Ekologické pleny Babylove, Bambo, Naty ještě další

adina23
13. lis 2018

Zdravím , napište mi které ekologické pleny jsou lepší je několik druhů a které nedělají opruzeniny a které dlouho vydrží děkuju hezký den

makronka222
13. lis 2018

Pouzivam kolorky a babylove. Nebyl problem ani s jednimi, sice tolik nevoni, ale abych tam diteti v pline nechala chemku, jen aby nic nebylo citit, bych neudelala. Neprotekaji. Jsem spoko

emamaira
13. lis 2018

Babylove nature jsou super, jemné, neprotecou. Bamboo taky fajn, nějak mi v paměti neutkvely. Kolorky v pohodě, moc hezké, trochu silnější. Babycharm nejsou drahé, takové papírové. Neprotecou žádné.

journals
13. lis 2018

S dovolením se připíchnu. Osobní zkušenost zatím nepřidám, ale co jsem tak studovala, tak mi poměr cena/výkon vyšly nejlépe Bambo Nature a ty mám taky pro mrňouska připravené a pak taky Kolorky. Myslím, že právě Bambo Nature vyšlo nejlépe v D-Testu a pak taky doporučuju kouknout na radimradi https://radimradi.cz/test-ekologickych-plenek-k...

jitushb
13. lis 2018

Já mám teda zkušenost jen s Bamboo a jsem s nimi spokojená, používám je sice výjimečně (latkujeme) ale zatím neprotekly a hlavně nesmrdí chemii, jako třeba pampersky.

ceriii
13. lis 2018

Mám zkušenosti pouze s Bambo Nature a jsem s nimi maximálně spokojená. Výhody už byly zmiňovány výše, skvělý poměr cena x výkon, nesmrdí, malé skvěle vyhovují.

journals
13. lis 2018

@ceriii @jitushb holky, můžu se zeptat kde objednáváte? Zatím jsem objednala první testovací várku přímo z jejich stránek. Ale třeba máte nějaké osvědčené tipy na eshopy? 🙂 Děkuju!

ceriii
13. lis 2018

@journals Já z lékárny Apotek.cz - manžel pracuje v centru Prahy, tak je může snadno a zadarmo vyzvednout (Jindřišká ulice). Ceny tam mají také velmi slušné.

journals
13. lis 2018

@ceriii Děkuju!

jitushb
13. lis 2018

@journals já jsem zatím objednávala jen jednou a rovnou ve velkém ať mám poštovné zdarma 😊

journals
13. lis 2018

@jitushb A odkud? Přímo z bamboekopleny.cz? 🙂

jitushb
13. lis 2018

@journals jj přímo od nich 😉

ruzenkas
13. lis 2018

Kolorky bych za eko pleny nepovažovala, to samé ty z DM nejsou úplně eko. My máme Bambo, dále Muumi a zkušenosti mám i s MonPeri a Moltex. Nejvíc používáme Bambo, hlavně kvůli ceně.

zlatoja
13. lis 2018

Vyzkoušeli jsme Naty, Bambo, eko z Dm a asi i pár dalších, už přes rok používame Moltex. Když byla dcera menší kombinovali jsme s látkováním a Bella Happy (nejsou eko, ale nesmrdí chemií) nakupovali jsme na Alze. Teď je kupujeme v Německu, cenově tam vyjdou jako Pampers.

muhehehe
13. lis 2018

Já bych neřešila jestli jsou pleny eko nebo ne... Eko= šetrné k přírodě, ale nemusí být nutně ty nejšetrnější k zadku a nemusí být bez nežádoucích látek... že jsou eko neznamená, že v nich nemůže být například formaldehyd, to jsou látky, které se v přírodě vyskytují běžně, když budete mít super eko nábytek z borovice, tak si formaldehydu čuchnete taky... zaměřila bych se spíš na výsledky testů a koupila plenky, kde nežádoucí látky nejsou, bez ohledu na nějaké eko/ neeko, zadek dítěte nade vše, přírodě je možné ulevit v jiných oblastech.

adina23
autor
14. lis 2018

@makronka222 Zdravím , koupila jsem babylove premium a ty bohužel protékají nevydrží dlouho a sice je výhoda že synovi nedělají opruzeniny takže babylove možná zkusím jiný jako přímo babylove ale má zelený obal.Trochu se obávám že to nebude kvalitný jako premium.Ale díky za info.

adina23
autor
14. lis 2018

@journals Zdravím ,super děkuju moc a jinak ty pleny mummici tak nějak tak prodávají v eshopu v rohlíku zkusím tohle a pak se uvidí dál jinak jsem zkoušela babylove premium a bohužel prohrála mému synovi protekly a gumičky nejsou tolik pružné...jinak velikost sedí ta buničina není až okraji k pásum takže synovi to přímo proteklo proto na zádech měl mokrý...ja to dopoužiju ale už to nekoupím.

adina23
autor
14. lis 2018

@ruzenkas Dobrý den, jaké máte zkušenosti mummi a MonPeri,Moltex jaký to je velký rozdíl? Děkuju a jinak mummi prodávají v rohlíku které prodávají potraviny👍nevím jestli o tom víte.Hezký den

journals
14. lis 2018

@adina23 Díky za sdílení zkušenosti, na Babylove jsem ani nějak nekoukala, nějak mě neoslovily... Určitě budu ráda, když sem pak dáš s odstupem času nějaké svoje postřehy o dalších plínách.
Na ty Mummi jsem koukala taky, ale popravdě nevím, jestli by se mi chtělo platit jen za pěkný obrázek mumínků. Určitě nebudou špatné, kdo je zkusil, ten je chválí, ale to Kolorky a Bambo taky. Tak nevím...
@ruzenkas Myslím, že tady ani nejde o to, jak moc ekologické pleny jsou (samozřejmě, jde o to taky, ale ne primárně). Vnímám to stejně jako @muhehehe - víc než ekologii řeším použité materiály a dopad na pokožku, než ekologii jako takovou. Sice to všechny označujeme jako eko pleny, ale víc než o ekologii jde o kvalitu výrobku a všechny asi víme, co tím myslíme 🙂

janaaanna
14. lis 2018

Zkoušela jsem eko babylove, ale nejsou tak dobré jako normální babylove. Na ty nedám dopustit, používám je už na druhé dítě, vydrží celou noc, nikdy žádná opruzenina, ani alergická reakce. Ty eko nejsou špatné, ale když je má malý déle, tak prosáknou. Neprotékají mi tedy kolem nožiček, jak tu někdo psal, ale když jsou moc plné, tak to z nich nějak prosakuje. Na noc bych je tedy nedala a přes den by mi vycházela tak 1 normální plínka místo 2 eko, to moc eko poměr není ☹ ale občas je kupuju a dávám je když vím, že to malej bude mít kratší dobu (očekávám stolici, nebo že jdeme třeba brzy koupat), to je pak normální zbytečná.
Mummi jsem z Rohlíku měla, ale jsou jednou tak drahé jako babylove, to mě nepřesvědčilo. A ve větších velikostech mají jen natahovací "spoďárkové", tak jsem si říkala, že pak spíš až při učení na nočník.

ruzenkas
14. lis 2018

@adina23 Moltex jsme měli, když byla úplné mimi a něčím mi nevyhovovaly, už si přesně nevzpomenu (myslím že protékaly). Jen vím, že jsem hledal dál. MonPeri jsou takové hebké, stejně jako Muumi. Ty Muumi jsou asi nejrychleji rozložitelné pleny a mají nejvíc certifikátů kvality (zdravotní nezávadnosti) Taky jsou ale nejdražší. Nejvíc mi poměr cena/kvalita vyhovují Bambo. MonPeri prošly inovací a ty nové jsem ještě nezkoušela a někdo má problém s tím, že se vyrábí v Číně. U těch MonPeri jsem ráda, že je mají hned ve městě a i u našich, kteří bydlí 160 km daleko, takže nemusím tahat pleny i k nim.
Jinak ano, vím že se tam prodávají. I v Makru je mají. Já kupuji přímo od výrobce, mají slevy pro "věrné", ale i přesto jsou dražší.

ruzenkas
14. lis 2018

@journals rozumím.