Jak odstranit skvrny od zeleniny a ovoce?

lukza
18. srp 2010

Prosím nemáte někdo tipa jak dostat dolu zeleninku a ovoce s oblečení začaly jsme s příkrmamy a už máme hodně zničeného oblečení co jde to vyvařím ale něco nejde a tak skvrny zustavají.vždy to hned namočím ale většinou bez uspěchu prostě hlavně mrkvička ,banán a merunky (zatím nejdeme s příkrmama naplno) zustavají.zkoušela sem Lovelu a Persil a dneska sem aji zkusila od Arielu odstranovač skvrn ale nic nepomáhá 😠 .KDO MÁTE RADU RÁDA TO UVÍTÁM. 😀

scai
30. čer 2011

Peru v persilu sensitiv a když mám nějaké flekaté prádlo, tak ho bud postříkám vanishem nebo žlučovým mýdlem (dle typu fleků) a pak hlavně přidávám k prášku prášek vanish (je v takové kulaté krabičce) a teda ten mi příjde super. Od té doby co ho mám, tak jsem vyprala úplně vše! Teda zaprané fleky, to už je problém, to některé zůstaly. Ale čersvé fleky všechny

handm
1. črc 2011

Přidávám se k flekatému dítěti 😀 Dodělávám Lovelu a pak ji hodím z okna, protože to opravdu nevypere skoro nic. žlučovým mýdlem předpírám, ale stejně to uplně nepustí a ta lovela to prostě nedopere. Takže příště koupím Vanish a Persil.
Jedna otázečka navíc - od kdy myslíte, že se může pidi prádlo od prcka prát ve stejném prášku jako dospělácké?

jaru30
1. črc 2011

Zrovna jsem to nedávno řešila. Fleky od mrkvové šťávy. Nic nepomohlo, ani žlučové mýdlo, ani Vanish (na kterej normálně nedám dopustit). Tak jsem vzala Savo perex a šoupla to bílo modré bodýčko do něj. Počítala jsem s tím, že ho vyndám bez těch modrých proužků, ale zůstaly. A bylo jako nové 😵 po flecích ani památka 😵

anieanne
1. črc 2011

Taky jsem jednu dobu řešila, že to nejde vyprat, hlavně dokuď dostával skleničky - ty jsou nevypratelné. Nepomáhalo fakt nic.. Takže je to flekaté, a až bude druhý prcek, tak ty flekaté kousky obarvím 😀
@handm Já malému peru v normal prášku od začátku.

argousek
2. črc 2011

Tak já prala v Lovela a když byli synovi 3, tak jsem přešla na persil sensitive a syn se po tom neskutečně osypal, tak jsem na doporučení kamarádky zkusila prášek od Dedry Aloe sensitive a dobrý, pere pěkně a syn bez reakce. Co mi teda nejde vyprat jsou mastné fleky, když jí sám a pokecá se něčím mastným, tak to musím x-krát vyprat, aby flek zmizel, tak zkusím asi ten Savo perex oxi color, jak už tady někdo psal. Máte někdo zkušenost s mastnými fleky jak to vyprat??

eriska
3. črc 2011

Ahojky, tak jsem to nepročetla všechno, ale já používám Lovelu a jsem spokojená, i na naše prádlo. Co nejde, přejedu mýdlem - JELEN, což je tuším žlučové mýdlo, na něco vanish, na mastný jar, na ovoce ještě zabírá citron..savo perex prý vyžírá flesy, to jsem nezkoušela...

zuzanik007
7. čer 2013

já myslím(mám to odskoušené),že člověk nemusí kupovat nic zpeciaálního,moje dcera je na tyto fleky expert , takže už mám mnoho zkušeností.Stačí jen , když to triko ( nebo něco jiného) do vody a potřete jej mídlem a poté přidáte např. ariel a začnete skvrnu třít o seme.pak spláchnete a jestli tam ještě něco zbyde tak to zkuste znovu.Pak to nechte usušit a jako by skvrna nebyla. 😅

zilinkaz
10. črc 2014

Ahoj, mě se osvědčil takový čistič skvrn s kartáčkem. Líp se s ním pracuje. Mají ho na:
http://www.drogerie.cz/odstranovace-skvrn-nefle...

janikakr
4. kvě 2015

A čím odstraňujete flety odpampeliš, mame vše od toho líka

decra
19. dub 2016

holky, kamarádka mi poradila tento prostředek: OXI - s fleky od příkrmů si v pohodě poradí. skvěle odstraní i zaprané fleky, vybělí prádlo, ale nevyžírá barvy. Skvělé taky na umytí myčky, váz, dětských lahví...Lze přidávat už do praní na 30°C.
tento měsíc 625g za 99Kč.
Budu si to objednávat, nechcete se přidat?

alenavy
15. črc 2016

Já používám na spoustu věcí Multifunkčního agenta s obsahem aktivního kyslíku. Využívám na špínu, plíseň, skvrny od červeného vína, krve, temper, vodovek, je dobrý na plenky, silně zašpiněné prádlo, hodně práce mi ulehčuje u čištění dětských lahviček, čistím tím i dřez, odpady, zašlé spáry na podlaze, připálené hrnce atd.atd. atd. A pak podle druhu fleků i Univerzální čistič a předpírkový sprej (ten třeba nastříkám na flek, když o něm vím, hodím to do koše na prádlo a až prostě někdy peru, tak o dám do pračky.