icon

Hádejme filmové hlášky

avatar
kacenka_82
10. lis 2009

Známe je všichni, používáme je v běžné mluvě, pojďme si s nimi zahrát. Dám hlášku a kdo uhádne, z kterého je filmu, dává tento úspěšný řešitel zase svou hlášku a tak pořád dál a dál a dál... 🙂 🙂 🙂
Může se jednat,jak o filmy,tak o seriály,fantazii se meze nekladou.
Jen prosím o takové hlášky,které se bezpečně uhádnou,děkuji!!!

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 8. čer 2026 · 2034 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Diskusní hra „Hádejme filmové hlášky“ funguje tak, že uživatelky vkládají hlášky označené prefixem "NH:" a ostatní hádají film nebo seriál, případně dávají nápovědy (typ filmu, herec).
  • V diskuzi se kombinují české i zahraniční hlášky; účastnice doporučily u cizích hlášek připsat v závorce, že jde o cizí tvorbu, a zadavatelky žádaly potvrzení uhodnutí pro přehlednost.
  • V threadu se opakovaně objevují konkrétní tituly používané jako zdroj hlášek, např. Slunce, seno a pár facek; Pelíšky; Sněženky a machři; Vesničko má, středisková; Samotáři; a zahraniční tituly jako Pulp Fiction a How I Met Your Mother.


Nejčastější otázky

Q: Jak v diskusi označit novou hlášku, aby bylo jasné, že jde o zadání?
A: V této diskuzi se běžně používá prefix "NH:" před novou hláškou; organizátorky také vyzývaly, aby nové hlášky byly označeny pro lepší přehlednost (viz příspěvky s požadavkem na označování).

Q: Jak postupovat, když je hláška ze zahraničního filmu nebo seriálu?
A: Účastnice navrhovaly u cizích hlášek připsat v závorkách, že jde o cizí tvorbu nebo uvést jazyk/zdroj (přímý návrh: "můžou být i cizí, ale můžem napsat do závorky, že se o cizí jedná!!").

Q: Jak zadávat nápovědu ke hlášce?
A: V threadu se doporučovalo přidat krátkou nápovědu typu "typ filmu" nebo "herec"; v jednom příspěvku bylo explicitně navrženo "hoď nápovědu (typ filmu, herce..)".

Q: Kde hledat titul podle úryvku hlášky, pokud ho neznám?
A: V diskuzi byl sdílen odkaz na databázi CSFD.cz jako zdroj pro ověření filmů a hlášek (např. odkaz na stránku filmu v jednom příspěvku).

Q: Jsou v takových hrách povoleny i hlášky z večerníčků a seriálů?
A: Ano, v threadu se objevily hlášky z večerníčků a seriálů, konkrétně zmínky o "Večerníček", "Jája a Pája", "Bob a Bobek" i seriálu "How I Met Your Mother".

Q: Jak zadavatelka potvrdí správné uhodnutí?
A: V diskuzi účastnice běžně potvrdily uhodnutí jednoduchým slovem nebo reakcí typu "uhodla" či "správně", a organizátorka opakovaně žádala potvrzení od zadavatelky pro přehlednost.

Závěry z diskuze

Shoda

  • "můžou být i cizí, ale můžem napsat do závorky, že se o cizí jedná!!"
  • "Prosím o označování nových hlášek pro přehlednost a v případě uhádnutí, potvrzení zadavatelky."


Sporné názory

  • Některé účastnice preferovaly pouze české hlášky, zatímco jiné podporovaly zařazení i zahraničních hlášek s poznámkou v závorce.
  • Některé příspěvky kritizovaly tempo a opakování hlášek ("Ježiši tady je chaos"), zatímco jiní chválili téma jako zábavné a vhodné pro opakovanou hru.


Otevřené otázky

  • Jak formálně sjednotit pravidla označování (např. povinné "NH:", zápis cizích hlášek v závorce) tak, aby to respektovaly všichni účastníci?
  • Jak vytvořit a udržovat přehledný archiv již uhodnutých hlášek, aby se minimalizovalo opakování?
  • Jaké konkrétní zásady nápověd (délka, typ informace) budou považovány za vhodné a férové při hádání?


Zmíněné značky a firmy

CSFD.cz, U Pinkasů, Ano, šéfe, Večerníček, Futurama

Zmíněné produkty a metody

NH (značka nové hlášky), nápověda (typ filmu / jméno herce), označení cizích hlášek v závorkách, potvrzení uhodnutí ("uhodla"/"správně"), vyhledávání na CSFD.cz

Místa a osoby

Pelhřimov, Vizovice, Ivan Trojan, Vízner, Havelka, Audrey Hepburn, Terrence Hill, Vanilla Ice, Zdenda Pohlreich, Karel Černoch, U Pinkasů, CSFD.cz

avatar
kulimka
26. dub 2010

no to jsem chtěla napsat že to bude nějaký Svěrák Smoljak

avatar
kulimka
26. dub 2010

ta káva to bylo s Maryšou ne ? Já to ale viděla jen jako divadelní hru

avatar
jijitka
26. dub 2010

sisa - ano 😅

avatar
slunycko
26. dub 2010

lencza: správně 🙂

avatar
kaluka
26. dub 2010

jijitka - ten klakson - to je Kulový blesk, ale zase to o tom sešitu - to mi přijde Jedna ruka netleská... 😕 Teda teď mám zamotanou hlavu..... 😀

avatar
kaluka
26. dub 2010

Jsem úplně pitomá - nenajela jsem si na poslední stránku, takže jsem totálně mimo mísu........................... 😀

avatar
kaluka
28. dub 2010

Holky, co je s váma ? Kde je hláška ? 🙂

avatar
janeyzelvicka
29. dub 2010

Tak zkusím...
NH: "Každý někdy udělá chybu. Proto je na konci tužky guma."

avatar
kaluka
29. dub 2010

janeyzelvicka - to je vtipný ! 😀 Ale teda netuším.... ☹

avatar
jijitka
29. dub 2010

janey - nebyla by ještě nápověda?

avatar
lenkavano
29. dub 2010

janey není to gympl?

avatar
janeyzelvicka
30. dub 2010

Nene, gympl to není, teďka mi došlo, že se téma jmenuje filmové hlášky, a ona je to vlastně seriálová hláška, tak to se omlouvám. Ale máte nápovědu, je to z jednoho seriálu, dost známého.

avatar
kaczka
30. dub 2010

janey...ježíš,to znám,ale vůbec si nevybavuju kde to bylo 😖

avatar
jijitka
30. dub 2010

kde já to jen slyšela 🙂 není to MASH?

avatar
janeyzelvicka
30. dub 2010

Ne, mash ne... ale země původu by souhlasila 😉

avatar
sisa32
30. dub 2010

janey, není to dr. House ??

avatar
janeyzelvicka
30. dub 2010

Není 🙂

avatar
jijitka
30. dub 2010

janey - Přátelé??

avatar
janeyzelvicka
30. dub 2010

Ne 🙂

avatar
jijitka
30. dub 2010

Tož, přihoď nápovědu ☹

avatar
janeyzelvicka
30. dub 2010

Dobře, je to seriál, který běží zhruba od roku 1989 v USA a doteď se natáčí nové díly, dlouho běží i na českých televizích a je skvěle dabovaný.

avatar
lencza
30. dub 2010

janey: Simpsonovi?

avatar
jijitka
30. dub 2010

Simpsonovi

avatar
janeyzelvicka
30. dub 2010

správně. tak jen dodám, že to je díl Homerův nepřítel, kdy do elektrárny přibude spolupracovník Frank Grimes, který Homera nesnáší, protože Homer je tupý jak poleno, ale má rodinu, hezký dům, práci, zatímco Frank je inteligentní, ale všecko se mu dosud hroutilo. No a v jednom sporu ohledně Homera, kdy Frank právě nahazuje, že je Homer úplně tupý (nepamatuju si to přesně), Carl nebo Lenny říkají, že každý se někdy splete, a proto je na tužce guma 😅

avatar
lencza
30. dub 2010

NH: Přátelé italský opery, je to už dvacet let, co jsem se zvolil šéfem týhle organizace. A můžu snad říct sám, že jste zvolili dobře.

avatar
kaluka
2. kvě 2010

Lencza - poraď... 😉 😀

avatar
lencza
3. kvě 2010

starší film USA, 4 slova v názvu, dost se tam hraje na hudební nástroje

avatar
sisa32
3. kvě 2010

Lencza: Někdo to rád horké ?

avatar
lencza
3. kvě 2010

sisa: jj 😀

avatar
jabber
3. kvě 2010

A to moje teda nikdo neví? 😕 😅

Člověk se tady snaží jako blááázen, aby sis do důchodu nehonil ptáka někde po okolí - a ty si budeš dělat prdel?! Seber se a vypadni!

Strana