Doktorát na materskej. Ako to znášali detičky?

susik77
31. led 2008

Ahojte, uvazujem, ze by som si isla robit na materskej maly doktorat-asi 1 rok.Ale bojim sa, ako to bude vplyvat na malu.Byv.kolegyna mi hovorila, ze jej syn sa kvoli tomu zacal zajakavat 😒
Bol frustrovany, ze na neho nemala cas...Studovali ste niekto na MD?Ako to znasali deticky?

adetka
16. říj 2012

@sskriatok zalezi od odboru v ktorom pises... mne s odbornou literaturou pomohlo, ze bola casto dostupna ako e-knihy cez interrnet, pripadne som si ich kupila prostrednictvom amazonu... na celkovu cenu radsej nemyslim 😅 ... plus, casto sa casti knih nachadzali aj na google.books... ale ja studujem humanitne vedy, a zaoberam sa sucasnou domacou scenou, takze tam som nemusela robit vyskum v zahranici... ako niektore moje kolegyne, ktore stravili dva roky studia lietanim po Srbsku, Chorvatsku, Rusku... alebo takmer cele studium presedeli v knizniciach v Britanii (samozrejme boli bezdetne 🙂 )

sskriatok
17. říj 2012

@mirusd Nuz, tu Vieden mam dost od ruky, ale urcite sa jej nevyhnem, vzhladom na to, ze kniznica v Nitre je voci mne dost zaujata (to co potrebujem je vzdy na 90% pozicane alebo stratene). No, zacinam uvazovat, ze prerusim studium hned ako som ho zacala (od coho ma muz odhovara), ale neviem si celkom presne predstavit ako budem tie povinnosti vykryvat :( Cez aky program si si vybavovala zahranicny pobyt? Na internete co sa tyka pramenov zatial sucho... :( Ale zaujimava bude cast, ktoru si budem musiet vybavit v terene (asi s drobcom v nosici) 🙂 Na to sa celkom tesim...a bude jej dost 🙂 Ale musim uznat, ze vymyslene, naplanovane a zrealizovane si to mala s tym studiom obdivuhodne ... asi sa necham inspirovat...

sskriatok
17. říj 2012

@adetka V mojom odbore je strasne vela ludi, ktori nevedia pocitac ani zapnut...a tak to vyzera aj s dostupnostou pramenov na internete :( Sem-tam sa nieco najde - a google.books je super vec - s tym absolutne suhlasim...len vela veci z toho mojho nestastneho odboru tam nenachadam :( No, ale zijeme v dobe digitalizacie, tak nestracam optimizmus, ze to bude len a len lepsie 🙂 Vyskum mam orientovany vysostne na Slovensko, ale okolite statiky budem musiet prekutrat kvoli pramenom tiez :(

mirusd
17. říj 2012

@sskriatok tak skus cez saia.sk Poliakov. Nasi z rocnikov okolo boli 3x v Krakowe a boli spokojni aj s kniznicou, o urovni nehovoriac...

adetka
17. říj 2012

@sskriatok este je moznost spojit sa cez internet s vedcami, ktori sa venuju danemu odboru, nech ti sami poslu okopirovanu literaturu... a samozrejme pomoct moze skolitel (ten moj na mna z vysoka...)... a neprerusuj... prvy rok pises iba minimovku - a pri tej, aspon u nas, nehladia tak prisne... akrat v zozname lietaratury, ktoru som planovala pouzit som pospominala mozne i nemozne 😀 ... ale v minimovke mi stacilo iba rozviest jednu z kapitol... dizertacku potom zacnes pisat az po obhajeni minimovky a dizertacnej skuske - aspon v ramci humanitnych vied v Nitre je to tak... takze az v bpolovici druheho rocnika... ked uz bude mat dietatko rok a pol... a potom kludne prerus... aj na dva roky 😉

zlostitko
15. bře 2013

Ahojte mamicky studentky, robim si rigo na UKF v Nitre. Viete mi poradit, ci mam narok na studijne volno? Dakujem.

lorreine
21. kvě 2013

Ahoj holky, je tu niektora, ktora ma dieta okolo jedneho roka a k tomu pracuje a pripravuje sa na rigorozu? Ako to zvladate?

@zlostitko Volno z prace myslis? Ak to teda zvysi Tvoju kvalifikaciu vramci prace, ktoru robis, tak ano.

sorciera24
21. kvě 2013

@lorreine ja si robim rigorozku, pracujem, ale uz mam starsie dieta (aj ekd asi je to estehorsie, vyzaduje si viac pozornosti, hrania....)...je to tazke, ale musim to zvladnut, pisem po veceroch, vikendoch, ekd maly spi a halvne velku cast si nechavam na leto (vtedy mam najviac dovolenky...)

lianka7
27. kvě 2013

@lorreine Ahoj,ja som písala rigorózu,keď mal malý necelý rok,teraz má rok a pol a prácu som v piatok už odovzdala.Všetko sa dá krásne zvládnuť,keď sa chce.Písala som výlučne v čase,keď malý spinkal-cez obed a po večeroch. Držím prsty 🙂

eminka7
4. srp 2013

ahojte baby, je tu nejaka, kt. by mi poradila ohladom materskej,maleho baba a doktorandskeho studia? rada by som si po skonceni Mgr. sla robit doktorat,ale chceli by sme s manzelom uz aj babo,takze som na vazkach.... 😒 jedna vec je, ze deti nechcem po 30ke 😀 a druha, ze ich chcem viac zabezpecit, mat lepsi pocit zo seba=vyssi titul...najradsej by som sa dozvedela cosi o tom, ako to je so zamestnanim po doktorate na nejakej vyske/ v labaku a pod. ....teraz konci studium ucitelstva,takze dufam,ze v tom budem aj pracovat 🙂 ak nie v nejakom vyskume...co tu asi tazko ☹

sorciera24
5. srp 2013

@eminka7 ja si robim maly doktorat popri maelmu (a preto cakame aj s druhym;))....dve by som asi popri nezvladla.....tiez som ucitelka, ale predsa rigorozne studium je jednoduchsie ako doktorandske....moja kolegyna ma take dieta ako ja a ona si azs externe robi doktorandske (uz konci 3.rocnik)....ale v noci takmer vonňbec nespi, este k tomu dieta a chodi do rpace....cize vidim, ze to je narocne......(a uplatnenie...ako vravis, len na vyske, vo vede, vyskume).......ja chcem ostat ucit, ja v tom vacsi vyznam nevidim.....

simonkulos
5. srp 2013

@sorciera24
ake vidis vyhody z toho ze si robis ten maly doktorat do buducna, ja dva roky ucim na ZS a uz som na 90% rozhodnuta ale chcem vediet co mi to prinesie, ide tu automaticky o to ze ked sa po RD vratim a som teraz v 10platovej triede daju ma hned do 11 tej platovej triedy alebo budem mat automaticky kredity, pytam sa preto ze studujes teraz a asi mas najnovsie info,este sa chcem opytat co to obnasa- skusky a tak ci je to velmi narocne a ako casto navstevujes VS kvoli tomu, dakujem krasne

sorciera24
5. srp 2013

@simonkulos no, ekd si ho spravis, dostanes 60 kreditov (hlavne kvoli tomu to robim, ja nemam cas chodit po veceroch a prazdninach po nezmyselnych skoleniach za apr kreditov)....cize 60kreditov, ked mas 60kreditov, mozes ist na atestacnu skusku, kt. ked urobis az potom ides do 11tky triedy...ale uz prei 60kreditoch mas vyssi plat....a samozrejme, okrem toho..aj titul🙂 (PaedDr.) ....obnasa to jedine.....napisat rigoroznu pracu, kt. treba obhajit + statnice z 2 predmetov (vacsinou ale tie statnice uz pozostavju z otazok, kt. sa tykaju tvojej rig. prace).....v skole som bola aztial 2krat (za rok)....raz odovzdat prihlasku 😀 a raz na konzultacii....inak konzultujem mailom, kedze skolu mam 220km daleko...cize pohodka🙂 zatial🙂

simonkulos
5. srp 2013

dakujem krasne za odpoved pomohlo mi to, a ta atestacna skuska - musi ti ju skola umoznit uskutocnit? a ako dlho to platia tie kredity stale len tych 7 rokov? a vyssi plat ked budem stale v desiatke a nie v jedenastke bude na zaklade tych kreditov? a nevies asi o kolko sa zvysi- len priblizne, prepac ze trosku otravujem ale zaujima ma to a nemam sa koho pytat, vdaka

simonkulos
5. srp 2013

@sorciera24 dakujem krasne za odpoved pomohlo mi to, a ta atestacna skuska - musi ti ju skola umoznit uskutocnit? a ako dlho to platia tie kredity stale len tych 7 rokov? a vyssi plat ked budem stale v desiatke a nie v jedenastke bude na zaklade tych kreditov? a nevies asi o kolko sa zvysi- len priblizne, prepac ze trosku otravujem ale zaujima ma to a nemam sa koho pytat, vdaka

sorciera24
5. srp 2013

@simonkulos atestacnu skusku ti neumoznuje skola, tu si po nazbierani 60kreditov zaobstaravas ty, ty sa na nu mozes prihalsit (bud na MPC alebo cez VS)....ked ju vykonas, ziskas 1.atestaciu a na zakalde nej ides do 11tej triedy, kde sa ti pausalne tabulkovo zvysi plat (uz natrvalo)...kreditmi sa ti zvysi plat myslim o 7%...pri 60tich je to asi ale 12...nie som si ista (ale ano, paltia 7 rokov)...preto ked ich ams, treba radsej rychlo urobit aj atestacnu, nech ides do vyssej triedy (tam ti palt uz nik nevezme)

simonkulos
5. srp 2013

@sorciera24
dakujem velmi pekne za odpoved velmi mi pomohla takze som sa uz rozhodla ze sa to oplati aj mne teraz urobit, este raz vdaka

teira
6. čer 2014

@zlostitko ako dopadla rigo?som v stadiu zacatia prace a neviem na koho sa obratit