Dětství v 70-80 tých letech. Na co rádi vzpomínáte?

skuli
13. led 2009

Taky jste vyrůstali v této době?Hráli jste si s Merkurem,mončičáky?Žvýkali jste Pedro,Sevak a Bájo?Cucali jste antiperle a lékorky?Lízali jste Vitacit a želatinové pivo?Měla vaše babička na záchodě lístkový toaletní papír 200 kusů za 1,30 kčs?Pouštěli jste si gramofon a magnetofon?Dívali jste se na Beverly Hills 90210?Na co rádi z té doby vzpomínáte?Co vám vadilo?

ianitka
20. srp 2009

bambi... mlieko sa predavalo v tych sacikoch plnotucne cerveny napis, polotucne fialovy a nizkotucne (take vtedy aj bolo????) malo modry tusim... na flase sme kukali ako na revolucny vymysel a predavalo sa gazdovske v takych hnedych so zltou plastovou zatkou

marianka79
20. srp 2009

a hlavne bolo super že sme na ničom nečítali MADE IN CHINA 😖 čo sa nedá povedat teraz. Boli kvalitnejšie hračky z kovu pametám na natahovacie kuriatko na klúčik a aj natahovací traktor išlo nám to donedávna a to už je nejaký ten ročik teraz sú hračky len na jedno použitie a ani si neviete predstavit ako som sa potešila ked som v obchode zbadala stavebnicu Merkur hned som ju malému kúpila ale jeho to totálne nebaví to skorej mna dnešné deti len mobily počítače PS....iná doba vidiet vonku deti ako skáču gumu-nehrozí 😒

whoknows
21. srp 2009

Marianko, to kovové kuřátko jsem také měla a ještě žabku na klíček. Byly to kvalitní (téměř nerozbitné) hračky. Ve vybraných obchodech se takovéto hračky dají stále koupit, ale podle ceny je to spíš pro sběratele než pro děti, bohužel☹. Ten traktůrek stojí okolo tisícovky.

andrysek2
21. srp 2009

ahojik holky teda vy jste toho zase napsali jo zlata brana to bylo pekny ja jsem jeste sledovala triangl takovy hudebni porad 😀 😀

bambi09
21. srp 2009

marianka,veru,pamätám,s tým traktorom som sa hrala u suseda 😀 😀 😀 a aj to kuriatko a žabku si pamätám a tuším ani tie tramky,čo sme ich volali číňany neboli made in China 😀 😀 😝
a Triangel,ako by sme nepamätali,však?? 🙂 🙂

frisbee
21. srp 2009

práve ma to napadlo...o tom bývaní a bratislavských sídliskách...pamätám si ako decko,ako sme cez víkend nasadli do autobusu,vystúpili sme za tou zatáčkou smerom od mesta na Devín,vyliezli sme po nejakých schodoch do lesa...krásny les...teraz tam je myslím sídlisko Dlhé diely ☹ ,a druhá vec,spomínam si na starú ZOO,od vchodu naľavo bola lúka,tam sme sa vozili na oslíkovi a fotil nás fotograf a napravo bola Zoo,medvedi,šelmy a tie jazierka s kačkami atď...potom rozširovali tú cestu od Dunaja k Prievozu a Zoo,ktorá bola novo opravená zase zbúrali a posunuli 😝

bambi09
21. srp 2009

fris,ja keď som videla,ako vyzerala stará Vydrica,neverila som,že to bolo tam,kde je teraz Mlynská dolina 😝
a veru,na tom sídlisku bývam 😝 ale les zostal,baráky stoja na mieste bývalých viníc,teda ríbezle sa tu pestovali na víno a do toho lesa chodíme stále aj my 🙂 😉
a tá stará ZOO mohla byť fakt pekná

frisbee
21. srp 2009

hm,a celý kopec za televíziou boli chatky a záhrady,iba príroda ☹

bambi09
22. srp 2009

teraz sú tam vily pre smotanu 😒
ianitka,hej potom neskôr už bolo mlieko v sáčkoch,polotučné-modré písmo,plnotučné fialové 😅 vždy sme zobrali sáčok a poďho von v lete,odkusli rožtek a pili sme rovno zo sáčku 😀 😀

kikatko
23. srp 2009

hehe, to sa menilo pre moju krstnú. robila výskum pre mliekarne ohladom kazivosti mlieka a tak sa menili. už ani neviem na čo blastne prišla ale dostala štatne vyznamenanie.... dodnes sa s ním jej decká hrajú

andrysek2
23. srp 2009

ahojik jo mliko v sacku a jogurty ve sklince 😀 😀

bambi09
23. srp 2009

kikatko 😀 😀 😀 😀 kvalitná medaila 😀 😀 😝

andrysek2
23. srp 2009

ahoj kikatko dobry 😀 😀

ianitka
23. srp 2009

zas ste toho popisali.. ja som na navsteve u nasich a ako si idem po sidlisku, na preliezke sa susil vytepovany koberec, normalne som na to kukala jak puk, to som uz strasne dlho nevidela 😲

kikatko, dobra krstna

karelka
24. srp 2009

tak v nedelu som bola po1000 rokoch na hodoch.tak ja si este pamatam velku retazovku za 2kcs,ale hned som si spomenula aj na tu chlpatu opicku na gumicke a tie krasne umele drakulovske zuby za 5kcs.ale to uz bolo asi hodne davno 😀

monkri
24. srp 2009

karelka .... to máš pravdu bolo to dávno ale ešte sa nato pamätám aj ja tu opicu som ešte donedávna mala odloženú doma ale deti objavili a aj to tak dopadlo 😀 😀 ale tie zuby ešte mám stále 😀 😀 😀 😀 a hlavná atrakcia bola autodrom každý čakal dosť dlho kým sa tam vôbec dostal ešte ani autá nezastali už tam sme nabehli aby sme mali autíčko bola to poriadná tlačenica 😀 😀 😀 😀 😀

karelka
25. srp 2009

ano a listok stal 5kcs a to to bol najdrahsi kolotoc

marianka79
25. srp 2009

teraz sú kolotoče za 100 Sk- 3,niečo eura

kikatko
25. srp 2009

hej a to ich je len pár. autička a mala retazovka ☹

kikatko
26. srp 2009

baby kde ste???

honza00
26. srp 2009

Ahoj lidičky, nevíte náhodou někdo, jak jse jmenovala stavebnice, kde se skládaly takové bleděmodré obdelníčky pomocí bílých rohových kostiček a výplně mezi obdelníky tvořily žluté a červené čtverce? Podotýkám jen, že stavebnice byla plastová. Za odpovědi předem díky.
Honza

frisbee
26. srp 2009

ja viem,čo myslíš...spomínam na názov..není to seva ani orion?

marianka79
26. srp 2009

honza to sa ešte tušim vyrába však?

whoknows
26. srp 2009

Honzo, to byla Seva. Taky jsem jí měla hrozně ráda a dneska si s ní hraje můj malý bratříček 🙂 Dal se z ní postavit supr jeřáb 😀

titkovamiriam
26. srp 2009

ta stavebnica funguje do dnes 😀 😀

honza00
27. srp 2009

Díky všem je to ono, všichni z mého okolí věděli o co jde, ale nikdo netušil jak se to jmenovalo. A koukal jsem, že to funguje dál. Napadlo mě to proto, že jsem zjistil, že se vyrábí i Igráčci a malé jsme je koupili. A byl to dobrý tah. Je z nich úplně nadšená a vydrží si s nimi hrát hodiny.

ianitka
27. srp 2009

honza00: kde si zohnal tych igracekov??? aj ja chcem

smilers
27. srp 2009

Ahojky, tady davam odkaz http://www.oldtoys.cz/ takova nostalgie, jinak igracci pujdou do prodeje pristi rok jsem slysela, jinak ja mam doma cecka a moncicaky😀 s igrackama jsme si jako deti se sestrou pekne vyhrali

honza00
27. srp 2009

Na Oldtoys jsou asi nejdražší co jsem vyděl. Vyrobce je: www.igra-toys.cz, nebo dej do vyhledávače v Seznamu ve zboží "Igráček" a je asi 10 e-shopů co to prodávají. Pozor ne všechny je mají skladem.