Jak ,,nezabít" šéfa. Jak přežít v zaměstnání?

wobludka
11. zář 2008

Nemáte nějakou radu, jak přežít v zaměstnání? Aneb téma pro všechny, které si chtějí zanadávat na šéfa či šéfovou a prostě to potřebují v práci nějak ,,doklepat“.

Ráno jsem vzteklá od té doby, co si uvědomím, že musím do práce, tam si sednu na zadek a pokud zrovna nečumím do zdi, plním zcela nesmyslné úkony typu popisování debilních papírů ještě debilnějším číslem, ale pozor – zelenou, pouze zelenou propiskou, řádně podle příkazu ředitele. Normálně bych dala výpověď hned, jenže jsme se rozhodli pořídit si potomka… a tak to prostě musím nějak vydržet – měsíc, dva, rok, dva… kdoví…

Je tu ještě nějaká snažilka či těhule, která si potřebuje ulevit?

orinka
11. zář 2008

No keď s tým vedúca nechce nič robiť, tak niet čo radiť, pretože tie chladničky tam predsa musia byť, že?.....

stavba
11. zář 2008

Tleskám za zavedení tohoto tématu. A říkám:"Koho nesere šéf a kolegové v práci, ať hodí kamenem." 😅 Jsem na tom stejně jako vy. Taky se snažíme o mimčo a každý den a měsíc, kdy to nevyjde mám hrůzu z toho, jak to v práci vydržím. 😒 Nemůžu úplně říct, že bych měla špatnýho šéfa, ale prostě mě už moje práce nic neříká a měnit ji nechci, protože chci jít co nejdřív na mateřskou. Nechci se rouhat, zažila jsem, co je to být bez práce a jelikož miluju lidi, tak být bez nich celý den doma sama a nevědět, co si počít bych nepřála snad nikomu. Ale jak říkám, prostě už mě moje práce nemotivuje a ráda bych dělala něco jiného, ale z vlastní zkušenosti vím, jak je to s diskriminací žen, které ještě nemají děti a ty co je mají, tak to taky znají moc dobře.

stavba
11. zář 2008

zannyka, chladničky tam být sice musí, ale ty ne. Jestli ti ta práce opravdu nedělá dobře (což plně chápu), tak není nic jednoduššího, než to říct tvému Dr. a on tě nechá na rizikovce a jako důvod by měl stačit nevyhovující zaměstnání, sama jsem toto ještě řešit nemusela, ale zachovala bych se přesně takhle.

minonka24
11. zář 2008

zannyka: udělala bych to stejné, co píše stavba...jdi na nemocenskou.
co se týče té práce a šéfů...mě se vždycky kroutí place u nohou, jenom ráno přijde šéf do kanceláře, ale vím, že to je částečně mým rozpoložením a tím, že mi taky práce nic neříká a jsem prostě nachystaná na něco jiného. Takže to asi holt budem muset vydžet a třeba nám pomůže osud a v čekání podpora stejně "postižených" 😉

wobludka
autor
11. zář 2008

Přesně tak, jsi-li těhotná a nejsou tam pro Tebe vyhovující podmínky, můžeš si říct o neschopenku 😉 a jestli se cítíš dobře a příjem potřebuješ, můžeš si přece něco přivydělat jinde (jen se tím nesmíš nikde moc chlubit 🤐 😉 )
Já si taky nedovedu představit, že bych měla zůstat fyzicky doma… jenže teď jsem v paradoxní situaci, protože se dlouhodobě děsně nudím v práci… takže se určitě s někým domluvím a půjdu někomu pomáhat, klidně i prodávat housky – konečně něco užitečného! 😔 (záleží na regionu, u nás se dá poměrně v klidu sehnat práce i domů...)

jabber
11. zář 2008

minonka - na to psaní z práce bacha, aby se k tomu šéf nedostal a neměla jsi pak peklo 😖 😉

zannyka - přesně jak radí stavba, řekni to na gyndě, podle mně bys dvanáctky ani dělat neměla 😒

bubba
11. zář 2008

zannynka sak chod k dr.a nech ta vypise na PN-ku vysvetli mu o co ide ze to v praci nezvladas...

stavba
11. zář 2008

wobludka, mám pocit, že tady píšeš za mě. 😉 😅 Taky se v současné době nudím v práci. Místo 7,5 bych tu mohla být tak 3 a ještě bych furt koukala na hodiny. Blbý je i to, že jsem prodělala MA, což se samozřejmě všichni dozvěděli a tudíž ví, že je otázka času, kdy znova otěhotním. Bohužel to berou tak, že už mě ani nechtějí "obtěžovat" nějakou další prací a tudíž mi ji spíš ubírají. Kdyby aspoň člověk věděl, že už to má fakt za pár... 😒

wobludka
autor
11. zář 2008

😉 🙂
já jsem teda na všechno tady tak alergická, že by nestačil ani kamion Zyrtecu 😀 lezou mi na nervy i kytky v kanceláři 😀
no moje místo už je stejně obsazené - jen co jsem se vdala, tak šel jeden chlápek, co ho kdysi původní ředitel vyhodil pro neschopnost (a že to už u nás musí i být 😅 ) za naším současným říďou, že jsem těhotná (dědek má asi lepší info než já 😅 😅 😅 ) a že chce místo po mně... no co myslíte, ten náš blb mu ho pochopitelně slíbil, takže se jen čeká, až vypadnu 😀 to je uznání za práci na přípravě zákonů 😠

berni
11. zář 2008

ja mam zase taky problem nie so sefom, ale s podsefom.... ten nas Najvyssi je perfis v pohode, ked aj dajaky problem tak mi povie ze je to v pohode a ze sa to vyriesi, vsak sa moze stat hocico, no proste normalny a vsetko nechava na mna .... proste ja si to riadim, t.j. vsetko za neho robim asi tak 89%.aj ked niekedy mi to uz lezie na nervy, ze robim za neho, ale furt lepsie jak by ma buzeroval. No tak on je Najvyssi s nim nie je problem ale su tu ludia co si myslia, ze ked on mi nediriguje maju na to pravo oni, ja sa nezastavim cely den a oni do mna este dzubu a este robit aj za nich.... joj ani to neviem napisat ako to je .... no proste teraz mam dovolenku a kaslem na nich....a som vam zabudla povedat, ze dovolenku si nemozem zobrat hocikedy, minule mi zavolala personalistka, ze pani vy tu mate este 10 starej dovolenky a ze musite vybrat lebo vam prepadne, len neviem kto za mna urobi pracu, to mi uz zabudla povedat.... 😠

johanda
11. zář 2008

ježkovy oči, wobludko, ta státní firma, ve které pracuješ, je snad děsuplnější než Kafkův zámek 😀
Jako studentka a čertsvá absolventka jsem taky v něčem takovém pracovala, nakonec jsem tedy byla odejita pro drzost (řekla jsem šéfovi, že vaření kafe a sekretářské práce nemám v pracovní náplni), týjo, to bylo vzrůšo v zatuchlé atmosféře naší milé organizace 😀 😀

berni
11. zář 2008

a tak som si zobrala tri dni.... 😎

berni
11. zář 2008

holky vidim ze statne podniky su No1 😠

stavba
11. zář 2008

Paradoxní u mě je, že na svou pozici mám za úkol zaučovat kolegyni, ale mám z toho takovej blbej pocit, protože kdyby se mi znova stalo to, že bych o mimčo přišla, tak mám přijít a říct:"promiň, ale ještě bych tu potřebovala nějakou dobu pracovat?" Už teď, když spolu někam jdeme a já ji něco vysvětluju, tak je jasný, že nezasvěcěný lidi si říkaj:"Á, tak to už je znova těhotná." Bohužel opak je pravdou. 😒

berni
11. zář 2008

stavba kasli na to... ty si rob svoju robotu a ini nech ta nezaujimaju

takitak
11. zář 2008

baby nedá mi neragovať ... ja som zamestnávateľ a keď počujem tieto reči tak mi je do smiechu/plaču a som rada že u mňa nepracujete ... skúste sa trochu zamyslieť aj na druhú stranu ako to rieši te "séf"
i keď určite ani tí u mňa nie sú vždy nadšení mojou náladou a buzeráciou ... ale ja tiež nie ich prístupom a pasívnosťou ... a komu sa nepáči ... prosím

stavba
11. zář 2008

berni, jasně, já jen, že už to na mě v práci všechno padá a nejradši bych už měla jiný starosti, než pořád koukat na ty zvědavé pohledy.

stavba
11. zář 2008

takitak, tak ať si ti šéfové taky zavedou svoje téma a můžem porovnat...

minonka24
11. zář 2008

Stavba: já prožila to samý, přišla jsem o mímo, ale naštěstí jsem to v práci nikomu neřekla, že jsem těhotná, takže jsem ani nikomu nic nemusela vysvětlovat. Příště až otěhotním, rozhodně to neřeknu dřív, než po 12.tým týdnu. Ale už tě´d se na tu chvíli těším...jsem zvědavá, koho tu za mě budou hledat a jak dlouho to tu s tím šéfem vydrží... 😀

stavba
11. zář 2008

Ne, vážně, já si myslím, že mezi nadřízenými a podřízenými bude vždycky tak trochu "boj". Zaměstnanec to nevidí z pohledu šéfa, ale ani šéf se často neumí vžít do pocitů svých podřízených.

stavba
11. zář 2008

minonka: když já to říct musela, protože jsem vylehávala v nemocnici přes týden a i na neschopence bylo razítko gynekologicko-porodnické oddělení. Takže jen hlupákovi by nedošlo o co jde.

johanda
11. zář 2008

Takitak, jasně, že někteří zaměstnanci jsou lemry líné, ale úroveň buzerací ala "toto je nutné psát zelenou propiskou" a "zdravte při vstupu do jídelny"patří někam na I. stupeň ZŠ, ne?
Chvilku jsem taky měla v podobném absurdním divadle "angažmá", po roce jsem se poroučela, pitomá nařízení člověku notně otravují život a rozhodně nepřispívají k pozitivnímu vztahu zaměstnance k firmě. Pokud je už nějaké to přiblbé nařízení potřeba, mělo by se zaměstnancům vysvětlit, ne dát befelem

minonka24
11. zář 2008

Stavba: já ležela v nemocnici jenom 3 dny a když jsem došla do práce, nijak se mě na to nikdo nevyptával...takže je možné, že jim to sice došlo, ale já už to nikomu nevysvětlovala. A pokud otěhotním a vše bude ok, tak nebudu mít důvod to říkat dřív, než přejdu rizikové měsíce.
A co se týče těch šéfů, já mám i jednoho, toho nejvyššího, o kterém můžu říct, že je naprosto v pohodě, ale ten, co je můj přímý nadřízený, to je tragédie...bohužel.

alisek
11. zář 2008

takitak..myslim, že to je nemožné chtít chápajícího zaměstnance..ten je tak jeden z tisíce..bohudík aspoň za jednoho..stejně tak jako ty jsem zaměstnavatel a děkuju bohu, že zaměstnávm mužský, protože bych se z ženskejch zbláznila..především mířím k věci, že ženská otěhotní, je ve zkušební době a tají svůj stav jen proto aby jí pak mohl změstnavatl držet flek až se milostivě vrátí po čtyřech letech mateřský. a jak jsem četla a na diskuzi, tak jejich dost mezi náma.

ale stejně jako jsou zaměstnanci na zabití, tak jsou i šéfové..to bude vždycky..Mě osobně zaměstnanci štvou a stejně tak já je...je to vyrovnaný..kdysi jsem byla chápavá a přístupná šéfová, akorát se mi to vymstilo..ted sem mrcha a nic jim nedam zadarmo

janulle22
11. zář 2008

tak jsem se nasrala ale na vedeni mazelovi prace...vcera mela byt uz vyplata na ucte a oni si to milostive teprve vcera poslali...to sou hrozni dementi!!!!!!!!!toto hrozne miluju...maj stesti ze tam nepracuju ja...pritel je moc velkej klidas...

orinka
11. zář 2008

alisek: prajem ti 😉, aby si sa raz musela milostivo vrátit po štyroch rokoch z materskej.... práve vďaka takýmto zamestnávateľom sú podráždení zamestnanci... nevravím, sú aj takí, ktorým milé správanie nepomôže a podrážajú nohy, ale tí slušní a dobrí si kvôli tomu harpiu nezaslúžia 😉
U teba by som teda pracovať nechcela... :-P

alisek
11. zář 2008

orinka je rozdíl mezi zam. které tam jsou delší dobu tj. více jak rok a ne ženský co jim schází měsíc do konce zkušebky.to překlepou další měsíc oznámí že jsou v tom...a pak vítězoslavně jdou na nemocenskou...co ti natom přijde správné???? mě teda nic..

lienka26
11. zář 2008

zannyka: a může Ti MUDr. vystavit nějaké potvrzení nebo zprávu pro zaměstnavatele s tím, že musíš dělat míň hodin? Zaměstnavatel bude přemýšlet nad tím, jak vykrýt Tvoje hodiny když dělat nebudeš, tak mu zkus navrhnout třeba nějakou brigádnici (4 - 6 hod). 😉

stavba
11. zář 2008

Taky v práci zažívám zaměstnance, kteří mají málo dovolené, a tak když se blíží celozávodka, velikonoce atd., tak se prostě hodí na nemocenskou.
alisek: nechci se zastávat těch těhotných, ale v určitých případech se to dá i pochopit. Co ti naopak připadá správné na tom, když se např. 26-letá zeptá na práci a odpověď je:"Nechystáte se jít na mateřskou?" Chápu, že to stojí hodně peněz a času někoho zaškolit, ale tohle by si zaměstnavatel dovolit neměl.

stavba
11. zář 2008

Dokonce i ze zákona vyplývá, že žena není povinna oznamovat při nástupu do zaměstnání, že je v jiném stavu, neříkám, že je to správné, ale co ty víš, čím si ta dotyčná předtím prošla, ať už se to týká zdravotních problému nebo problémů se zaměstnavatelem.