Domácí pletení vlňáčků. Jakou používáte vlnu?

marketazam
25. led 2009

Ahoj,
chystám se zkusit uplést nějaké vlňáčky- nemáte s tím někdo zkušenost- zajímá mě hlavně jakou používáte vlnu- přemýšlím buď o použití 100% ovčí vlny, nebo sem teď objevila bambusovou vlnu, která ypadá že by mohla být snad ještě kvalitnější. Napadla mě i velbloudí (mívala sem z ní teplý svetr a byl v podstatě nepromokavý...)- ale tu asi neseženu. Jak jste na tom vy? Z čeho pletete?

parybka
4. únor 2009

vlnu i merino vlnu jsem objednala ve vlnapu, dodací dobu mají 2-3 týdny, ale paní psala, že možná dorazí dřív. Poštovné 110,- 😒 ale brala jsem toho za 450,- Kč, tak se to rozloží. V obchodě neměli tak pěkné barvy a ceny byly samozřejmě taky vyšší 🙂

smilena
4. únor 2009

Holky ještě takový dotaz, když má dítko dlouhé vlňáčky, myslím takové ty "longies" nebo jak se to jmenuje 😕 Lanolínují se normálně celé?

marketazam
autor
5. únor 2009

já sem se taky snažila objednat přes pleteni.cz a neprošel mi ověřovací kód- takže sem nakonec objednala vlny na http://shop.ddjd.cz/ zatím mi nic nepřišlo, ale snad dojde- mají tam jak 100% ovčí tak bambus tak i merino- takže sem vzala od každého něco
jinak sem pletla jedny zapínací vlňáky a na menší velikost mi vystačilo klubko 50g... ale bylo to tak tak...

marketazam
autor
6. únor 2009

Dnes sem koupila Merino vlnu- Maxi color- a na ní je psáno, že by měly být jehlice 7-8...není to moc??? 😨 já bych pletla tak 5kama...

smilena
6. únor 2009

Taky jsem na to koukala, ale katula psala, že stačí 5ky 😉 je to na předchozí stránce. Je ta vlna v reálu hodně silná???

marketazam
autor
6. únor 2009

právěže není- připadne mi spíš tenčí než vlny které jsou 5.... je asi hodně pevná, ale že by měla velký průměr to teda neee 😒 .. ale už se moc těším jak se s ní vrhnu do pletení- vypadá překrásně- ještě jak je duhová...

renatica
7. únor 2009

Ahoj holky,prosím Vás pekně,nemáte některá takovou tabulku,kde jsou rozepsné velikosti čepiček pro miminko,od narození a dál???? Babička nám chce plést i čepičky a někde jsem tady už dávno takovou tabulku zahlídla!!!Poradíte nám????

marketazam
autor
7. únor 2009

jéé tak to teda nevím- já sem upletla čepičku podle oka- je to dost pružné (dokonce ji oblékl i manžel...) tak snad bude dobrá... ale pokud by někdo měl nějaký rozměrník (i pro jiné části oděvů než čepičky) tak bych taky byla ráda 🙂

mamlas06
7. únor 2009

Ahoj holky, taky jsem se vrhla do pletení vlňáčků, ale v obchodech jsem nesehnala 100 % vlnu (dost mě šokovaly reakce prodavaček - prý je to drahá záležitost, která se jim vůbec nevyplatí objednávat... 😝 ). Maximum co jsem sehnala je 60% vlna + 40 % akryl. Myslíte že i tohle se dá použít jako svrchní kalhotky? Už jsem si objednala i 100% vlnu přes bránu, ale jsem nedočkavec a chci si to vyzkoušet hned 😀

mamlas06
7. únor 2009

A hned mě napadla další otázka - v čem impregnujete? Někde jsem narazila na recept na domácí lanolinovou kúru (už si ale nevzpomínám, kde to bylo), tak jestli s ní nemáte někdo osobní zkušenost...

marketazam
autor
8. únor 2009

taky se na mě v obchodě prodavačka dívala jako na šílence že chci 100% vlnu... (a co teprve když sem se nesměle zeptala na bambusovou...😀) zatím sem upletla z 50% vlny a už mámsehnanou i tu 100 ale mimčo ještě nemáme tak uvidíme jak to poslouží... byl to spíš testovací výtvor jak vůbec udělat ten swtřih a tak.
každopádně mamka impregnuje normálně v lanolínu z drogerie, a říkala že když k impregnaci přihodí i 100%akryl věcičky tak se víceméně naimpregnují taky- jenom to asi nevydrží tak dlouho ☹ ale praktickou zkušenost přímo s vlňákama na mimčo nemám...

marketazam
autor
8. únor 2009

a ještě jedna otázka trochu mimo vlna mísu 🙂
koukněte na tenhle odkaz http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=20202268&tab=2 paní nabízí metráž konoplného fleecu - tak přemýšlím že bych koupila a našila nějaké vkladačky nebo čtvercovky- ale ...
1. přemýšlím jeslti se to vzhledem k ceně metráže vůbec vyplatí
2. když je šířka v tubusu u neprostřiženého válce 150 tak bude šíře látky když ho prostřihnu bude 3m nebo ten 1,5... asi blbá otázka - ale jistě chápete že v těhotenství umírají mozkové buňky 😀

mamlas06
10. únor 2009

Marketa - děkuji za odpověď, bohužel já Tobě poradit nedokážu 😒 S látkami jsem nikdy nebyla kamarád, vždy jsem nakupovala podle pravidla líbí - nelíbí, kvalita/rozměr nebylo zas až tak důležité (na to, co "šiju".....)
Už mám první vlňáčky ušité, teď už jen čekám na nějakého modela, který to vyzkouší 😀 (snad do 5 týdnů by tu měl být, my se s manželem tak mooc těšíme 😀 😀 ) a jelikož jsem je měla za pár hodin hotový, tak pak se vrhnu na další. Ještě bych chtěla zkusit gaťata uháčkovat - jen si nejsem úplně jistá, jaký návod na to použít (při pletení jsem použila recept ze zlatíčka). Nemáte někdo vlastní zkušenost/střih? 😎
Holky to čekání je strašný, doteď to šlo, ale jak je člověk na MD, pořád si prohlíží ty věcičky, zkoumá každý píchnutí v břiše, každé nezvyklé převalení prcka... 😵

silente
17. únor 2009

Holčinky, ráda bych upletla dačo takového
http://www.latkovky.cz/product_info.php/cPath/2...

vím, že jste si pochvalovaly jednu vlnu ze zlatíčka, kteroupak?

Nebo kterou jinou merino byste mi na toto doporučily?

Díky moc

marketazam
autor
17. únor 2009

silente- já sem sem zrovna dopletla něco podobného- akorát až přes ramena a s kapuckou- je to takovej spacáček
Pletla sem to z Maxi color od Vlnapu- je to taky 100% merino vlna a moc se mi líbí jak je to duhové- je to trochu teplejší a krásně jemné na omak...

silente
17. únor 2009

Market - a máš někde střih, obrázek apod.? 😕

marketazam
autor
17. únor 2009

no střih nemám- pletla jsem dost podle oka 😉 můžu to vyfotit a zkusit ti ukázat aspoň fotku jeslti ti to pomůže...

silente
17. únor 2009

Market - fotka a rozměry (aspoň přibližné) by určitě helflo. Klidně do mailu - silente@seznam.cz. Moc díky! 🙂

marketazam
autor
17. únor 2009

jj už se snažím něco vložit k sobě do fotogalerie (ještě jsem to nikdy nezkoušela tak uvidíme jaký bude výsledek...) jinak rozměry ti můžu zatím napsat- šíře uplně dole 40cm, nahoře u ramínek 25cm, délka 60cm + necelých 20 na kapucce... až se mi to podaří vložit do té fotogalerie a tak sem napíšu...

silente
17. únor 2009

Market - teda Ty jsi šikulka! To tedy zírám! Moc díky!

marketazam
autor
17. únor 2009

tak by to tam mělo být- barevně to trochu neodpovídá ale to je jedno... tak se mrkni a pokud tě bude zajímat ještě nějaký další rozměr tak přeměřím a napíšu ( v nejhorším můžu i spočítat oka, i když já to pletla bez počítání... )

silente
17. únor 2009

Market - s fotkou mi takhle ty rozměry stačí.

Teda máš nááádherné výtvory! Jsi šikulka!

sonulah
17. únor 2009

tak moje "zlatíčková vlna" je tahle
http://zlaticko.cz/index.php?page=detail&kod_zb...

jinak směsi (s akrylem) bych asi nepoužila, ale sama jsem zvědavá, jak poreferujete....

marketo, ten "tubus" bych chápala taky tak, že jsou to 3m šíře, ale já mam zas tu kojo-demenci, tak asi nejsem ta pravá na radu 😀

jinak jsem též objednala něco na vlnapu a trochu si nadávam, že jsem si před tim nepřečetla příspěvek parybky, že poštovný stojí 110 ☹ no, ale zas jsem nakoupila všechno v akci, tak snad jsem zas tak neprodělala....

marketazam
autor
17. únor 2009

silente- moc díky za pochvalu 🙂

silente
17. únor 2009

Sonu - díky za tip 🙂

marketazam
autor
17. únor 2009

sonulah- aha takže zlatíčková vlna je ta 100% ovčí jo? já sem se právě dívala a žádno us názvem zlatíčková sem nenašla tak sem nechápala...

silente
17. únor 2009

Market - ona je zlatíčková, páč je ze zlaticko.cz 🙂

marketazam
autor
17. únor 2009

aha 😀 tak to by mě s mým těhotensky zakrnělým mozkem vůbec nenapadlo... 😎

mamlas06
17. únor 2009

Teda Market, taky se pridavam s obdivem, hlavne ty flísový gaťky jsou krásný 😲 Můžeš se pochlubit, podle čeho a z čeho jsi šila? 🙂 Začínám se doma nudit, tak že bych aspoň něco začala tvořit...

marketazam
autor
17. únor 2009

ty fleecáky doporučuju zkusit ušít- já sem je měla hotové asi za hodinku- nejvíc času zabraly ty gumičky (tak pokud se do toho vrhneš tak si kdyžtak napiš o podrobný popis jak je přišít a´t nemusíš jako já několikrát párat 😉 )
jinak šila sem je tak že sem vzala jednorázovou plínku, obkreslila přidala něco navíc na okraje a trochu větší část na sucháč- uděláš 2 stejné díly, sešiješ z rubu, otočíš, přišiješ gumičky, zipy a je to hotovo...