Jak řešíte s manželem Vánoce? Jste sami, nebo s rodiči?

raduza
11. říj 2006

ahoj holky, omlouvám se, vím že tohle téma moc do snažilek nezapadá, ale moc stojím o váš názor, jak řešíte štědrý večer? jste z manžou sami dva, nebo u některých z rodičů?

zuzovi
17. říj 2006

Ahoj holky, tak jak jsem prve psala, manžel je prostě tak zvyklý, takže máme smůlu, no smůlu, já chápu, že svátky jsou od toho, aby se scházela celá rodina, ale bude to celkem hektický ŠD. Večer prostě budeme trávit u manželovo rodičů a pak pojedeme domů, nevím, jak to chce dělat s prckem a ani na to nechci pomyslet. Na ŠD jsem chtěla být s mojí rodinkou, myslím tím manžela a mimčo a svátky bychom vystřídaly, ach jo. Pro něj je to nepochopitelné, má jen jednu sestru, která má jedno dítě, já mám dvě sestry a dohromady mají čtyři děti, jsme početnější a nemůžeme to dělat tak, jako oni....No ještě to bude mít více doher, než se dohodneme na nějakém kompromisu.

caira
17. říj 2006

zuzovi: chapu te, ze by jsi chtela s miminkem travit vanoce jen vase rodina,ja bych to tak taky chtela. my se nastesti dohodli, ze az bude jednou mimi, ze chceme byt taky spolu, at si vanoce uzijeme proste jako rodina. U nas to vzdy bylo tak, ze na SD byla nase rodina { mama tata bracha a ja } a o prvnim svatku se objelo pribuzenstvo, vsude na hodinku dve na kafe a cukrovi, popovidat, vymenit darky a vecer doma..a byl klid. Takze i ja bych to takhle rada jednou delala, slavit SD jen nase rodina a podle toho, jestli jeste budeme zit v UK nebo uz v Cechach tak pak na prvni svatek k rodicum..

zuzovi
17. říj 2006

Cairo, a neporadila bys mi jakou "zbraní" bych manžílka přemluvila? Říkala jsem si, že pokud by se malá narodila až v lednu, tak by mi letos nevadilo slavit ŠD u jeho rodičů, pokud by se narodila kolem vánoc, tak pak je jasný, že nikam nejdeme a budeme doma, ale vzhledem k tomu, že mám termín 30.12.2006, tak si myslím, že budu přenášet, což bych i radši, aby neměla narozeniny na ŠD ☹ .
Příští se rok se vyřeší později, doufám 🙂...

caira
17. říj 2006

ja si myslim, ze kdyz mu vysvetlis, ze prvni vanoce s miminkem budou vazne jen jednou a ze by mely byt vazne jen vase, preci jen, pokud se ti mala narodi pred vanocema, budes toho mit plne kecky a hadam, ze budes chtit byt doma ve svem..myslim, ze manza by to mel pochopit..zkus to hrat i trochu na city..jako, ze preci by nebyl sobec aby si neco prosazoval i kdyz vi, ze pro tebe a malou by to nebylo to nejlepsi.. 😀 chlapi tohle neradi..neradi si pripadaj jak mizerove 😀

ketka
17. říj 2006

My to máme tak, že víkend před ŠD jdeme k manžový mamce,tam se napapkáme,rozdáme dárečky (ty se ale necháme až domů pod stromeček),na ŠD jsme dopoledne u manžovýho taťky, se kterým bydlíme v baráku a je tam i švagr s rodinou a pak švagrovci odjíždí na Moravu a manža mě veze k mým rodičům, chvíli je tam se mnou a pak jede zase za taťkou, aby nebyl na Vánoce úplně sám. No a po večeři jede za náma k našim.Pak se vrátíme k nám domů,rozbalíme dárky pod naším stromkem a jdeme na půlnoční a pak,když jsme ještě při síle,jdeme za taťkou.No........nemáme to jednoduchý 😉

raduza
autor
17. říj 2006

ahoj ketka, a není to pro vás smutný, když jste manželé a nejste spolu na večeři? mě by to bylo hrozně líto a ani jedni rodiče by si určitě nepřáli dávat přednost jim před manželem..

majka07
17. říj 2006

tak my na své první vánoce byli jen sami dva, na druhý aj třetí jsme tu měli moji mamku aby nebyla sama a bude tu aj letos, večer jsme se pak sešli s rodiči přítele. Měnit nic nebudeme, opět to bude tak jako poslední dva roky 🙂

dludli
18. říj 2006

ja jsem vymyslela ze s tchyni bychom si vanoce mohli udelat den dopredu veceri a se vsim vsudy, a na stedry den byt u nasich. Nejradeji bych bala same, jenze jelikoz bydlime u tchyne v dome zname zustat doma byt na SD s ni a to rozhodne nechci. Bylo by super kdyby sel muz se mnou k nam a tchyne k manzelovo brachovi, aby nebyla sama doma. Jenze brachovo zena je desne pro sebe babicku by k nim nevzala, martin ji samotnou v baraku na stedry den nenecha tak jsem na to dost zvedava.

deminka
18. říj 2006

ahojky, tak mi to máme už dlouho rozdělené. Na štědrý den jsme i s tchýní, je tomu už asi 3 roky, protože je sama, ale vypadá to že letos nebude,protože má novou známoust už půl roku, takže bude asi s ním.druhý den po šted. dnem se sejdem u našich s bráchou a jeho a pak jdem všichni k babičce ve vesnici. Další den jedem k druhé babičce, oni tam zůstávají na oběd, mi na něj odjíždíme k tchyni a pak odpo jedem k jejich babičce..takže 3 dny máme pěkně nabité

ketka
18. říj 2006

ahojky raduzo,už jsem na to tak zvyklá, že mi to ani nijak nepřijde.S manželem spolu bydlíme už 4 roky a pro mě je nejkrásnější, když pak přijedeme k nám domů, otevřeme si vínko, pustíme koledy, sedneme pod stromeček a v klidu si spolu rozbalíme dárky 🙂

caira
19. říj 2006

tak holky, devet tydnu a mame tu vanoce, pochlubte se, mate uz nektera nejaky darek ? 😉

kacabacka
19. říj 2006

já jeden...a to si ho manža vybral sám...už nevim, co kupovat, docházej mi nápady... ☹

arietiska
19. říj 2006

Já mám ráda veliké Vánoce ( rodiče, sestra s manželem + její děti ) já+muž, dříve i děda s baičkou a dokonce bych byla ráda, kdyby letos přišla i tchýně s tchánem už jsem jim to navrhla . . . čím víc lidí tím větší zábava. Letos s manžou budu poprvé večeřet ( vždy se najedl s rodiči a pak jel za mnou ) nechci jeho rodiče nechat samotný, leč jeho sestra je nezve na Šťedrý den a já myslím, že lidi na Šťedrý den mají být spolu pokud se mají rádi . . . doufám, že brzo tuhle skupinku rozrostu svýma dětma.

caira
19. říj 2006

ja letos take travim SD poprve s mym milym, budeme u nas { v cechach} tak jsem na to desne zvedava, moc se tesim, ale na druhou stranu mam strach, ze se mu treba ceske vanoce nebudou libit ☹ A hlavne, nemam vubec predstavu, co mu koupit, jelikoz setrime na to nove bydleni, letos budou vanoce skromne, ale i tak, chci mu koupit neco pekneho.. dali jsme si vzajemne rozpocet kazdy jen padesat liber..takze jsem trochu bezradna co mu poridit

evinka
29. říj 2006

Ahoj,
ja budu opet travit vanoce u rodicu (manzel jde do prace). Domluvili jsme se, ze to tak bude, nez budeme mit vlatni dite. At muzou byt doma kolegove manzela, kteri maji deti. Pak je budeme slavit asi doma a at si prijedou rodice k nam.

monja
30. říj 2006

ahoj,
zijeme ve Vidni,ale Vanoce urcite budeme slavit v Cesku s moji mamou.Myslim,ze to tak budeme delat i s detmi a bude nam urcite veselo.
V Rakousku se totiz klasicky Stedry vecer s rybou nekona!
A na svatky Vanocni potom navstivime postupne babicku,sourozence a tchyni v RAkousku.

xsipm04
30. říj 2006

Ahojky holky, tak vidím, že je to všude stejně složité 🙂 I když to budou už naše druhé Vánoce potom, co jsme svoji, vymyslela jsem, že budeme každý na večeři zvlášť doma u svých rodičů, stejně jako na loňské Vánoce a po 7 hodině se sejdeme v našem bytečku. Rodičům by bylo líto, že jich bude na večeři o jednoho míň a já si říkám, že nám je jedno, jestli spolu budeme doma od rána, nebo jestli se tam sejdeme a dárečky si rozbalíme až třeba kolem 7, 8 hodiny večer. Prostě jsem ještě mladá a věci jako Vánoce neberu tragicky ale z vesela 😀 Zatímco rodiče by určitě obrečeli, že jim doma někdo chybí, i když jednou to přijít holt musí. No jo, tak příští rok už nás bude o jednoho víc, tak to už bych to takhle odděleně neviděla, tak nevím, jak to vyřešíme. Ještě že mám celý další rok na to, abych nad tím mohla přemýšlet 😉

mishabv
30. říj 2006

Ahoj, my to mame tak, ze na stedry vecer jsme sami dva, 25. jdeme na obed a nasledne rozdavani darku k jednem rodicum a 26. k druhym. Stejne tak to delaji nasi sourozenci, takze oboji rodice jsou na stedry den sami ve dvou a pak na svatek se jim tam sejdou deti s partnery. Myslim si, ze je to maximalne spravedlive a ze rodice prece pocitaji, ze jednou s nimi prestanete travit vanoce a kdyz maji toho druheho, tak prece nejsou sami. Ja bych si pripadala jako nedospela vracet se na vanoce domu. Tolik muj nazor 🙂

caira
30. říj 2006

tak damy, uz mam konecne dva vanocni darky :-} Vcera jsem se na to konecne vrhla..preci jen, necele dva mesice do vanoc.. no tak mam radost, ze jsem konecne zacala 😀

0401
1. lis 2006

Ahojky, nemám letos vůbec fantazii na dárky. Nejlíp se mi nakupuje naší malé 🙂 Už se těším, jak bude mít rozzářené očička a bude rvat vánoční papír. Na štědrý den budeme doma my tři a 25. pojedem k našim a k babi, snad se tam sejdeme všichni, celá rodina. Úplně na mě dýchla vánoční atmoška 🙂

hankah
1. lis 2006

jé, já už se na Vánoce taky těším, ale dárky ještě nekupuju - já bych je někam dala a pak na ně zapomněla🙂

my jsme loni byli u nás doma, večer jsme šli na půlnoční a druhý den po obědě jsme jeli k našim a další den k manželovo rodičům (každý bydlíme v jiném městě a je to složitější) letos to vypadá, že on k rodičům pojede sám, protože já mám z cest obavy, ale je to ještě daleko................

holky, co budete kupovat tomu svýmu chlapovi.... 😉

leniik1
1. lis 2006

My vždycky chodíme před večeří na hřbitov celá rodina a pak jdeme domů každý k sobě na večeři a potom se zase šlo k manžovým rodičům..Ale letos chci poprvé Vánoce v klidu strávit doma a tchán a tchýní přijdou k nám navečer i se švagrovou..
Ale na ten hřbitov jdem určitě to zůstává.Ono to bylo v takovém spěchu, že jsem ten den neviděla jedinou pohádku a ani si vlastně neodpočinula a to mě mrzelo..Určitě bude krásné prožít Vánoce s bříškem a odpočinout si a být spolu. 😵

kopretina82
1. lis 2006

Taky se letos na Vánoce moooc těším.Budou první společné a poslední ve dvou... 🙂
Zatím bydlíme u manželových rodičů, takže Štědrý den bude s nima. Pohrávám si s myšlenkou, že bysme ještě na Štědrý den zajeli k mým rodičům, ale to se uvidí.
A příští rok už ve vlastním bytečku sami s miminkem-už aby to bylo 😀

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
wacinka
2. lis 2006

My jsme loni byly poprvé sami to jsem ještě nebyli svoji. Letos budeme taky sami, ale i loni s námi trávila stědrý den moje maminka. Byla by sama tatínek mi umřel když mi byly 3 roky a jak se říká na štedrý den nemá být nikdo sám 😉 tak maminka bývá s námi a je to skvělé 😉

artep26
2. lis 2006

My budeme první Vánoce s manželem a dcerou ve vlastním baráčku tak se strašně moc těšíme. Všechno si načančám dle svého, prostě pohoda. Odpoledne půjde manžel s Aničkou zdobit stromeček k lesu jablíčka a různýma dobrotama pro zvířátka a až přijdou tak už bude vše připravno. 🙂
25. jsme objednáni k tchýni a samozřejmě objezdíme všechno příbuzenstvo, kamarády ... Strašně se těšim, jen ty dárky nějak nemůžu dát dohromady... 😅

wacinka
2. lis 2006

25.mám narozeniny, tak to jsme doma. my objíždíme příbuzenstvo 26. 😀

artep26
2. lis 2006

Tak to máš docela hezké Vánoce. Můj kamarád má: 24. "Ježíška", 26. narozeniny, 30. svátek a 31. Silvestra. Tomu říkám pech, pech, pech 😀 😀

wacinka
2. lis 2006

jj to je pech, ale nevadí mi to 😉 jsem si zvykla

artep26
2. lis 2006

No myslela jsem to spíš že je to dobrý, dárečky 2 dny po sobě ale ten můj kamarád už to má moc nahuštěné ... 🙄