Holení ve 12 letech. Počkat, nebo se zeptat rodičů? A jak?

barjssk3737372
16. čer 2020

Ahoj chci se zeptat jak říct mamce nebo i tátovi? Že se chci holit bude mi tak za 14 dní 12 let a mam 150 cm a prí vipadam na 13 let a nevim jestli se mam zeptat nebo mám počkat aš budu starší protože se stidim a nechci nosit sukňe ani šati protože mam černé vírazné chloupky a nevi jestli mi dovolej se holit. Poraťe mi prosím.

zavodnice
16. čer 2020

V tvém věku jsem měla stejný problém, černé dlouhé chloupky, hrozně jsem se styděla, sukně nenosila, na tělák jen tepláky. Kapesné, abych si něco koupila, jsem nedostávala. Já byla bábovka a říct si o žiletku nedokázala. Jestli tě to moc trápí, tak mámě narovinu řekni, jestli by ti mohla koupit něco na holení, že se stydíš nosit sukni. Snad tě pochopí, držím palce.

miba10
16. čer 2020

@barjssk3737372 na to máš ještě čas. Byla jsem na tom podobně, ale upřímně, kdo ti kouká pod sukni? Pokud ti to tak vadí, tak jen zastrihuj, ale zatím se nehol.
Jinak promiň, ale i když chápu, že tě to může trápit, pač s tebou asi začíná mlátit puberta, začni se i trochu věnovat škole. Přesněji řečeno češtině. Píšeš na stránku, kde jsou dospělý ženský a opravdu se "pri vipadam", "aš", "šati", "virazne" "poraťe" nečte poč dobře. O chybějících čárkách ve větách ani nemluvím.

kadarka
16. čer 2020

Ja se oholila v 11letech tatkovym strojkem, protoze krovi v podpazi a na nohach jsem nechtela. Tenkrat to nebyl diktat mody ale moje rozhodnuti,holim a trham doted, zarostena byt nechci, vadi mi to. O holitko bych si byt tebou rekla mamce, pokud mas kapesne, jednorazovku za 30kc sezenes urcite. Drzim palce🌞

amazonkajanik
16. čer 2020

@barjssk3737372 Jj,souhlasím s
@miba10 ,chtělo by to se soustředit na školu a ne,že máš tmavé chloupky na nohou. Mj holením ještě víc ztmavnou a budou výraznější. Neteř se směla oholit až ve 14letech,ale jen depilací,takže moc nespěchala 😊
A pokud máš dyslexii nebo dysgrafii,tak to neznamená,že je ti automaticky dáno,mít tak výrazné hrubky v pravopise. Znám spoustu lidí s touto diagnózou a u některých by to člověk dnes nepoznal,jak na sobě zapracovali...

konidana
16. čer 2020

Neboj se a zeptej se mamky, zda má holítko a jestli to ho půjčí či jestli ti pořídí vlastní. Moje dcera se teď ve 12 letech ani neptala (o holení chloupků jsme se bavily před rokem, kdy jsem jí to ještě rozmluvila) a buď doma našla nějaká jednorázová holítka nebo si je koupila. Holí se hlavně pod paží a možná někdy i nohy. Už jí do toho nemluvím a respektuji to.
Jinak je tu šílený tlak okolí a společnosti na to, že žena/dívka nemá mít chloupky. Pociťuju to docela dost, ale zvysoka na to kašlu - já si nohy neholím, nevidím důvod - mě chlupaté nohy nevadí.

te_reza
16. čer 2020

Ty wole to je troll ne? A podle pravopisu pěkně hloupej🙈🤔

nase_mimi
16. čer 2020

Já teda moc nechápu ty rady, že se ještě nemá holit a nebo se jen zastřihávat... no twl... To je nějaký problém, když si ve 12 letech oholí nohy nebo podpaží?!

rezusesmichy
16. čer 2020

To vás fakt baví se pořád do někoho naváže kvůli pravopisu? Hlavně že svým dětem kvůli různým dys omlouvate všechno, ale do druhých se navážet budete🙈

tulikiss
16. čer 2020

@te_reza to asi nebude troll, ten by se neobtezoval s vyplnovani takove prdele(pardon) jako je Blucina.

chces se holit, tak rekni mame a hotovo, nevidim v tom problem.

miba10
16. čer 2020

@rezusesmichy tohle není o žádném dys..... Tohle prostě mlátí do očí. To, že to někomu řekneš musí hned znamenat, že se navážíš....

amazonkajanik
16. čer 2020

@nase_mimi ve 12letech může být terčem pedofila,ale pokud bude mít druhotné sexuální rysy,jako ochlupení,mohli by o ní ztratit zájem! Stačí to takhle? Chápu,že jsou dnes holky v něčem napřed,ale tím se bohužel vracíme do středověku,kdy se ve 12letech vdavaly a rodily děti. V tomhle věku,by měli mít jiné zájmy. Pamatuji,jak se mi holky v 11letech smáli,že jsem nepolibena,ale já o to neměla zájem. Jenže kvůli "vyrovnání " se ostatním ,jsem si o dost zkrátila dětství ...

rezusesmichy
16. čer 2020

@miba10 když myslíš? 😃

rezusesmichy
16. čer 2020

@amazonkajanik jako srovnávat holení s rozenim je fakt mimo🙈

miba10
16. čer 2020

@rezusesmichy promiň, ale vipadam s i? To jako chceš vážně bránit? 😂😂😂😂Tak to je pak asi jiná.

amazonkajanik
16. čer 2020

@rezusesmichy hele,neteř je dyskalkulik a myslíš,že se kolem ní chodí po špičkách? Její máti (má sestra) jedničkářka z matiky a holka v druhé třídě prolezla málem s trojkou. A bylo to jen o přístupu v učení. Teď má jinou učitelku,ta jede jiné postupy,ségra musela zatnout zuby a být trpělivá a najednou jsou na výzo lepší dvojky. Má bývalá sousedka a kamarádka má všechny tři dys a udělala i vejšku. Takže tady to není o navážení se,ale o určení priorit ...

rezusesmichy
16. čer 2020

@amazonkajanik jo a kvuli tomu, aby se nestála terčem pedofila tak bude do osmnácti chodit zarostla a stane se terčem svých vrstevníků a její sebevědomí půjde do háje... Nedělejte z holení takovou tragedii

rezusesmichy
16. čer 2020

@amazonkajanik tak je prostě někdo hloupejsi a nedá to i kdyby se pokrajel.. Je to takový problém.?

mourovatakocka
16. čer 2020

@barjssk3737372 Popovídej si s mamkou. Na tvém místě bych ale byla opatrná, já jsem si začala chloupky holit taky dost brzo a ony pak ty mrchy rostly silnější a tmavší 😈

rezusesmichy
16. čer 2020

@miba10 každý jsme nějaký, že? Já nemám potřebu někoho na netu vychovávat, na to mám své deti😉

amazonkajanik
16. čer 2020

@rezusesmichy jenže čeho si taky všimněš? Že jakmile je příspěvek s velkými hrubkami a ještě na takové téma,už se hledá troll. Podobným způsobem sem psala třeba svetlikova201, všichni jsme ji horem dolem radili,dokonce i psaly holky se stejným problémem,aby se nakonec ukázalo,že je to jen znuděná osoba.
A netvrdím,že má být do 18 zarostlá, ale že by mohla ještě třeba dva roky počkat a mezitím svou pozornost věnovat něčemu důležitějšímu
Jo a napsat,že je někdo hold hloupější ...to není sražení sebevědomí tazatelky?!

rezusesmichy
16. čer 2020

@amazonkajanik to že někdo píše s hrubkami tak to přece automaticky neznamená že je to troll. Tak ono záleží jak moc je zarostla a jestli ji to opravdu trápí tak je to lepší řešit teď než za ty dva roky. A vůbec jsem si všimla, že tady je automaticky troll každý, kdo má nový profil a jaksi svým vyjadřováním nezapadá do šablony MK🙂

miba10
16. čer 2020

@rezusesmichy to nemá s výchovou co společného 🤦‍♀️😂

rezusesmichy
16. čer 2020

@amazonkajanik ne není.. Protože já si uvědomuji že ne každý může být v češtině dobrý i kdyby proto udělal cokoliv a vůbec mi takoví lidé nevadí a nemám potřebu je na to upozorňovat, protože každý jsme nějaký že?

amazonkajanik
16. čer 2020

@rezusesmichy no a ty máš profil od letošního května ? Takže nemáš zkušenost se svetlikovou a anonymem,co měl načapat dceru s nevlastním bratrem,nebo dala skrytou kameru dceři do pokoje a viděla,co neměla. Způsob jak to bylo psané,odpovídal stejné osobě ...

rezusesmichy
16. čer 2020

@miba10 ne? Tak proč to děláš? Proč jen neodpovis na danou otázku a šmytec? 😉

rezusesmichy
16. čer 2020

@amazonkajanik tak když máš pocit že je to troll tak proč se vůbec namáháš s odpovědi?

miba10
16. čer 2020

@rezusesmichy ne a nevychovavam zde nikoho. Na danou otázku jsem odpověděla v první řadě. Jinak čím víc se v tom budeš rejpat, tím víc na ty chyby upozorňuješ. 😂Tak to nedělej. Ztrapujes tu holcinu ještě víc. Já to napsala jen jednou, kuli tobě to tu řeším víc než je třeba 😉

rezusesmichy
16. čer 2020

@miba10 no nekecej😃

miba10
16. čer 2020

@rezusesmichy no fakt 😂

rezusesmichy
16. čer 2020

@miba10 👍