Jak podpořit děti z dětského domova?

alexovka
15. pro 2020

Ahoj, chtěli bychom s manželem podpořit děti z dětského domova, přispět penězi na vybavení, oblečení, kroužky nebo dát dárky k Vánocům. Po pravdě nevím, jak a kde začít, jaký domov vybrat, atd. Mate někdo zkušenost? Chceme pomoci sami za sebe, ne za žádnou organizaci, charitu apod. Dík za tip ;)

tez83
15. pro 2020

@alexovka pravda je,že děti z DD mají dost věcí od sponzorů.Maji toho většinou více než děti z rodin.A neumí si toho mimochodem vážit!Co jim chybí jsou pečující osoby,takže pokud chcete i jinak pomoci,buďte hostitele.Pokud ne,nelze, tak bych si vybrala Vám nejbližší DD.

mamikry
15. pro 2020

@alexovka Presne, jak pise pani vys. Taky jsme chteli podporit detske domovy a rekli nam, ze tam maji vseho dostatek. Pokud chcete podporit deti, tak jsou organizace pro maminky samozivitelky ci azylove domy. Tam ten nedostatek kolikrat vazne je. Nejznamejsi je asi Klub svobodnych matek.

jitka_cv
15. pro 2020

Koukni spíš po klokánku, tam budou vděční za vše.

jane46
15. pro 2020

@tez83 Souhlasim. Pracuji v neziskovce, ktera pracuje s uplne odlisnou cilovou skupinou a bohuzel jsem na podporu DD uz vlastne alergicka 😔 Tam maji z te materialni stranky opravdu vse.
To uz radsi podporte nejake pestouny, jestli to jde. Azylove domy, Klokanek. Kouknete jake organizace mate v okoli a muzete podporit i primo ji...

kometkak
15. pro 2020

@alexovka Taky bych spíše nakoupila hračky třeba do nemocnice.. pro dlouhodobé pacienty na pujčování.. Třeba krabici Dupla.. Nebo Ježískova vnoučata, Klokánek. Než DD. Tam sypou všichni lidi z okolí, co znám.. Za mne mají podpory až moc.. Nebo nějaké sociální rodiny ve vašm okolí.. klidně jim nechat dárečky před dveřmi.. A azylové domy..

niski
15. pro 2020

já přispívám třeba tady http://jezisek.zajiceknakoni.cz/

journals
15. pro 2020

@alexovka Takhle - záleží jak a záleží kde. Velké DD v Praze malé sponzory nepotřebují, řekla bych. Když už, tak raději vyberte nějaký menší, zastrčený. Ten může bojovat s každou korunou. Ze své zkušenosti vím, že nejvíc chyběly peníze třeba na řidičáky pro děcka. Byly peníze na moře, hory, zážitky, ale na řidičáky se sháněly peníze dost těžko. Tak třeba zkusit takovou cestu? Je to opravdu smysluplný dar do života...
Jinak ze své zkušenosti bych raději zkusila najít nějakou matku samoživitelku a podporovala přímo adresně tu. Ale na to ses neptala...

tez83
15. pro 2020

@jane46 ano,já dělám na OSPOD...

milisent
15. pro 2020

Nektere deti v DD, ve kterem jsem pracovala, mely vlastniho sponzora, ktery jim jednou za cas (asi kazde tri mesice) posilal penize, konkretne 500,-, ktere deti dostaly do ruky. Pak jim kupovali nejake darky, nebo je brali sebou na vylety, na hory a podobne. Jinak se da kazdy rok vybrat nejake dite z konkretniho DD a koupit mu darek k Vanocum. Kazdy rok si deti pisou, co by chtely. Vetsinou se k tomu da dostat na webovych strankach DD. Ted uz to ale bude urcite rozebrane a zustaly tam prani typu smartphone, tablet, dron a podobne 😂 A teda z vlastni zkusenosti bych prispela nekde jinde, klokanek, azylak pro matky s detmi...