Dítě a dva psy. Jak zvládáte?

kok123
5. srp 2019

Ahoj všem,

Přemýšlím do budoucna a chci se zeptat, jak to zvládáte. Minulý týden jsme si vzali fenku z útulku k našemu 5ti letému psovi. Fenka si zatím zvyká a tak chodí na flexi vodítku, pes též chodí na flexi vodítku jelikož tady u nás v Praze je dosti nezodpovědných pejskařů co si své psy nehlídají a tudíž na volno neriskujeme. Můj dotaz zní zda tu má někdo dva psi a má již dítě. Jak jste zvládali venčení i s kočárkem ? Přemýšlím o rozdvojce a jednom vodítku, ale myslím přijde mi ,že pak nebudou v potřebných situacích ovladatelní, zase s těmi dvě flexi to prostě nejde. Fenka je o dost menší než pes.
Zjen by mě zajímalo jak to resite vy díky 🙂

ladyhacek
5. srp 2019

Doporučila bych ergonomické nosítko

kok123
autor
5. srp 2019

@ladyhacek zatím těhotná nejsem, ale přemýšlím o možnostech do budoucna. Každopádně taky doufám v to , že až si fenecka zvykne tak postupem času bude moc chodit na volno, ale to je zatím ve hvězdách jak to bude. Díky za tip 🙂

beatty
5. srp 2019

@kok123 a co mate za plemena? Nektera se uci rychleji, jina pomaleji. Urcite to zvladnete, nebudete prvni rodina, kde je vic nez jeden pes a aspon jedno dite.
Osobne bych v tento moment doporucila zapracovat na ovladatelnosti psu. Naucit je perfektni privolani, chuzi u nohy a klid na voditku, kdyz se treba jde okolo silnice nebo se prechazi.
To do porodu stihnete a vse ostatni bude jenom bonus. 🙂
Rozdvojka nemusi byt spatna, ale psi musi byt na voditku v klidu, aby neskakali jeden pres druheho a nakonec se treba jenom nezamotali.
Ono pak bude mozna jednodussi mit 2 obycejna voditka.

kess01
5. srp 2019

Já mám jen zkušenost s jedním psem a dítětem a abych pravdu řekla tak bez manducy bych to nezvládla. Je fakt že jsme si pořídili štěně na začátku těhotenství, takže když se malá narodila měli jsme doma bláznivou psí puberťačku a tak korigovat kočárek a toho našeho rozjíveného blázna moc nešlo 😁 fenka teď bude mít 2 roky, malá má 14 měsíců a uz jsou procházky fajn, dokud se malá nerozhodne že kočár už ne 😀

mku
5. srp 2019

My teda mame psa jednoho a naucil se luxusne chodit vedle kocaru. Uz nemusi byt ani na voditku a jde proste vedle kocaru. Mam na madle brzdu, takze kdyz potrebuju neco resit s malym v kocare, tak voditko jen zahaknu za brzdu. Jezdim takhle dva roky a funguje nam to perfektne. Pes syna miluje, nehne se od nej ani venku na krok, takze kde je kocar a dite, tam je i pes 🙂
U psa z utulku bych ale asi mela kvuli diteti trochu strach, preci jen neznas rodice a povahove rysy, ktere pes zdedil...
my psa vybirali prave s ohledem na dite a tedy takoveho, ktery je k malym detem vylozene vhodny.

ange_de_la_morte
5. srp 2019

my máme psa jednoho - šíleně hyperaktivní fenku - když jdu ven s kočárkem i starším synem tak pes zůstává doma - nemám šanci je zvládnout všechny :Đ ona chodí i na volno, ale člověk si jí musí všímat , když něco řeším s mladší, nebo starší potřebuje něco s kolem a chvilku nesleduju psa tak ona vezme čáru přes pole a jde si kam chce .... takže buďto mám malou v nosítku a vezmu i psa ( mám 2 volné ruce), nebo jdu jen se psem večer až přijde manžel domů ... ale podotýkám že máme velkou zahradu, takže pes je celý den venku a když jsme na zahradě tak nosí balonky, blbne se starším apod. - netrpí nedostatkem pohybu ani když na procházku nejdem

kajalka
5. srp 2019

Základem je dobře zvládnutá poslušnost, flexi vodítko je absolutní nesmysl, jak pro psa, tak majitele.

megi89
5. srp 2019

Mám 2 fenky a 16 měsíčního prcka. zvládám to v pohodě, ale je fakt, že jsou poslusne. Já to stridala. Jednou šátek,pak zase kočárek. 😊

zuzajulie
5. srp 2019

Mela jsem dva psy a meli jsme rozdvojku na voditko. Ale byli to mini spicove.

kok123
autor
5. srp 2019

Mám hodného a vychovaného psa. Poslouchá, ale tady u nás v Praze, kde je prostě polovina pejskařů nezodpovědná a svého psa si nehlídají a nezavolají tak je to těžké. Po sídlišti chodí na flexi, je to pohodlnější pro něj i pro mě. Fenka si teprve zvyká a na krátkém vodítku se do nedávná ještě ani nedokázala vyčůrat proto zatím řešíme takto. Fence je cca rok a půl 2, je bojacnejsi takže nemůžu dělat nic proti její srsti a vše chce čas. Těhotná nejsem a myslím že ještě nějaký rok nebudu než se to stane. Každopádně mě zajímali možnosti a tipy.
Psům se věnuji od dětství mám aktivního borderaka, jezdíme na závody apod. Fenka je z útulku, ale byla po zachránění a vyléčení v dočasné péči u lidí doma. Na děti je zvyklá a miluje je. Tohohle se nebojím je jemné povahy, kříženka border collie , s bráchou a ostatními dětmi i u nás je v pohodě.
Na fenecku musím pomalu. Zvyká si , takže doufám že za nějaký čas též už budu moc říct že je poslušná. 🙂
Díky za tipy. Já se nebojím toho až půjdeme někam do lesa a na delší procházky pes je v pohodě, ale spíše toho venčení na sídlišti než přijde manžel aby jsme se mohli vystřídat nebo tak 🙂

nazka
5. srp 2019

@kok123 naší dva psy táhnou na vodítku jako blázni, a je těžký se s nima přetahovat. Jsou to boxeři. Jinak poslouchaji skvěle, takže mě šlo vždy o to, dostat se 400m k lesu a pak jsem je pustila a už to bylo supr. Ale i těch 400m je vždy o nervy..

kok123
autor
5. srp 2019

@nazka no mě jde taky převážně o ten přechod sídliště než zalezeme do lesa.

beatty
5. srp 2019

@kok123 urcite to zvladnete. Pokud neni bojacna a labilni povahou, da se opravdu hodne zpracovat.
Taky jsme si vzali z utulku fenku, ktera se na zacatku bala uplne vseho. Ale casem se pes zacne prizpusobovat smecce, ve ktere je. Takze kdyz vy budete pohodari a jeji psi partak bude taky dobrym prikladem, bude to mesic od mesice lepsi. 🙂
Taky se pohybujeme po Praze a na ruch velkomesta si nase utulkacka zvykla. Dostala chudak hned od zacatku zevrubnou socializaci :D

A s ditetem to zvladnete, o tom nepochybuju.

hawah
5. srp 2019

Máme dvě psice (22kg každá, 9 a 5 let) a s kočárkem sme to zvládli v klidu. Teď přibude ke tříletému dítku zase kočárek, tak to už bude trochu horší asi, ale věřím, že to dáme 😁. Ale nemáme flexi vodítka, ty jsou podle mě úplně naprd z hlediska rychlé reakce, ovladatelnosti, držení v jedné ruce atd, máme pevná vodítka přepínací karabinou na tři délky a naprostá spokojenost.

makyna90
5. srp 2019

Já mám 2 děti a 2 psy (německé ovčáky)a dá se to i když je to náročné,feny občas tahají ale mám ohlávky tak se to dá zvládnout a jdou celkem pěkně u kočárku.

kok123
autor
5. srp 2019

@beatty děkuji za uklidnění. Ona je skvělá mazlivka, ale jsou prostě věci co nezná a zezačátku se bojí. Potom už je to dobrý. Neznala výtah zdráhala se já nic nedělám násilím tak jsme prostě chodili po schodech. Po pár dnech, když jsme šli bez druhého psa tak jsme postupně zvládli a teď už je to v pohodě. 🙂
@hawah Já flexi používala do teď na jednoho takze mi to nepřišlo a pro nás pro oba to bylo na sídlišti pohodlnejsi. Většinou vencime spolu s přítelem takže je to v pohodě. Pokud jdu jen okolo baráku stačí flexi. Jinak mám normální vodítko a nebo chodí na sedáku 🙂 takže to nepočítám že s kočárkem bude flexi to bych asi nedala. Spíše mě zajímalo jak to někteří řeší 🙂

fire85
5. srp 2019

@kajalka ale prosím te kde jsi na to přišla?

kok123
autor
5. srp 2019

@fire85 taky jsem nikdy zastáncem flexi vodítka nebyla. Ale co se týče venčení na sídlišti našla jsem k němu určitou sympatii. Na psí akce a veškeré jiné možné věci máme vždy normální pevné. 🙂

beatty
5. srp 2019

@kok123 ono nic neni cernobile.
Jedna fenka se mi v minulosti naucila chodit na voditku prave diky flexi voditku. A s utulkackou jsme taky nejdriv chodili na natahovacim.
Nez abych valela po zemi stopovacku a pak po ni ruckovala zpatky, je flexi mnohem prizpusobivejsi.
Me se na uceni osvedcilo 😉

jirovapa
5. srp 2019

@kok123 máme sice jednoho psa (fenku) a také z útulku (cca 6 let) a dceři budou za chvilku 2 roky + čekám dalšího prcka. Ze začátku to fence trvalo než se naučila, že před kočárek se neskáče a jde se vedle něho apod., ale vše si pěkně sedlo a teď dávám, i když mám v jedné ruce vodítko a kočár a za druhou držím dceru za ruku, protože zrovna chce jít pěšky. Kamarádka má dva německé ovčáky a dvojčata a taky to dává 😃.

kok123
autor
5. srp 2019

Tak super, díky moc za uklidnění v ohledu s utulkacemi na i v ohledu zvládání s dětmi. 🙂 Vim, že se to vždy nějak dá. Ale tak chtěla jsem se tak trochu uklidnit 😃 díky holky

mia255
6. srp 2019

Máme dvě malé děti a dva psy ;) psi byli prvni, děti přišly potom. Da se to, kór s jedním dítětem to byla pohoda 🙂 psy na vodítko, dítě do ergo nosítka nebo šátku ale i s kočárem se dá 🙂 chce si to najít system

keltan
7. srp 2019

Mám jen jednoho, ale je dobré učit dopředu. S prázdným kočárkem a uvidíte. My nakonec venčíme v šátku nebo nosítku. Mám tak volné ruce a v pohodě.