Fenka se v bytě začala znovu počurávat

katkakotrikova
31. kvě 2019

Ahojky..vim,ze to je tema mimo miminka,ale uz jsem zoufalá.
Mame fenku z utulku,je ji rok a pul.To,ze kdyz byla malinká a curala na podložku,nez se naučila nejaky system venceni jsem chápala.Prestala se pocuravat a v noci vydržela bez problemu.Pak jsme se přestěhovali do noveho a vse v pohode.Když byli malému dva mesice,z ničeho nic jsem v noci po kojení stoupla na koberci do louže.Ale rozhodne ne značkovací,proste klasicke velké louže.Tak jsem ji dala podložku s tim,ze je treba nastydla.Uz to trva tri mesice a ja jsem zoufalá.Sice cura na podložku,ale
Udela to jen v noci a treba hodinu po venceni 😤 k malému muze kdykoliv,nebráníme ji,muze mu oliznout ruku,ocuchat,aby věděla,ze je "nas",pres den i kdyby byla 20hod.doma,neudela nic,opravdu jen v noci.
Omlouvam se za dotaz mimo téma miminek 😔😔

pipi_puncocha
31. kvě 2019

A u veterináře jste to řešili? Opravdu to může značit i zdravotní problém...

uzivatelkapetra
31. kvě 2019

Možná se bojí o své místo doma když se objevilo miminko. Nevíte proč v rom útulku skončila.
Hodně bych ji mazlila

katkakotrikova
autor
31. kvě 2019

U vet.jsme to zatim neresili,ale pristi tyden ji ceka kastrace(coz je i podminka utulku),tak mu rovnou reknu,at ji vysetri,aby vyloucil zdr.potize

katkakotrikova
autor
31. kvě 2019

V utulku skoncila jako 2 mesicni i se sesti sourozenci a maminkou.Odebrali je od nejakeho chlapa,bohužel nikdo nevi,jak se k nim choval.I jeji psychika je hodne narusena.Vseho a vsech se boji.At neco upadne,nebo jakykoliv zvuk,lekne se a strasne u toho "rve",jako kdyz ji nekdo bije.Nikdy jsme ji neublizili,ba naopak,je to nase dalsi dite,ale z curani jsem nestastna.Kort ted,az zacne maly lezt po zemi,aby nebyla nekde louze.Nejak se uklidnuji,ze ji treba kastrace pomuze,ale asi to neni jako u kocek 😔

katkakotrikova
autor
31. kvě 2019

A nejde mi do hlavy,proc jen v noci.Spi s nami i v posteli..

biedronca
31. kvě 2019

@katkakotrikova Musíte se vrátit zpátky na začátek- jako u štěnátka. Za každé čurání venku moooc pochválit, dělat kolem ní pomalu tanečky, jak je uzasná a šikovná. Dát pamlsek, podrbat a prostě udělat velkou radost. A to opravdu pokaždé co se venku vyčurá a vytrvat třeba pár dnů, týden.
Ona si to spojí,že venku kdyz se čůrá něco z toho kápne a panička má radost.
Kdyz se v noci počůrá nehubjte ji, hlavně ji v tom nemáchejte čumák nebo že byste ji trestali. -V tichosti to uklidit a maximálně na loužičku ukázat a důrazně říct FUJ.
Btw. to FUJ bude fugovat, jen v případě,že ví co FUJ/NESMÍŠ znamená,že má tento povel naučený a spojený s něčím, co nemůže.
Ja bych ji na zadnou podložku neučila, to je uplně zbytečně. Prostě se čůra jen venku a hotovo, ten stereotyp ona si zapamatuje. Dodržovat časový harmonohram venčení a klidně v době učení chodit časteji ven, v kratších intervalech.
Musíte prostě se ted psu více věnovat, třeba jen chce upozornit na sebe, třeba pokud kdyz se vyčůrá v noci a vy začnete hubovat, docílila přesně toho, co chtěla - VAŠI POZORNOST.

katkakotrikova
autor
31. kvě 2019

Pamlsky dostava,za kazde curani ci bobek dostava piskoty,ktere miluje.
Tu podlozku davat musim 😔 mame vsude koberce,nedovedu si predstavit,ze by mi kazdou noc mocila na koberec-to bych zesilela 😤 takhle mam na jednu stranu jistotu,ze to jinde nez na podlozce nebude.

biedronca
31. kvě 2019

@katkakotrikova Tak to nechapu. POcůrává se kdekoliv v noci a nebo cura na tu podložku? Pak kde je problem?

miba10
31. kvě 2019

@katkakotrikova to samé dělala moje cubina mě 😂 přes defn vydržela v pohodě. Večer jsem vyvencila, šla jsem si lehnout a ona do hodiny šla a udělala louži.
Nebylo to nastydnutim nic, dělala to naschvál. Nebyla třeba zvyklá spát u tebe? Nebo netravis s ní min času? Nemazlis ji málo (Teda pokud na to byla zvyklá)? Prostě nezměnil se k ní přístup?
U mě to trvalo taky dlouho. Já tenkrát dělala na smeny a dělala mi to jen když jsem měla ranní a já chodila spát brzy. Prostě jí přišlo že s ní trávím v tom týdnu min času, tak to dělala na truc. Tak jsem ji zavedla delsi procházky nebo jsdm ji prohnala šunky nějakou hrou a bylo po problému. Dnes máme cubiny 2 a 2 děti. Času moc není, ale zvládají to. Občas se louže někde objeví, ale to už musí být.

beatty
31. kvě 2019

Jsou tu vecne poznamky - miminko zmena je a muze to byt reakce, nez si zvykne. Zaroven to vazne muze byt nemoc (nastydnuti, zatizeny nektery organ....), to by se zjistilo z krve. A pokud by nemocna byla, je lepsi kastraci odlozit, na kastraci by mel jit jen zdravy pes a dobry veterinar ani jinak kastrovat nebude.
No a potom co se deje u nas - kdyz nam zacina fena harat, resp. kdyz se blizi obdobi predtim, tak jednak se treba zhorsi poslouchani, ale deji se prave i podobne "nehody".
Kazdopadne to urcite nedela s umyslem vas nastvat, takto "naschval" pes nemysli.
Zkuste toho doktora a neodkladejte to. Vemte s sebou moc a uvidite. Kdyz tohle bude ok, muzete hledat dal.
Drzim palce!

katkakotrikova
autor
31. kvě 2019

@biedronca ta podlozka tam je,aby necurala na koberec.Kdyby nebyla,chodi a cura kdekoliv.Problem je v tom,ze si myslim,ze v roce a pul by mela vydrzet a ne chodit kam se ji zachce.

katkakotrikova
autor
31. kvě 2019

@miba10 nemyslim si.V posteli spi dal,kdyz mam maleho na dece tak si hraje s nami.Vecer ji mame s nami na gauci.Vse jako predtim.Proste nevim,kde je chyba.Uvidim co rekne vet.

katkakotrikova
autor
31. kvě 2019

@beatty zkusim a uvidíme.Ona,kdyz harala,mela sileny stavy.Od zvraceni,po silenou citlivost i na dotek.Clovek ji pohladil a plakala jakoby bolesti.Jelikoz jsme museli jednu kastraci odlozit,vet.ji dal injekci,aby ani neharala,nez budeme kastrovat.

beatty
31. kvě 2019

@katkakotrikova a kdy tu injekci dostala? Byla to chemicka kastrace? Jestli to treba nesouvisi s tim.
Mrzi me, ze vy i fenka mate trapeni.

miba10
31. kvě 2019

@katkakotrikova tak u mě se tehdy také nic nezměnilo. Spala se mnou, chodili jsme ven, i ty směny už znala. Začala to dělat z ničeho nic.
Ale uvidíš na té vet

zelenaesmolda
31. kvě 2019

@katkakotrikova
vam se pes doma 3m pocurava a ty to neresis s veterinarem ale na MK?to snad ne...