In-line brusle pro totální antitalenty. Poraďte

soanpe
23. črc 2009

Ahoj!

Chci být trendy, štíhlá a mít fyzičku 😉 😀 (nevím, jestli se mi to podaří protože jsem po porodu nějak z formy 😅 )

Takže o co mi jde? O jízdu na in linech, ale prvním krokem je jejich koupě.
Kdo jim trochu rozumí a poradí totálnímu neznalci? 😅

janulle22
23. črc 2009

ahojky...🙂...

no moc tomu tez nerozumim,ale bruskle jsme kupovali podle toho jak byly pohodlne, jake melo zapoinani a hlavne celo gumove kolecka...

staly nas kolem 2000kc...

ale urco ti tu nekdo poradi lip jak ja... 😉

aponchie
23. črc 2009

a jsou i brusle pro 120kg chlapa?

jituska
23. črc 2009

Ahoj na in linech jezdím poměrně často, moc tomu taky nerozumím, v obchodech Ti určitě poradí, zde na netu jsou i vychválené značky, takže mrkni tam, já mám prozatím Tempish, ale budu kupovat lepší, protože nahoře ten molitan je nějaký tvrdý a mám sedřenou nohu, ale zatím jsem to vymyslela - že si nasadím vždycky potítka. Manža si koupil značku Fila a silně mu je závidím, dobré jsou i K2, ale jsou už dražší. Nám třeba dobře poradili v Hervisu nebo přímo v takovejch malejch sportovkách, tam Ti poradí jaké vzít - kolik vážíš atd. určitě gumová kolečka, pak jsou i jiné rozměry ložišek.
Ty plastová kolečka se snad ani už nedělají, ne?
A určitě doporučuju chrániče, hlavně lokty a zápěstí, kolena ani ne, ale když padám, tak nejdřív trpěj ty ruce. Helmu někdy teda pěkně flákám a hlavně to chce mít dobrou trasu, bez kamínků a lupenů, po lupenech to klouže, jo a po morkém povrchu to taky klouže, jak se odrážíš, tak to podjede a válíš se hned 🙂
Jinak vřele doporučuji, nejlíp tlačit kočárek před sebou a kila jdou dolů hned 😉

aponchie
23. črc 2009

jitus a ty jsi umela nebo jses ucila od zacatku?

jituska
23. črc 2009

Aponchie, můj chlap má tak 120 kg, měří 2 metry, prostě kus chlapa, kterýho nepřehlídnete, právě mu v tom Hervisu dobře poradili, skrz tu jeho váhu, má ty Fila, chtěl K2, ale zrovna je neměli.

Uměla jsem na ledních bruslích, pak stoula na tyhle, poprvý jsem teda jen tak popojížděla, zkoušela, co vše si můžu dovolit, podruhý dobrý a napotřetí už jsem jezdila v pohodě, navíc o ten kočár se opřete, taková ta jistota do začátku - naprostá pohoda, to zvládnete a pak už povalíte sami 😉 , jo a radši po rovince, žádný velký kopce jsem nezkoušela a ani nehodlám, stačí mi mírnej kopeček a i tak - letí to jak drak, hlavně nepadat, ale mám zážitek, jednou jsem jeli kolem řeky a letělo hejno kačen proti mýmu chlapovi, tak to stočil do trávy a pěkně se teda projel, ale věděl, že bude padat, tak nastavil ruce a letěl jen na ruce a v tý trávě totál vyjetý koleje a byla to vysoká tráva, takže o něm zůstala cestička 😀 😀
Jo, jinak teda brzdím třeba o sloup, nebo najedu do té trávy trochu a nebo jako dát bokem tu jednu brusli nebo jakoby do V, protože ta brzda zadní při velké rychlosti nějak nefunguje, mě to vždycky hodí dozadu, ta brzda je spíš, když třeba jen popojedete, nebo se nechtěně rozjedete. To je vysvětlování, snad z toho něco poberete 😀 😀 😀, já se neumím vyjadřovat - dlouho doma.........

lanka
23. črc 2009

Tak já jezdila hodně ještě coby školou povinná.... Teď co mám malou tak jsem to sice plánovala ale vzhledem k tomu že tu nejsou chodníky jen úzké silnice a serpentiny - dědina je v děsném kopci, tak jsem si to netroufla.... ☹ no na každý pád na hubnutí to nepotřebuju na to mi stačí zcela malá... 😝 😀

Zpět k věci.
K2, Fila, Rollerblade to vše co vím o dobrých značkách - stejně je to každý kus jiná noha a co sedne jednomu........
Na každý pád ty asi budeš chtít rekreační bruslení - tzn.vybírat typ fitness, tzn - nekoukat po malých kolečkách pro akrobatické kousky, po bruslích s pěti kolečky pro rychlobruslení
kolečka - čím vyšší číslo tím tvrdší kolečka a čím tvrdší kolečka tím rovnější povrch a rychlejší jízda ( 82 jsou tvrdé a jde to dolů k 72) měkké jsou sice pomalejší ale zas víc tlumí otřesy.
s třídou ložisek si nelam hlavu - to je složité i pro výrobce a pro jistotu si to každý značí po svém
No a pak zbývá ještě rám - hlíník versus plast (to už je na tobě - ale hliník se používám hlavně když se středové kolečko vytáhne, aby bylo možné sjíždět po zábradlí, takže plast asi bude dostačovat)
A poslední věcí je zapínání a to už je absolutně na uživateli jak se mu dobře nebo špatně obouvá...

Vloni je testoval D-test pokud jsi předplatitel tak to budeš mít na netu přístupné - je to číslo 9/2008
tolik snad k výběru.

Co se brždění týče ještě lze postavit nohy do T tzn. táhnout jednu nohu za sebou a v podstatě dřít kolečkami o zem, což taky brzdí, jen to chce víc obratnosti a používá se to při vyšších rychlostech - ale brzdná dráha je taky celkem dlouhá.... 😉

sisstin
23. črc 2009

holky, mně se to strašně líbí, moc bych chtěla jezdit s kočárkem..jenže já jsem totální antitalent, a někde bych si rozbila déržku 😖

lanka
23. črc 2009

Sis - tak si k tomu pořiď integrálku - jak na motorku - pak si tu držku rozhodně nenameleš 😀
S kočárem je to fakt celkem stabilní - ale nevim jestli ti tam petko ještě bude ochoten sedět 😒

beata.n
23. črc 2009

jo brusle... 😀 😀 já na nich jezdím moc ráda,ale néé zas tak dobře 😀 😀 nejlepší je fakt jet s kočárkem,ale je to pěkná makačka teda,to funím už po 5 metrech 😀 ale myslím si,že je lepší brusle pořizovat právě ve větších sport obchodech,dobře poradí 😉 ste mi připomněli,že bych měla zase vyrazit,nějak furt kynu a kynu 🙄

sisstin
23. črc 2009

lanka: no to neznáš Tygra 😀 on z kočáru právě nevyleze ani za nic 😒

lanka
23. črc 2009

No to neznám... to máš pravdu 😀

soanpe
autor
23. črc 2009

lanka
díky.šlo mi o vysvětlení koleček,já našla v hervis nějaký K2 ve slevě , takže zejra jdu s fuseklí zkoušet 😀
určitě bych chtěla šněrovací, myslím, že budou méně poruchové něž přezky. 😉

jituska
23. črc 2009

Soanpe, jo ty šněrovací jsou dobrý, utáhneš dobře nohu, nahoře na těch bruslích ale i tak mám přezku, tak přeji dobrej výběr a pak hned na to vlítni, je to fatk boma, jste mě dnes tak navnadily, že bych nejradši šla hned, ale v tom hicu to neklapne, tak až zítra 😉

nobody
23. črc 2009

při koupi:

ložiska min. ABEC 5 (bohatě stačí)
hliníková brusle (to už mají myslím všechny)
velikost koleček od 78 - 80 (radši, když začínáš)
jinak nic potřebovat nemusíš

doporučuju Powerslide D2 (nebo D3) Woman .... za málo peněž dost muziky

nobody
23. črc 2009

ale jsou to myslím 84 mm 😀
záleží, jak na tom umíš ...ale prý se nedoporučuje nad 80 (82) mm ... ale to jsou takový prostě daný teorie

zeez
23. črc 2009

Holky prodavam brusle v bazaru (nakoplo me tohle tema).

soanpe
autor
24. črc 2009

zdarec
tak jsem šla do těhle http://shop.heliasport.cz/index.php?treeid=139F...

a ještě mi na ně dali slevu,takže mě vyšly na 2400,- a 40% slevu na fusekle atd. 😎
super přístup prodavačů. spokojenost.jen moje dítě kouklo na brusle, očima sjelo celou moji postavu a pak z nej vypadlo :" heheheeee" a to má sotva 8měsíců 😠

lennis
24. črc 2009

Powerslide - mám a jsou super, byly mi doporučeny, doporučuji dále, nestojí tak moc a jezdí se super

jituska
24. črc 2009

Soanpe - ty jsou krásný! Tak kdy vyrážíte? 🙂

soanpe
autor
24. črc 2009

jituska
až poberu odvahu 😀

jsem se postavila a nohy se mi rozjely 😅 ty wole se bojím jako sviňa 😀 😀 😀

aponchie
25. črc 2009

soan bez nekam od lidi nejdriv 😀 ja mam strach spis z tech smutnejch pohledu na me 😀

zeez
25. črc 2009

Soanpe pokud jsi z Prahy, tak zacatecnikum se dobre jezdi ve Stromovce (teda muzu soudit jenom podle sebe). Je tam hezky okruh jenom na rovince, ani jsem nepouzivala tu zadni brzdu a dojizdela na volnobeh 😀 , nasad slunecni bryle a pohledy Ti muzou byt ukradeny.

soanpe
autor
25. črc 2009

zeez
sluneční brejle mám 😎
ale ty mě asi neochrání ,když si budu rozbíjet hubu 😀 😀 😀

nobody
26. črc 2009

dobrý výběr 😉

soanpe
autor
26. črc 2009

nobe, já vím 😎 😉 😅
jsem si to taky nastudovala

nobody
27. črc 2009

hlavně dobrý chrániče na zápěstí
i když já jsem ko**t a chrániče nepoužívám

neeve
27. črc 2009

Brusle miluju a taky jsem začátečník, ale děsně mě to chytlo 🙂 Koupila jsem K2... jako zkusíte a nechcete jiné, protože žádné tak nesednou na nohu a nejsou tak pohodlné jako tyhle. I když dobrých značek je samo víc... ale tyhle prostě kopírují nohu 🙂
No a po... jsem stále, už jsem několikrát spadla, jednou jsem si narazila kostrč a takovou bolest nikomu nepřeju. A nemít chrániče na zápěstí, tak už ho mám x krát naražené 😀 Možná jsem antitalent, ale fakt opatrně s tím 🙂 Se vždycky uplně stydím jak vidím ty prcky na tom, jedou kdekoliv, na dlažbě, po chodníku a pohoda a já to řeším jak blázen, hlavně aby byla rovinka a čistá silnice 😀 Jo a naučit se brzdit - to je kapitola sama o sobě 😀

soanpe
autor
27. črc 2009

nobe
mně MP přitáh chrániče Bauer, nebo co to je zač, tak snad se nezmasakruju

neeve
Já zkoušela asi 7druhů a ty moje mi krásně sedí 😎 některý maj širokou patu, nebo naopak úzkou..