• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Domácí pletení vlňáčků. Jakou používáte vlnu?

20. ledna 2016 
HROMADNÁ OBJEDNÁVKA PLENKOVÝCH MATERIÁLŮ
Ahoj,
Budu si pro sebe objednávat bambusový flauš a froté z tohoto obchodu(přidejte 3w a tečku): schwangerschaft-geburt-baby.de/product_info.php?cPath=163&products_id=1314 Pokud by jste se chtěla některá přidat ke společné objednávce napište :slight_smile: - podrobnosti jsem napsala do mého inzerátu v bazaru, ať to tady nezahlcuji. :slight_smile:
27. kvě 2009 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vlněné kalhotky přidány do alba. Mají být pro roční dítě, já myslím, že klidně pro prvňáka. Budu dělat ještě jeden pokus, kde ten samý popis udělám s menším počtem ok.
27. kvě 2009 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci, ty jsou krasne... :dizzy_face:

Ja se porad pachtim, ale uz snad finisuju..:slight_smile: Pletu jen u telky a to je tak pulhodka denne...:slight_smile:
28. kvě 2009 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
marci vlňáky jsou moc pěkné- podle fotky nejde moc poznat velikost, ale pokud ti vydrží až do školy tak to určitě byla výhodná investice :grinning: to sou alespoň svrchňáky od narození až po nočník (wc?)
28. kvě 2009 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcelko, vlňáčky jsou opravdu povedený, fakt pěkný :wink: ...a na velikosti nezáleží :grinning:
Já jsem to pletení teď nějak flákala. Navíc už 14 dní čekám na bílej bambus na vkládačku...ale už je na cestě, uf. No a taky se chystám na natahovací vlňáky - cyklisťáky.Ovšem teď mě zlanařila Market hromadnou objednávkou takže budu krom štrikování ještě švadlenit. Jejda já jsem odvážná :grinning:
Mám tedy už hotový a praxí prověřený vlňáky na snapku, ale ještě jsem se nedostala k tomu abych je vybleskla. Co nejdříve to napravím a hodím do albíčka. Ovšem tak nějak zjišťuju že snapkový vlňáky jsou oproti natahovacím podstatně praktičtější, aspoň tedy v teplém počasí na doma jsou fakt super.
28. kvě 2009 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rozměr těch vlňáků -vše v nenataženém stavu
pas: 18cm, nejširší část - 27cm, úplně dole - 16cm, nohavičky - 11cm

Díky za pochvaly. Pletla jsem je asi 4 večery, jde to opravdu rychle.
28. kvě 2009 ve 23:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
marcelko, vlňáky jsou krásný, ale mnohem víc závidím Filípkovi ten traktor :grinning: :grinning: :grinning:
29. kvě 2009 v 07:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky zkoušely jste už někdo uplést vkládačku z bambusu? viděla jsem v brně na bráně, že ho tam mají,tak esli je to proveditelné a hlavně použitelné :confused:

já zatím pletu deku z ovčí vlny,mamča štrikuje vlňáčky a v létě se chystám uplést na podzim marušce pončo :dizzy_face:
29. kvě 2009 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den, vyprala jsem dvoje vlnáčky v pračce a ono se to srazilo. Napadlo mě, že oboje vypářu a nechám si zhotovit jedny větší. Máte s tím někdo zkušenost? Upletl by mi to někdo, samozřejmě za finanční odměnu.

Děkuji za tipy.

Blanka
29. kvě 2009 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
hanko- vkladačky z bambusu sme tu pletly- je to tu i ohodnocené o pár stran zpět tak zkus pročíst... zatím holky psaly že jso usuper- já mám napletlé asi 4 ale čekáme na mimčo na otestování...
29. kvě 2009 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zkušenost s tím nemám, co to bylo za vlnáčky?Normálně kupované?
29. kvě 2009 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
lablanita- a to si ty vlňáky prala na 60 nebo 90°C ? nebo jaktože se srazily?
29. kvě 2009 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
hm tak ty vkládačky skatule pletla na stroji a ten nemám....takže miě teda zajímá esli to bude funkční když se to uplete jen na jehlicích....
marketazam a ty jsi pletla na jehlicích nebo taky stroj?
29. kvě 2009 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
na jehlicích- myslím že do funkčnosti to nemá žádný vliv, jenom na stroji ti to jde pěkně rychle od ruky...
29. kvě 2009 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
a na jaké velikosti jehlic? a kolik asi ok? jsem zvědavka,ale fakt přemýšlím, že to vyzkouším :slight_smile:
29. kvě 2009 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani, ja ma upletenou vkladacku z bambusu..:slight_smile: Pletla jsem dvojite hladce na jehlicich c.4..:slight_smile: Jen jeste nebyla pouzita - neni na kom..:slight_smile:
29. kvě 2009 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja jsem pletla 20 ok asi 40 radami.. Pri prilozeni k čč se mi zda mala, ale pro novoska jiste dostacujici..:slight_smile: A pletla jsem dvojite, takze savost bude urcite suprova.. :wink:
29. kvě 2009 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj chystám se taky uplest nejake vlnáčky a bambus vložky ...našla sem jednu vlnu -Sport (nature) - režná na ddj...má napsano že není superwasch...bude tedy v pohode na kalhotky¨?? a co kalhotky z toho bambusu???to neni dobré???
29. kvě 2009 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
nebo aloe color vypada super :dizzy_face: :dizzy_face:
29. kvě 2009 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
micinka: u vlňáků je důležité aby vlna byla 100% vlna- pokud bude mít další příměsy nebo bude celá umělá tak už nebude moc plnit účel...
a kalhotky by z bambusu šly jedině jako plenkové kalhotky- rozhodně po testování není bambus vhodný na svrchňáky- ani po nalanolínování
hanka- já sem pletla dvojitě na jehlici 4 a jednoduše na 3 - ale ty dvojité jsou určitě lepší... pletla sem to podle oka (taky podle toho kolik mi zbývalo vlny v klubku a tak) takže mám každou vkladačku jinak velkou ale zhruba mám míru jak zdenallicka
29. kvě 2009 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
market jo myslela jsem jako bambus plenku .-))
29. kvě 2009 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

srazila jsem dvoje vlnáčky a jsou nepoužitelné. Nejdou natáhnout. Možná na novorozeně by se daly. Pokud bude někdo chtít, tak mu je daruji. Jedná se vlňáky zn. Popoliny z ovčí vlny. Můžete je zkusit vypárat a znovu uplést, nebo nějak jinak využít. Jedny jsem zkusila párat , ale chybí mi trpělivost. Takže pokud je někdo chce, tak mi prosím napište a já Vám je za poštovné pošlu.

Vím, že nic moc nabídka :wink: , ale je mi je líto vyhodit.

pěkný den

Blanka
1. čer 2009 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky
tak mi konečně dorazil bílej bambus, že to ale trvalo :angry: No každopádně babi už má aspoň co dělat - bude štrikovat bambusový vkládačky jak o život. Bude je dělat na stroji takže budou hotový raz dva. Já jsem tentokrát zaúkolovala maminu, ona stejně nemá co dělat, zatímco já chodím do práce a pletení už teď nějak nestíhám :pensive: Počítám že z těch 5 klubíček co mám bude tak 12 vkládaček. No už aby byly...protože ty se u nás těď dost točí.
Jinak se mi ale teda nedaří s vlňákama. Nějak mi furt protýkají - hlavně SWB. Impregnaci dělám z lanolínu z lékárny a myslím že lanolínem teda nešetřím, ale vlňáky stejně vydrží sotva týden :frowning2:
3. čer 2009 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky skatul, koukala jsem do albíka a koukám, že frčíš na stroji, mužu se zeptat jaký máš model stroje???
a proszraď mi prosím, kde sehnat tak tenkou bambusovou přízi??? já mám bambus , ale moc silnej, taky mám doletu (jedno i dvojlužkovou), ale tohle tam prostě nenarvu, do jednolužka jdou příze tak max. do 3,5- 4(jehlice), do dvoulužka ještě tenší....
6. čer 2009 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Jani, no přidala bych do albíčka další modely - vlňáky na snapku a novou bílou bambusku před vypráním a po něm....jenže to furt syslím ve foťáku a není síla která by to stáhla do PC :rolling_eyes:
Pokud jde o pletací stroj tak ten je mojí maminy a co to je za model ti teda vůbec neřeknu, ale zkusím zjistit. Má jednolůžko i dvoulůžko. Bambusky i vlňáky jsem pletla na jednolůžku, to stačí, na žádný složitější štrikování si stejně netroufám. Bambus mám tenhle: http://www.pleteni.cz/rucni_19_bambus.htm Stroj to vzal v pohodě, (to s vlňákama se to bylo trochu horší, ale třeba ten VO byl taky v pohodě) Ale musím teda říct je už je to taky stará hirošima vychozená takže možná proto. Mamina se rozhodla že ho trochu zvelebí a dotáhla šrouby co jsou zespoda na tom jezdci no a to byl konec :confused: . To bych na tom stroji neupletla vůbec nic, leda tak z vyšívacích bavlnek :grinning: Najednou to ten bambus vůbec nechtělo vzít :confused: , tak ty šrouby zase trochu povolila a pletlo se dál :dizzy_face: . Akorát ten jezdec se teď zdá jako že je takovej "volnejší" a jako by "vyčvachtanej" prostě se v těch drážkách trochu mele, ale myslím že na funkci to nemá vliv, protože plete v pohodě a jak jsem tak na něj koukala, ty povolený šrouby nejsou nic proti ničemu. Tak to třeba taky zkus, jen k těm šroubům není úplně dobrý přístup. Jo ještě pro úplnost pletla jsem to na č.7. Tak snad jsem ti trochu pomohla.
7. čer 2009 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky díky za odkaz, ten jsme měla doma režnej a bohužel neprošel, ten co mám ted je tuším ještě krapet silnější...
asi mám o něco jemnější stroj, no je to taky zasloužilý umělec, tak po něm nemužu chtít zázraky... ale na takový to domácí štrikování to stačí :wink:

Jinak vlňáčky na snapku jsou bombaaa....
7. čer 2009 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
....Jani teď jsem to zrovna naházela do alba. Jen jsem ještě dlouho válčila s popiskama :angry:
Vlňáky na snapku jsou fakt dobrý a úžasný je ten výrobní čas - všeho všudy když si tam dám ještě rezervu tak 2 hodiny a z toho mi nejdýl trvalo to obháčkovat :grinning: :angry:
7. čer 2009 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
7. čer 2009 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
skatul tak to mám to stejnou, myslím že je to dopleta 180, tj 90 jehel na každou stranu od nuly, kolik máš ty???
8. čer 2009 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, máte některá návod na pletené kamaše (krom těch. co jsou na zlaticko.cz)???
8. čer 2009 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek