Jak se stát "superženou" snadno, rychle a bezbolestně?

majatob
9. zář 2009

Milé koníkovky,
máte rady, tipy či moudra jak docílit toho, aby váš manžel přišel večer z práce domů a našel v uklizené načančané domácnosti upravenou, odpočatou a usměvavou ženu se spokojenými potomky, dostal na stůl s láskou připravenou večeři a mohl říct "miláčku, ty jsi superžena"??? 😀 😀 😀

...ehm, já mám totiž k tomuto ideálu hoooodně daleko... 😀 😀 😀

martinka79
22. zář 2009

kal... no já mám děti divochy. Míša jezdí na motorce a Nikola je už velká. jinak máem za bytovkou prolejzačky a te´d na Míšu už i zahradu u domu takže prima.... 🙂
kal a kde bydlíš??? 🙂

kaleilah
22. zář 2009

děti dneska měli polívku ze včera, já se cpu všim možným a budu dělat na večer asi halušky. 😝 jakej je ten kuskus? nikdy jsem to nedělala. Jo a vy nemáte telku? a to žijete? 😀 😀 😀

majatob
autor
22. zář 2009

kal, no mame ji ve sklepe u tatky a nijak nam nechybi 😀 a taky nemame auto a mycku na nadobi a tak... 😀 😀 😀 kuskus mi chutna snad jen v te polivce, jinak nic moc, ale asi ho spis neumim udelat 😀

majatob
autor
22. zář 2009

jee, halusky se zelim bych si taky dala 😵 😵 😵

dukie
22. zář 2009

Já zjistila, že snaha být superženou je naprosto zbytečná. 😀 Výsledkem je, že se jedna akorát tak může udřít... a mužskej stejně přijde domů a řekne "to máme jenom to vařený maso?"... 😝 😀 😀 No jo, když on by si tak rád dal řízečky... 😀 😀 😀 Ale nějak těžko chápe, že obalit a usmažit řízky je časově sakra náročný oproti vrazit masa do papiňáku, trošku zahustit vyvařenou máčku a k tomu uvařit rýži... 😎

martinka79
22. zář 2009

kuskus je dobrej já ho ráda na sladko. 🙂 halušky mňam. 🙂
maja já byla s Míšou také na divadle a představení,ale cirkus je na mě moc.... to jedině tatínek... 😝
maja, ale vy si ho užijte a potom písni, zda stál za to a jaký je to cirkus. třeba berousek je super..... ten miluji.

majatob
autor
22. zář 2009

jo to jsem vam zapomnela napsat, ze ted mame doma neuveritelnou pohodu a manza chodi usmevavej a furt me za neco chvali 😉 proc jsem se nezacala snazit uz driv? 😀 😀 😀

martinka79
22. zář 2009

dukie já nemám papiňák tak to si raději dám taky řízek 😀 😀 ale chápu tě ani já nejsem super žena a kdo si doma co uloví to má.

majatob
autor
22. zář 2009

marti u nas je Prince, tak uvidime 🙂 myslim, ze ho to zaujme, budou tam zviratka a ty miluje 😀 uz jsme na ne byli cumet pres plot a zebry ho teda uchvatily 😀 😀 😀

martinka79
22. zář 2009

asi jsem něco nepostřehla....maja???? jak jsi to udělala.
my máme tv a dalších milion zbytečností. 😀

kaleilah
22. zář 2009

Jé vy takhle chodíte s prčatama na koncerty,jo? teda pro mě byla hororová a cesta busem dneska ráno-asi 20min, nevydržel sedět na klíně, vrtěl se, vztekal, chtěl na zem atd 😅 😠 a s těma dvě,a dětma bych to asi ani nezvládla někam jít ☹ majo, já zase do každý polívky pro děti cpu vločky. teda skoro do každý 😀 nebo červenou čočku na zahuštění 😀

majatob
autor
22. zář 2009

jo a papinak taky nemame 😀
marti, co jak jsem udelala? 😅

martinka79
22. zář 2009

že tě TM chválí.... 🙂 Kal ty se u nás podává vločková či čočková.... zahušťovačka.

martinka79
22. zář 2009

jé tak ten neznám,a le asi bude prima.

majatob
autor
22. zář 2009

kal, to je prave ta hoppi, cervena cocka, vlocky, suseny brambory, mrkeva nevim 😀

majatob
autor
22. zář 2009

no stacilo trochu uklidit, nenechavat kopy nadobi a dvakrat uvarit teplou veceri 😀 😀 😀

kaleilah
22. zář 2009

majo to vůbec neznám takhle směs..jo a jak můžeš žít bez papiňáku,myčky, ... a auta?!!!!!!!!!!!

martinka79
22. zář 2009

jo tak... tak to by u nás asi nestačilo... no neva po tolika letech jsem ráda, že mám muže co po mně nic moc nehcce, když nevidí vařeno... jinak jsem super žena stíhám vše. 😀 dnes peču chlebík.

kaleilah
22. zář 2009

😠 Kňučící pes mě vyhání ven, tak jdu 😀 le je docela hezky, tak aspoń natu hodinku musim 😉

kaleilah
22. zář 2009

Marti domácí chlebík bych si dala taky, ale nemám pekárnu ☹ jde ta sms uplácat ručně a hodit do trouby?😅 jinak jsme vyvenčený, byli jsme na pískovišti, aspoň jsemměla klid od dětí, ale potřebovala jsem hrozně čůrat, ale hrozně. tak jsem popadla ječící děti-milujou písek- a pádili jsme domů , naběhla jsem i v botech na wc a tam tři kapky 😠 😀 to kdybych věděla tak to pustim do gatí a nechám caparty at ještě blbnpu na písku, aspoň je od nich klid 😎 😀 😀 😀 tohle mě štve na těhu nejvíc, říkám si jak moc potřebuju a ono nic 😀

lucisia
22. zář 2009

Dobrý večer, tak jsem tu. Dneska byl super den, nechala jsem doma auto a do práce mně vzal MM a pak jsem na něj počkala ve městě, šli jsme něco zařizovat. A byl moc milý, dal mi na uvítanou pusu, pohladil a dokonce se zeptal, jestli nečekám dlouho. A vzal mi tašku a chytil mně za ruku. No nějak moc pozorností za sebou. A pak jsme dělali se dřevem, chlap štípal a já ukládala a teď si uvařím kafčo a budu odpočívat. Kale, mám dobrý recept na chleba pečený v dortové formě, akorát je to kynuté těsto a to se musí dobře propracovat. 😉

kaleilah
22. zář 2009

Luci, ahojky... já dělám kynutý zěsto v robotu, hlavně ten "patlací " začátek, než se to propojí, pak už to jde hňácat snadno, tak šup sem s ním 🙂 Hele a neprovedl manža něco? 😅 😀 Teď jsem nakrmila děti a uložila to moje, vypadá to že usnul hned. A zuzuldu už mám připravenou k odchodu, snad si pro ní přijdou včas, chci poklidit a sklidit než přijde manža z "práce"

majatob
autor
22. zář 2009

tak jsme zpatky z cirkusu 🙂
ha ha ha, ja nemam ani robota 😀 😀 😀

lucisia
22. zář 2009

takže: kvásek: 6-7 dkg kvasnic, 1dcl vody. těsto: 50 dkg hladké mouky, 1 lžíce octa, 2 lžičky soli, 2 lžičky celého kmínu, 0,5l piva desítky. uhňácat těsto, aby bylo krásné a hladké, péct ve vymazané dortové fomě při cca 200 stupních. Po půl hodině sundat bok formy a dopékat cca 15-30 minut pokud možno jen při spodní topné spirále. Během pečení i po upečení potírat slanou vodou. Už si nevzpomínám jestli je to na jednu nebo dvě formy. Já už jsem si tenhle recept přizpůsobila pro pekárnu. Ale zkus ho, je výborný a měla jsem s ním vždycky úspěch. 😉

majatob
autor
22. zář 2009

sakra nemam ani dortovou formu 🙄 🙄 🙄

kaleilah
22. zář 2009

maji, já bych bez něj ani neupekla 😀 sakra, narodit se před sto lety tak mi děti jí asi jetel na louce a místopomazánky si mažou hlínu 😀 😀 😀 Jak bylo v cirkuse?

majatob
autor
22. zář 2009

kal, ale docela fajn, uroven cirkusu mizerna a tobika rozbrecel klaun, ale myslim, ze jinak byl spokojenej 🙂

kaleilah
22. zář 2009

takhle z toho měla jedno šok ségra, viděla klauna a řvala ještě hodinu-je o 15 let mladší 😉 maj, a jak pečeš dorty? 😀 😀 😀
Luci, to dáváš do tý klasický kulatý formy, já jí mám dost nízkou, ale šly by i ty srnčí hřbety, ne? ty mám tři tak by se to dalo péct najednou nebo si to přepíšu nejdřív na pol.dávku abych vědělakolik toho je. hele a to tam jdou skoro dvě kostky droždí, jo?

kaleilah
22. zář 2009

majo, co dávášmalýmu k večeři? a celkově co kdy a jak jí? jak to máš s obědama? u nás se vaří pro malýho vlastně pořád jakoby kašovitý polívky,prostě zelenina různá, občas do toho žloutek, jinak kuřecí, telecí, různě na střídačku, někdy do toho dám těstoviny, někdy to zahustim bramborama, jindy vločky,čočka..dělám je dost hustý a rozmačkám tím šťouchadlem na brambory. Občas dám omajdu s knedlíkem, ale to měl asi třikrát.

lucisia
22. zář 2009

Do klasické dortové, ale takhle jsem to už fakt dlouho nepekla, od té doby co mám pekárnu. A na tu půlku dávky klidně picni celou kostku droždí. A dej tak necelou lžíci octa, ať to droždí není moc cítit. Jo a zapomněla jsem napsat, že se to musí nechat před pečením vykynout, nejlépe už v té formě. To těsto ať je radši tužší.A v srnčím hřbetu nevidím problém, akorát musíš hlídat délku pečení. To poznáš.