Fotokoutek. Postřehy, technická řešení, problémy

nobody
20. čer 2009

to není špatný téma
třeba postřehy, technická řešení, problémy při určitých situacích

něco jako GIMP a tak, ale třeba expozice a vysvětlování problémů
myslím, že je to dobrý téma
takže nějaký problémy sem

kristi
22. čer 2009

jj, chce to zkusit, skoda ze uz je tma..... 🙂

nobody
autor
22. čer 2009

když je vyšší ISO, tak je vyšší citlivost ... takže tam máš víc kazů

jediná dobrá věc, že čím vyšší ISO, tak tím se zkracuje čas závěrky .... takže kdybys třeba neudržela v rukách 1/15 sekundy (což neudržíš 😀 , aby to nebylo rozmazaný) , tak když zvýšíš ISO, tak dostaneš kratší čas.
zkus si něco vyfotit na ISO 200 a na ISO přes tisíc a uvidíš ty body

nobody
autor
22. čer 2009

kristi ..můžeš s bleskem....
ale tam už musíš nastavovat minusovou expozici, protože ti ten foťák počítá s tím, že prostě tam nemá světlo (i když ho tam pak dostane, ale to neví)..ale dá se to udělat

nobody
autor
22. čer 2009

luucia ..ty přenastavený režimy jsou všechno automatický
to je, když nemůžeš moc přemýšlet anebo to chceš všechno strašně rychle ..
ty režimy nejsou špatný (kromě sportu), ale holt akorát mačkáš čudlík

natalia7
22. čer 2009

mam takovi dotaz,jesli je pravda,ze když sy nastavim snimani ve vysoke kvalitě,a 10m,tak ta fotka bude strašně moc kvalitna?

nobody
autor
28. čer 2009

natalia ..to zní logicky

luucia
28. čer 2009

Tak jsem něco nastudovala a zítra jedem na dovču..doufám, že něco z toho uplatním 😅 😅 😅

nobody
autor
28. čer 2009

a cos studovala?

natalia7
29. čer 2009

Ale jsem četla,že když takovi obrazek zmenšit, tak nejake body je nutne vypustit,protože body se nemohou zmenšovat,a že tim dojde ke zkreslen barev,a ke ztratě detailu.Jake nastaveni ma byt napr.pro tisk fotek šire 10?Nebo to je jedno?Pro to že stejně většinu fotek ukladam na CD. Když ale mam 10M a Fine,tak karta je hnet plna.

nobody
autor
29. čer 2009

když to zmnšujeě, tak to "ničíš". Tak stačí napsavit menší rozlišení a kvalifu zrovna na foťáku. Některý weby přímo vyžadují určitou velikost (třeba fotopátračka do 300kB) takže nastavit si, co potřebuješ. JInak nastavení, no hlavně aby to mělo 300 DPI.

nobody
autor
29. čer 2009

asi neumím psát, jak píšu rychle 😀
tak buď si to zmenši, anebo kup kartu s větší kapacitou (ale aby ti tu kapacitu foťák zvládnul) ...anebo si prostě nastavuj podle zájmu motivu, kestli s tím budeš pracoat, tisknou to na velký formát ...no prostě co já vím, co napsat 🙂

natalia7
29. čer 2009

Takže všechny moje fotki se nehodi pro tisk 😒 .A jestli zmenšit přes olympus master? Nebo už to neni ono?

nobody
autor
29. čer 2009

jako pořád je to ono, ale člověk musí mít co nejlepší kvalitu komprese, pokud chceš něco umenšovat...viz photoshop a kvalita jpg 11 a více
s tím tiskem(najdi si CMYK, sRGB na netu)
no záleží, na jaký formát ...ale určitě se hodí

natalia7
1. črc 2009

Ja mam tisic otazek,ale spiš o počitačech. 😅 .Ale i o fotoaparatech.Třeba,co je to ohniskova vzdalenost?

klanova2
23. lis 2016
Uživatel klanova2 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od klanova2.

Zdravím 🙂 Já pořídila kamarádce na svatbu fotokoutek https://az-fotosluzby.eu/fotokoutek skvělá a okamžitá domluva 🙂 Doporučuji všem.

klanova2
24. led 2017
Uživatel klanova2 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od klanova2.

Dobrý den, na svých narozeninách jsem měla fotokoutek od https://az-fotosluzby.eu/fotokoutek a byla jsem nadšena.