Drobečci z třetího trimestru

e.k.t
7. lis 2008

😉

Tak kočky a je to, pořád jsme se dohadovaly kdo, tak teda já 😀 😀 😀

many
23. lis 2009

no když jsou zuby tak je to jiný, to se pak děti budí no 😒 my máme zase klid, ale furt čekám kdy vyleze ten poslední, furt nateklý a nic 😒
jinak taky to může být tím, že od mala nespává s váma, psala jsi, že se budí a to může být třeba i tím, že chce být u vás 😒 Ladík je od mala snáma v ložnici a krásně spí, když večer zabrečel náhodou, dala jsem mu ruku a klid a taky spal nějakou dobu snáma, protože nechtěl do postýlky, řval v ní jako blázen, až jak jsem odstranila tu přední část, tak v ní spí nádherně a my máme prostoru až až 😀 😀 😀

many
23. lis 2009

a s mluvením - víš jak, až budou mít 3 roky tak na nich nepoznáme, kdo dřív mluvil, chodil, seděl,.....budou šikovní stejně 🙂

anta
23. lis 2009

Rozhodla jsem se, že od ledna začnu kloučka učit na nočník. Tak se pak o tom musím řádně informovat. Jemu nevadí na něm být,jenže vesměs ho na něj nestačím dát, panč si neumí říci a to ho chci naučit, jen nevím jak 😨

paolin
23. lis 2009

ahoj holky!
u nás boj. Vítek pořád zvrací a má teploty cca 38. Adam by chtěl ven a je naštavný, že to nejde, zlobí a tak vůbec. Do toho nestíhám vychytávat Vítkovo blitíčko, takže je všude a nestíhám prát. no, musí to být na mě tedy pohled 😀

jinak teda koukám, jak ti vaši mrňousci pěkně usínají a spinkají. Adam nee. uspává se dlouho, poslední dobou se pořád staví na hlavu a dělá kraviny. v noci pije 1-2x mlíko a většinou je tak od půl paté už napůl vzhůru. nu, co už naděláme 🙂 večeře musím vařit. kluci žádné kašičky nebo namazané chlebíčky neberou. tak pořád vymýšlím co a jak 😉 no, myslela jsem si, že přečkám týden bez Mirka a bude to fajn. tehle bude teda ještě horší 😝 hlavně, ať už je Vítkovi líp. tohle děsný...vidět, jak dítě trpí a nemůžu mu pomoct ☹

anta
23. lis 2009

Já to tak neřeším, jestli mluví nebo ne, jen se na to těším. No a co se týče těch nocí, on spíš kňourá v polospánku anebo ve spánku. Nemá tendence vylézat z postýlky 😉

paolin
23. lis 2009

Jani, hodně lidí i psycholog mi říkalo, že dítě nemá smysl učit na nočník před 20. měsícem. jen vyjímečně to děti zvládnou dřív a to většinou holčičky. netlač na pilu, pokud to nejde. znám spoustu případů, kdy rodiče díte dopracovali k psychyckému bloku, co se nočníku týče.

many
23. lis 2009

Jani, jestli si pamatuješ, jak jsem psávala, jak Ladík chodil od 7 měsíců, hned jak seděl, tak pravidelně ráno se mi vykakal a pak podle rad maminek, vždy jak se probudil - šup na nočník a vyčůral se a pak jsem viděla jak je šikovnej a začala to flákat, že má stejně plínu a neřekne si a teď prd, taky je haluz,když tam něco udělá 😉 to byla síla, jak jsme měli jít teď na tu 18ti měsíční prohlídku, nééé a nééé se vyčůrat, pak skončil ve vaně, sprchovala jsem a nic nic nic až jak jsem ho vytáhla ,tak jsem ho odnesla do pokoje , dala zase na nočník a řekla - jdu ti pro další pití a on vstal, říkám neutíkej a jupííííííííííí bylo načůráno pro paní doktorku 😀 😀 😀 takže teď na to taky prdím, jak už tu někdo psal, myslím, že Paolin, u chlapečku je to horší, že umějí zadržet moč tak o půl roku později jak holčičky a do dvou let si stejně neumí říct 😒 akorát znám kámošku,spolužačka ze střední a jí si malá teda od 18ti m. sama řekne a viděla jsem to na vlastní oči, chodilil jsme s něma ven a bylo zrovna i léto, takže parááádička, fakt šikulka, řekla jsem si, že to nebudu hrodit, v květnu má dva roky a bude teplo a začneme se učit 🙂 můžu to zkoušet samozžejmě i dřív a uvidí se 🙂

many
23. lis 2009

jsem se rozepsala a měla bych jít uložit syna, ale zatím tu lítá o 106 a dělá čurbes

many
23. lis 2009

jo a už si sám obouvá papuče, ale většinou kozí nohy 😀 😀 😀 zrovna teď se do nich souká, chytne se skříně a jede 😀 😀 😀 😀

many
23. lis 2009

už je má a haluz dobře 😀 😀 😀

many
23. lis 2009

teda Pavli ☹ to je síla, snad nedostane něco i Adámek ☹ no už ať to u vás skončí ☹
a co Nikolka od Marti ☹

paolin
23. lis 2009

jdu si dát polívku a uvařit něco k jídlu. blbý, když tu nic nemáme a ven nemůžu ☹ jsem si říkala, že už by Vítek zvládl být chvíli doma sám. ale to by nesměl blejt.
Míšo, tak si říkám, že Adam si zvracení vybral tak na 3 roky dopředu a snad nic nechytne 😀

anta
23. lis 2009

Pavli, souhlasím s Tebou, to MM dělá moc rád, že učí kluka i přes jeho protesty na něco, co se mu fakt nelíbí 😠 . Tak ho vždy upozorním na to, že dítě se nemá nutit, aby nemělo ten blok 😉
Proto si říkám, že začnu až někdy od nového roku ho pomalu nenásilně učit. On je chápavej, ví, že se do kakáčku (nočníčku) dělá ee, jen si neumí říct, no tak mu to vždy povím a myslím, že opakování je matka moudrosti, tak uvidíme, jestli něco pochytil 🙂

paolin
23. lis 2009

Jani, taky jsem si říkala, že od nového roku bych zkoušela. taky bych konečně měla naučít Vítka vázat tkaničky a utírat prcku 😉 ale s Adamem toho moc stihnout nejde. lítám pořád za ním, chudák Viky si mě moc neužije.

anta
23. lis 2009

Achjo, už 4. den tady někdo pořád tluče kladivem, už mě to leze na nervy. V sobotu někdo něco tloukl vedle topení do 20,15 hodin, no to jsem byla řádně napruděná. Ale užívá si tě, mamino, neboj 😀 😀 Nikolka je na tom líp, Martinka dnes odchází z nemocnice, nakonec tam onemocněla i ona 😝

many
23. lis 2009

holky taky je už u vás tak nádherně 😉 u nás vysvitlo krásně sluníčko, se těším na nákup a na procházku, Ladínkovi se furt nechce hajat :-/ Pavli to je blbé, že jste tam samotinkaní ☹ máš toho hodně, drž se

paolin
23. lis 2009

vidíš, v tom shonu jsem Martinku úplně vypustila..a co Míša? pomohly babičky?
u nás je taky sluníčko. musím do kanclu a tak bude s Vítkem babi. aspoň se Áda provětrá. to bude fajn 🙂
prý se sem ženou nějaké deště, tak šupky dupky ven 😀

many
23. lis 2009

Jani to je super, že je Nikče líp 🙂
jo Pavli dnes se mi zdál o tobě sen 😉 byla jsem v Brně a bylo ale teplo a byli jsme někde v parku já s chlapama a říkala jsem, jééé kež bych potkala Pavlu a pak najednou na lavce houf mamin a říkala jsem si, není to ona a buch , ty na mě volalas Many 😀 😀 😀 a pak jsem se radostně objaly a kecaly a kecaly až sem se probudila 😀 😀 😀 no snad v létě jak bude cesta do Brna se uvidíme, no možná i v zimě tam pojedeme 😒 tak se sejít někde ve
Vaňkovce 😀 😀 😀 nebo nevím jestli poblíž vlakáče něco je i pro děti 😒

many
23. lis 2009

je škoda, že všichni bydlíme tak daleko od sebe 😒

many
23. lis 2009

Pavli už máte za sebou 18ti měsíční prohlídku 😉 ani nevím míry 😉 😉 😉

paolin
23. lis 2009

jéé, Jani, ty máš dobré sny 😀
Míšo, čoveče..my měli prohlídku v roce a pak už myslím nee. až ve dvou letech. taky nevím, míry váhy. měla bych to dohnat 😉
jedeme s Vítkem k Mudr. je mu dost blbě. asi dostanu spucing, že jsem tam měli být už dávno. to mě baví...po výletech na pohotovost, kdy nám každý málem nadal, že tam lezeme...

anta
23. lis 2009

Tak když to dobře dopadne, tak bude moci Nikolka už jít domů, huráááá 🙂
No jinak jsem zjistila, že všechny zuby jaksi nemáme, bléééééé, já utečůůůůů, chybí nám nějaké stoličky a já furt, že je tak pekelnej 😝 😀 😀

e.k.t
autor
23. lis 2009

Ahojky z práce. Těžce nestíhám a je mi smutno. V neděli umřela mm babička. Za měsíc by jí bylo 90. Jsem v práci a to mne drží. Ještě přečkat pohřeb. Mamka kvůli nám čerpá dovolenou. No uvidíme. Zítra noc, st Joli kardio, čt pohřeb pátek asi den. No alespoň nemám čas myslet

anta
23. lis 2009

Evi, tak to je mi líto. To je nepříjemné ☹ Ach jo, držím vám palečky, ať Joli dopadne dobře na kontrole. ☹

paolin
23. lis 2009

Evi ☹ upřímnou soustrast ☹

paolin
23. lis 2009

holky, jinak hlásím, že Vítkovi je líp. museli jsme nakonec ještě do dětské na ORL. s chudákem poblitým a vyřízeným klukem..jasně, že jsme dostali sprdung, proč už dávno nejsme na pohotovosti. tsss...nedávno to bylo přesně naopak...hlavně Vítek nebyl dehydrovaný, tak proč bych někam lítala, když nám stejně řeknou prd 🙄 nu, každopádně to nejhorší má za sebou. odpo ještě jednou zvracel, ale už se mi konečně podařilo mu srazit teplotu a dokonce už i vstal a usmál se. zítra už bude fajn 🙂 nic, jdu vařit, uspat chlapečky a snad neusnu za pochodu. jsem vyřízená fakt solidně. tak prima noc!

many
23. lis 2009

dobrou noc a sladké sny všem 🙂
Pavli ten sen se zdál mně 😉 a je fine, že se to u vás už lepší 🙂
Evi upřímnou soustrast ☹
no my dnes taky zase začali srandit a zvýšená teplůtka, tak snad už vyleze ten poslední zoubek a bude chvíli klid, pak už nás čekají jen ty 5tky 😒 a ty co vím tak rostou až kolem druhého roku, ale tak můžou překvapit i dřív ,že 😀 zubáčci 😀 😀 😀 😀
Pavli no v knížečce je prohlídka v 18ti měsících a pak až ve 3,ale stejně si myslím, že si nás zase pozve tak ve dvou, no uvidíme 😒 akorát mi řekla, že nám zavolá v březnu nebo v dubnu a půjdeme na nějaký očkování zase 😒 mám pocit, že říkala zarděnky 😖 jestli je to ještě něco k tomu Priorixu Tetra 😒 jsem z toho jelen 😀

many
23. lis 2009

Jani ať Honzíček spí celou noc, bobešek a zoubky ho netrápí

anta
24. lis 2009

Dobré poledne, holčiny. Tak Martinka dnes jde už s Nikolkou konečně domů. Další dobrá zpráva, že za 14 dní už bude mít internet, takže to tady zase bude lítat 😉
Many, přesně tak, chybí nám pětky a mám pocit, jestli mu nelezou náhodou 🙄 😅 Teď jsem ho dala k ledu 😀 😀
Je měsíc před vánocemi a já už mám skoro všechny dárasy, jsou zabalené pěkně, válí se v obýváku na zemi a čekají na své budoucí majitele. Ne, že bych se zas tak přetrhla v přemýšlení, ale snažila jsem se 😀 😀 😀

e.k.t
autor
24. lis 2009

Berušky děkuji. Chvála PB dožila se bez měsíce 90. Zemřela náhle bez trápení do poslední chvíle čilá a samostatná. A navíc jak si přála. Aby nikdo netrpěl péčí o ni nemohoucí.