Jak odbourat strach z letadla?

beatrice.h
18. bře 2008

Holky i kluci - máme v plánu jet na dovču - byla jsem přesvědčená, že pojedeme jen autem. Pořád každému říkám, že mě do letadla NIKDO nedostane!!! Dnes se vrátila plná nadšení švagrová s tchyni z Egypta - měli se tam bájově. A tak si říkám, jestli je ten let tak hrozný????

Co myslíte? Jak to mám překousnout? :(

sakura77
26. bře 2008

ja som sa tiez velmi bala,kym som do lietadla nesdala a tam som zistila ze to vobec nie je take hrozne 🙂 az na tie tlaky v usiach,ja teda mavam aj pri vzlete aj pri pristavani,je to des,ale zas sa na ten start a dolet najviac tesim-jak ma to pricucne do tej sedacky 😀 😀

jabber
26. bře 2008

beatrice.h - jojo, taky jsem se včera koukala 🙂 , bylo to dost hustý. Ale bylo to něco tak neuvěřitelnýho a strašně absurdního, že jsem ze začátku fakt nevěděla jestli se mám smát nebo brečet.... 😅

sakura77 - přesně start a dosed jsou nejlepší 🙂 , ale start je u mě o něco lepší - to je prostě super 🙂

beatrice.h
autor
26. bře 2008

JABBER: Já jsem prostě jenom nechápala jak to ten kapitán mohl zvládnout - vždyť nahoře je přece hodně v mínusu a pak ty otřesy hlavou o to letadlo - a vyvázl z toho jen omrzlinama a šokem - nic víc. Mě by to asi vzalo dech :(

Zvládli to opravdu na jedníčku. 🙂

jabber
27. bře 2008

beatrice - no to jo, je to drak 🙂 - a hlavně to, že lítá dál. Já letět na letadle takhle zvenku, tak už mě tam nikdo nedostane 😀 . Já totiž doteď myslela, že to umí jen Pan Tau 🙂

beatrice.h
autor
27. bře 2008

JABBER: Tak daleko jsem to až nesledovala - tak ani nevím, zda lítá dál či ne - radši jsem od toho utekla. ☹ Bojím bojím..... 😅

lendy1
28. bře 2008

holky, tak jsem mrkla do programu TV a tam píšou, že v út na ČT 1 ve 20.00 dávají: Jak přežít leteckou havárii-to je něco pro mě 😀
a ještě k tomu píšou, že účastnák letecké havárie má 90% na přežitý - super 😀 to mě docela uklidnili 😀
a že v tom dokumentu ukáží jak přestát náraz, jak se zachovat při přistání na moři a tak. Tak už se na to těším...

beatrice.h
autor
28. bře 2008

LENDY: ahoj ahoj - ty mě teda děsíííííííííííííííííííííííííš..... 😠

lendy1
28. bře 2008

bea, já jsem to myslela v dobrém 😔 Podle mě to právě bude zajímavé...

jabber
28. bře 2008

lendy1 - a tahle poradna bude příští úterý? 🙂

lendy1
28. bře 2008

jabber, 1.4. - fakt si nedělám Apríla 😀 - píšou tam, že to právě natočili kvůli takovým lidem jako třeba já, co mají strach z létání a z toho všeho, co se může stát.

jabber
28. bře 2008

lendy1 - tak to fakt nevím, jestli to ale uklidní 🙂 no dívat se budu 😉

jabber
1. dub 2008

Holky, tak co, koukáte??? 😀

lendy1
1. dub 2008

jj, koukala jsem, zajímavé info...je fakt, že vždy v letadle podrobně sleduji výklad letušek o bezpečnosti, pořádně si prohlížím, kde jsou ty únikové východy a počítám ty řady sedadel jako v tom dokumentu 😀
Docela dlouho mi vrtali hlavou ty vesty-hlavně jak se to přesně nafukuje (nejraději bych si to vyzkoušela 😀 )
Ale v podstatě dobrý-letadla jen tak nepadají a když už, tak člověk má docela velkou šanci to přežít, když se chová tak, jak to tam ukazovali. Tak doufám, že se mi ty informace udrží v hlavě a že je snad nikdy nebudu muset použít 😉

nobody
1. dub 2008

mrkni se na thread vedle o bábovičkách .... ten odbouráš hnedka

jinak jsou kurzy ČSA a mají tam vysokou úspěšnost

neeve
1. dub 2008

kámoš na něm byl a nic... stejně chtěl jet z další dovolené v řecku lodí 😀

jabber
1. dub 2008

neeve 😀 a slyšel už o obřích zabijáckých vlnách? 😀

lendy1 - tak já už to školení na začátku ani neposlouchám 😀 -většinou už se letadlo rozjíždí a bývá špatně slyšet 😀

Ale tak to vidíte - denně letí 3 milióny lidí 😉

zuzule
1. dub 2008

Beatrice - vůbec se neboj! Já se bála taky a děsně, ale žili jsme s manželem rok v HOlandsku a proběhla mezitím i svatba a právě ze svatby jsme se vraceli zpět do Holandska letadlem, já poprvé, manžel už předtím letěl. Bála jsem se hrozně.Bylo to předtím přesně takové to - nikdy v životě mě tam nikdo nedostane...děsně se bojím výšek..... Ale bylo to úžasné. Navíc jsem byla těhotná a byla to sice jen hodina a půl, ale v pohodě a dá se to v klidu přežít. BYla jsem taková spíš vzrušená než vyklepaná, přesně ten adrenalin, ale nic víc...NEBOJ. A pak jsem každý měsíc lítala sama a navíc těhotná do Prahy na poradnu. TAkže to zvládneš taky, uvidíš. Bylo to takové dobrodružství. Vždy jsem při startu řekla miminku - neboj, to zvládnem a to víš,že jsme to zvládli..bylo mi 26, když jsem letěla poprvé....

neeve
1. dub 2008

Jj, v letadle začínáš přemýšlet jinak než na zemi. Je to fakt spíš adrenalin 🙂

Jabber, ale i tak by jel lodí myslím... 😀

peff
2. dub 2008

Ahoj, taky jsem se strašně bála lítat .... a musím přiznat, že se bojím stále ☹ Letěla jsem dvakrát, vzlet byl příšerný, pak po dosažení letové hladiny 12000m to už bylo moc pěkný, pohled dolů je ohromující, to bych nejraději vystrčila hlavu z okýnka, abych lépe viděla. Turbulence velké nebyly, jako když drncá autobus po silnici a dírách. Klesání mě taky moc neděsilo, přesto v souvislosti s "Leteckými katastrofami" opět nevím, jestli do toho sednu. Jsem už opravdu velká a umím si leccos vysvětlit ( pravděpodobnost kolize atd.. ), ale tohohle strachu mě nikdo nezbaví...

andrealiskova
16. zář 2009

Já teda když letím sama, tak strach nemám, ale když letím s dětmi, tak mírné obavy jsou a hlavně nervy 😉

igorberko
7. srp 2012

Ahoj Decka,
Podle mne je docela zajímave kolik lidí když letí poprve si to uživa a pri ceste spet se už na letisku trasie od strachu a chce to mat rychlo s krku.Podle mne je diky\ tomu, že po prvé to človek nezná.Je to nove.Když si ale u druheho letu uvedomi,co to je letadlo..a jak je lehce snim spadnut, nebo zažit katastrofu a hore stim nic neudelate..tak ste po uši slušne řečeno v sračkách ! 🙂
Mam to podobne !! Pokažde si hovořim,že tento krát to už nemužu přežit!
Moje rada: Smiřit se..se vším co se muže stat.Mne pomaha to ,že vím že moje rodinka,přatele a známy su v pořadku.Deti nemám tak se mi rika lehce.Ja se nedokážu od strachu ani opit, jist nic.Sedím a čekam...Všem s celeho srdca, štastny a RYCHLY bezpečny let 🙂

beatrice.h
autor
25. čer 2016

@misicka455 Letěli jste nakonec??

terra4747
11. dub 2017
Uživatel terra4747 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od terra4747.

Taky jsme měla a pořád ještě někdy mám panickou hrůzu z létání... Ale v nedávné době jsem se rozhodla s tím něco udělat! Takže: http://www.zaparkujteuletiste.cz/prekonat-strachletani-10-uzitecnych-tipu po přečtení článku zde na odkazu jsem se začala řídit těmi body tam! Takže uvidíme 🙂