Jak vrátit triku jeho černou barvu?

banninka
1. zář 2010

Ahoj holky, určitě to znáte. Máte krásné černé triko a po několika praních je více našedlé než černé. Nemáte některá nějaký tip / trik, jak vrátit / obarvit triko nebo mikinu zpět na černou, tak aby se neobarvil nápis nebo vzor? Např mám Nike mikinu jejiž barva je teď našedlá než černá. Chci ji vrátit barvu, ale přitom neobarvit bílej Nike znak na ni. Poradíte prosím? ☹

naty
1. zář 2010

asi tě zklamu, ale myslím, že se zachováním nápisu to nepůjde, zvlášť pokud je vyšitej, ten to většinou schytá taky...otázka je z jakýho je matroše, některý druhy nití se neobarvujou, takže by to snad prošlo, ale...spíš se bojím, že by minimálně zašedl...

banninka
autor
1. zář 2010

Bych ho mozna mohla pak savem vybelit 🙂

naty
2. zář 2010

to nevím, jestli by se ti podařil jen nápis... 😒

banninka
autor
2. zář 2010

Myslela jsem to zkusit nanést, třeba vatovou tyčinkou, jen na ten nápis. Nechat to chvilku pusobit a pak v ruce vyprat. No je to k vzteku, že člověk za značku zaplatí takový peníze a ono to nevydrží pár vyprání. 😠 Zajímavé je, že se mi to nestalo s trikama koupenýma v zahraničí. Jak je možné, že tam to vyrobit kvalitně jde a u nás ne? Asi to bude tím, že k nám se to dovaží z Číny

martek
2. zář 2010

na cerne obleceni jsem pouzivala prasek urceny na cerne obleceni 😉 a nebyl s tim zadny problem. pak jsem ale zlenivela a na vsechno pouzivam tekuty Persil a nikdy mi nic nevybledlo/nezesedlo 😅 a to 80% meho obleceni je jen cerne 😉

banninka
autor
2. zář 2010

Marteku, ja jsem taky pouzivala Perwol na cerne obleceni a vsechno bledlo dal. Ja pouzivam Ariel na bile nebo barevne obleceni. Tak nevim. Muzu zkusit se zase podivat po nejakym prasku nebo gelu ureceny vyhradne na cerne obleceni. Diky Martku. Tekuty Persil je urcite super

naty
2. zář 2010

no, já peru v persilu a kromě jedněch manžových černých riflí mi taky nic nebledne... 😒 ...nemůže to být třeba vodou? To asi ne co? My máme dost tvrdou, používám změkčovač...

banninka
autor
3. zář 2010

Naty, já taky používám změkčovač. Dřív teda značkovej, teď obyčejnej. Težko říct, jestli to nějak ovlivnuje tu barvu. Je to možný. Hm. 😒 No ja se zkusim podívat do drogeriee a uvidím co na obarvení mají. Mám trička i s gumovým nápisem, ty by mohly obarvení přežít doufám 😀 Díky moc za názory

naty
3. zář 2010

no, bacha na věc 😀 já si jednou obarvila tričko a šlo i s nažehleným nápisem...teda nebyl černej, spíš vyblitej... 😝 😀

banninka
autor
3. zář 2010

A sakra 😒 ☹ Nezkoušela si to nějak vybělit ten nápis...třeba odlakovačem? Ha ha..ja odlakovač používám na hodně skvrn a funguje 😀 Např se mi podařilo kápnout černou barvu na vlasy na krémovou koženkovou sedačku a jedině odlakovačem to šlo pěkně dolů. 😀

naty
3. zář 2010

fakt?? to by mě vůbec nepadlo... 😀 ...no, on ten nápis byl původně růžovej, takže s vybělením bych si moc nepomohla, spíš odbarvit, no, ale tričko už mám jen na doma, tak mě to tolik nerve žíly... 😉 ...právě na tom tričku byly i růžový nitě a ty se vůbec neobarvily, ale nevím, asi to byla nějaká syntetika, nápisy sou většinou bavlněný si myslím...

banninka
autor
3. zář 2010

To je pravda. Ty vysivany napisy sou bavlna. No sem zvedava, jak to cely obarveni dopadne 😀

naty
4. zář 2010

držím palce, ať se to povede!! 😉

any135
27. lis 2017

Ahoj holky chtěla bych poprosit o radu. Mám ryfle a udělali se mi na nich takové rmty hodně skvělé fleky asi ty místa ztratili barvu a jde to hrozně vidět, byly drahé a nechci je jen tak vyhodit. Tak právě já bych se chtěla zeptat jestli nevíte jak tu barvu vrátit zpět aby ty světloulinké fleky zmizely.

PS: zkoušela jsem to vodou ale nic

any135
27. lis 2017

Pardón chtěla sem napsat že se mi tam objevily takové ty hodně světlé fleky...měla jsem tam chyby tak aby ste to pochopily🙂