"Domácí" gelové nehty. Stačí mi jednofázový 10 g gel?

kaa
12. říj 2008

Chtěla jsem poprosit o radu ty, které si dělají nehty doma. Už 8 let chodím na nehty, a teď jsem změnila práci, už nemám moc času jezdit na úpravu, takže jsem se rozhodla dělat nehty doma, za ty roky už to mám nakoukané, ale samozřejmě je něco jiného dívat se a dělat.
Počáteční investice je kolem 2000,-, ale potřebuju vědět, jestli mi stačí pro začátek na zkušenou jednofázový 10g gel a kolik z toho udělám nehtů. Za každou radu děkuji.

krista
18. led 2011

Ahojky holky,
tak už dělám vesele gelovky 🙂 jen mi ještě občas upadne nějaký nehtík a posl. dobou jsem tak nemotorná že různě rozlévám a slepuju atd. 😝 ale baví mě to a líbí se mi ty výsledky 😵 moc mi ale nejde C oblouk, buďto má baňatej celej prst a nebo ho tam nemám 😅 snad se to zlepší! 🙂 co vy ostatní, jak to jde? 🙂

tarasa
27. led 2011

@krista ahoj, tak já nehtíky už nemám tak dva měsíce ☹ vůbec nemám čas, synátor má problémy se spánkem, večer odpadává tak ve 22-23h a to jdu spát taky, tak snad až se to zlepší tak zase začnu 🙂

krista
27. led 2011

@tarasa tak to jsme se vystřídaly 😅 já už mám svoje třetí a řekla bych že to jde celkem OK, jen mi teda často padají, tak mi teď kamarádka půjčila nějaký její přípravky a snažím se naučit se Céčko ale moc mi to nejde 😅 taky to dělám po večerech, zrovna včera jsem si udělala nehty a šla jsem spát v 1h ráno, ve 2h jsem byla u malýho a ve 4h vstal, takže tak 😅

kovik
5. únor 2011

@naty @krista @gustinovi
Ahoj holky i další 😀
Tak jsem se rozhodla jít do gelovek. Normálně si dělám nechtíky lakama a samolepkami, jenže se mi to po pár dnech samolepky odchlípnou a odře lak při běžným domácím provozu 🙂 i přes to že mám značkové laky.

Trochu jsem se obávala , abych si svoje nehty nezničila , mám zdravé a silné, nebudu potřebovat prodlužovat ( zatím )
pouze vrstvy , aby mi popřípadě držel kamínek atd.

Takže když si dám tenkou vrstvu bude mi to i přes to držet ?
může se na první gelovou vrstvu dát i běžný lák ? ( s tenkým štětečkem ) , nebo musí být ten na ty razítka

kovik
5. únor 2011

holky ještě pár otázek
Jak mám chápat -
Popis „Čistič uv gelů 120 ml“
šetrný přípravek pro stírání výpotku gelu po vytvrzení

takže gel sundám jen pilníkem, nebo bruskou? 🙂

krista
5. únor 2011

@kovik ahojky 🙂 nevím zda jsem tě pochopila úplně správně 🙂 ale pokusím se vysvětlit jak to dělám já (taky nevím zda je to tak správně 😅) mám teprve svoje třetí nehty, ale už jsem se poučila, pokud nechci mít velké bambule, dávám první tenkou vrstvu gelu a na tu první vrstvu si udělám rovnou zdobení které chci ať už lak, kamínek, barevné špičky, pak udělám další tenkou, pak se snažím udělat céčko, které mi moc nejde 😝 zpiluju a udělám ještě závěrečnou vrstvu 😉 asi to dělám opravdu blbě, ale konečně mi nehty trošku drží a nestává se mi to že by mi vystupovalo zdobení 🙂

Laky podle mě můžeš používat jaké chceš, ještě jsem nenatrefila na žádný co by se nesměl 🙂
Čistič uv gelů je podle mě myšleno Cleaner nebo Cleanser, používá se to po vytvrzení UV gelu, stíráš tím výpotek aby to nebylo lepkavé, dobrá věc, určitě ji budeš potřebovat 😉 a gel se sundavá pilníkem nebo bruskou přesně jak jsi řekla 🙂 já už mám brusku a je to paráda, nemůžu si vynachválit, strašně se to tím urychlí 🙂

gustinovi
5. únor 2011

ahojky holky,
ano čistič gelů je cleaner, jak gel tvrdne tak se na povrch dostává to lepkavé, tím cleanrem se to stírá aby to nelepilo
jinak k modeláži, záleží na tom, jaký gel máš, jestli jednofázový a nebo trojfázový (zvlášť podklad neboli bázy, build neboli stavějící a pak top neboli lesk) to je trojfázový tak dás malou vrstvu báze, pak já dávám menší vrstvu modeláku kde trochu tvaruji C oblouk, pak setřu výpotek, nazdobím, dám ještě jednu fázi modeláku když nemám pěkné C, no a když se mi C povede tak nedávám druhou fázi modeláku ale dám lesk. To je trojfázový systém.
u jednofázevého gelu to je vše v jednom tak to taky dělám tak stejně, ale nevýhodou je, že tam je konzistence hustší a nehty po Coblouku před zdobením musím dost pilovat, protože jak udělám i podklad i pak C tak tam je silná vrstva, nebíbí se mi to. Pro mě je lepší 3fázový, protože báze i Top jsou úplně řidké tak to nedělá velkou vrstvu.
Kristi a když dáváš hned po první vrstvě zdobení, nepiluje se ti to pak špatně? že to zdobení je zasazené hodně hluboko a nusíš spilovat skoro celý gel.
Kovik ano, gelové nehty sundáš jen spilováním pokud ti neupadnou samy

gustinovi
5. únor 2011

hlavně před modeláží pořádně odstranit na nehtu kůžičku pokud dáte gel na kůžičku a nebo pokud vám zateče ke kůži, počítejte že na tom místě se začne odchlipovat gel, protože nedrží na pevném nehtu a ke kůži nepřilne

krista
5. únor 2011

@gustinovi taky jsem si myslela že se mi to bude pilovat špatně, uvidím teď, dělala jsem to takhle prvně, protože když jsem si dávala zdobení až ke konci tak jsem pak měla velký bambule 😲 a při pilování jsem si často kousek upilovala a to bylo ještě hnusnější tak nevím jak udělat kompromis 😖

Já se chystám objednávat z toho nailu jak jsi tuším házela ty odkaz 🙂 taky tam objednáváš ty jejich gelíky? Hlavně ten jejich primer a UltraBond je super, díky němu kámošce po xx měsících drží konečně nehty 🙂

kovik
5. únor 2011

@gustinovi
ty fáze jsou cenově stejné . Asi by se mi líbil ten troj

takže gel s kužičky jde teda dolů ? Když třeba mi ujede štětec 🙂

kovik
5. únor 2011

když budu chtít nanášet barevný lak na celí nehet, mohu po očištění nehtu , hned dát na nehet, nebo pod ním musí ještě být nějaký, či nad ním

gustinovi
5. únor 2011

@krista tak já pracuji s více značkama, mám taky Nail1, EBD a Buschmen ten je z německa a objednávám ho přes dama.cz je tam na to téma a jedna holčina co to objednává z neměcka, teď otvírá taky tady v ČR obchod a mohu jen doporučit, ceny jsou ještě lidovější než u toho Naul1 a po zkušenostech drží lépe. přišly mi v jeden den jak Nail1 tak Busch tak jsem na kamarádce udělala pokus pro srovnání a jednu ruku Busch a druhou Nail a po14ti dnech jsme to porovnávaly, ji lépe seděl Busch, tak jsem si ho taky dala a super, po měsíce ani jeden odchlip, jako nové. Taky super drží i EBD, ten mám jednofázový. jinak posílám odkaz na Busche od koho já objednávám a můžete si tam přečíst i pokec od ostatních holek co ho používají a ceník je tam na nástěnce tuším 4ml za 70,- 15ml za 150,- a 50ml za 350,- takže super cena a osobně můžu doporučit. a také aspoň mě drží dobře EBD. No prostě každému sedí něco jiného.
http://diskuse.dama.cz/diskuse.php?d=21583
jinak i připravují i české stránky na kterých bude možno objednávat, ale ty jsou zatím v přípravě.
jinak ještě to EBD objednávám tady http://www.nehty-design.cz/ a někdy ještě objednávám odtud http://www.modelaznehtu.cz/shop.php ale pokud není tady akce na EBD tak výjde dráž než z designu. Takže prostě jak kdy a podle toho co potřebuji.

jinak s tím pilováním, já piluji před zdobením, to si nehet pěkně spiluji jak potřebuji do tvaru, pak nazdobím a jak dám vrchní vrstvu jen tenkou a tu už pilovat nemusím

@kovik jestli chceš, tak ty fáze si můžeš vyzkoušet v 5ml baleních má to jak ten Buschmann kolem 70,- a nebo i to EBD za 75,- jedna krabička, takže budeš potřebovat celkem 3krabičky, uvidíš jak tobě bude sedět a až pak můžeš jít do většího balení, takto to aspoň já doporučuji, pokud ti nebude sedět tak moc neztratíš a můžeš zkusit jinou značku
no a když ti ujede štětec, tak to jen utřeš, třeba pomerančovým dřívkem a nebo druhou stranou štětce, tak to dělám já ale nejčastěji to popravdě dělám nehtem na druhé ruce ještě předtím, než to dáš do lampy. Jinak pokud by jsi to tak zapekla, tak to pak musíš spilovat a to většinou skončí tak, že se podřeš pilníkem než to dostaneš dolů

gustinovi
5. únor 2011

@kovik jak dělám já, dám první fázi, pak druho fázi, utřu cleanrem, spiluji do tvaru, pak nalakuji, pozor aby byl pak lak pořádně suchý jinak by se pak i s vrchním gelem odlupoval, no a jak zaschne lak tak dej třetí fázi

gustinovi
5. únor 2011

co jen je takovým pravidlem, že pokaždé co budeš stírat claener a pak budeš dávat další vrstvu gelu, měl by být nehet zdrsněnej alespoň houbičkou aby dvě vrstvy gelu dobře k sobě přilnuly a neodlupovala se vrchní vrstva od spodní. Tohle ale platí z gelu stíráš výpotek

krista
5. únor 2011

@gustinovi tak to je super, díky za typy, určitě to prozkoumám, ráda si nechám poradit! 🙂 co se týče toho zdobení, mě to právě všechno nějak vyčnívá 😅 no musím si najít sama styl 😉

Taky stírám gel tím čím mě momentálně napadne 😅 ale spíš si musím dávat bacha, jak mi to jednou zateče tak už je to takový na prd celý.

@gustinovi nechceš hodit nějakou svou ukázku nehtíků? 🙂

krista
5. únor 2011

akorát já se moc nevyznám v tomhle, v těch názvech, když bych si chtěla udělat jedny základní nehty, tak který gely si mám objednat na zkoušku:

Ceník
Ceník gelů zn. Buschmann Base gel, Bonding gel, Profi-gel, Profi-gel klar rose, Top Gloss Gel 4 g - 70,- Kč 15 g - 150,- Kč 50 g - 350,- Kč Make-up gel 4 ml – 100,- Kč 15 ml – 250,- Kč 50 ml – 500,- Kč Barevné gely 60 odstínů barev – 4 ml – 69,- Kč Primer-Ultra Bond, Nail Prep, No-Line 10 ml – 65,- Kč Lepidla lepidlo zakapávací 3 gr – 30,- Kč lepidlo se štětečkem - 89,- Kč

kovik
5. únor 2011

@gustinovi - jen tak ze zvědavosti , kolik se udělá nehtíku 5ml
A děkuji to jsem potřebovala vědět, zda to musím hned utřít.
Takže budu potřebovat 3 protože je to 3 fázoví , ale musí to být teda podklad pak ten UV gel třeba barevný a pak nějakej s leskem ?

kovik
5. únor 2011

@krista -@gustinovi

tak nějak nemám páru , který koupit . Ale když chci francii , poradíš mi které gely ?
Nebo kupovali jste sady ? Mám pár stranek , ale nevím

Jak jste začali ? 😀 😀

krista
5. únor 2011

@kovik já myslím že jsi to napsala dobře co se těch fází týče 🙂
Já koupila sadu, ale jen díky tomu že se mi naskytla výhodně za cenu UV lampy 🙂 a teď si dokupuju různé gelíky, jak narazím na akce, taky razítka (ty úplně miluju 😅) 🙂 třpitky, no pořád je co kupovat 😅 na francii a clear jsem měla v té sadě 🙂 takže s tím moc nepomůžu 🙂

gustinovi
5. únor 2011

@krista taky jsem nevěděla podle těch názvů, tak co mi doporučila ta co to prodává tak jsem kupovala Base gel, Profi gel a Top, mám i ten Bonding ale ten mi dělá odchlipy, je trochu hustčí oproti tomu Profi a nesedí mi, ten profi já osobně i ta kamarádka chválíme, určitě si ho vem na céčko, všechny ty gely jsou čiré,
jinak Profi klár rose je údajně stejný jako profi gel jen je růžový, ale ten nemám odzkoušený

@kovik tak odhadem z báse udělám asi 8 párů rukou, dává se v tenké vrsrtvě, jen jak by nalakuješ, z toho profi asi 4páry rukou, tam toho dáváš více aby jsi vytvořila C oblouk a ten top je tak na 5-6 párů rukou, toho dáváš tak středně, buď dvě lakované vrstvy a nebo jednu silněji lakovanou
jo, budeš potřebovat tři, jeden podklad, pak stavějící z toho uděláš ten C oblouk a pak ten s leskem
co si dáš za zdobení to už je na tobě, zdobení dávám na ten C oblouk

gustinovi
5. únor 2011

tak ty červené jsou teď moje aktuální a ty modrozelené tam jsem dávala ten Bonding a je to foceno hned druhé den a jde vidět že na ukazováčku mám odchlip a to hooodně znatelný, tak jsem ho musela spravovat, ten bondig od té doby nepoužívám no a ty růřové jsem dělala kamrádce, ale té dělám akryl.

kovik
5. únor 2011

takže takové pořadí ?
Musí být vždy podkladový ? když budu dělat tedy tu tří , jako že bych dala hned ten růžový

1 . UV GEL - BASE - podkladový, 1. fáze, 5g
2 . UV GEL - BUILDER PINK - stavěcí narůžovělý, 2. fáze
3. UV GEL - TOP - vrchní s leskem, 3. fáze,

a když budu dělat francii , tak mám mezi druhou a třetí fázi nanést špičku bíleho a přetřít vrchní s leskem

a když je tam napsaný jen uv gel tak to mohu brát jako tu druhou fázi ?

Omlouvám se za dotazy, ale tak trochu se to snažím pochopit 😀 😀 😀 😀 😀

gustinovi
5. únor 2011

jo máš to dobře napsané, já začínám vždy podkladovým, někomu to drží i bez tak můžeš i vyzkoušet jeslti ti to bude držet pak při doplnění i bez báze, pokud ne tak ti tam budeš dávat taky pořád. Tu francii máš taky dobře. a když tam máš napsáno jen UV gel tak by jsem ji taky dala místo dvojky, tím nic nezkazíš, nebo taky můžuš zaexperimentovat a zkusit dát jen bez báze jak ti přilne k nehtu a uvidíš. S dotazama je to OK, taky jsem kdysi začínala

krista
5. únor 2011

@gustinovi super, díky za popis a bezva jak máš vysledovaný kolik nehtů z toho uděláš, to se rozhodně vyplatí dělat si nehtíky doma 😵

A hezký fotečky! 🙂 Já mám teď teprve svoje třetí nehty 😅 takže pořád je co zdokonalovat 🙂

A asi vezmu spíš ten co je víc Pink (doufám, že bude dobrý) protože clear už mám a říkám si že je to právě moc průhledné 😅

@kovik kdysi sem házela gustinovi super návod z toho nail1, já ti ho sem hodím a budeš vědět jak na to 🙂

gustinovi
5. únor 2011

@kovik jinak odkaz na pěkné video jsem posílala o stránku nazpět, tam je to krásně vysvětleno i pro laiky, když tak jukni a věřím tomu že hned pochopíš

kovik
5. únor 2011

@gustinovi - krásný nechty 😀 😀 😀 😀 šikula

jinak jsem na to asi přišla už to vidím na strance ty fáze
http://www.nehty-design.cz/index.php?cislo=258&...

Jinak tam u gelu musí byt vždy napsaný jaká je to fáze viď ?

no ja už musím , uložit děti, tak se zatím mějte

krista
5. únor 2011

@kovik http://www.nail1.eu/technologicke-postupy-c-30....

Tady jsou ty postupy, když si to rozklikneš uvidíš první modeláž i doplnění 🙂

gustinovi
5. únor 2011

@krista pokud se ti nelíbí moc průhledné, tak jsem si kupovala od nail1 make up, taky můžu doporučit, zakryje to přechody pokud se ti nepovedou dobře spilovat a nehty mají krásnou barvu a i když ti odroste např. francie, tak nejde vidět ten přechod pod tvým nehtem a neprůsvítá ti to tak moc

krista
5. únor 2011

@gustinovi no přesně nad tím make-upem jsem uvažovala! 🙂 Mám v plánu si tam objednávat ten UltraBond a NailPrep takže to asi vezmu s tím, tak nebo tak, budu tu poštu platit a přesně jsem si říkala že když odrůstá francie tak je to pak ošklivý a tímhle se to vyřeší, no tak to asi udělám jak říkáš, od tý pani bych vzala ty co bereš ty a na nailu tento 🙂
A je super, že to máš odzkoušený! 🙂 Jinak moje současné nehty vypadají takto, berte to s rezervou jsou to fakt třetí, furt se učím 😅

gustinovi
5. únor 2011

@krista no já nehty dělám jen tak po domácku jen známým už třetím rokem, než se narodila malá tak jsem chodila na nehty, pak jak byla malá tak bylo obtížné shánět pro novorozence hlídání a taky mě v té době tlačili finance tak jsem si koupila svojí první sadu, tak jsem si je začala dělat sama no a to mě tak chytlo a tak nadchlo, že jak malá měla 9 měsíců, tak jsem si udělala na to přímo kurz s tím, že by jsem teď po mateřské to chtěla dělat na živnost, ale nevím jestli se to vyplatí, protože aby jsem pokryla náklady (soc., zdrav., pronájem místnosti, účetní a ještě materiál) to by jsem je musela dělat od rána do večera a na malou by jsem neměla čas tak asi to budu dělat jen tak doma známým tak jako doposud, prostě mě to baví