Jak řešíte s manželem Vánoce? Jste sami, nebo s rodiči?

raduza
11. říj 2006

ahoj holky, omlouvám se, vím že tohle téma moc do snažilek nezapadá, ale moc stojím o váš názor, jak řešíte štědrý večer? jste z manžou sami dva, nebo u některých z rodičů?

artep26
12. říj 2006

To naprosto souhlasím. Já se snažím udělat hezké Vánoce hlavně Aničce, protože ty děti a jejich rozzářený očička no to je prostě nádhera. Pro mě je nejlepší dárek vždycky to, když jsme všichni spolu a zdraví. My kvůli stěhování asi taky žádný rozšupování zavádět nebudeme - Aničky se to netýdá 😀 - a my si koupíme něco do domečku - světla atd. Největší dárek pro mě bude kuchyň, kterou doteď nemám a tak vařim jak se dá (dvouplotýnka atd). No kovářova kobyla ... jak se říká 😀 😀

bajunka
12. říj 2006

Taky přidám trošku do mlýna.Pro nás to budou 5. vánoce,ale první jako manželé a 1.kdy budeme jen sami dva. U nás je to komplikované taky vzdáleností bydlíme 300km od rodičů a rodiče máme ještě vzdálené vzájemně od sebe 140km. Takže jsme předchozí vánoce trávili oba s našima mamkama a bráchama(obě jsou rozvedené,tátové mají nové manželky)i když už jsme bydleli spolu v Brně on odjížděl 23 do šumperka a já pak přijela kolem 26. za ním. Máti to už obrekávala před svatbou,že bude sama,k mamce večer chodí asi 4 moji a bráchovi kamarádi posedět na vínko rozdat dárečka atd. Já jsem měla SD vždy hektickej nazdobit stromeček u mamky pak u babičky(naštěstí je to přes ulici)pak zabalit všechny dárky. První večeře probíha u babičky s tátou a jeho novou ženou a pak druhá u mamky.
No teď budem sami,protože má manžel 25 službu a hned 24hodin,takže pak přijde domů až 26 ráno,pak pojedem do Brna všechny tam navštívíme a 28 vyrazíme do Šumperka a z tama pojedem 30 zase domu do Litoměřic,protože 31 má manžel opět prái, takže budu asi na silvestra úplně sama 😢 protože tu ještě nikoho neznám.
Co se týče vánoc mám je ráda,myslím tu atmosféru ne dárky ty si s manžou ani nedáváme,jen symbolicky nebo si něco koupíme a řeknem,že to máme pod stromeček,dárky bych úplně vyškrtla mě stačí kapr a stromeček 😀 .
Juj to jsem se rozepsala.

caira
12. říj 2006

bajunko, tak pojedes na silvestra nekam snama :] my jsme z Teplic { teda ted ziju v anglii ale na svatky budeme v cechach 😀

bajunka
12. říj 2006

díky za nabídku cairo 😀

caira
12. říj 2006

za malo, jakto, ze jste v Litaku? Libi se ti tam? my mame pribuzne hned za litomericema, v Kresicich. takze to v Litaku trochu znam :}

bajunka
12. říj 2006

No my jsme se sem přestěhovali po svatbě, manžel tu dostal práci.Já ještě studuju v Brně takže jednou za 14 dní dojíždím,ale je to celkem dálka(nejmíň mi to zabere busem 4 hodiny).Litoměřice jsou nádherný,ale pořád nemůžu sehnat nikoho s kým bych mohla zajít na kafe a pokecat,nevím kde je tady dobrý jít ke kadeřníkovi nebo kde je dobrej gynekolog.Je to pro mě těžký, to zvykání.Zvlášť když má manža 24 což je zrovna dnes 😖 . A co ty jak ses dostala do UK?Jinak vy už jste ve fázi snažení nebo ještě bereš pilule,ať je to trochu k tématu miminkovského serveru?

caira
12. říj 2006

bajunka: zacala jsem tu pred dvema lety jako aupair, pak potkala sveho vyvoleneho a uz to je :] ted jsme bohuzel ve fazi planu na stehovani, takze mimi se musi jeste na chvili odsunout do pozadi, do toho chceme po prestehovani naplanovat svatbu takze snad pristi leto podzim se snazit zacnem, puvodne jsme chteli uz po novem roce vysadit HA ale po dukladnem financnim zvazovani bysme to jeste neutahli..az se nastehujem tak to bude neco stat a taky dat dokupy penize na svatbu..no lehke to nebude..takze nejdriv tohle a pak hned mimi.

caira
12. říj 2006

jinak co se tech veci jako kadernik nebo tak tyce, tak to taky nevim, ale muzu se ti pozeptat sestrenky, zije v s manzou v kresicich, ale vyrustala v Litaku, tak bude vedet.. 🙂

caira
12. říj 2006

holky musim letet, kouknu sem jeste pozdeji, jinak vsem hezky zbytek dne, papa

zuzovi
12. říj 2006

Teda, za celý den dvě nové stránky, měla jsem co dělat, abych vše přečetla.Bohužel u nás to nejde dělat tak, že bychom na štědrý den zvládli návštěvu u obou rodičů, to bychom potřebovali, aby den měl minimálně 48hod 😒 .rozbalujeme dárky mnohdy do deseti do večera 🙂 . Pokud bychom šli k manželovým rodičům na štědrooběd, tak už by nás domů nepustily a příjde mi to strašně nefér. Já bych se přikláněla k tomu, abychom ŠD trávili sami a na svátky se vystřídali u rodičů, ale bude to ještě těžká debata s mým manželem, abych tohle prosadila, fakt ☹ , a mám zase depku ☹

berdicek
12. říj 2006

Ahoj vsichni, pro nas to budou prvni spolecne vanoce, vzali jsme se v cervnu, driv jsme travili Stedry vecer kazdy u svych rodicu. Muj plan byl, ze pojedeme bud k mym nebo manzelovym rodicum, ale manzel si preje, ze si prvni vanoce udelame spolu sami tady v Praze. Nejdriv mi to prislo takovy "smutny" jen ve dvou, protoze nas bylo doma vzdy na vanoce plno, ale uz jsem si na tu myslenku zvykla a rikam si, proc ne. Jen mam trochu strach z pripravy te vecere a hlavne sladit, co se bude jist, protoze zvyky v jejich a nasi rodine jsou naprosto odlisne 😀

majka12
12. říj 2006

Tak to já Vánoce miluju! 😀 S manželem jsou to naše 12-té Vánoce. První 4 jsme trávili každý u svých rodičů, kde jsme také bydleli. Potom jsme měli svůj byt a byli jsme prostě sami rodina ( i když ne s papírem ), tak ty první společné jsme se snažili neošidit rodiče, aby jim to nebylo líto. Takže jsme vyrazili kolem desáté dopoledne k mým rodičům, potom k manželovo mamince, u které je vždycky švagrová a potom k manželovo tatínkovi s druhou tchýni ( jsou rozvedení). Dopadlo to tak, že jsme se vrátili uštvaní v půl šesté večer, já rychle připravovala večeři a nevěděla co dřív. Takže jsme si řekli, už nikdy více! A následující léta to funguje tak, že na štědrý den jsme spolu sami, povečeříme spolu ve slavnostním duchu ( strašně si užíváme, že jsme takhle hezky jen spolu, přijde mi to romantický)a pak jdeme pod náš stromeček. My si s manželem dárky nedáváme. O tom naše Vánoce nejsou. Většinou je tam měl jen náš hafan, takže jsme si užívali jeho radost z dárečků. Jenže ten nám letos umřel ☹ , takže pod stromečkem nebude nic, ale to nám nevadí. Potom jdeme k manželovo mamince, kde si společně rozbalíme dárky a chvíli posedíme ( bydlí 2 baráky od nás ). Potom k manželovo tatínkovi s "nevlastní tchýní", kde je i druhá švagrová s manželem. Taktéž rozbalíme dárky, posedíme a jdeme domů ( tzn. o dvě patra níž). A 25 jedeme k mým rodičům na oběd a tady se sejdeme s bráchou a jeho přítelkyní, dědou a zbytkem rodiny. Zase dárečky, návštěva do večera a jedem dom ( cca 3 km 😎 ). Takže jsme vlastně hodně spolu, ale i s rodinami a vyhovuje nám to. Až bude prcek, tak to zůstane stejné. Zbožňuju ten klid a pohodu, když jsme spolu sami, mlsáme cukroví a domácí uzené, sledujeme pohádky a mačkáme se k sobě na gauči.

berdicek
12. říj 2006

U nas to dopadne taky tak, Stedry den jen spolu tady v Praze a pak jeden den u mych rodicu a dalsi den u jeho. A o cem jsou vanoce, kdyz ne o darcich? 😀 Delam si legraci, ale darky mam rada. Rada je nakupuji a jeste radeji dostavam a vubec se za to nestydim 😀

1980mat
13. říj 2006

My jsme spolu sice 4,5 roku, ale letos to budou naše první společné Vánoce. Předtím jsme oba studovali VŠ a bydleli každý u svých rodičů. Letos v lednu jsme spolu konečně začali bydlet a moc se těším na naše první společné Vánoce. Jen nevím, jestli si zvyknu je slavit jen ve dvou. Vždy jsem Vánoce slavila s našima a dvěma bráchama, takže nás bylo pět. Ale zase to letos bude změna a možná příjemná. Už se těším, až začnu péct cukroví, shánět dárky apod. Myslím, že si to ve dvou hezky užijeme. Letošní Vánoce budou mít pro nás ještě jeden význam. Budou naše první společné, ale zároveň poslední svobodné. Příští rok už budeme slavit Vánoce jako manželé. No a 25. a 26.12. si vyhradíme na oboje rodiče a moje babičky a dědu (přítel už žádné nemá).

bustik
13. říj 2006

Tak to já nakupování dárečků miluji. Nakupuji průběžně celý rok, takže se mi i stalo, že jsem první dárek měla v lednu 😅 Dárečky kupujeme jen symbolické, ale strašně se mi líbil jeden nápad, o kterém jsem kdesi četla. Nějaká rodina to s dárečkama dělá tak, že do klobouku nahážou různé částky a pak losují. Dárečky se pak musí koupit za takovou sumu, co vylosují. Takže někdy kupují za 300,- Kč, někdy za 100,- Kč a někdy třebas za 20,- Kč. Přijde mi to vtipné a takové odlehčené. 😉

kacenka.p
13. říj 2006

Nazdarek, tak ja budu s mym manzelem uz 4-te vanoce. Bohuzel, ty prvni byly moc smutne. 18.12. umrela moje maminka. Ale vite co? Vanoce to byli nadherne. Poprve v mem zivote jsme slavili skoro vsichni dohromady. U meho brasky, svagrove +2 deti. Nas tatka a ja s manzelem. Bohuzel , manzelovi rodice 22.12. rekli, ze nepojedou a zustali doma - na vysvetlenou nezijeme v Cechach. Ale bylo to krasne. Vsichni dohromady. Proste uzasne. Druhe vanoce jsme na oplatku zustali doma, loni jsme opakovali prvni vanoce a zase vsichni u brasky a letos bychom meli byt opet doma s manzelovymi rodici. Proste aby to bylo spravedlive, kazdy rok se to strida. ( I kdyz neni duvod, kdyby rodice meho manzela chteli, mohli bychom slavit opravdu vsichni dohromady. Ale oni z nejakeho duvodu nechteji a me to moc mrzi). Nikdy by nemeli ani jedni rodice pocitit, ze jsou odstrceni ci az na druhe koleji. Proto myslim, ze jsme to vyresili nejlepe jak to bylo mozne. Stridani a kazdy dopredu vi, kde budeme slavit vanoce. Nedochazi k diskuzim, hadkam a neprijemnym situacim.

kristi
13. říj 2006

my budeme na Stedry den odpoledne u manzelovych rodicu a navecer pojedeme za moji mamkou, aby to bylo spravedlive a pristi rok uz budeme s prckem doma..

iza
13. říj 2006

my je budeme travit u nas doma spolecne s manzelovymi rodici,mym tatinkem a moji tetou

raduza
autor
15. říj 2006

ahoj holky, tak jsme s manžou vymysleli, (resp.já, ale můj nápad ho nadchnul), že bysme se domluvili s jeho rodiči, že bysme všichni byli na štědrovečerní večeři u mých rodičů (rodiče si skvěle rozumí, často se navštěvují) a byli bysme všichni pohromadě, a tak bysme to dělali i další roky, mé mamči se to moc zamlouvá, uvidíme co na to tchýně, manža chce s ní o tom promluvit, tak držte palce, mě by moc spadnul kámen ze srdce, byla bych s našima a každý rok a taky tcháni by nebyli sami..napíšu, jak to dopadne. pa

caira
16. říj 2006

ahoj holky, tak jsem vcera zavedla take vanocni konverzaci s mym milym, skladali jsme pradlo ze susicky a ja na nej najednou vybalila jak budeme slavit v budoucnu vanoce a on na me koukal jak kdybych spadla z visne, jak jsem na tohle tema prisla 🙂Nakonec jsme se domluvili, ze tyhle vanoce budeme travit v cechach s mou rodinou { jak uz bylo domluveno} pristi rok vyzkousime anglicke { jeste nikdy jsem tu na vanoce nezustavala} a dalsi rok uz snama na vanoce snad bude mala Emily nebo maly Jamie 🙂 takze bysme travili vanoce jen my 3, jako rodina :} Ale Rob se nabidl, ze kdybych preci jen chtela travit vanoce s mou rodinou, tak muzeme 🙂

raduza
autor
16. říj 2006

caira, tak to je supr, že máš tak tolerantního budoucího manžela🙂a nebo vemte i anglické rodiče do čech, ať vidí, jak se slaví ŠD v čechách...

ivet
16. říj 2006

Tak já mám naštěstí docela chápavou tchýni, které je jasné, že Vánoce se nějak podělit musí....a protože moji rodiče bydlí 350 km od nás, tak to nejde zvládnout v jeden den. Zavedli jsme tedy tradici (a byl to nápad tchýně), že s nimi si děláme "pravou" štědrovečerní večeři už 23.12.První rok jsme toho 24. pak hned jeli k našim, abychom zvládli moravskou část rodiny a 26. se už vraceli do Prahy, abychom zvládli místní babičky....to bylo ale šíííleně hektické. Pak jsme to trochu upravili...a letos to bude tak, že 23. slavíme s tchánovci, 24. jsme už jako rodinka sami ve 3, 25. zvládneme místní babičky a 26. odjíždíme k našim, kde máme obídek s celou naší rodinou a pak tam zůstáváme až do Nového roku, aby si nás tam užili dostatečně...Zdá se mi to rozumné, ani jedni rodiče nemůžou protestovat, že s těmi druhými jsme byli "přímo na Štědrý den" a je to tak nějak rozumně rozložené 😉

raduza
autor
16. říj 2006

teda Ivet, máte to hodně hektické, a letos ještě s prckem, to vás obdivuju. My naštěstí máme všechny blízko, ale i tak to bude náročné. Držím palečky u porodu, víte co to bude, nebo se necháváte překvapit?

ivet
16. říj 2006

Raduza...jojo, hektické to je, ale podělit se prostě musí celá rodina 😉 A ano, letos to bude poprvé s prckem...proto taky u našich zůstáváme na celý týden - pojedeme tam s miminkem na Vánoce poprvé 😵 A pohlaví neznáme, protože jsme se dohodli, že se necháme překvapit...je to takové napínavější 😵

caira
16. říj 2006

raduza: to ja bych tchanovce do cech klidne vzala,ale to by bylo na palici, nemela bych je kde ubytovat, k nasim by se ani vsichni na veceri nevesli, jelikoz maj jen maly byt a co se jazykove bariery tyce, o tom uz ani nemluvim..to bych fakt zblbla..jen at si to pekne slavi doma posvem 😀

dludli
16. říj 2006

jo tak tohle mi lezi v hlave. Popisu nasi situaci. Moji rodice jsou rozvedeni. Takze s bratrem jsme chodili na stedry den k tatkovi na obed. Dali si darky a na veceri sli k mamce, kam pak ke stromecku prisli babicka s dedou a byli to krasne vanoce. na prvni bozi hod jsme vzdycky sli k babicce na obed, kde byla i teta(mamky sestra) s detma. A na dalsi svatbek jsme zase u tatkovi sestry, coz jsou skveli lidi, je tam vzdycky spousta srandy.

no a muj ted uz mesic manzel majinaprosto nudny a sucharsky vanoce, sedi vecer u stromku jak pecky darky rozbalujou vzdycky dve hodiny no oproti nasim vanocum nuda. Martinovi zemrel tatinek pred dvema lety. Takze posledni dva roky to bylo tak ze vecer jsem prisla k Martinovi a jeho matce. Ona dokaze zkazit naladu opravdu kazdymu, tak aby na to chudak nebyl sam. Ale letosnich vanoc se desim. Jsme manzele, bydlime u tchyne v baraku a my dve si rozhodne nerozumime. Na vanoce tu byt nechci, chtela bych byt jako vzdy u mamky, jenze martin tu svoji matku nenecha, tchyne k nam (myslim tim k moji mamce) nepujde, to jsme zkouseli uz loni. Nejradsi bych byla s martinem sama jenze jak jsem psala vzhledem k tomu ze bydlime u tchyne tak to pujde dost tezko. Letos poprve bych vanoce opravdu nejradsi vynechala a pritom je to tak krasna vec ☹

caira
16. říj 2006

dludli: tak to chapu, clovek by z toho pac nejradeji brecel, co?
Ja mam nastesti jak rodice tak tchanovce desne fajn..musim zaklepat 🙂

bibinka
16. říj 2006

ahoj dludli: tak to máš asi veľký problém, že? Nevešaj hlavu, a vie tvoj manžel, že s tchyňou netúžiš stráviť Vianoce?možno aj on by chcel aby ste boli na sviatky u tvojej rodiny a len ti to nechce povedať.svoju mamu má iste rád a asi jej nechce ublížiť. no ale vy dvaja ste samostatná jednotka, takže by sa nemala prečo urážať keby ste z domu na tie sviatky odišli. Veď ako píšeš, tchyňa skazí každú náladu, no nenechaj si ich pokaziť. Radšej ju na to priprav už teraz. My to máme vyriešené, sme manželia 2roky a aj tento rok budeme sami a ďalšie dni obídeme svoje rodiny.Má,e to veľké šťastie, že obidve strany sú rozumné čo sa tohto týka.Držím ti palce, nejako to vymysli, len si fakt nepokaz najkrajšie sviatky roku. pa 🙂

zany
16. říj 2006

Taky se přidám...
Ještě nemáme úplně vyřešené jak to o Vánocích bude, ale už padají návrhy. Můj taťka už bohužel zemřel, takže jsme doteď trávili Vánoce s mamkou a nějak jsme se s bráchou dělili... Loni to brácha vyřešil tak, že mamku, mě a skoromanžela pozval najednou a hotovo. Letos jsem "na řadě" s mamkou já a navrhla jsem jí, že by mohla být u nás a mě tím ulehčí stoupání s velkým bříškem do 4. patra bez výtahu... 🙂 Navrhovala jsem manželovi, že by mohli přijít i jeho rodiče a spojili bychom to všechno dohromady, ale on si myslí, že nebudou chtít přijít... Docela mě to mrzí, protože bych je tu měla ráda všechny najednou a vyhla se tím i případnému pozdějšímu vyčítání, že jsme byli s mamkou a pak že by měli být na řadě oni atd.
Takže jsem zvědavá jak to dopadne!!!

caira
17. říj 2006

Ani nevite jak jsem rada, ze letosni vanoce mame vyresene..no snad to pak do budoucna taky nejak zvladneme..dokud je bracha svobodnej a bude travit vanoce s rodicema tak je to ok, ale pak si neumim predstavit, ze by byl treba jinde a nasi by meli byt sami..to bych asi obrecela..skoda, ze nebydlime vsichni v jednom state, tak rada bych to slavila obe rodiny dohromady..