Fotenie v ateliéri. Aké máte skúsenosti?

bielanevesta
3. črc 2008

Ahojky holky 🙂
Zisťujem kde sa dá, ale na internete som toho moc nenašla, ceny a podmienky fotenia v ateliéry. Chcela by som práve na prvé narodeniny malej aby sme si dali urobiť pár rodinných fotiek a nejaké fotky malej. Len vobec nemám ani potuchy koľko cca. také fotenie stojí, koľko fotiek, či majú v ateliéroch všetko na fotenie(myslím oblečenie atd.)alebo si treba priniesť vlastné, či sa treba dopredu objednávať, či si nás upravia tam alebo máme prísť upravený podľa seba.........
Veľmi pekne ďakujem ze všetky príspevky 😉

janinac
3. črc 2008

Ahooooj, tak já ti můžu dát info, co jsme byli my v Mostě u pana Dvořáka. Byl fakt zlatej, myslím pan fotograf 😀 Nejdřív si začal s Adískem hrát, podával mu kostky, různě s nima bouchal a tak si ho získal a Adámek se ho přestal bát...a pak se šlo fotit, takže to bylo úúúplně bez problémů. Adís má totiž problém, že mu trvá dýl, než začne "komunikovat" takhle to bylo fakt super.
Každý fotograf to má určitě jiný, ale tenhle měl kostky, kýblíčky, stoleček, židličky, houpacího koně, narozeninový klobouk atd. jinak nám bylo řečeno, že pokud chceme aby měl fotku s něčím co je fakt jeho, tak si to máme přivést. Že když si vzpomenu, že chci fotku na odstrkovadle, tak to že tam žádný nemá. Nějaké hračky jsme mu teda i vezli...ale co se týká oblečení, tak jsme ho nepřevlékali...to focení šlo tak rychle, že jsem se bála, že jak ho převléknu, že si uvědomí, že se kolem něj něco děje a přestane spolupracovat...hlavně, nám z toho focení bylo všem hrozný horko a ještě ho převlékat to bych se asi už upekla úúúplně 😀
Nooo a cena... řekl nám, že za 80 - 100 záběrů při focení chce 800 - 1000 kč... v tom jsou všechny fotky i ty co se nepovedou, že třeba mrkne....a pak nám je dal na net a my jsme si mohli vybrat jaký jsme chtěli. Celkem jsme měli 155 fotek a chtěl za ně 1000 kč ale pak platíš ještě za vyvolání (to vyvolává pan Dvořák sám) a nebo si je necháš dát na CD a pak platíš ještě jednou to samý, co jsi dávala za focení....takže nás focení vyšlo na 2000 kč. Nechali jsme si dát všechny fotky na CD protože jsme si nemohli vybrat jakou dát vyvolat a jakou ne a taky nám bylo líto, že je z netu za čas smaže a už je vlastně nikdy neuvidíme.
A objednávali jsme se asi týden dopředu.
Jinak pár fotek mám v albíčku, tak se mrkni 🙂

bielanevesta
autor
3. črc 2008

Jeeej ďakujem za obsiahlu odpoveď 😵 Kukla som na fotečky a tá kde si z malým je úplne úžasná 😉 🙂
Tak to aby som sa išla radšej hneď dnes objednať, aby to bolo čím skor 🙂 Už teraz mi v hlave víri čo jej tak oblečiem 😀
Ešte raz ďakujem 😉

janinac
3. črc 2008

Vůbec není zač...kdyby tě něco zajímalo tak se klidně zeptej... 🙂 A na fotečky Natálky se budu těšit. Snad najdete někoho, kdo Vám udělá krásný fotky..je to přece jenom památka 😵 A za pochvalu děkuju 😵

kalo
3. črc 2008

Já mám fotky z atelieru už dvoje...
První jsem nechala fotit jen malou (když jí bylo 5 měsíců) a mě /malinká byla nahá a já polonahá 🙂 /. Nechala jsem si 8 fotek vel.14x19...mix.černobílé, hnědobílé a 2 barevné. Vše jsem nechala na fotografce. Platila jsem 450Kč a jsou to opravdu nádherné fotky.
....Další sérii jsme nafotili před měsícem. Vybrala jsem si jiný ateliér /protože každý fotograf pracuje jinak, tak aby to bylo v jiném duchu/. Opět jsem všechno nechala na fotografovi. Tyto fotky byly "oblečené" 🙂 A dokonce se mi podařilo přesvědčit manžela, aby jsme se nechali vyfotit všichni i se psem...Bylo to asi 10 fotek, buď jenom malá, nebo já s ní, malá se psem a celá rodina. Některé černobílé, někt.barevné. Taky úžasné!!!! Měli jsme si na sebe vzít co chceme (aby jsme byli všichni přirození) a pro malou několik barevných oblečení a vybrali jsme na místě. Platila jsem víc...900Kč, ale dostali jsme nejen fotky udělané, ale i CD, takže si je můžeme nechat přidělat.

......Bielanevesta....(koukám, že máme holčičky stejně staré 🙂 ) Určitě si nechej fotky udělat...I když to stojí víc peněz, je to krásná vzpomínka a fotky jsou jedinečné /takové doma neuděláš/.... 😉 Nejdřív si do toho ateliéru zajdi, domluv se s tím fotografem a když máš nějakou představu, tak ti určitě vyjde vstříc. A nebo to nech na nich, ono to vyplyne ze situace při focení...

bielanevesta
autor
3. črc 2008

No už si viem predstaviť ako tam v ateliéry všetko preskúma, prelezie, ochutná... 😀 po počiatočnom ostychu samozrejme 🙂 Ale ak sa jej teta či ujo fotograf budú páčiť tak bude samý úsmev od začiatku 😀 Fotky keď budú tak učite pár do alba dám 😉

petruci6
3. črc 2008

ahojte,ja by som tiez chcela nejakeho dobreho fotografa,ale ja si chcem dat pofotit brusko,nejake umelecke fotky,ale neviem komu a za kolko

bielanevesta
autor
3. črc 2008

Svokor sa práve dnes ide do jedného ateliéru spýtať na cenu tak som zevadvá čo sa dozvie. Ak nie dnes tak asi zajtra si zájdem osobne 🙂
Kalo jj, ak si pamätáš stretli sme sa aj v termíne červene'07 😉 🙂

certica
3. črc 2008
bielanevesta
autor
3. črc 2008

Certica díky 😉

zuzana1979
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bielanevesta
autor
3. črc 2008

No chcelo by to niekoho tu 😉 v ČR najlepšie v Nymburku, ale to bude asi ťažké

claire
3. črc 2008

Jen jsem chtěla podotknout, abyste si ty ateliérové fotografy dopředu hodně prokleply... protože dost často odejdete s fotkama stejnýma, jako jsme měli k prvním narozeninách my 🙄 Někteří fotografové, mi připadá, že si to pletou s pasovou fotkou o 3 lidech.

Podle mě nejlepší výsledky jsou z focení ala svatba. Čili že vemete fotografa s sebou domů, do přírody, na nějaký hezký místo a on vás u toho profi fotí. Jsou z toho krásný fotky a nevypadá to škrobeně. Šikovnej a zaujatej fotograf ale samozřejmě vykouzlí pěkný fotky i v prázdný betonový místnosti 🙂

markettka
3. črc 2008

Ahojky, chtěla jsem si nechat udělat umělecké fotky s přítelem, dítě ještě nemáme. Ještě jsem se k tomu nedokopala, ale ve škole nás jednou fotil z Nymburka pán ze studio U, podívej se na jejich stránky, mám zato že je to:www tečka studiu tečka cz 🙂 .... některé fotky jsou pěkné, hlavně děti v krabici, ty se mi líbí

tilly
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
andy75
4. črc 2008

ahojte,my sme sa boli fotit v atelieri v Senci u Katky Husenicovej. Boli sme s nou spokojni. Spravila asi 200 zaberov, vsetky nam dala na CD.Sama vybrala 20najlepsich a znich spravila fotky 10x15.Platili sme 950sk

mivin80
4. črc 2008

ahojte my sme sa boli fotit v BA a mame nadherne fotky. tu fotografku som si vybrala lebo som videla jej pracu a som fakt spokonja neake fotky mame aj na modrom konikovi v prvom albume ak chcete mrknite https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

moni1412
4. črc 2008

neviete o niekom v TN kraji? dik 🙂

janinac
4. črc 2008

mivin máte krásný fotky 😵😵 No jo, to se to fotí, když je i mamina taková kočka 😵😵 🙂

claire to focení v přírodě je dobrej nápad...to by bylo takový uvolněný a přirozený 😵 určitě je to super typ na focení druhých narozenin 😵

naty21
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
tlapicka
4. črc 2008

my se fotili v atelieru, obleceni jsme mely svoje, trvalo to asi hodinu a pul a stalo to 1500. slibeno jsem mela asi 15 fotek, ale nakonec jich bylo mnohem vic. fotky jsou v albu 🙂

karot
4. črc 2008

Fokus Pardubice:
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...
......................a dalších 6 koláží. 😉

lilu18
6. črc 2008

ahojte,my sme boli v Senci-,mala svoje rekvizity,oblecenie a suprovy pristup k detickam 😅
v albume mam ale len zopar posled. fotiek,ale urobila cez 100 na CD 😅

klementina
25. čer 2009

ahojte, mozem vas poprosit do IP kontakt na tu katku husenicovu? dakujem alebo odporucate este niekoho v ba a okoli?

modrofuzik
26. zář 2009

velmi pekne fotky nam urobili vo familyfoto, su z BA , fotia aj buduce mamicky aj deticky, fotografka Silvinka ma bozsku trpezlivost, a robi nadherne fotky, pozrite moj album ak chcete , zatial tam mam len fotky mojej Kajky ale stoja urcite za to 🙂) kontakt zaslem cez IP , urcite doporucujem ich

tru
27. zář 2011