Feministky

filipal
18. lis 2010

mile kolegyne 🙂 🙂 🙂 , tiez sa vam zda, ze zeny u nas su stale este skor tie poslusne, povolne, ustrachane osobky, ktore si nehaja svoje prava?
ze sa spravaju malo asertivne? a ze muzi to pekne zneuzivaju?
bola by som rada, keby sa v tejto teme rozprudila ziva diskusia, aby prispievali feministky, ale aj ich odporkyne.... 🙂
podporite moj umysel a zapojite sa do diskusie za pozdvihnutie zenskeho sebavedomia?

eaka
6. dub 2011

Tu to nejak stíchlo...ja práve pozerám Mladú čarodejnicu Sabrinu a povedali tam krásnu vetu... A woman without a man is like a fish without a bicycle!!! Musela som sa podeliť 😀

doseti
8. dub 2011

@eaka este by si nam to mohla prelozit do sk... 😀 😀 😀 😝

stardust
9. dub 2011

Zena bez chlapa je ako ryba bez bicykla.

doseti
12. dub 2011

@stardust dakujeme za preklad 🙂 a je to dobrééé 😀 sranda...

cherryann
13. črc 2011

Jj, U2 mají v jedné písničce vetu "A woman needs a man like a fish needs a bicycle" (význam stejný 😀 )

matrixmia
21. črc 2011

ahojte tak tak, bicykel nebicykel ryba musí byť 🙂 ryba prežije či má bicykel alebo nemá 🙂 a chystajú sa monológy V-day aj v roku 2012?

filipal
autor
20. zář 2011

aj ked mi zmenili nazov temy, co urcite nebolo potrebne, lebo nazov bol zrozumitelnejsi (ved sa zapajali desiatky zien) a hlavne som nim chcela povedat nieco ine, ako mi cencura urcila.
nuz, napriek tomu sem pridavam link na zaujimavy clanok z idnes.
sexizmus a reklama. mna tato otazka trapila i pri teme o vyzyvavom obliekani, ktoru vcera uzavreli.
http://www.knihyzdarma.cz/hry-s-recou.html?type...

berenika39
20. zář 2011

@filipal no ten název zní pěnkně negativisticky 😝 . článek zajímavý, je to téma k přemýšlení....
Dáš prosím odkaz na téma tady na mk , o které píšeš? dík.

filipal
autor
20. zář 2011

@berenika39
och pomylila som sa! dakujem za upozornenie. 🙂 dal sa mi sem predchadzajuci link na knizku vhodnu pre deti s poruchami reci 😀
takze znova: ten spravny link

http://ona.idnes.cz/zena-v-reklame-obet-sexualn...

bodka70
20. zář 2011

@filipal, berenika myslela asi túto diskusiu 🙂

https://www.modrykonik.sk/forum/tema/terajsia-m...

filipal
autor
20. zář 2011

a tu je tema o obliekani a zenskom sebavedomi....
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/terajsia-m...

filipal
autor
20. zář 2011

@bodka70 😀

berenika39
20. zář 2011

@bodka70 dík, už jsem to s filipal přes ip vyřešily, to byl takový informační motanec, že z toho hledám cestu ještě te´d🙂.

bodka70
21. zář 2011

@filipal , pozerala som ten článok, čo k tomu dodať. 😠 , jediným cieľom takýchto firiem, čo sú zadávateľmi reklamy je zisk, zisk a ešte raz zisk. Takže ich nejaké problémy ohľadom toho, ako to pôsobí na povedomie ľudí, ako to zle vplýva na spoločnosť, absolútne nezaujíma a netýka sa to len reklám, ktoré podporujú genderové stereotypy, ale takmer všetkých "ziskových" reklám - útočiacich na vnímanie detí, podchytiť si zákazníkov už od najútlejšieho veku, na city rodičov, na teenegerov, povzbudzovať ich, že bez toho či onoho výrobku či služby nie si in, nemáš hodnotu, nie si ničím, že bez niektorých vecí nemôžeš byť šťastný, krásny, úspešný....
Výnimkou sú len reklamy niektorých neziskových aktivít a nadácií, podporujúcich znevýhodnené skupiny ľudí či ochranu zvierat a prírody. Ale tých je veľmi málo a sú obmedzené.

moonlightka
24. zář 2011

@filipal
@bodka70 a aj ostatne dievcata... vyborna tema...super nazory...ked budem mat cas napisem aj ja nejake hlboke zamyslenie...dufam ze sa mozem pridat? 😉 zatial vas budem aspon citat 😉

filipal
autor
24. zář 2011

@moonlightka to budeme velmi rady! 🙂 🙂

filipal
autor
26. zář 2011

@moonlightka si feministka? 🙂
to je to, ze ja si zijem v uplnej harmonii, mam mierneho, citliveho muza, respektujuceho zeny ako partnerov, tak vobec nemam potrebu rebelovat....momentalne je to tak.
obcas sa vsak stretnem s takou situaciou, ktora mnou otrasie.
minule som pocula cez plot od susedov: muz, pokladany za miestneho fesaka, oblubeny u muzov aj u zien, zareval na svoju zenu, ktora mu mierne, tichym hlasom cosi vravela: "neoponuj mi, lebo ti jednu...!"
ona vobec nic. poklada to za normu spravania muzov v miestnej komunite. ja som bola z tej komunikacie otrasena par dni.....

sharlotta
28. zář 2011

@filipal nerozumiem, preco zmenili nazov temy 😕 Davno som tu nebola, tak len cumim, co sa to tu deje.

Ja som tiez vydata za normalneho chlapa, ktory nema problem akceptovat zenu ako rovnocenneho partnera a u nas sa nic take v podstate ani neriesi. Vytacaju ma temy na MK typu "Muz a "pomoc" v domacnosti" Aka pomoc??? Ved ta domacnost je spolocna, nie? Zeny si za vela veci mozu vlastne same. Keby pracu muza v domacnosti vnimali ako samozrejmost, nie dobrosrdecnu pomoc, tak by bolo vsetko inak.

Co sa reklamy tyka, tak na to v niektorych krajinach platia zakony. No na Slovensku nikomu nic nevadi. Inak aj vo filmoch je zena vzdy ta, ktora robi paniku, hysterci a ankoniec vsetko pokazi...

No a do tretice - oblecenie. Vyzyvave oblecenie nevedie k nicomu. Ak je muz spokojny a lubi svoju partnerku, tak si mu do postele rovno moze lahnut aj naha Pamela Anderson a vyhodi ju. Ak raz clovek chce, tak sa vyspi s hocikym. Ludia radi vynasaju sudy bez toho, aby sa hlbsie nad vecami zamysleli a nieco si nastudovali. Napr. 80% znasilneni spacha niekto, kto obet dobre pozna - rodina, rodinny znamy, kamarat...len mizive percento znasilneni sa udeje tak, ze cudzi chlap stretne cudziu zenu. A kedze je to evidentne deviant a psychicky naruseny clovek, obet za to, co sa jej stalo moze jedine tak, ze sa ocitla v nespravny cas na nespravnom mieste.

sharlotta
28. zář 2011

A inak ja som feministka, vzdy som nou bola a poviem to hocikedy a hocikde na plne usta.

sharlotta
28. zář 2011

A asi sa budem opakovat, ale davam link na temy, ktore by vas mohli mozno zaujimat
http://www.mojasvadba.sk/forum/tema/smena-jmena...
http://www.mojasvadba.sk/forum/tema/mate-dve-pr...

Pozeram, ze admini asi nemali co robit, ze pomenili tolko nazvov tem...Inak sa mi velmi "paci", ze bez suhlasu zakladatelky a k tomu este aj upravuju prispevly. Parada!

filipal
autor
28. zář 2011

@sharlotta mas moje sympatie! dokelu, ale co s tym urobime! rozum zenam do hlavy nenalejes, niekedy uz nevladzem citat tie stupidity.... teraz vecer, som sa nejako odviazala! 😀

mrknem na tie temy.

a co sa tyka adm. zasahov: asi zbytocny koment. uz som aj rezignovala, lebo plno fajn bab im z konika uslo....ale zase mi to neda....

filipal
autor
28. zář 2011

@sharlotta ale ty si tu tiez riadne dlho nebola!
a nepamatas si prosim ta, ako sa presne volala tato tema? aspon na pamiatku.... 🙂 zalozila som len tuto jedinu....

berenika39
28. zář 2011

@filipal Jen prostě "Feministky"....myslím.....

sharlotta
29. zář 2011

@berenika39
@filipal ano, ano, iba feministky, nerozumiem, preco by tam malo byt aj odporkyne, ved toto nie je tema pre odporkyne a nie je zalozena apriori na spory medzi feministkami a nefeministkami, ale na vymienanie si nazorov podobne zmyslajucich zien, nie?
ked uz chcu admini nieco menit, mohli by to aspon dopredu odkonzultovat....

berenika39
29. zář 2011

@sharlotta klid, to není nic, co by stálo za rozčílení...v krátkém čas. úseku se přejmenovalo xxx témat, z důvodu snadnějšího vyhledávání, tady ti kopírují "vysvětlení".

ikarkulka @sven Ahoj, názvy témat měníme v případě, kdy ze samotného názvu nevyplývá podstata tématu. Chceme, aby uživatelé přímo v seznamu témat měli jasno, o čem se v nich lidé baví. Také to souvisí s naší SEO (search engine optimization) stategií.
Možná tě zarazilo, že se tak stalo až nyní, a přitom je téma už dlouho veřejné. Je to proto, že až nedávno jsme začali s aktivní opravou názvů starých témat. Proto se to netýká jen tohoto tématu.
Pokud však máš návrh, jak by se diskuse mohla jmenovat, aby byl název výstižnější, klidně nám ho zašli, a pokud to bude v pořádku, změníme ho.

Šlo by napsat adminům, téma zase odjmenují 😉 😉

eaka
29. zář 2011

@berenika39 no ale iba ak "to bude v poriadku"... (??)

berenika39
29. zář 2011

@eaka joooo to už je vyšší level 😀

eaka
29. zář 2011

akože v poriadku podľa koho?? kde sú štandardy pre nazývanie tém?? a adminka napísala, že téma má vyjadrovať, o čom sa v nej diskutuje, to ako teraz vyjadruje lepšie?? kto jej napíše? 🙂
no ale na druhej strane by nám to mohlo byť fuk a debatovať, ale proste mi to neprechádza cez moje demokratické cítenie 😀 silno smrdí cenzúrou 🤐

filipal
autor
29. zář 2011

@eaka
@berenika39
@sharlotta
mna to hneva, ale nemam energiu sa s nimi hadat. ak by ste sa niektora odhodlali, stojim za vami.

dnes som zase citala na i.dnes, ako zenu v Saudskej Arabii za to, ze riadila auto, odsudili na zbicovanie, ale kral jej dal milost. v diskusii pod clankom sa vyjadrovali pani, preco sa feministky nezasadzuju o prava tychto zien.
trapi ma, ze neviem pomoct zenam v inych krajinach, ale co s tym?

berenika39
29. zář 2011

@filipal
@eaka
@sharlotta
Feminismus, pro a proti?
Ok?