Dívčí jméno Valerie

jarai
8. čer 2015

Maminky, chci se zeptat rozhodujeme se mezi Klárou a Valerií? Vím, že u nás Valerie se skoro nedává, uvažuji jak oslovovat a je lepší varianta Valerie nebo Valérie?

loafeer
8. čer 2015

kamarádka má Valerii, říká jí Valerko, Valinko, Vali, Valčo, Valino když zlobí. Mně se to jméno moc líbí

shine2015
8. čer 2015

Me se líbí moc a dala bych ho bez dlouhého e. Doma mi ale asi neprojde ...

tajemna30
8. čer 2015

kamarádka zde z koníka se tak jmenuje, dle mého krásné jméno a oslovuji ji Vali

valmat
8. čer 2015

Myslím si, že oblíbenost jména Valerie roste 😉 dává se čím dál častěji.
Osobně se mi více líbí krátká verze - Valerie.

primaska
8. čer 2015

@jarai Hm, tak já znám dvě Valinky. Dala bych Klárku, těch je dle mě málo..

bunny123
8. čer 2015

Krasne jmeno a urcite lepsi nez Klara 🙂 kratsi verze je asi snesitelnejsi pro ceske usi 🙂

primaska
8. čer 2015

@bunny123 nesouhlas 😀

acacia
8. čer 2015

My se při výběru jmen řídíme tím, abychom tím jménem dítěti opravdu říkali. Spousta jmen tedy odpadá. Na základě toho bych volila spíš Klára. Valerie jí asi nikdo říkat nebude. Nejhorší je, když dítě své jméno bere jako nadávku (já své celé tak prostě cítím, znám chlapečka Sebastian a když se Sebíkovi tak řekne, tak opáčil, že přece nezlobí...).

elvira
8. čer 2015

Znám šedesátiletou paní - Valerii. Říká se jí Vali, Valino, Valčo - to poslední mi trhá uši...
Osobně se mi Klára nelíbí, ale zaleží i na příjmení, jak to k sobě jde.
Jsou to hezké starosti s výběrem jména... 😉

akera
8. čer 2015

My budeme mít taky Valerii, krátce. To jméno se mi líbí už od 15 tak to byla jasná volba 🙂

curdibilka
8. čer 2015

My máme 10týdenní Valerii s krátkým e. 🙂 Oslovujeme ji Vali, Valinko, Valerko, Valuško, Valu, Valunko, Vájo, Vajenko, Valčo, Valibuku atd. Strašně moc zdrobnělin to jméno má. 🙂 Jinak já jsem Klára a mám to jméno ráda, moc nás není, ve škole jsem bývala jediná, max dvě. Dneska je mi bezmála 30 a jméno je úplně v pohodě, vesměs mi říkají Klári. 🙂 Jména pro děti jsme vybírali hlavně podle toho, aby se hodily k příjmení a taky, aby to neměl každý druhý. Valerek ani Viktorek tady moc není, ve školce jsem taky žádné z těchto jmen neměla, asi je to oblast od oblasti. 🙂

jarai
autor
8. čer 2015

@curdibilka děkuji, začíná se mi to jméno čím dál tím více líbit. Myslím, že se příjmení moc hodí: Valerie Bitomská, Klára Bitomská, už se mi k tomu hodí méně.

curdibilka
8. čer 2015

@jarai Líbí se mi obě kombinace, je to na vás, ale Valinka je prostě krásné jméno a konkrétně té naší fakt sedlo jako hrnec na pr..l. :D Jinak znám Marka Bitomského, chodil se mnou na pajdák. 🙂

naomi6
8. čer 2015

@jarai Z těchto dvou jmen bych volila Kláru. Pokud Valerii, tak s krátkým a. Jinak k vašemu příjmení se hodí víc Klára, co se výslovnosti týče 😉, ale už jste stejně rozhodnutá, že? Jsou to krásná jména. Hodně štěstí přeji 😉

sara84
8. čer 2015

Mam neter Valerii Marii a i ma prateta se tak jsmenovala ( babicka byla Vanda) Moc hezke jmeno. Klarek beha vsude plno, Valinek tolik neni

kammka
8. čer 2015

měla jsem spolužačku Valerii, říkali jsme jí Valiko a když jí vychovatelka v družině oslovila Valjo, obracela se z toho Valika naruby ...

barinkas
8. čer 2015

dala bych Kláru. Valerie se mi osobně nelíbí, hlavně oslovení Valinko je teda hrozné 😀 dítka ji budou říkat, Valinko, kam se valíš... aspoň takto to bylo u nás na základce.

curdibilka
8. čer 2015

@barinkas Na každé jméno se dá něco hnusného vymyslet, ale tohle by mě teda nenapadlo. Nechápu, proč to zakladatelce takhle haníš. Sama dělám ve školství a na jména už se teda nic nevymýšlí, dlouho jsem se s tím nesetkala.

nuali
8. čer 2015

@curdibilka Myslím, že @barinkas jenom napsala svůj názor, to přece není hana.
Mě se jméno Valerie celkem libí, asi více než Klára. Ale to oslovení Vali, Valinko... Měli jsme doma kobylku, která se jmenovala Vala a říkali jsme jí tak 😀 Takže já bych to jméno volit nemohla, i když je hezké.
Ale k dotazu, z těchto dvou jmen určitě Valerie a s krátkým e 🙂

curdibilka
8. čer 2015

@nuali Zbytečně jízlivě na můj vkus, taky bych tady mohla vyjmenovat x jmen, na které jsou hnusné přezdívky či zkomoleniny, proč bych to ale maminkám v očekávání dělala? :-/

marikuskus
8. čer 2015

Prostě Valerie 🙂
Já mám Isabelu Marii, ale kdybych měla ještě holčičku bude to buď Šarlota nebo právě Valerie 🙂 je to kránsé jméno.

curdibilka
8. čer 2015

@nuali A pokud se nepletu, tak právě barinkas má Báru nebo Barboru, což je na super hnusnou zkomoleninu jméno snad ze všech nejlepší. :D Kde se na to hrabe (VALÍ) Valerie. :D

nuali
8. čer 2015

@curdibilka Protože si to maminky v očekávání často neuvědomují a děti jsou zlé. Mě třeba chtěli pojmenovat Vendula, to bych taky neměla radost 😀 Ale jak píšeš, na všechna jména se něco dá vymyslet, to si člověk nevybere. Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde 🙂

xpetax
8. čer 2015

Čekáme Valerii s krátkým "e" 🙂 Co si o tom kdo myslí je mi celkem jedno, nám se to jméno líbí a shodli jsme se na něm 😉

marikuskus
8. čer 2015

@xpetax však ano! 😉

victress
8. čer 2015

dlouhá jména se prostě zkracují, to je fakt, máme v rodině Vanessu a nikdo jí tak neřekne, všichni jí říkají Váňo (asi po tom žokejovi) 😀 😀 😀 😀 😀

@jarai za mě Valerie 🙂 🙂 🙂 anebo dáte nakonec úplně jiné třeba Valentýna, Klaudie, Klarissa

veruveru87
8. čer 2015

Moje neteř je Valerie a říkáme jí Val, Valča, Valinka, Vali, Valina když zlobí 😀
Jinak ségra ještě uvažovala nad Kristýnkou 😉

veraakubik
8. čer 2015

Taky mam neter Valerii-s kratkym e..Nikdy se nestalo,ze by ji někdo nejak nadaval-viz. horni příspěvek-Vali kam se valis...A ma druha neter je Klara a me se tedy Valerie libi vic..

barinkas
8. čer 2015

@curdibilka no vidíš a nám se zdrobnělina Bárinka líbí...

A já toto nevymyslela, jen jsem napsala, že toto říkali na základce děcka, moc nevím, co je tom špatného to říct, když jsem měla spolužačku s tímto jménem a takto na ni volali? Ach jo... se taky do Tebe nepouštím, že píšeš, že naší malé říkáme hnusným jménem...

curdibilka
9. čer 2015

@barinkas Neříkám, že jí říkáte hnusným jménem, jen že Barbora je úplně perfektní jméno na zkomoleninu nebo posmívání, spolužaček Barbor jsem měla hned několik a všecky byly "Barbory brambory". 😖