Jak uspávat bez pláče?

tanula82
8. zář 2017

Dobry den maminky,zadám o radu.Mam 14 měsíční dcerku kterou jsem kojila,ale pak jsem musela akutne do nemocnice na 14 dni.Tatinek zustal na vse sam a delal co umel.Bohuzel nevěděl co s malou v noci,byla zvykla dle potreby pomazlit se u prsa,tak ji misto toho uspaval na sobe,lezi mu na brichu a tak usina a pak ju da bokem do postele.Ted ale uz chodi do prace a vstavani nekolikrat za noc je narocne a mala za mnou zatim nechce,jak je tata,ja neexistuju.Vcera jsme ji zkusili uspat v posteli a bohužel po pul hodine rvani jsme nevydrzeli a zase uspaval manzel na sobe.Chtela bych radu,jestli treba nekdo nezazil neco podobnyho a jak nejlepe malou naucit na spani v postylce nebo aspon vedle nas.Dekuji moc!!!

gnozka
8. zář 2017

Úplne zkušenost nemam . Ale co zkusit ze tatínek treba na víkend odjede ? Kdyz nebude na blizku treba to bude lepsi . Vim ze zato metoda dost pomáhá z druhe strany kdyz maminka odstavuje nocni kojeni . Tak se na chvili vzdali a tatínek se stara . Můžete zkusit .

syrinxka
8. zář 2017

Taky úplně zkušenost nemám, u nás uspávám trvale já a to tak, že si malá na mě vyleze na můj bok a já ji tam hojdám dokud neusne. Nebo si lehne na břicho a já ji poplácávám po zadečku. Veškerý snahy na uspání jsou ale marný, když je tatínek na blízku, to pořád dělá kraviny a neví kdy přestat. Takže já bych taky vyzkoušela tatínka poslat někam na víkend nebo aspoň zavřít do úplně jiné místnosti aby nebyl na blízku. Taky je dobrý malou hodně unavit ať nemá tolik sil vzdorovat. My měli období kdy asi týden malá ječela při každým uspávání, ale to jí zlobily zuby. Tak jestli tohle třeba u vás taky nepřispívá k tomu horšímu uspávání.

emysicka
8. zář 2017

U nás to u prvního syna byla taky katastrofa. Doporučuji přečíst knihu "každe dite muze dobre spat" . U nás se uspavalo pouze hopsanim na balonu, nic jineho nefungovalo. Pak jsem to zkusila podle teto knihy a super. Od te doby usina sam, prechod z postylky do postele v pokojičku taky bez problémů. Kdyby jste měla zájem a knihu neseženete, mohu do zprávy popsat princip uspávání 🙂 .

emysicka
8. zář 2017

Jinak u nás to teď vypadá tak, že staršího syna pošlu do pokojíčku spát a druhého položím do postýlky a taky ho tam nechám samotného. Usnou bez uspávání a bez žádného řvaní. Prostě super děti 🙂 🙂

gnozka
8. zář 2017

@emysicka jestli by Vam nevadilo ja bych mela zájem 🙂 dcera 22 mes do ted usinala krasne ale nastal zlom a je to docela boj . Vyolakat ji nechat nechci je videt ze se boji nebo proste ji to jde hůř . Rada bych ji pomohla a vlastne nam všem 🙂 dekuji 🙂

smudlinka24
8. zář 2017

@emysicka
Mohla bych take pozadat? Sotva se drzim na nohou ...

nafuka
8. zář 2017

není ta kniha náhodou něco ve stylu vyřvávání jak Estivil?

emysicka
8. zář 2017

@smudlinka24 kolik je vašemu prdolovi? 🙂
určitě, jak se mi to (s dětmi ) podaří zhruba sepsat, písnu sz 🙂

emysicka
8. zář 2017

@gnozka Vám to taky pošlu, ale myslím, že u vás to moc fungovat nebu, pokud to uměla, spát sama, bude problém někde jinde. Pokud se malá bojí nebo není moc unavená ... něco takového bylo i u nás, písnu do sz jak jsem to vyřešila já a co fungovalo 🙂 ... něco píšou i v té knize tak kouknu a zkusím napsat

jipe
8. zář 2017

@nafuka myslím, že ano - metoda kontrolovaného pláče (děti dřív nebo později rezignují na volání rodiče a naučí se usínat sami a bez breku)

emysicka
8. zář 2017

@nafuka to neznám, ale ano, dítě se hodně vzteká, když není po jejich. Ale není to vyleženě o vyřvání, jen o tom, naučit je, že spaní je naprosto normální věc a že je správné spát ve své postýlce a sám.

nafuka
8. zář 2017

děti nikdo učit spát nemusí, jen jim vytvořit podmínky a naslouchat potřebám.

tanula82
autor
8. zář 2017

@emysicka jestli si najdete cad,byla bych ráda za radu z knizky.Tenkrat mi u starsi dcerky zabralo po urcitych minutach prichazezet a zase odchazet z pokoje,ale obavam se ze druha dcera bude tvrdsi orisek,je uvztekana uz od narozeni.Tak treba neco z rad zabere,zkusim tatinka vyhnat do obyvaku a poperu se s tim🙂

alzbeta_kubicek
8. zář 2017

u naseho rocniho syna se zpusob spani i uspavani dost menil - a nejlip fungovalo reagovat na jeho potreby. dva mesice usinal jenom v satku, pak sam na posteli, ted kolem roku u kojeni... s tatinkem v satku.

obcas to bylo neprakticke/ nepohodlne, ale ja taky usinam tak, jak chci: nekdy v muzove naruci, nekdy u knizky... a potrebuju to tak. tak proc nerespektovat potreby ditete.

meni se to, az bude maturovat, urcite bude spat ve vlastní posteli celou noc.)
na druhou stranu chapu potrebu muze - asi bych to ditku normalne vysvetlila, co a proc potrebuju v noci delat jinak a nasla zpusob, ktery bude "maminka uspava", ackoliv uz nema mlicko. myslim, ze se dite potrebuje naucit novy vzorec, pokud jste ho uspavala kojenim, potrebuje ted najit jiny zpusob, jak usnout s vami...

hodne sil a dobre noci.)

jakekoliv vyplakavaci metody jsou pro me nepriatelne, pri tom stresu se vyplavuje stresovy hormon, ktery meni vyvoj mozku (nedovoli mu odpocivat) a hlavne - yplavuje se pak v totozne situaci, ackoliv dite uz neplace. z usinani se tedy stane stresova situace, ktere dite denne vystavujeme...