Já bych chtěla mimi, ale on odmítá. Jak ho přesvědčit?

domca89
13. črc 2010

Přemýšlím jak přesvědčit přítele, aby jsme se začali snažit na miminku, celé roky chtěl on a já ne a teď když jsem myslela, že mu udělám radost tím, že řeknu tak jo tak on řekl ne. Jak ho mám přesvědčit zpět, aby chtěl taky miminko? Nějak nevím co mám dělat, aby jsme na miminku začali pracovat.

kristi
13. črc 2010

si myslím,že by měli chít oba. Dítě není hračka

domca89
autor
13. črc 2010

Jo to já vím, ale on celé roky chtěl a teď prostě odmítá, vím, že dítě není hračka a nehodlám udělat na přítele podraz to fakt ne.

smudlinka10
13. črc 2010

kolik je to "celé" roky?

kristi
13. črc 2010

domca 89 mi prijde jako ze jsi se narodila v 89 a to je fakt docela nedavno, na to...abys mela dite

sirael4
13. črc 2010

K tomu nejde přesvědčit, k tomu každý musí dojít sám...pokud přesvědčit tak jedině tím že ho nebudeš přesvědčovat. Přesvědčoval tě snad předtím on?
@kristi to zas není podstatné, já jsem taky 89 a plánujem rodinu.

kristi
13. črc 2010

@sirael4 asi neni, ale dnesni dobe dost brzo - proto rikam, ze by nemela presvedcovat a ze by meli pockat, az budou chtit oba...

domca89
autor
13. črc 2010

jo 89 je rok narození. Jo celou dobu mě přesvědčoval a jako blbá nejsem, vím co je to dítě, starala jsem se o ségru od malička, sousedce občas hlídám a navíc i bráchovi jsem hlídali pomalu každý víkend synovce a to už od jeho 6-ti týdnů takže co je to starat se a mít zodpovědnost vím. A když dneska mohou mít dítě i 16-cti leté holky z nezmaru tak proč bych nemohla v 21????

sirael4
13. črc 2010

@kristi no, dnes si lidé myslí že jsou věčně mladí. Ale i biologicky je fajn mít děti po dvacítce🙂 a pokud je domci partner o neco starsi tak neni problem,kdyz by ho tedy chtěl.

domca89
autor
13. črc 2010

sirael4: děkuju, jo přítel je starší o 10let takže nevím co ho najednou otočilo. ☹

kristi
13. črc 2010

@sirael4 no, tak prumerny vek se prodluzuje...ano, sice zena je pripravena v 22-25 letech, muz nemusi...

@domca89 zkusila ses ho proste zeptat, co se deje?

smudlinka10
13. črc 2010

@domca89 jak dlouho s ním jsi?

Já jsem 91 a taky plánujeme prcka 😉

domca89
autor
13. črc 2010

už nám letí 5rok. Jinak zkoušela jsem se ho zeptat jen řekl ne nic víc.

smudlinka10
13. črc 2010

@domca89 tak to bych chtěla jasné vysvětlení, my spolu budem za pár dní 4 a půl roku, oba máme jasno, že miminko chceme... kdyby přítel najednou řekl ne tak se pídím po důvodu

domca89
autor
13. črc 2010

@smudlinka10 to jsem se taky pídila, ale řekl, že prostě zatím ne a že se o tom dál nehodlá bavit. Tak ale jako zjistím proč a snad mu jeho názor zase obrátím. Proto bych už mimčo chtěla.

kristi
13. črc 2010

@domca89 vice bych nalehala,prece musi mit nejaky duvod, kdyz najednou neni to,co byval....

holky, neni to fakt brzo? mate zazemi? ja ve 21 vedela prd o zivote a tom vsem okolo, prijde mi to fakt hrozne brzo na to mit deti, zvlast pokud jste s tim svym vyvolenym od 15-17let.....

smudlinka10
13. črc 2010

@domca89 bydlíte spolu? Nemůžou to být finance nebo tak? Jako ono se najde hodně důvodů kdy se chlap sekne. Jen se držím jednoho pravidla - Chlap je nahraditelnej, dítě ne 😉

eimmy
13. črc 2010

nechci strašit ale pokud najednou obrátil viděla bych v tom velký blikající vykřičník...... tuto situaci měla moje kamarádka úplně stejnou a jednoho dne přišla na důvod... jmenovala se Kamila a za pár měsíců se jim narodil kluk ... do dnes kamarádka nechápe jak si toho nemohla nevšimnout že má jinou.... ALE TO NEMUSÍ BÝT TVŮJ PŘÍPAD... PROSTĚ SE TŘEBA JEN NA TO NECÍTÍ A ZJISTIL ŽE CHCE JEŠTĚ POČKAT.... POKUD JE O 10 LET STARŠÍ A POČÍTÁM DOBŘE TAK JE MU 31 A TO JE VĚK KDY CHLAPI ZAČNOU ZNOVU JANČIT.......

smudlinka10
13. črc 2010

@kristi projdi si můj fotoblog 😉 pak u mně hodně pochopíš... možná 😉

domca89
autor
13. črc 2010

No zázemí máme vlastní takže to je v klidu, bydlíme spolu už 3roky a nechci si fandit, ale myslím, že za poslední rok jsme toho zažili dost a žádné lehké chvilky to nebyli. Takže si myslím, že jakoby zkušenosti a málo zkušeností mi určo nechybí. Žiju jen s přítelem od 18 a to si na sebe vyděláváme a žijeme společně naplno takže nevím proč najednou ne.

kristi
13. črc 2010

@smudlinka10 chapu,nekdy to proste nejde samo....at se brzo zadari

@domca89 myslim, ze jen tak samo od sebe to neotocilo, nechci byt pesimista,ale neco se v nem asi udalo, zvlast, kdyz on byl ten, kdo miminko chtel a ted najednou ne.....musi to mit nejaky duvod....

domca89
autor
13. črc 2010

@kristi Jo to vím taky, ale nějak nemůžu přijít na to co se v něm takhle otočilo.
Neustále mi to šrotuje a proto se ho snažím přemluvit a vytáhnout z něj proč najednou ne.

kristi
13. črc 2010

@domca89 nechci byt pesimista,ale chlapi se takhle chovaji v pripade, ze se fakt neco deje.......

domca89
autor
13. črc 2010

@kristi jenže u něj se nemá co dít. Jen do práce, z práce a spát bydlíme v díře, kde nikde nikdo aby za ním mohl někdo chodit takže si nemyslím, že by měl někde něco.

kristi
13. črc 2010

tak si dejte vinko vecer a zeptej se, treba se neco dozvis.....

domca89
autor
13. črc 2010

@kristi No jako zkoušela jsem to, kafíčko sušenky, večer v postýlce a jen takové povídání o všem možném až jsem zabrousila na tohle řekl prostě ne a konec. :(

domca89
autor
13. črc 2010

Naví jsem mu říkala, že chci vysadit HA a ještě min. 3měsíce používat jiný způsob ochrany a pak až na mimču začít pracovat, ale neche o tom ani slyšet tudíž by mimčo vyšlo nejdřív za rok

sirael4
14. črc 2010

@kristi to je sice fakt, ale průměrný věk se zase neprodloužil, řekla bych o tolik, o kolik se prodloužil věk na první dítě 😉

A jestli není brzy? NIkdy není brzy ani pozdě, každému život přinese něco jiného.
Když má někdo to štěstí a potká partnera, s nímž chce dítě už v raném věku, je pak úplně přirozené, když chce žena dítě už třeba ve dvaceti. Někdo zase to štěstí nemá, proto i ta touha je u něj slabší a projeví se později, až ho najde. Každý to má jinak, každý má jiné priority.
Já třeba nedělám kariéru, navíc si děti přejeme oba a vidím v tom jen výhody. Mimo jiné i to, že nebudu muset mít strach, jestli "stihnu" druhé....
A s budoucím mužem jsem od 17ti a nehodlám měnit 😉 A zázemí je široký pojem.

@domca89 to tedy nechápu, to jeho rozhodnutí. Možností je spousta, můžou to být finance, strach z neúspěchu, jiná žena, dostal se ve vašem vztahu do stádia, kdy si není jistý, že s tebou chce zakládat rodinu...nebo prostě děti chtěl, protože jsi odmítala a teď, když jsi ochotná na to přistoupit tak z toho dostal strach, jaký bude otec, jaká budeš matka...
Oni muži obecně nemají moc rádi změny, takže může být problém i tady.
Anebo se mu nedaří v práci a bojí se, jestli ho nevyhodí, může mít strach ze situace s bydlením......
Je opravdu nespočet aspektů, který ho k tomu mohou vést.
Něco v tom ale bude, protože pochybuji, že ve třiceti by byl tak nezralý, aby měnil své představy bezdůvodně. I když i takoví se najdou. Musíš to z něj vytáhnout, asi bych udeřila přímým dotazem.

brumdinka
14. črc 2010

domi - a nezačala si na něj tlačit najednou moc 😅 oni to chlapi nemají rádi a kdo má, že 😀

prostě nevim budu se asi opakovat po kristi, ale zvlášt´pokud to máte mom.takhle tak bych to nechala bejt netlačila na pilu - však máš času a on taky klidně 5 let bych to neřešila - nevim vzali jste se? třeba chce nejdřív svatbu a pak děti co já vim - třeba si mu tím, že si najednou "vzpomeneš", že dítě chceš, když předtim si nechtěla udělala čáru přes rozpočet atd......... třeba mu vadí to, že se chceš začí "snažílkovat" (fuj tehle výraz nesnášim 😀) - ale třeba by bylo dobrý se jen domluvit, že přestaneš brát HA a necháte tomu volnej průběh, kdyby se povedlo tak fajn, když ne nic se neděje ---------- takhle to bylo u nás ve svých 23 sem vysadila HA a domluvili sme se takhle s tim, že pořád si dával "pozor" až ho to přestalo bavit - řek sem se rozhod a bylo to 😀 - náš Jiřík byl na světě 😎

navíc stejně jak píše sirael příčin může být spousta ---- prostě bych to nelámala přes koleno 😉

domca89
autor
14. črc 2010

No to já nevím jestli jsem nezačala moc, ale jako jen jsem se zeptala nic víc. Jenže on ani nechce abych vysadila prášky a používali jsme zatím jinou ochranu prostě o vysazení nechce ani slyšet, jenže já si říkám, že pokud nezačneme teď tak už asi nikdy.Páč máme nějaké začínající zdrav. problémy a nechci aby se to během pár let rozjelo a my třeba nemohli a jemu už je taky 31 takže z toho důvodu taky, ale on pořád ne a ne. ☹

sirael4
15. črc 2010

@domca89 no hele, nevadilo by mi tolik to že nechce, ale to že mi neřekne proč, to fakt jo! Takže bych dost trvala na důvodu. A pokud by ho nedal, tak takový muž stojí zaprd, když něco nechce a není schopný říct proč 😒