Jak obléct skoro 3měsíční miminko, když je vedro?

natalibella
21. dub 2018

Dobrý den. Mám prosbu,jak obléct skoro 3 měsíční miminko, když nás počasí překvapilo a je takové vedro. Děkuji

monina1210
21. dub 2018

Lehkou čepičku, body, tepláčky, ponožky, kdyby fouklo, přikrýt větší plínou.. bych asi dala já 🙂

natalibella
autor
21. dub 2018

Včera jsem viděla v kočárku malé miminko jenom v body, tak mě to docela zmátlo a zároveň vystrašilo. Jestli ta moje nemá na sobě toho moc.

natalibella
autor
21. dub 2018

Děkuji

monina1210
21. dub 2018

Všechno lehké, tenké, jestli máte, něco na nožky bych ještě dala, bála bych se i sluníčka.. A místo čepičky třeba klobouček 🙂

natalibella
autor
21. dub 2018

V rámci možností nechodíme po sluníčku. Tak že sme v chládku Když to jde

astyna
21. dub 2018

Já jsem třeba měla včera na 9m synovi taky jen body s krátkým rukávem a přitom v tramvaji, busu, jsem všude vídala mimina dokonce i ve fusakách 😀 Druhý syn měl jen kratásky a tričko a přišlo mi to taky divné, přitom bylo vedro na padnutí. Já jsem vždy oblékala tak, abych mohla něco přidat (takže vždy mám s sebou deku), aniž bych musela zasahovat třeba do spaní prcka. Dnes jsem poslala mladšího syna s krátkýma lacláčkama a pod tím nic neměl. A do kočárku dávám pod něj lehkou plenku, protože když prcek leží, potí se hodně i pod sebou..

natalibella
autor
21. dub 2018

Děkuji. Dám jí vše lehčí (tepláky,body) a sebou vemu deku, a vše kdyby se ochladilo.

astyna
21. dub 2018

@natalibella

nebo místo deky je dobrá i tetra osuška, větší plenka (já mám třeba flanelové). To se ti hodí i tak na běžné použití. To vykoumáš časem...

natalibella
autor
21. dub 2018

Tu flanelové mám pořád při sobě 🙂

natalibella
autor
21. dub 2018

Jelikož mám první dítě, tak nevím.

zelenaesmolda
21. dub 2018

Dite by melo mit o jednu vrstvu vic nez nosime my dospeli

luj89
21. dub 2018

Ahoj, ja bych se vubec nekoukala na ostatni, protoze 1) kazde ditko je jinak ahrevne. 2) kazda maminka je jina. Zatimco dcera mela vcera body s kratkym a leginky, ponozky (ponozky jsem ji pak sundala a leginky ohrnula), jine deti byly pod teplou dekou. Spis bych sahala na mimi, jestli mu neni teplo ci zima a pak dooblekla ci svlekla 🙂

bayt
21. dub 2018

@natalibella Dnes s tříměsíčním v nosítku, měl tenké bavlněné body, tenké bambusové polodupačky, a bavlněný čepeček na hlavu proti sluníčku. Ale překvapilo mě to teplo, dala bych bych příště klidně jen body.

ladyhacek
21. dub 2018

No tak já viděla dbs přikrytý kočár ( přes stříšku aby nebylo na Mimi vidět) flees dekou. Je to dost individuální synové ve 4 týdnech jsem už nedává do kočárku čepičku všichni na mě koukali jak na exota nebo divnou mámu. Syn mel pořád poutnický, do kočárku nefozkala a neviděla jsem důvod mu ji dát bylo 20C.
Já bych dala asi body s krátkým rukávem a legíny , lehké tepláky a sledovala zda diteti je teplo či horko. Pozna se dle zátylku spoceny ( horký) nebo studeny

zelenaesmolda
21. dub 2018

@ladyhacek tak ja taky davam pres strisku plinku ale ne aby nebylo videt ale kvuli slunicku.doktorka nam rikala at nenechame cizi lidi koukat do kocarku kvuli bacilum

luj89
21. dub 2018

@zelenaesmolda jenze ta teplota se v kocarku pak zvysi, proto se nedoporucuje pres kocarek davat pres kocarek plinku. a s bycily se podle me ditko driv ci pozdeji setkat musi. Diky kojeni to ale zvladne 😉

marii90
21. dub 2018

My mame ceratvouckyho klucika (11 dni) a mel dnes kratke bodycko, dupacky, fusekle (ty teda sundal jsem pak zjistila), lehouckou cepicku, pod sebou deku a lezel v rychlozavinovacce, kterou nemel zapnutou, jen pres sebe prehozenou. Pres boudicku mel plinku kvuli slunicku (sli jsme asi 3 km se slunickem v zadech), ale kraje mel odkryte, aby tam mel cerstvy vzduch. Nebyl spoceny ani studeny, takze mu to asi vyhovovalo 😊

zelenaesmolda
21. dub 2018

@luj89 jenze ja mam doma 11 denniho kojence a navic ho nekojim.plinku mela jenom kdyz to slunicko svitilo a navic ma na strisce vetraci sitku takze prehrati fakt nehrozilo 🙂

natalibella
autor
21. dub 2018

Děkuji za odpovědi. dala jsem jí vše lehoučké, tenké body , tenké tepláčky, ponožky, tenkou čepici.

natalibella
autor
21. dub 2018

A mám ještě otázku holky, zkušenosti s pitím čaje, vody u miminka (skoro 3mesice),kdy začít, jak, co za čaj. nemám moc mléka , tak že dokrumuji UM.
Děkuji za odpovědi

zelenaesmolda
21. dub 2018

@natalibella zeptala bych se spis doktorky

jerou
21. dub 2018

Nejlepsi je, jak maminka ma tricko s kr rukavem a mimco v kocarku kabat a deku. Jsem vcera videla! Holcicka byla tak skoro rok. Jsem byla zpocena i za ni.

ladyhacek
22. dub 2018

@zelenaesmolda ono já jsem četla že přes stříšku by se plena neměla dávat - v kočárku je vyšší teplota a spoleně s tou plenou ( ikdyž dychá) se zvýší - ale fajn tak plena dýchá ale fleesová deka(přes ní snad nemůže vzduch proudit ☹? Opravdu jsem s manželem miminko litovali.
Existují clony je to taková síťka proti sluníčku a já teď na srpen pro naše druhátku budu pořizovat.
Já jsem plenu moc nepoužívala když svítolo sluníčko hodně do obličeje snažila jsems estáhnou tstříšku (nám jde hodně dolů) syn než začal chodit do školky nebyl nemocný (tzn 2,5let) malý chodil bez čepičky, kočárk jsem nezakrávala plenou, al je pravda že byl malinký a na doporučení jsem začali chodit ven asi až po 3 týdnech kdy měl přes 3kg a už bylo krásně 🙂

@natalibella kojení s polečně s Um by mělo pro takto malé dítě pokrýt potřebu tekutin častěji koj nebo dávej menší dvky UM častěji. Pokud si opradu nebudeš jistá dej v nějvětších teplec po lžičkách vodu (jsem zastáncem vody 🙂)
ale jak se tu píše poradila bych se s doktorkou či laktační poradkyní

natalibella
autor
22. dub 2018

Já jsem zastáncem vody, a zeptám se doktora.
Děkuji

natalibella
autor
22. dub 2018

@ladyhacek A můžeš mi prosím doporučit nějakou clonu do hlubokého kočárku? Děkuji

ladyhacek
22. dub 2018

@natalibella ještě to nemám tak nastudované 🙂 dokonce snad prodávají i v DM. Koukám po téhle https://www.babylife.cz/babylife/eshop/47-1-Sti...

Nebo

https://www.mamaja.cz/prakticke-doplnky/slunecn...

luj89
22. dub 2018

@natalibella vzhledem k tomu, ze materske mleko ma skoro 90 % vody, tak vodu dodavat jeste nemuais. Staci az tak kolem 10 mesicu miminka, nektere zacnou pit po roce. Jinak ja jsem taky bohuzel dokrmovala um do 5 mes., pak jsem se rozkojila, tak vim jak je to narocne. Zakladem je kojit co nejcasteji a nepouzivat lahvicku, dudlik, ucici hrnek, horm. antikoncepci. Mam ted 10 mes. dceru a zacnu ji ucit vodu z hrnecku, at to do leta mame zmaknuty 😉.

natalibella
autor
22. dub 2018

@ladyhacek super, děkuji 🙂

kaneshiro
22. dub 2018

Já jsem strojila body s dlouhým rukávem, bavlněné polodupačky nebo laclové bavlněné kraťasy, plátěnou čepici, pod mimčo bavlněnou plenku navrch buď také plenku nebo tetra osušku (velká plena), když svítilo do korby, skřipcem s plenkou jsem stínila boudu, pak jsem dávala ještě síťku

ivuska1986
22. dub 2018

@ladyhacek holky mi tu clonu koupili a uplne nadsena z ni nejsem, pro malinke miminko by to bylo asi super, ale pro pulrocniho prcka to dobry kup nebyl, nevidi pres clonu ven, a na me tet ne, vidi mi jen bricho. Mozna, zdali neskusit misto clony ten sluneční "kšilt", tez se to nasazuje na kocarek. Ale zdali máte malé miminka, tak to bude o.k.