Darček pre lekárku, máte tipy?

gita17
27. srp 2017

Ahojte,
minule som bola u mojej lekarky (chronicka diagnoza, budem k nej dochadzat cely zivot) a vsimla som si, ze mala na parapete odlozeny pekny kosicek s figami. U vedomila som si, ze tento 'darcek' ma od predosleho pacienta a prislo mi to velmi mile gesto. Kedze k tejto lekarke budem dochadzat dlhodobo, je to chronicke onemocnenie, tak by som si s nou chcela vytvorit lepsi vztah. Neverim, ze by mi to pomohlo k lepsej liecbe 🙂 ale vzdy je dobre mat dolezitych ludi na svojej strane. Chcela by som jej priniest nieco mile, nevtierave, nieco preco si ma zapameta. Tie domace figy bol super napad, nevtierave originalne...ja vsak doma nemam figovnik a ani ma nic ine vtipne nenapada. Nechcem jej v ziadnom pripade pchat peniaze, to by sa len urazila, ani ziadny trapny darcek ako klobasky ...kolacikmi a kavickou tiez neocarim, to je priliz nudne. Mate neake tipy?

linusha
27. srp 2017

Mojí paní ortopedce jsem dávala velikou kytici moc se jí líbila. Taky během 25 let co jsem k ní docházela dostala od nás několikrát bonbonieru, pralinky, kávu i hrnečky, kytičku v květináči a občas něco z naší zahrádky, ale nikdy nic velkého. Já si jí nesmírně vážím a beru ji jako člena naší rodiny. Nyní jsem svojí paní gynekoložce a její sestřičce dávala jen kávu a bonbonieru za její obrovskou ochotu a asi ji to potěšilo 🙂

leki
27. srp 2017

Jestli mate pobliz nejakou pralinkarnu/cokoladovnu (napr Pralines) , tak me prijde fajn navazat "kytici" z tech pralinek (pripadne navazat krabicku). V Brne to delaji do druheho dne/na pockani, ale nevim, odkud jste..

beremeseanicka
27. srp 2017

ochidea v kvetinacku, vydrzi a je krasna...take jsem nekolikrat davala...

nada3
27. srp 2017

@gita17 zdravim, take jsem sve gynekolozce a sestricce donesla po porodu kazde kytku. Nic velkeho, za stokorunu, jako podekovani za peci a mily pristup 🙂

martiina_k
27. srp 2017

Z vlastní zkušenosti 🙂 bonboniéry a čokolády nosí "skoro každý", pak občas někdo kafe, proto víc potěší třeba dva tři balíčky kvalitního čaje (nebo i obyčejného, já mám třeba ráda švestkový pickwick, který jsem nedávno dostala), nebo sušené ovoce, balíček oříšků, mandlí apod. Nebo něco domácího typu vlastnoručně vyráběný pampeliškový med, bezinková šťáva apod.
Ono teda ve výsledku - darovanému koni na zuby nekoukej. Nechce to ale zase s pozornostma přehánět. Jeden pán mi každou návštěvu (co 2-3 týdny) nosí kupovanou bábovku, beránka, bochánky, do toho sušenky, ovesné kaše... jako čeho je moc, toho je příliš. Už je mi to i trošku trapné.

tcz
27. srp 2017

Ja se pridam. Co doktorovi? Chlapovi? Je abstinent a nekurak.

martiina_k
27. srp 2017

@tcz chlapovi bych donesla to, co jsem psala výš... nějaký dobrý čaj, nebo směsi oříšků, mandlí, nebo sušené ovoce.

keksikova1
27. srp 2017

Tak ja se taky přidám, z vlastni zkusenosti. Jsem necelých rok doma a bonboniér,vina a kafí mam plný spajz, je to milý gesto, to jo,ale vždycky jsem " vic ocenila" např. skleničku orisku, caje (klido pickwick), hrneček,třeba s nápisem. .Jeden pacient mi dal dokonce parfém, náhodou se trefil,mam ho jako takový ten lepší a vždycky si na pana M. vzpomenu. Kytka je fajn,v kvetinaci,pokud muže byt na oddělení. CD s vaznou hudbou..nástěnný kalendář, obrázek. .proste věci do ordinace se mi libily..Kvalitní propiska/pero..Jen bacha na to,nevím jak u ostatních, ale u me dárek neznamená lepší péči.

keksikova1
27. srp 2017

Jo a peníze? Jednou jsem pana málem vyhodila,než je schoval a dal pokoj..Jo a super byl balíček kde byl čaj, sýr, tvrdý salám a tak,to se v tehu hodilo 😀

keksikova1
27. srp 2017

Ještě kniha me napadla

martiina_k
27. srp 2017

@keksikova1 jo, to je pravda, kdyby mi někdo strkal peníze, tak ho taky vyhodím.
Sice tohle není moc "osobní dárek", ale jedna maminka chlapečka, kterého mám v péči mi každou návštěvu přinese něco (někdy kafe, ale těch mám víc než dost), třeba balík papírů, krabici papírových kapesníků a tak... takové to spotřební zboží, které se v ambulanci vždy hodí. Jak píšu, není to žádný osobní dárek, ale také potěší. Jo a taky u mě dárek neznamená lepší péči.

keksikova1
27. srp 2017

@martiina_k ani jsem nemyslela, ze u tebe jo..ted koukám, že jsem si blbe přečetla dotaz,jsem mela za to,že autorka doufá v lepší péči, když dá dárek a ona nedoufa..Mam vykojenej mozek 🙄 spotřební věci mi asi nikdo nenosil,ale proc ne,i když pokud je paní doktorka ve špitálu, tak balík papíru nevím nevím 😀

keksikova1
27. srp 2017

Jo a zapomněla jsem,takový ty věci, ke kterým se člověk běžně nedostane jsou nejlepší podle me,jak rika @martiina_k -domácí med,stáva,třeba mýdlo a tak 🙂

martiina_k
27. srp 2017

@keksikova1 jasně, pokud je to nemocnice, tak tam by tohle neocenili, ale v soukromé ambulanci určitě 🙂
Já sestřičkám v porodnici přři odchodu dala právě jeden balík čaje, jeden balík nějakého sušeného ovoce a jeden balíček oříšků. Myslím, že to na oddělení vždy někdo spotřebuje 🙂

keksikova1
27. srp 2017

@martiina_k ideální dárek 🙂 naše sestricky jsou na chlebíčky zase 😀

pincola
27. srp 2017

@martiina_k
@keksikova1 Holky posílaj vám pacienti vánoční PF a k Vánocům dávají dárky? Já nikdy nedala, ale chtěla bych pomalinku začít. Co sestřičce? taky dát? Mě se líbí dát tam dvě stejné věci, aby to bylo jasné, že je pro každou jedno.

salot
27. srp 2017

Mě se líbí jako dárek ty oříšky. Ty má rád každý, ale ne každý je dostává.🙂

ahyt
27. srp 2017

pro mě jako Dr a i pro mou ZS jsou ideální dárečky-pochutiny,které nám občas pacienti donesou ke svačině-chlebíčky,banán,něco upečou,vyloupané ořechy na Vánoce,či domácí vaječný koňak,někdy sušené houby/od pacientů,kterým věřím/Samozřejmě potěší kytička,vlastně cokoliv,ale chovám se ke všem pacientům stejně.
Jako větší pozornost za nějakou dlouhodobou či nadstandartní péči bych volila třeba pochutinový balíček/nic drahého,potěší i maličkosti,aspoň teda mě/ a k tomu kytička

martiina_k
27. srp 2017

@pincola mými pacienty jsou hlavně děti, takže od nich k vánocům dostávám různé jejich výrobky, obrázky, keramické výrobky a tak... nebo nějakou vánoční svíčku, dekoraci (vše za pár korun), vlastnoručně vyrobená přáníčka a tak.. Jejich rodiče někteří na mail PF pošlou.

boule12
27. srp 2017

Ahoj všem,
nám pacienti nejčastěji přinesou řezanou kytičku, bonbonieru a nebo nějakou pozornost z dovolené. Správně bychom ale kytičky mít v ordinaci neměli. Ani řezané, ani v květináči. Na chirurgii vůbec, tam jsme do dodržovali. Teď v ambulanci si necháme jen ty od pacientů, řezané, dokud nezvadnou.
Potěší nás vždycky nějaké laskominy, čokoláda, oříšky, cokoliv domácího. Kafe máme zásobu tak do důchodu 😀. Ale jsme čajové. Ten jsme snad ještě ale nedostali.
Taky mě moc těší dárky z dovolené. Teď naposledy to byla mejdlíčka ve tvaru malých citrónků, co nám paní dovezla. Náádherně voní. Máme je ve skříňkách v šatně a krásně je to provoní. A na paní si vždycky vzpomenu.
Stejně jako na jednoho pána, co mi dal firemní propisku. Byl na ní nápis "Národní divadlo". Protože jsme se tuhle o divadle bavili a já mu řekla, jaký jsem divadelní maniak. Takže tuhle propisku si opečovávám a nepůjčuju 😀.
Super jsou i cucací bonboby typu Hašlerky, Ricola. Nebo šumící tablety s mulťákem. A jedna pacientka nám nosí vzorky vánočního cukroví. V životě jsem neviděla krásněji pomalované perníčky! Někteří pacienti jsou prostě zlatí. A vyrovnávají tak celkový průměr mezi ostatními. 🙂

gita17
autor
27. srp 2017

@keksikova1 super napad, domaci med, priatelov brat ma vcely 🙂

keksikova1
27. srp 2017

@pincola pf ka občas, spíš ne.. a dárečky tak nějak stejné jako v roce,jen možná častěji, ani mi to doted vlastně nepřišlo. Nejcasteji jsou to ty bonboniery,kafe a vino.Ale fakt je ten,ze dárečky obecně jsou sice milý, ale nutný to neni,to opravdu ne 🙂

pincola
27. srp 2017

@keksikova1
@boule12
@martiina_k Holky, když to shrnu, tak čaj je ok dárek? nebude to trapné?

galatea_a
27. srp 2017

Čaj je určitě vhodný dárek. Třeba od Grešíka 😉

martiina_k
27. srp 2017

@pincola čaj je super dárek. Pro mě mnohem lepší, než bombošky (snažím se hubnout, tak za každou čokoládu nebo bomboniéru sice poděkuju, ale z 90% ji "posílám" dál... buď jí sní manžel, nebo ségra s dětma).
V pátek jsme šli s malým na rehabilitaci - bylo to hodně na rychlo, fyzioterapeutka nás vzala prakticky ze dne na den, tak jsem jí také donesla 2 krabičky čajů, jako poděkování 🙂 Určitě to nebude trapné.

keksikova1
27. srp 2017

@pincola urcite v poho,čaj je super. Jak rikam,me potěšil vždycky i obyčejný Pickwick apod. S tema bonboniérama to mam podobne jako
@martiina_k, to člověk ani netuší, kolik toho ztresta,ja takhle celkem slušne nakynula 😀

ahyt
27. srp 2017

a super dárek jsem dostala: hrneček s nápisem pro moji nejlepší lékařku,to opravdu potěší 🙂-jsem PL pro dospělé

ahyt
27. srp 2017

@keksikova1 já taky nakynula,co rok to kilo,takže za 20 let 20 kg.Když totiž člověk ordinuje a nemá čas se najíst,tak uzobává z bonboniery či čokoládu ani neví,že něco jí a kila jdou nahoru ☹

keksikova1
27. srp 2017

@ahyt ja to mela nahoře daleko rychleji, v onko oboru to bylo ještě na nervy a tak (si člověk najde výmluvu a duvod)..Ale zas ted to mam všechno dole,tak si nemůžu stěžovat 🙂

lana.r
27. srp 2017

Pro potěšení se hodí i svíčka 😉
Tuto jsem teď vyráběla...
Sice byla pro kamarádku, ale určitě by se líbila lékařce, učitelce....atd.😇

Nebo handmade: mušle v kořence 🙂
Tyhle jsme dělali se synem pro "tety " ze soukromé školky..😍