icon

Hádejme filmové hlášky

avatar
kacenka_82
10. lis 2009

Známe je všichni, používáme je v běžné mluvě, pojďme si s nimi zahrát. Dám hlášku a kdo uhádne, z kterého je filmu, dává tento úspěšný řešitel zase svou hlášku a tak pořád dál a dál a dál... 🙂 🙂 🙂
Může se jednat,jak o filmy,tak o seriály,fantazii se meze nekladou.
Jen prosím o takové hlášky,které se bezpečně uhádnou,děkuji!!!

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 8. čer 2026 · 2034 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Diskusní hra „Hádejme filmové hlášky“ funguje tak, že uživatelky vkládají hlášky označené prefixem "NH:" a ostatní hádají film nebo seriál, případně dávají nápovědy (typ filmu, herec).
  • V diskuzi se kombinují české i zahraniční hlášky; účastnice doporučily u cizích hlášek připsat v závorce, že jde o cizí tvorbu, a zadavatelky žádaly potvrzení uhodnutí pro přehlednost.
  • V threadu se opakovaně objevují konkrétní tituly používané jako zdroj hlášek, např. Slunce, seno a pár facek; Pelíšky; Sněženky a machři; Vesničko má, středisková; Samotáři; a zahraniční tituly jako Pulp Fiction a How I Met Your Mother.


Nejčastější otázky

Q: Jak v diskusi označit novou hlášku, aby bylo jasné, že jde o zadání?
A: V této diskuzi se běžně používá prefix "NH:" před novou hláškou; organizátorky také vyzývaly, aby nové hlášky byly označeny pro lepší přehlednost (viz příspěvky s požadavkem na označování).

Q: Jak postupovat, když je hláška ze zahraničního filmu nebo seriálu?
A: Účastnice navrhovaly u cizích hlášek připsat v závorkách, že jde o cizí tvorbu nebo uvést jazyk/zdroj (přímý návrh: "můžou být i cizí, ale můžem napsat do závorky, že se o cizí jedná!!").

Q: Jak zadávat nápovědu ke hlášce?
A: V threadu se doporučovalo přidat krátkou nápovědu typu "typ filmu" nebo "herec"; v jednom příspěvku bylo explicitně navrženo "hoď nápovědu (typ filmu, herce..)".

Q: Kde hledat titul podle úryvku hlášky, pokud ho neznám?
A: V diskuzi byl sdílen odkaz na databázi CSFD.cz jako zdroj pro ověření filmů a hlášek (např. odkaz na stránku filmu v jednom příspěvku).

Q: Jsou v takových hrách povoleny i hlášky z večerníčků a seriálů?
A: Ano, v threadu se objevily hlášky z večerníčků a seriálů, konkrétně zmínky o "Večerníček", "Jája a Pája", "Bob a Bobek" i seriálu "How I Met Your Mother".

Q: Jak zadavatelka potvrdí správné uhodnutí?
A: V diskuzi účastnice běžně potvrdily uhodnutí jednoduchým slovem nebo reakcí typu "uhodla" či "správně", a organizátorka opakovaně žádala potvrzení od zadavatelky pro přehlednost.

Závěry z diskuze

Shoda

  • "můžou být i cizí, ale můžem napsat do závorky, že se o cizí jedná!!"
  • "Prosím o označování nových hlášek pro přehlednost a v případě uhádnutí, potvrzení zadavatelky."


Sporné názory

  • Některé účastnice preferovaly pouze české hlášky, zatímco jiné podporovaly zařazení i zahraničních hlášek s poznámkou v závorce.
  • Některé příspěvky kritizovaly tempo a opakování hlášek ("Ježiši tady je chaos"), zatímco jiní chválili téma jako zábavné a vhodné pro opakovanou hru.


Otevřené otázky

  • Jak formálně sjednotit pravidla označování (např. povinné "NH:", zápis cizích hlášek v závorce) tak, aby to respektovaly všichni účastníci?
  • Jak vytvořit a udržovat přehledný archiv již uhodnutých hlášek, aby se minimalizovalo opakování?
  • Jaké konkrétní zásady nápověd (délka, typ informace) budou považovány za vhodné a férové při hádání?


Zmíněné značky a firmy

CSFD.cz, U Pinkasů, Ano, šéfe, Večerníček, Futurama

Zmíněné produkty a metody

NH (značka nové hlášky), nápověda (typ filmu / jméno herce), označení cizích hlášek v závorkách, potvrzení uhodnutí ("uhodla"/"správně"), vyhledávání na CSFD.cz

Místa a osoby

Pelhřimov, Vizovice, Ivan Trojan, Vízner, Havelka, Audrey Hepburn, Terrence Hill, Vanilla Ice, Zdenda Pohlreich, Karel Černoch, U Pinkasů, CSFD.cz

avatar
kacenka_82
autor
10. lis 2009

Jen bych ráda poprosila znovu o označování nových hlášek pro přehlednost a v případě uhádnutí,potvrzení zadavatelky.Díky... 😀 😀 😀

avatar
petrunka01
10. lis 2009

Martimarti...celá ta hláška s Marcem Aureliem...Saturnine,Marcus Aurelius je lvice..Saturnin:Nikdo není dokonalý..mně se hlavně děsně líbí,jak to Havelka a Víznerem hrajou...

avatar
sisa32
10. lis 2009

mám tak pomalýho koně, že než se to odešle, už je to tu 😀

avatar
skuli
10. lis 2009

Ježiši tady je chaos 😀 To moje z první stránky nikdo neuhodl 😉

avatar
bobulle
10. lis 2009

Petrun, Saturnina miluju, ale tuhle hlášku jsem si nepamatovala 😉

avatar
tomasek06
10. lis 2009

Taky to mám pomalé ☹

avatar
moniska24
10. lis 2009

nápodobně 😒

avatar
jakoubka
10. lis 2009

Nová hlaška(lehké)-Blážo,Blaženko,to jsu já Kája,já ti asi miluju,já si tě asi vezmu 😀

avatar
sisa32
10. lis 2009

Nh: ze zahraničního seriálu, běžel včera. "Jak se vyslovuje CC ? Kaká. 😀

avatar
bobulle
10. lis 2009

slunce seno, pár facek

avatar
bobulle
10. lis 2009

no a co to lino, to nikdo nepoznáte?? 😅

avatar
jakoubka
10. lis 2009

bobulle-jo 😉

avatar
sisa32
10. lis 2009

Nh: Tady jsem si dovolil pár švestiček ze zahrádky.

avatar
moniska24
10. lis 2009

sisa Marečku,podejte ......... a ten seriál mi něco říká

avatar
sisa32
10. lis 2009

moniska, uhodla. 🙂

seriál: Chůva k pohledání.

avatar
moniska24
10. lis 2009

jasan 🙂

avatar
sisa32
10. lis 2009

NH: ze zhr. seriálu: Jak se vede, Kuní ksichte ?

avatar
bobulle
10. lis 2009

sisa: MASH ? 😕

avatar
sisa32
10. lis 2009

bobule, uhodla. 🙂

avatar
kacenka_82
autor
10. lis 2009

NH:
A nechcete si třeba vylézt na komín??? 😀

avatar
labell
10. lis 2009

jabber: Knoflíkáři 😉

avatar
sisa32
10. lis 2009

Postřižiny ?

avatar
kacenka_82
autor
10. lis 2009

Sisa,výborně!!! 🙂

avatar
luciusek
10. lis 2009

NH
Já ho nevožrala.On chlastal sám. 🙂

avatar
terinda
10. lis 2009

luciusek: Slunce, seno, pár facek 😉

It will be legend....wait for it....dary! 😀

avatar
luciusek
10. lis 2009

Teri: 😉 uhodla

avatar
kacenka_82
autor
10. lis 2009

NH:
Skáču dobře,skáču rád!!! 🙂

avatar
jitie
10. lis 2009

kačenka, Anděl na horách 🙂

avatar
jitie
10. lis 2009

Nh:
Co je to za hospodu, že si tu nemůžem ani zabékat??? 😀

avatar
kacenka_82
autor
10. lis 2009

jitie,správně!!

Strana