Jak spravit dort? Jedlý papír nechce držet

editkaromana
27. dub 2018

prosím o pomoc. dnes jsem dcerce dělala dort k narozeninam a potřebovala bych poradit, koupila jsem na dort jedlý papír s obrázkem, jenže jsem ho trošku navlhčila a trošku se zvlnil, nechce držet na dortu, a potřebovala bych vědět čím kromě lepidla můžu hezky slepit obrázek..? vím že už to nemůžu uplně spravit, ale zítra už máme oslavu, a já jsem z toho uplně zkleslá :/ děkuji moc za odpověď.

janapetrvalska
27. dub 2018

koupit obrazek a prelozit prrs stary ? asi bych to tak resila ...

jipe
27. dub 2018

jako lepidlo obecně funguje vaječný bílek - ale s dorty a papíry zkušenost nemám

mcellinka
27. dub 2018

@editkaromana pokud nemůžeš už koupit nový, papír jde dát normálně i na krém nebo jo můžeš přilepit bílkovou polevou ( jako je na perníčky )

editkaromana
autor
27. dub 2018

jenze už se nedá koupit nový obrázek a nechci dávat zas další zbytečné peníze...

cherris
27. dub 2018

Jakou máš nádivku? Jestli to není smetana, ale je tam troška másla, počkala bych, až papír trošku zvlhne, potom můžeš zkusit vzít hladkou skleničku a jakoby tu zvlněnou část prizehlit na dort, tím vyrovnáním by se měla trhlina zmenšit.

editkaromana
autor
27. dub 2018

myslíte že můžu místo krému použít i něco jiného? třeba lipánek nebo vyšlehanou šlehačku??

editkaromana
autor
27. dub 2018

právě že dort je celý potažen čokoládou

cherris
27. dub 2018

@editkaromana
@editkaromana pochopila jsem to tak, že už je na dortu

editkaromana
autor
27. dub 2018

ano čokoláda je na dortu

editkaromana
autor
27. dub 2018

papír není uplně zničeny je trošku zvlněný na krajích a já potřebuji aby krásně držel na dortu, tak se ptám jestli se dá místo krému dát i něco jiného aby papír držel.

cherris
27. dub 2018

V tom je hlavní chyba, čokoláda se s vodou napuštěným papírem nespojí, ani se o to nesnažte jinak prosakne do papíru a obrázek bude úplně na odpis, je potřeba udělat tam nějaký adhezivní můstek, který nenechá papír obarvit, zkuzila bych utřít trošku másla s cukrem, Lipánek má moc vody, to by drželo těžko...

cherris
27. dub 2018

Ještě se ujistěte, že krém má stejnou teplotu jako dort, jinak může nedržet

editkaromana
autor
27. dub 2018

četla jsem že se dá potřít změklým maslem, okraje bych dozdobila vyšlehanou šlehačkou at zakryju ty okraje a na to lentilky třeba já mám spíš jen strach aby když bych to potřela tím máslem, a dala do lednice, že by se to po ztuhnutí toho másla znova odlepil

cherris
27. dub 2018

Pokud bude při potření stejná teplota, oddělení je nepravděpodobné, dorty polité čokoládou maslovymi krémy zdobivam a ještě to neodskocilo, pokud se do toho nestoucha, předpokládám, že stačí když to vydrží do nakrájení, hodně štěstí.

editkaromana
autor
27. dub 2018

přesně to potřebuji 🙂 děkuji moc za rady