie, take placate), ktorou sa lekarka pozerala do hrdla, a dieta ju potom dostalo. 😉 Ja som sa vzdy bala, ze mi ostane v jazyku trieska. 😖

soanpe
12. srp 2009

zitaje
prej tříska v jazyku 😀 😀 😀
já milovala paragony , co byly poskládan do "harmoniky" a kopíráky 😅 prostě se mi to líbilo, jak s tím ta prodavačka manipuluje 😀

titkovamiriam
13. srp 2009

dobre rano a pamatam si otcovu rysovaciu dosku a tie pismenka co sa pretlacali na papier,rozne krivitka a bublinky na rysovanie-dnes by moji neverili ked sa vsetko robi pc grafikou 😀 😀 😀 a na rysovani tus-to uz dnes ani na skolach neucia 😠

jalao
13. srp 2009

ahojte dievcata, Titka (mozem tak?), docitala som si vsetky prispevky, odkedy som sa offla vcera 🙂 Ked si pisala o tych teplakoch, co mali dole gumu 😀 😀 , tak chcem povedat, ze guma aj okolo clenku bola cele moje detstvo uplne podradna, chceli sme dole bez gumy a teraz na jar som mojej 10rocnej dcere kupovala take s gumou, lebo sak na HIP-Hop!!!! 😅 😅

ianitka
13. srp 2009

jaj baby, tie valkove listky boli super, raz si jeden kamos kupoval listok v nejakej dedinke pri medzilaborciach do bratislavy tak mu dali celu vezicku tych kartonovych listkov

ianitka
13. srp 2009

a mne sa zas strasne pacila praca predavacky, vtedy bola samoobsluha tusim len v potravinach, vsetko ostatne bolo len za pultom. Strasne sa mi pacilo ked sme prisli do obchodu a mama povedala: "hladame nejake nohavice dievcenske v takom a takom cisle" a predavacka dosla k policke, kde boli nohavice naukladane !!! v kominku, presla po nich rukou a povedala :"taketo farby" ten pohyb ma fascinoval dokonca tak, ze som si upratala skrinu (tolko nohavic som nemala, tak som naznasala aj bratove)a hrala sa na predavacku

titkovamiriam
13. srp 2009

jalao kludne a ked boli tie gumy cez topanku tak boli tie teplaky natiahnuteeee 😀
listky boli fajn-dnes pojdeme vlacikom no s papierovym listkom 😠