Drobečci z třetího trimestru

e.k.t
7. lis 2008

😉

Tak kočky a je to, pořád jsme se dohadovaly kdo, tak teda já 😀 😀 😀

monkia.pv
10. led 2009

Jani Honzik je sikulka!Nase mala kdyz se zacala tocit z briska na zada tak si vzdycky pekne natloukla hlavu!Ona je totiz strasnej divocak! 😀 Misto aby se pretacela pomalu,tak vzdycky jaksi povyskoci a praskne hlavou o zem!ted uz prisla na to ze na zemi to boli,tak se pretaci jen u nas v posteli! 😀 Ale to je divocina!Hned je na brisku a hned zase na zadech!A hned tak a hned zase takhle!No sranda!
😀

monkia.pv
10. led 2009

no tak to me nenapadlo jikoupat v prevarene vode!Diky za radu!Vyzkousim!

paolin
10. led 2009

hm, jestli ty flicky ma na rukach a pusine, tak jestli to nema treba z nejake hracky, jak ji strka do pusy. na atopicky ekzem je dobry Excipial-krem a Balneum Hermal-olej. Adam ma ekzem kolem pusy, na brade, trochu na nozickach, rucickach. zatim nam Mudr dala zinkovy olej. ten bude i pro mne 😉 tak se uvidi dal. holt pocitam s tim, ze jeden z kluku bude ekzematik. treba to bude jen v detstvi 🙂

monkia.pv
10. led 2009

Excipial-krem nam napsala!Tim uz mazu!a ted koukam ze ten Balneum Hermal-olej mam na tom receptu! 😉

paolin
10. led 2009

tak uvidis, jestli pomuze 🙂 jeste me napadlo, jestli tu mrkvicku nepouzivas jinou, nez pred tim.

monkia.pv
10. led 2009

ne ne ja kupuji prikrmy od hami!Nic jineho!

anta
10. led 2009

Holky, náhodou jsem jukla do jiné diskuze a našla jsem tam Lici s malým Kubíčkem, vůbec jsem netušila, jaké problémy mají, je mi z toho smutno a nedivím se jí, že už se tady neukazuje. 😖

anta
10. led 2009

No ale pro lepší náladu vám sděluji, že vařím zelňačku, tu já ráda. Mám ráda tu kyselost mňam mňam, když už manža je jak kyselá prdka, tak ho v tom podpořím zelím, aspoň nečapneme kurděje 😀 😀 😀 😀

paolin
10. led 2009

Jani, zelnacka mnaam! supni mi taky porci 😉 nebo si ji dej za me, ju? 😀
jo, Lici jsem taky nekde cetla. desny, vid? a to ani nebyl narozeny az tak predcasne. snad se ten jejich spatny start do zivota brzy v dobre obrati!

anta
10. led 2009

Paol, je to hrozný s Kubíčkem, asi to nebudou mít s ním lehký, ale oni to nesou opravdu velmi statečně. Taky co jim jinýho zbývá, co jsem se dočetla, tak ten malý měl tři dny po porodu krvácení do mozku a dr. na to vůbec nepřišli! A tím mu zavařili 😠 Moc jim držím palečky, ať je vše pokud možno co v nejlepším pořádku.
Polívky jsem si dala dva vrchovaté talíře, tak jsem si dala za všechny tady 😀 😀 😀 😀

e.k.t
autor
10. led 2009

Jani já jí občas píšu do IP a o těch potížích vím od začátku, kdy jsem já trpěla v nemocnici a paradoxně mi to pomohlo uvědomit si jaké mám vlastně štěstí že trpím já, i když jsem vlastně v tu dobu měla asi 2-3 týdny života nebýt dr na infekčním která mne poslala na chirurgii a tam mne hned šmikli a tím zachránili.
Už jsem si pak říkala že teď už přežiju a trápení časem skončí, ale Lici bude muset cvičit pořád a je to opravdu fyzicky i psychicky ale taky časově a finančně náročné. 😔

anta
10. led 2009

Aha, Evi, já to opravdu vůbec netušila a přiznám se, že mi je to líto. ☹

e.k.t
autor
10. led 2009

No mi to taky moc mrzelo, víš nevím jak to říct bude jiný než jiné děti a doufám že bude funkčně v pořádku 😔

Bojím se že bude mentálně postižený, Pavla to nese statečně, ale mrzí mne že zase z části vinou lékařů, částečně svou nedonošeností, jestli si to dobře pamatuju byl ve 35 týdnu 😔

paolin
10. led 2009

holky, to je drsny! nedovedu si to vubec predstavit!

anta
10. led 2009

To, že bude trochu jiný než jiné děti, co jsem tak pochopila, tak je trochu opožděný, ale vím, že Lici se snaží, aby to postižení na něm zanechalo co nejmenší následky. Tomu já říkám síla osobnosti! 😉 Ano, malej se narodil ve 35 tt, což mi zas tak brzy nepřijde. Moje kámoška porodila ve 33tt holčičku, byla v inkubátoru, je trochu spavější, ale snad je i zdravotně v pořádku. 😉
Pavli, naštěstí si to ani představovat nemusíme a můžeme být rády, že nás to nepostihlo a že si tady zanadáváme, když nás malí nepředstavitelně vytáčejí 😅 😅

e.k.t
autor
10. led 2009

víš ale ono to krvácení do mozku, dvě operace hlavy a ještě jedna obrovská sepse! a skoro 3 měsíce v nemocnici!!!! Vím že Pavla dělá co může, je mi jich líto ale spíš z toho pohledu naštvání na chemiky (rozuměj dr) že to tak zmrskli 😠 😝 😠 😔

anta
10. led 2009

Je to sprosťárna, takhle zmrví život a nic se jim za to nestane 😝
Byla jsem nakoupit a pořídila jsem ruční vysavač, tak jsem moc ráda, že jsem ho konečně koupila, snad bude k něčemu, ale předpokládám, že dětská hovínka to nevyluxuje 😀 😀 😀

e.k.t
autor
10. led 2009

no my máme ten parní mop a jsem opravdu spokojená 😉

anta
10. led 2009

Nám se v bytě tvoří takové chomáčky prachu, jeden den uklidím a druhý den to máme zpátky a už mě to teda dost rozčilovalo a velký vysavač se mi nechtělo pořád vytahovat z komory, tak jsem hupsla na tento. A ten parní moc funguje jako vysavač nebo co to vlastně je? 😉

e.k.t
autor
10. led 2009

no je to jako vysavač ale na principu že špínu napaříš potřebným tlakem páry a špína se nalepí na mikrovláknovou utěrku přidělanou na spodku a na tyto prachové cucky je supééér, nebo na předsíň zadělanou tajícím hnusným sněhem taky supéér a má to dlouhou rukojeť tak netřeba ohýbat záda 😉 a má to i nástavec na kartáč 😀

monkia.pv
10. led 2009

tak holky denska super den!Vanula mi odpoledne vubec nechtela spat!Vydrzela 4,5 hodiny vzhuru!Byla pekne protivna! ☹ Uz jsem to nevydrzela a soupla jsem ji mlicko-behem 5 minut spala!Ale bohuzel za 40 minut byla vzhuru!Ale s takovym revem,ze jsem myslela ze ji neco je!Jak jsem ji polozila,tak konec-plac a plac! ☹ Nevim co se ji stalo,ale asi ju svedi ten oblycej-namazala jsemji to fenistilem a behem chvilky klidek-doufam ze ji to vydrzi!A vzpomela jsem si ze jdela vcera mrkev s jablickem od Hippu-to mela poprve!Tak jestli se ji to neudelalo z toho! ☹

e.k.t
autor
10. led 2009

tak vývařovna dokončuje 5té jídlo pro Joli ještě dovařit umixovat a dát do skleniček do lednice 😉 a skoro měsíc mám klid 😀 😀 😀

monkia.pv
10. led 2009

jo nad tim parnim mopem taky uvazuji,ale az koupime vetsi byt!Tam totiz nechci mit koberce!Tak jsem rada ze na to slysim pozitivum! 🙂

monkia.pv
10. led 2009

jee 5te jidlo??Ty jsi sikula!A zamrazujes to nebo jen davas do lednice?

e.k.t
autor
10. led 2009

do lednice 😉

e.k.t
autor
10. led 2009

Ahojky,

vezmu asi 150g masa kuřecí, krůtí nebo králičí prsa nebo telecí nebo hovězí svíčkovou

a přidávám co zrovna koupím

500g brokolice teda jen růžičky a 5 brambor a 2 mrkve, případne kousek asi 4 cm pórku

6mrkví, 2 petržele 5 brambor zase případně kousek pórku

půl květáku 5 mrkví 5 brambor a 1 petržel

malá cuketa 4 mrkve a 5 brambor a zase klidně kousek pórku

50g špenátu 8 brambor a 2 žloutky

pořádně provařím a trovhu promixuju ponorným mixerem, dává to okolo 7 přesnídávkových skleniček a i ty nízký víčka vezmu dlaníé naplacato a silně rovnoměrně přitlačím, takto horké zadělané šoupnu do chladničky asi 3°C a tím prudkým zchlazením se to zavaří

Mám štěstí Joli snáší všechno.

Jinak mrkev s rýží se pro zchlazení nehodí, šíleně zhoustne a špatně se ohřívá.
Jo a do všeho dávám nakonec kousek másla nebo olivový olej 😉

anta
10. led 2009

Evi, jsi fakt velká šikulína, musím tě moc pochválit 😉 🙂
Jinak se loučím s vámi a zítra ahooooooooooooooooooooooooooooj 😀 😀 😀

e.k.t
autor
10. led 2009

dobrou Jani 😉

monkia.pv
10. led 2009

holky tak ja si do ted pekne uzivala!vaneska asi od pul ctvrte rvala a rvala!Vzdycky se na chvilku zabavila nejakou hrackou a pak zase z niceho nic spustila!Vubec nevim co se delo!Jestli dalsi zoubek???Fakt nevim!Zkousela jsem ji sahnout do pusinky,ale nepustila me tam-sevrela rtiky a otocila hlavu!Tak snad je to jen dalsi zoubek a ne nic jineho!Mela taky zvysenou teplotku tak jsem ji vykoupala,nakrmila a dala panadol!A uz spi od 18.30!Jsem zvedava na dnesni noc! ☹ Ach jo!

paolin
10. led 2009

Mony, tak to vypada na zoubek. vydrz, vydrz 😉 urcite bude lip 🙂
Adamek konecne usnul, Vita jde za chvili. tak trocha klidu a pak hupky dopky do hajan.