Jak trávíte Štědrý den a svátky?

hehena
5. lis 2010

Blíží se neúprosně čas vánoční a my řešíme, jak a s kým je trávit. Nejde tak o aktivity, ale o to navštěvování se. Budou to první Vánoce s naším synem a manžel už moc netouží po tom, trávit je opět u mých rodičů (tak jako posledních 6 let) a ani potom nechceme obrážet rodiny, neb od sebe bydlíme všichni daleko a vlastně se nikomu nechce mezi svátkama trávit v autě stovky kilometrů... akurát nevím, jak to říct mamce a sama jsem z toho trošku rozpačitá... Jak trávíte Vánoce vy? Máte je někdo netradiční? Třeba žádní příbuzní, večerní pařba u sousedů s ohňostrojem atp.? 🙂)))

alterna
5. lis 2010

ahoj helen.My mame s manzelem oba dva rodice daleko,manzel 100km ja 300km. Nez jsme meli dcerku jezdili jms e na svatky k rodicum, nejdriv u jednejch pak u druhejch pak navstevy apod. a clovek byl po Vanocich vystavnej. co sjme uz manzele rodina mame dcerku, tak si uzivame rodinné pohody. Rodicum jsme rekli ze nechceme svatky travit na silnici v aute ze si chcme uzit klid pohodu doma.Pochopili to a prijedou treba az po svatcich. a my si to tak opravdu uzivame. Pred Vanoci nesilim s uklidem, proste uklizim doma celej rok🙂Okna v zime nemeju, bych promrzla v okne a o svatcich sledujem pohadky, razime na sanky a lyžovat a je nam krasne.Proste mamce rekni jak si to predstavujete vy, urcite pochopi ze nechcete jeji vnouce tahat na svatky v aute stovky kilometru....Moji rodice to pochopili, ma tchyne to nesla tezce ale my si opravdu V 🙂 anoce uzili v klidku.

hehena
autor
5. lis 2010

@alterna Moc díky za reakci... zní to krásně! 🙂 dala bych si říct... myslím, že moje mamka to asi taky ponese těžce, jako tvoje tchýně, ale je fakt, že trávit svátky na silnici (jak píšeš) netoužíme ani teď, ani následující roky...

jakoubka
6. lis 2010

Ahoj,
tak já už druhý rok Vánoce prožívám,tak nějak smutně a ve shonu.Bydlím ted s malým u mamky.Mamka chodí do práce i na Štědrý den,chodí domu okolo půl 6 večer.
Štědrý den u nás tráví i babička,která má bohužel svůj svět ☹ Takže lítám okolo babičky a Kubulku.Kubulka je v pohodě,ale babička mě volá i ať ji přepnu televizi ,podám ji sklenici,která od ní stojí asi 20cm 😅
Okolo třetí odpoledne začínám chystat večeři .Pak přijede táta malého,pohrají si,dá mi pro něj dárky a pak odjíždí.
Večeříme po příchodu mamky,dárky rozdáváme po šesté hodině 😉
Druhý den si malého bere jeho táta a jedou k dědovi.

jakoubka
6. lis 2010

jéé,až ted jsem si pořádně přečetla,že ti nejde o aktivity 😀

crca
6. lis 2010

My to taky nějak moc netrávíme něčím speciálním 😀 Jsme doma,letos asi už budeme moc aspoň ven se projít,nebo na sníh,jestli nějaký bude 😅 Já dělám k obědu zelňačku pro nás a pro tchýňovce,a večeři máme zase pro změnu u nich 😅 bydlí přes silnici 😉 jelikož mamku už nemám a táta bydlí 200km od nás kde má už svojí rodinu(teda vycházíme spolu skvěle,ale nejezdí k nám na Vánoce)ikdyž bych byla docela ráda ☹ .Letos ještě nevím jak to bude,protože loni měli jiný režim a letos už to nebudu tak hrotit,jestli jedí o půl 6 nebo v 6,ale teď sedí ve svých židličkách a tahat je dolu se mě teda fakt nechce 😖 Takže letos bude večeře asi dýl,loni byla v 5 kvůli dětem 😅 Pak si rozdáme dárky u tchánovců,posedíme a pak jdeme na dárky k nám 😀 ,taky posedíme a pak jdou domu.Nijak extra to nemáme,ale já jsem k.o z těch dvou teď a ještě něco vymýšlet a lítat po návštěvách???? 😕 😀 Ani mě nehne,Vánoce jsou svátky klidu a pohody 😀 Cukroví už si 3 rok objednávám,my toho moc nesníme a abych u toho stála celý den a pekla 20 druhů??? 😝 A s úklidem je to stejné,uklízím celý rok,takže jen klasika...,vyluxovat,vytřít,utřít prach a eventuelně povleču povlečení 😀 Asi bych ale taky nikam necestovala,myslím,že to maminka pochopí 😉 😉

crca
6. lis 2010

A mimochodem,.......Ježíšmarjááá,oni už budou zase Vánoce???? 😕 😕 😕 😀

hehena
autor
6. lis 2010

@jakoubka vlastně jsi mi odpověděla na obojí 🙂 😵 díky 🙂 tobě moc držím palce, ať jsou tvoje další vánoce o mnoho radostnější - třeba jen s přítelem a Kubítkem .)
@crca :D :D :D mno jo ... fakt budou 🙂))) a díky za odpověď 🙂