Gel lak, stojí to za to?
ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda jste již některá zkusila gel lak na nehty. Teď je v reklamně v DM. Vydrží to dýl nebo se to klasicky po dvou dnech začne loupat, tak jako každý lak? koukala jsem v tom DM a stojí to 299, což není zrovna málo, tak se radši ptám. A taky tam jsou nějaké tři různé vrstvy (3 laky) - je to opravdu nutné natírat třema různýma vrstvama? ...to je pak klasika gelové nehty. Já potřebuji najít nějaký opravdu kvalitní lak. Nebaví mě každý 3.den přelakovávat nehty...
Stručné shrnutí
- Gel laky v diskusi zahrnují zapékací i nezapékací produkty dostupné v drogeriích jako DM a Teta, profesionální sady jako Sally Hansen a levnější alternativy z Aliexpressu nebo od "vietnamských" stánků.
- Výdrž gel laku se v praxi pohybuje od 2–3 dnů u některých drogeriových variant (uvedeno u Essence) až po 8–14 dní nebo "až do odrostu" u kvalitnějších sad (uváděno pro Sally Hansen, Ellite99 a další).
- Pro zapékací gel laky je běžně potřeba UV/LED lampa; alternativou jsou nezapékací sady (Sally Hansen v DM je uváděna jako nezapékací) nebo one-step gely, které podle inzerce/neověřených zkušeností nepotřebují bázi/top.
Nejčastější otázky
Q: Musím mít UV/LED lampu pro gel lak?
A: Zapékací gel laky vyžadují UV/LED lampu k vytvrzení; v diskuzi byla zmíněna LED lampa s údajnou hodnotou 9 W a mini LED lampa z Aliexpressu za ~260 Kč, zatímco některé drogerijní sady (Sally Hansen podle odkazu) jsou označeny jako nezapékací.
Q: Jak dlouho gel lak obvykle vydrží?
A: Zkušenosti v diskuzi uvádějí extrémní rozptyl: některé Essence sady vydržely jen 2–3 dny, zatímco uživatelky se sadami Sally Hansen nebo Ellite99 hlásily 8–10 dní až "do odrostu" nebo 14 dní; výdrž závisí na značce, technice a stavu nehtu.
Q: Jaké základní položky potřebuji pro domácí gel lak manikúru?
A: Běžný set zahrnuje podkladový lak (bázi, často slupovací), barevný lak, vrchní krycí lak (top coat) a čistič výpotku; pro zapékací verzi je nutná UV/LED lampa a pro odstraňování se v praxi používá alobalová technika nebo pilník.
Q: Kolik vrstev gel laku je potřeba?
A: V diskuzi se uváděly varianty 2–3 vrstvy; několik uživatelek tvrdilo, že dvě vrstvy stačí (pokud je lak hustší), jiní používali i podkladový slupovací lak + barevný lak + top coat (celkem tři produkty).
Q: Jak gel lak odstraním a poškodí to přírodní nehty?
A: Odstranění se řeší slupovací bází nebo alobalovou technikou; někteří uváděli, že klasický odlakovač neodstraní gel lak, jedna uživatelka napsala, že po dlouhodobém používání měla po čase poškozené nehty, zatímco jiná uvedla, že po alobalové technice její nehty nebyly zničené.
Q: Jaké jsou cenové rozpětí a kde koupit levné alternativy?
A: V diskusi byly uvedeny ceny: gel lak v reklamě v DM za 299 Kč, Essence startovací sada v Teta za "asi 1 000 Kč", Rossmann zmíněn s laky kolem 30 Kč a mini LED lampa z Aliexpressu za ~260 Kč; levné barevné gely uživatelky zmiňovaly i od vietnamských prodejců za ~80 Kč.
Q: Co je "one-step" gel lak a stojí to za to?
A: One-step gel lak (zmíněný Ellite99) je označen jako nepotřebující bázi ani top coat; v diskuzi někdo uvedl, že při příliš silné vrstvě se nehty jednou odlomily, jinak držel několik dnů.
Závěry z diskuze
Shoda
- Gel laky existují v zapékací i nezapékací formě a u zapékacích je potřeba UV/LED lampa.
- Základní pomůcky pro zapékací manikúru jsou báze, barevný lak, top coat a čistič pro setření výpotku.
- Výdrž a kvalita se značně liší podle značky, techniky aplikace a stavu nehtu.
Sporné názory
- Někteří uvádějí, že drogerijní Essence vydrží pouze 2–3 dny; jiní píší, že Essence funguje dobře a vydržel jim týden.
- Některé uživatelky tvrdí, že gel laky nepoškozují nehty při správném odstraňování; jiná zkušenost tvrdí, že po čase jsou nehty zničené.
Otevřené otázky
- Proč některým lidem gel laky vydrží týdny a jiným jen pár dnů při podobných postupech?
- Jaká konkrétní wattáž a typ lampy (LED vs UV) poskytuje nejlepší poměr ceny a spolehlivého vytvrzení?
- Které drogerijní sady nabízejí nejlepší poměr výdrž/cena bez poškození nehtů při častém použití?
Zmíněné značky a firmy
DM, Teta drogerie, Essence, Sally Hansen, Shellac, Ellite99, Rossmann, Aliexpress
Zmíněné produkty a metody
gel lak, nezapékací gel lak, zapékací gel lak, podkladový slupovací lak (báze), vrchní krycí lak (top coat), čistič výpotku, UV/LED lampa (9 W uváděno), mini LED lampa z Aliexpressu (~260 Kč), one-step gel lak (Ellite99), alobalová technika (odstraňování), pilník a zmatnění nehtu, vodolepky (nail decals), startovací sada Sally Hansen
Místa a osoby
DM drogeriemarkt, Teta drogerie, Rossmann, Německo, Aliexpress
@jituliiii
@pupickova já jsem hrozná matla 😀 Jsem si je dělala večer při rozsvíceným světle a dala hodně gelu (asi 😀), nebo mi stekl, takže ráno při denním světle nic moooc 😀 No, odloupla jsem si to druhý den a ještě se k tomu nedokopala 🙂 No, chtěla bych se s tím umět. tak nekakat a mít to pěkný 😀 Vy už to máte zase hezký? 😀
@kaijko mám prd a ne hezký, nějak se k tomu nemůžu dokopat, když je doma manžel... prostě není ten správnej klid 😀 Ale chtěla bych zkusit francii.
Jinak já mám zkušenosti z gelovek a je lepší ten lak natřít a pak hned zapejkat a ne to dělat jak oni píšou 4 prsty najednou, to pak fakt stejká...
@pupickova
@jituliiii
@evcann
@sarkaa
@kaijko
já to takto právě dělala, natřela jeden prst a hned zapekla, aby se to neroztíkalo. Ten den to bylo ok, ale za dva dny se mi to začalo odlupovat.
Nechápu co dělám špatně. Je to jak kdybych dala větší vrstvu normálního laku - prostě to pak chytnu a sloupnu jakoby nic...... mám gel lak od essence. Poradíte jak přesně to děláte? a jaktože mě se to za chvíli odchlípne a vám to vydrží týden???
@hanivasi
@pupickova Mohu se zeptat jak se dál daří s gel lakama? Já to chtěla už kdysi vyzkoušet ale tenkrát to nikdo ještě moc neznal a nevěděla jsem si rady co všechno koupit a ani recenze jsem žádné nenašla. Teď mě to ale zase trklo, štve mě že když si nalakuju nehty tak během už třeba i jednoho dne se mi kousky odškrábou takže si raděj nehty ani nelakuju ať pak nechodím jak pako...
@pupickova jsem silene marna a jeste jsem si je neudelala 😀
Ale tohle je hnus 😀
http://m.free1.cz/to-snad-nemysli-vazne-nejhors...
Já používám cca 2měsíce gel laky od Sally Hansen a jsem spokojená na 200%.Nanášení je snadné , rychlé.Kolik dní přesně vydrží na nehtech říct nemohu , protože já ho odstraňuji tak 8. až 10.den z důvodu odrostů a chutě na jiný odstín. 😀 Po celou dobu je gel lak jako nový , lesklý , nikde se neloupe , nepraská. Já jsem tedy nadšená a neměnila bych. Moje vlastní nehty jsou za normálních okolností dost křehké , snadno je někde urazim a tak horko těžko udržím délku.S gel lakem se mi nehty pěkně zpevní a jak rostou a neuštípnou se , tak je mám teď i podstatně delší.Trochu jsem se obávala co udělá s nehty to odstraňování alobalovou technikou...ale gel lak jde odstranit krásně a své nehty zničené nemám. Většinou gel lak odstraním třeba v sobotu , nehty vyživím na noc olejíčkem a v neděli si udělám nehty nové. Ale šlo by je udělat i hned po odstaranění , takže spíše pro svůj dobrý pocit dávám ten olejíček 😀
Ta startovací sada Sally Hansen je fakt cenový masakr , ale já osobně jsem s výrobkem spokojená maximálně.
Ohledně barev gellaků , tak v ČR je 12 odstínů , moc hezkých 😀 a kdo by jich chtěl víc , tak v Německu jsem je viděla nebo pak objednat na netu ze zahraničí. Tak snad jsem někomu s tím popisem pomohla při rozhodování 🙂
Holky, asi přicházím s úplně blbou otázkou, ale nějak se v tom nevyznám, na ty gel laky z drogérek musím mít lampu???
@agropa - já pořád o té sadě uvažuji. Je to hrozná pálka teda a to mě odrazuje... Ale co tak čtu, tak je to zase kvalitnější a pro nehty mnohem lepší, než třeba Essence. Jsi pořád spokojená, vše funguje?
Já jsem koukala i v Německu a tam jsem všude viděla jen Essence. Není tam Sally Hansen levnější? Tu jsem právě ale nikde neviděla ☹
Obnovuji diskuzi 🙂 Prosim, jak silna je lampa, ktera je soucasti startovaciho setu? Nekde se uvadi 9w, nekde 7w a nekde dokonce jen 6w...
@andyg Ja furt nevedela, jestli se mam zeptat, taky v tom mam nejasno. 🙂 Myslela jsem, ze kdyz si koupim ty od Sally Hansen, staci se natrit.
Holk vy jste odbehly uplne jinam od tematu 😀 pokud jde o gel laky z ď deogerie tak ty se nemusi zapekat!!! Cozbje super 🙂 ale jsou dost drahe .. Dneska si asi jeden koupim tak vam pak hodim foto 😀 🙂
http://www.dm-drogeriemarkt.cz/cz_homepage/nove...
tyto laky jsou nezapékací 🙂
Ja si je jednu dobu delala a mam vse v super kvalite, lampu i laky od EDB, ale po case jsem z toho mela zniceny vlastni nehty stejne jako po klasickych gelovkach, tak jsem od toho upustila.
Ahoj, muzu vas poprosit o fotku/nazev/odkaz laku,ktere mate a drzi?
+nejakou radu ohledne uv lampy? Zda kupovat nejakou lepsi nebo stavi nejaka z tech levnejsich (z drogerie).
A posledni dotaz, myslela jsem, ze ty barvy musi byt take gel lak..pokud nemusi a staci jen vrchni a spodni lak,muzu take poprosit o nejaky jeho druh (znacku)? At zbytecne nekupuju nejakou neozkousenou;)
Dekuju moc!! 🙂
Ahoj, koupila jsem si mini led lamp na aliexpress (pro ty co neznají, je to něco jako ebay). Bylo tam uvedeno, že má 9w. Jsem s ní moc spokojená a stála asi jen 10 dolarů- 260kč. A mají krásné barvičky.
Dále jsem si koupila one step gel lak od Ellite99. Není k němu potřeba báze ani top coat. Poprvé se mi druhý den dva nehty slouply- pěkně v celku. Asi jsem dala příliš silnou vrstvu.
Teď mám 3. den nové a pořád drží.
Slyšela jsem chválu na Essence laky, tak se chystám nějaký si pořídit. Teď jsem si ještě objednala nějaké gel laky, bázi a top coat na ebay, ale to si budu muse cca měsíc počkat, než to dojde.
Viděla jsem obrázek krásných duhových nehtů, musím vyzkoušet
http://www.lovethispic.com/uploaded_images/3880...
Mně vydržely 2 týdny a to myji nádobí a myla jsem s nima i okna, fakt super a doporučuji... Asi jsem koupila blbý lak,ale ta aplikace mi trvala trochu dýl bo jsem musela dát víc vrstev pro krytí ☹ nebo jsem na to jen levá..

a jake znacky teda kupujete? s kterymi jste spokojene? Zitra si jdu nejaky koupit, tak at nekoupim šunt.