Dokonalý úklid, rady, tipy

kaculliv
11. kvě 2017

Ahoj holky, chtěla bych Vás požádat o nějaké rady tipy jak nejlépe doma uklidit. Miluji pořádek, čisto, voňavý byt/dům. Nesnáším nic opalcovaného, nepořádek a pod. S příchodem miminka chci uklidit co nejlépe... Ty, které to máte podobně, prosim jak uklizíte? Zajímají mě čistící prostředky... např mě se teď osvědčil ocet s vodou na kuchyň, na podlahu obyčejné voňavé savo... úplná katastrofa sanytol na kuchyňskou linku, dělá fleky.. část linky mám z tmavého dřeva a nejdou mi dolů palce kolem vypínače. Jestli má někdo rád dokonalé uklizeno jako já, budu Vám vděčná za jakykoliv nápad jak si ulehčit práci a za různé vychytavky... také jaké voňavky se Vám osvědčiy? Děkuji. 🙂

novamamina
11. kvě 2017

@kaculliv Já teda nejsem nějaký extra blázen do uklízení, ale čisto mám samozřejmě taky ráda. Miluju čistící přípravek Sidolux - ten bílý. Myslím že hezky myje, ale hlavně nádherně voní. Mají ho třeba v Tetě, to vím.

baluci
11. kvě 2017

Ocet taky-hlavne na vodni kamen v koupelne, jinak me na vse pomaha zluty Cif,krasne voni a vzdycky koupelna jako nova. Na plovoucky pouzivam Alex a take dobre
No a vsude si zapalim pak cajove svicky🙂

anelamates
11. kvě 2017

Já to řeším úplně jinak - nejlevněji a nejrychleji a bez práce. jednoduše sundám brejle a hned mám uklizeno. Ne, to se jen směju, ale holky, vážně jsou lepší věci, pro které jsme na světě, než oleštěná domácnost. A zakladatelka by si na ty prstíčky kolem kliky a vypínačů a tak měla zvyknout. Sama píše, že čeká dítě, a víte jak to je. Pak se bude hroutit, že nestihá, je uštvaná, dítě řve, chlap nespokojený a ona nemá naleštěno. Hod se do klidu, a raděj se těš na mimčo a chystej si věci, to je nejlepší rada, jakou ti dám k úklidu.

kaculliv
autor
11. kvě 2017

@anelamates tuhle radu mi dá každá kamaradka a člověk, který se do úklidu nežene a proto jsem se tady to téma nezakládala. Neuklízím každý den, ale když už tak pořádně.. 😉

anelamates
11. kvě 2017

No já tě jen varuji!

dandaa
11. kvě 2017

Nejlepší pomocník na úklid je paní na úklid 😂 mám dvě domácnosti a jednu mi pravidelně uklízí paní.Jinak na úklid stačí minimálně přípravků,osobně bych ráda s příchodem miminka vyřadila chemii a zustala u klasiky -ocet,soda atd snad se mi zadaří.

baluci
11. kvě 2017

@dandaa Kolik stoji takova pani na uklid?

mku
11. kvě 2017

já jsem taky maniak na úklid... ale s náročnou prací jsem úklid nestíhala, takže už delší dobu máme paní na úklid... je naprosto precizní, miluju když přijdu ten den domů a celý voní čistotou a nikde není ani smítko prachu 🙂 voňavé savo je pro mě nejvíc a chci ho používat i po narození miminka...

mku
11. kvě 2017

@baluci
záleží asi odkud jsi... a taky jestli se domluvíte na mzdě na hodinu, nebo za celkový úklid...
my bydlíme kousek od prahy, platím podle odpracovaných hodin a dávám paní 150Kč/hodinu vč vlastních čistících prostředků, vysavače, elektrické stěrky na skla a okna, mopu atd... prostě mě to nic jinýho nestojí, žádné čistící prostředky už nenakupuju. Jen jsme domluvené co má používat a ona si to obstarává sama... Měla jsem i levnější, ale nebyly tak precizní a vždycky tam bylo po jejich odchodu nějaké ale...

karlajasmine
11. kvě 2017

@kaculliv Ja jen varovani s temi cisticimi prostredky - pouzivej s prichodem miminka nejlepe produkty na prirodni bazi (treba ten ocet... ), jinak muze tvoje dite dopadnout jak jeden znamy - ma milion alergii zpusobenych tim, ze jeho maminka od rana do vecera lestila domacnost savem, antibakterialnimi gely a spreji, na veskere pradlo pouzivala avivaz apod.. takze s miminkem fakt opatrne, pro deti je lepsi spis min nez vic.
Ja celou domacnost cistim teplou vodou s trochou jaru (v koupelne trochou cifu) a jsem spokojena 😅

dandaa
11. kvě 2017

@baluci cena zalezi jak casto k tobe chodi.Cim casteji tak je cena za hodinu nizsi 130-150h a priplaci se za myti oken nebo zehleni.

luj89
11. kvě 2017

@anelamates vzdyt nikdo nerika, ze uklid je na prvnim miste. Nebo uz tady nemuzeme resit nic jineho nez deti, protoze vsechno ostatni je druhorade?

almara2
11. kvě 2017

mám ráda na podlahu čistič FeelEco, krásně voní a je EKO 🙂používám od nich i WC čistič, ocet též používám. Mám dřevěné podlahy, na ty používám marseilské mýdlo a Cardam. voskovou emulzi🙂

monulec
11. kvě 2017

Já byla taky tak trochu blázen do úklidu, a hrozila se jak to bude, ale co se narodil malý, tak už nemám čas řešit maličkosti jako předtím. Rychle vysát, rychle vytřít a honem za prckem, protože se mu nelíbí když uklízím. Na podlahy používím Sanytol, na koupelnu Cif. Jednou za měsíc vytřu obyč. Savem. Kolikrát už se na ten borčus dívat nemůžu a neskutečně se přemáhám, ale bohužel mimís je přednější. Tím teď nechci říkat ať kašleš na úklid a věnuješ se jen mimi. Jen říkám, jak to mám já od té doby co ho mám 👶❤ a to jsem byla fakt magor.....

monulec
11. kvě 2017

A čím ovonět byt by mě taky zajímalo - i když můj to nesnáší😝

baluci
11. kvě 2017

Presne jak pise@monulec ..byt mi voni, nebo teda ostatni rikaji. Mam do zasuvky vonitko airvick a obcas zapalim v byte vonave svicky ve skle z Ikei. A pekne provoni cely byt.

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
ladyhacek
11. kvě 2017

Mě se osvečila Fixinela na koupelnu - máme starou a ty fleky prostě nešly, ale nastříkala jsem fixinelu, nechala působit a vydrhla houbičkou na nádobí a umyvadlo jako nové až jsem koukla.
Jinak ráda používám cif a na podlahu mám savo a jiank mám sanytol dezinfekci a tu přidávám jak na podlahu tka s tím občas umyji kuchyň

anelamates
12. kvě 2017

@luj89 neříkám, že se má řešit jenom dítě! Pouze upozornuji, že po narození dítěte se prostě bude muset s těmi tlapičkami smířit, jinak stráví život gruntováním. každému to jeho, ne? jenom vím, jak si pak děvčata stěžují, že nestačí vůbec nic. A pak z nich vypadne, že dvakrát denně luxují a stírají. To je prostě úchylné. Důležité je najít střed.
A na úklid mi stačí jar, prášek na čištění, a jinak jen ocet. A hotovo. Přílišné drhnutí a dezinfekce dětem stejně jenom škodí. Vonící cokoliv nesnáším. nejlepší je to ted - otevřít okna a dveře a ten vzdoušek tak voní, ale tak!

sahrazad1
12. kvě 2017

@monulec krásně přírodně ovoni Orange Sanitol od Karel Hadek Aromaterapie! A funguje! 🙂 A není to chemie...

tinkajk
15. kvě 2017

Já jsem dřív taky uklízela často, a každou sobotu generální úklid celého bytu..to bylo moje. S příchodem dcerky se vše chtě nechtě změnilo, jsem ráda, když každý den udělám ráno aspoň kuchyň a každý další úklid čehokoliv je pomalu nadlidský výkon. Naštěstí s ní manžel vyráží sám na vycházky, tak se stihne víc. Ale jak je doma dítě.....😀 to je samé mami pití, mami podívej, mami??, mami čůrat, mami něco na papání.....a takhle uklízím koupelnu třeba přes hodinu, protože od toho 10x odcházím 😉
Ale když se jednou za čas povede uklidit téměř celý byt najednou, je to krásný pocit, který vydrží třeba i celé 2 hodiny než přijde dítě z procházky nebo se probudí a všechno obrátí zase vzhůru nohama 😀😀😍

kawulocka
15. kvě 2017

Ahoj ja jsem byla, stejny blazinek do uklidu. Při jednoum jsem ještě vše řešila. Teď co mam malou a dve domastnosti nic neřešim, uklid jen na oko už nevyriram každy den, ale 2 v tydnu a kdyz je potřeba .Čistisich prostředku použivam savo v rozprašovaci a sanitol. Jinak posledny dobou použivam skoro na vse vhcene ubrousky a malou miji pod tekouci vodou a utiram buničinou než chemii. Jinak ocet je na uklid take super než utracet šilene penize na čištěni pračky kamaradka si zněj děla i domaci avivaž . Pradlo ji opravdu voni😀 mam planu take zkusit 😀

luciehutt
15. kvě 2017

Ahoj.. Já miluji Proto Universal - používám na vše kromě koupelny, WC a podlah 🙂. Nádherně voní a nedělá šmouhy. Podlaha Sidolux na dřevěném podlahy (vytírám dvakrát týdně jen abych mohla čuchat tu vůni 😀 ). Jinak Sanytol a Duck na WC, koupelna Frosch krém.. Na lesk klasika Clin. A na indukční desku taky Frosch (je i na sklokeramiku) 🙂. Malýmu na přebalovací pult pěnu do koupele od Johnson's Baby 😂. Osypal se po ní nejdřív malej a pak i manžel... ovšem zašpiněnou podložku vyčistí líp než Sanytol 😀.

werosek
25. kvě 2022

Zdravím,obdivuju všechny, kterým úklid pomocí octa nevadí. Já si studovala jedlou sodu vs. ocet a byla jsem překvapená kolik využití má ocet. Samozřejmě při vaření, ale taky v koupelně a na plíseň. Všechny tipy jsem našla v článku zaměřeného přímo na úklid s octem. Kdyby to někoho zajímalo, tak tady https://komparito.cz/blog/ocet-v-domacnosti/

vsudecisto
Odpověď byla odstraněná
Zobraz